Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
küsimus pottseppadele
 
helleriin 12. oktoober 2016, kl 12.32
mul on mõned aastad tagasi ostetud korteris puupliit. siiani ma teda ei kasutanud, kate oli peal, aga sel aastal otsustasime et proovime kütta ka. korstnapühkija on käinud ja kõik üle vaadanud ning korras olevaks tunnistanud. kõik ongi justkui korras, aga mulle tundub, et pliidiplaat (see mis on aukudega ja aukude sees olevate keeduplaatidega) on esiteks liiga kõrgel võrreldes pliidi äärerauaga ja teiseks mulle tundub et ta on ka liiga väike. st pliidiplaat on pliidiäärerauaga mitte tasa vaid pea pool cm ülevalpool ja kusjuures veel ebaühtlaselt ka. vaatasin et pliidiääreraual on sees mingid nagad, mille peale pliidiraud toetub ... kas tehniliselt on võimalik pliidirauda saada allapoole (sissepoole) kui neid nagasid õnnestuks natuke painutada? ja kuna suits kipub pliidiraua ja pliidi ääreraua vahelt sisse tulema, kas on võimalik millegagi "tihendada" seda vahet. ütleme et kui suruda pliidiraud pliidi ääreraua vahele nii et kahes küljes on maksimaalselt lähedal, siis teise kahe külje peale jääb üle poole cm vahe. ma saan aru küll et pliidiraud kuumenedes paisub ja ei ole võimalik teda täiesti millimeetri täpsusega kokku panna, kuid kas on mingit vahendit, millega saaks tekkinud praod täita? vanasti oli mingi asbestnöör, kas sellest oleks abi? seguga ilmselt panna ei saa, sest see mureneb ja kukub sealt välja ... mul on siuke tunne et see pragu on siiski liialt suur. pliidiääreraud vastab praegusele numbrile 2 ja ilmselt siis see pliidiraud ka, kuid minu arvates on seal ebanormaalselt suured vahed ikkagi vahel. kas annab asja parandada?
 
asjatundmatu 12. oktoober 2016, kl 14.34
Asjatundmatu arvamus suitsu sisseajamise kohta oleks- puudulik tõmme.
 
eevi 12. oktoober 2016, kl 18.55
Parem oleks kutsuda appi üks hea soss-sepp kui kehvapoolne pottsepp. Turu tänava kandis tegutseb pikaaegse kogemusega soss-sepp.
 
eilne 12. oktoober 2016, kl 19.30
Vanasti kasutati pliiti rahulikult, ei mõeldudki siledusele ja vaakumile.

Eelmisega nõus, suitsu ajab ainult alustades veidi, kui pliit on külm, vahel ka keerutava tuulega - kokkuvõttes pole ideaalne tõmme.

Asbestnöörist. Kui elust isu täis, siis on kiiremaid ja valutumaid lahendusi, sest asbest on teaduslikult tunnistatud kantserogeenseks ega pole just vaja vähki saada.

Las need praod ja ebatasasused olla, see pole induktsioonipliit, see töötab kütmise-soojusega ja ilma mingite eriliste kiirgusteta.
 
puupliit 12. oktoober 2016, kl 19.42
Puupliidist on rohkem muret kui rõõmu, küll ei taha tõmmata, ajab suitsu sisse ja rikub kogu elamise ära. Siis katsu leida normaalset korstnapühkijat, kes oskab truubid õigesti puhtaks pühkida, siis muretse kütet. No ma ei tea, keraamiline elektripliit ei võta nii palju voolu, et puupliidiga jändamine end ära tasuks.
 
helleriin 12. oktoober 2016, kl 20.27
puupliidi soojamüür soojendab ühte suurt tuba, mis muidu on suhteliselt külm. see on vana maja ja ühistut seal pole. keegi remonti fassaadile ei tee. seal muidki vigu ja kes teda ostabki, sest kõik vead ju väljapoole ilusti näha ka. seega pigem katsun sellest pliidist asja saada, sest soojamüür läheb kenasti soojaks ja toas on kohe 5-6 kraadi rohkem sooja sees ka. muret on jah selle pliidiga aga mulle ei ole need mured koormaks. elav tuli on ikka elav tuli ja ka lastelastele meeldib külmetav selg vastu sooja müüri panna. minu pliit ei aja ainult alustades suitsu sisse, see võib juhtuda täiesti suvalisel ajal, isegi kui olen mitu tundi tuld all hoidnud, siis mingil momendil, ilma isegi midagi avamata, torkimata, viskab pahvaki pliidiääreraua ja plaadi vahet spiraalid välja. ja see käib nii kähku et jõua ahh ega ohh öelda
 
teada asi 12. oktoober 2016, kl 22.14
See on keerutav tuul, mis pahvaki sisse viskab.
meil on väiksem maja, uued kõrged ümberringi, arvan et seepärast pahvatab, kuna tekivad mingid õhu seisutsoonid?

Veel olen märganud, et suvesiiber peab kütmise perioodil kinni olema, siis pole sirget teed siuhti korstnasse, käib ikka soemüürist läbi ja pahvakuid ei tule.

Maitse asi see pliidi valik, kui kütmist ei karda ja jänni ei jää, siis on toidul parem maitse ja toasoojusest hoopis teine tunne, nagu seestpoolt soojendaks.

Pipsid-tipsid laidavad ikka, küll lõkkelõhn ja bakterid, küll määrib maniküüri ja tuhka võttes tolmutab, sada häda. Ära vehi ega tolmuta, tee tasa ja targu, kui tormituuled elektrikatkestusi teevad, siis puupliidilt saab sooja toitu ja toasooja tuppa.

Jäägu igale maitsele oma valik.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!