Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
vesipõrandaküte, mis oskate vastata?
 
tahan kõike teada 07. juuli 2015, kl 16.50
mul 30 ruutu, nat. parkett, aga tahaks sinna alla vesipõrandakütet. kas on üldse võimalik parkett ära võtta ja tagasi panna? kui on, mis umbes võiks maksta parkett maha, kütte panemine parketi alla ja siis parkett tagasija kui pole, siis mis maksaks umbes kütte paigaldus ja uue odavama nat. parketi panek? on kellegi aimu, mul endal pole, oleks jube hea meel, kui keegi viitsiks aidata nõuga :)
 
koloriit 07. juuli 2015, kl 17.08
põrand kasvab sul kohe 50mm kui paned virsboga vedeliku sisse omale.
 
wirsbo 07. juuli 2015, kl 17.17
nat.parkett on sul kohe kottis ja vahedega sellisel juhul.
inetu jääb see fantaasia tulemus.
 
mali 07. juuli 2015, kl 17.17
mh... muidugi on võimalik ära võtta. Selgusetuks jääb muidugi mida täpselt mõtled vesipõrandakütte all. See ikka käib penu, armatuuri ja uue betooni kihiga:) Millega seda kütad või kuidas vesi seal peaks soojenema? Mis vett ringi ajab? Sa pole kas asja selgeks teinud endale või ajad millegiga segamini ;)
 
pontser 07. juuli 2015, kl 17.41
inimene, kes kasutab smaile suhtluses, seda ei saa tõsiselt võtta.
 
tahan kõike teada 07. juuli 2015, kl 18.05
mali, head küsimused sul :) no nat. parketi all on mul emal kenasti põrandaküte, see nüüd küll ei sega, aga et kas kui pole kohe ehitades pandud, polegi võimalik põrandakütet panna? vesi ju radikatesse tuleb? miks ta ei võiks õige juhtimise korral hoopis joosta läbi põrandasoojenduseks paigaldatud torustiku? või ei või? tahaks nii sooja põrandat, olen sellega harjunud, nüüd ostsin kodu ja siin seda pole, olen väga kurb. mingi võimalus on?
 
Algo 07. juuli 2015, kl 18.54
PUITPÕRANDA PAIGALDAMINE PÕRANDAKÜTTEGA ALUSPÕRANDALE:

Enne parketi paigaldust tuleb betoonaluspõranda niiskusesisaldust mõõta vähemalt 3 piirkonnas, sealjuures betooni suhteline niiskus võib olla max 80%.
Põrandaküttele paigaldades on oluline meeles pidada alljärgnevat:

+ Värskelt valatud betoonpõrandat tuleb kütta pärast valamist 21 päeva ja teisi aluspõrandaid vähemalt 7 päeva;

+ Hoida süsteem temperatuuril 25°C 3 päeva, seejärel maksimumtemperatuuril 4 päeva;

+ Peale seda lülitada küte välja ning lasta u. 3-4 päeva jahtuda kuni temperatuurini +15°C Seejärel võib alustada põranda paigaldamisega;

+ Lasta kuivada umbes 2-3 päeva pärast paigaldust või pärast pealispinna viimistlust, muutmata temperatuuri;

+ Temperatuuri tõsta järkjärgult umbes 3 päeva jooksul kuni normaalne toimiv temperatuur on saavutatud;

+ Kütmist ei tohi alustada tõstes süsteemi temperatuuri järsult! Kütteperioodi algul võib tõsta parketi pealispinna temperatuuri max 5°C võrra iga päev kuni on saavutatud soovitud kütmistemperatuur;

+ Parketi pinnatemperatuur ei tohi mingil tingimusel ületada 27°C!

Lisaks eelpool nimetatule on põranda hea väljanägemise ning püsivuse eelduseks, et ruumi temperatuur on vahemikus 18-24°C ning suhteline õhuniiskus RH vahemikus 40 – 60 %.


http://www.cerbos.ee/et/content/15-vesip...
 
viimasele 07. juuli 2015, kl 19.46
kus siin on tegemist värsketl valatud betoonpõrandale põrandkütte paigaldamisega?

Taamaalgatajale:
Kui sul on radiaatorküte, siis on sul vaja küttekollektor koos segamissõlmega, et radiaatorküttega põrandküte ühendada, sest temperatuurid on erinevad nendes süsteemides.

Seega on sul vajalikud:
1. kollektor segamissõlmega kahele ringile
2. põrandküttetorusid läbimõõt 20mm umbes 120 m (oleneb, milline su ruum täpselt on)
3. põrandkütte paigaldusalused
4. see on ka oluline, et sul põrand ikka soojustatud oleks
5. juhtimisautomaatika
6. hind oleneb tootjast ja paigaldajast
 
mina viimasele jälle 07. juuli 2015, kl 19.48
ja parketi alla võib vabalt paigaldada, siis tuleb temperatuurid süsteemis valida nii, et need oleks vajalikus vahemikus.
 
Ja 07. juuli 2015, kl 23.14
hirmutasitegi teemaautori ära.. :D
 
Ei tohi 07. juuli 2015, kl 23.31
Kui elad majas, mis on radiaatorküttega, siis ei saa sinul üksi ümberehitust teha. Terves majas tuleb teha kõik korraga. Esiteks läheb maja hüdraulika paigast ära. Teiseks ei kuulu küttesüsteem, koos saba ja karvadega sinule, vaid ühitule. Kolmandaks vee temperatuuride erinevused radiaatorküttes ja põrandaküttes liiga erinevad. Radiaator on 70/50 põrandaküttel 40/30.
Juhul, kui oled nõus endale paigaldama gaasikatla või el.katla ja lülitama ühistu võrgust välja, siis muidugi on võimalus olemas. Oma katel, segusõlm ja näiteks Uponori Siccus plaadid. Min tõstmine on sel juhul põrandale 25mm.
 
tahan kõike teada 08. juuli 2015, kl 00.21
olen tagasi, ära ehmatatud jah. seega tuleb see mõte maha matta, kogu maja seda kindlasti ei soovi, kõrgematel korrustel pole ka põrand külm ja oma katelt ma ka ilmselgelt ju ei lase paigaldada. nojah, küsida ikka võis ju. ja unistada. seega tuleb vaibad osta, et soojem oleks põrandal, tegemist esimese korrusega, suht uus maja. aitäh, kes kaasa mõtlesid ja mind harisid, sain jälle targemaks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!