Remont
Üleskutse uuskasutusmeelsetele inimestele!
 
Marsake 05. juuni 2021, kl 17.32
Kallid uuskasutusmeelsed inimesed! Te teete kodus või suvilas remonti ja teil jääb järgi nt pool purki värvi, pahtlit jne. Ühesõnaga remondijäägid. Mida te nendega teete? Enamus viskab need jäägid prügikonteinerisse. Teine osa inimesi paneb need jäägid keldrisse seisma ja sinna nad jäävadki aastateks seisma kuni saabub aeg, kui need visatakse samuti prügikonteinerisse.
Kahjuks uuskasutuskeskus ei võta vastu kemikaale ja värvid ning pahtlid kuuluvad sinna kategooriasse. Aga äraviskamine on veelgi suurem raiskamine!

Mul praegu käsil projekt, et abistada vähekindlustatud inimest remondi tegemisel. Siit ka üleskutse - kui teil on järgi jäänud remondi tegemisest nt pahtlit, matti seinavärvi ja valget aknalauavärvi, andke teada! Ärge visake minema head kraami ja annetage see inimesele, kellel on vaja teha remonti! Inimesed on olemas, kes remonti teevad, aga on vaja materjale.. Teie annetage oma remondijäägid :) Pakkuge kõike, mis teil üle jäi!

Asun ise Tallinnas ja minuga võib võtta ühendust e-maili teel, mis on siia lisatud.
Olen ette tänulik, kui olete sama meelt minuga!

Edu soovides ja tänades, et sellised inimesed on olemas, nagu teie :)
 
uued materjalid 11. juuni 2021, kl 12.32
Ma olen lausa paar korda annetanud "vähekindlustatud" inimestele igasugust remondimaterjale, mis täiesti uus ja omal järgi jäänud. Kogusumma nende eest on kokku tulnud päris kenake. Hiljem selgus, et raha oli neil kõigil jalaga segada ja ei raatsitud vastu pakkuda isegi mingit sümboolset summat. Üks andis 200+ euro eest materjalide eest "tänutäheks" vastu 6 aastat vana hallitama läinud moosipurgi ja teine sõitis varsti kaugele maale puhkama. Seejärel otsustasin, et rohkem ma heategijat enam ei mängi.
 
Marsake 12. juuni 2021, kl 20.27
Ma saan aru, et sa ei tahtnud annetada, vaid ootasid selle eest tasu :)
Annetades ei peaks ootama vastutasu. Annetus selleks ongi annetus, et sa ei saa midagi vastu.

Aga ok, see on sinu vaba valik. Sul on võimalus maha müüa oma remondijäägid. Või siis viska nad prügikasti, kui sa annetada ei taha. Ja tead, ma näen tihti prügikastide juurde on jäetud korralikke jalanõusid, kotiga riideid, nõusid ja muud. Inimene võiks ju kohe need kõik visata prügikasti, aga ta saab aru, et asjad on korralikud ja süda ei luba neid prügiurni visata. Samas ta ei viitsi jamada, et hakata viima neid uuskasutuskeskusesse.

Isegi Piiblis on kirjakoht annetamise kohta.... ärgu sinu parem käsi teadku, mida vasak teeb. Ja see tähendab, et kui sa annetad hea meelega, siis sa ei otsi mingit tasu või meelehead.

Jumal sind väga õnnistagu :)
 
uued materjalid 23. juuni 2021, kl 15.24
Ära oma jumalat ja piiblit siia vahele topi. Küsimus ei ole tasus, vaid ülbes suhtumises, kus andja valatakse tänutäheks lausa solgiga üle. Kunagi sain ühelt töötegijalt, kellele andsin ülejäänud isikliku materjali töötasule veel lisaks, lausa sõimu osaliseks, sest ta ei suutnud neid materjale internetis maha müüa! Teisele töötegijale ei meeldinud kingitus, mida ma lisaks töötasule ja oma ülejäänud materjalidele andsin, sest tema joob ainult viskit! Ju siis ei meeldinud talle ka mu toit ja jook, mida pakkusin. Oleks pidanud vist tegema 3-käigulise lõuna..
Nii et elu on mõned nii ära hellitanud, et pind ei lähe ka sealt pehmest kohast sisse.
Ütle oma hädalisele, et purk värvi või pahtlikotike/ämbrike ei maksa palju ja kui iga kuu midagi ära osta, on varsti kogu vajaminev kraam loos. Kui on eesmärk paika pandud, võib selle nimel paljust loobuda ja ka pingutada..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!