Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
elektriku nõuannet paluks
 
naine 15. oktoober 2016, kl 17.08
mul on külmkapp vaja panna sellissesse seina, kus EI OLE läheduses mitte ühtegi elektripistikut. kuna ma pole enam esimeses nooruses, siis ma ei kujuta ette et juhe jookseb keset kööki mööda maad. teises seinas on elektripistik olemas. kas on ohutu, kui ma ühendan sinna teise seina pistikusse üüber pika "pikendusjuhtme" ja hakkan selle juhtmega vaikselt mööda seina üles lae alla ja siis lae alt pliidi ja soojamüüri kohalt läbi ja siis külmkapi juurest kenasti alla ning ühendan külmkapi siis sellesse pikendusjuhtme teise otsa ?! hinnanguliselt on selle pikenduse pikkus siis 7 meetrit või üle selle natuke. täpselt selgub ju alles juhet paigaldades. ja teine probleem, kuna soojamüür on ehitatud tellistest aga praegu on soojamüüri pealne alles viimistlemata, et ruumi poolest saab selle juhtme sealt soojamüüri peal oleva seina külge kenasti naelutada (kipssein). kas see peaks olema mingi eriline pikendusjuhe? niiskuskindel või ka kuumakindel (kui sellist üldse tehaksegi). sest pistikud on natuke halvasti paigutatud st. seal kuhu ma ainukesena saan külmkapi paigaldada, seal läheduses ei ole ühtegi.
 
njahh 15. oktoober 2016, kl 17.35
naelutada? Et siis mõtled naela läbi juhtme lüüa? Ära seda küll tee...
 
aga mis sa rallid 15. oktoober 2016, kl 18.45
kutsu elektrik kohale, teeb pistiku kuhu vaja.
 
naine 15. oktoober 2016, kl 20.16
ei, ma mõtlesin nende kaabli kinnitustega panna, millega mul tubades on sati juhtmed pandud. kuidas teha pistik sinna kuhu vaja kui kõik seinad on kipsitatud... sinna peab siis ju vedama kaabli, aga kilbist vedamine on ju väga kallis ... või kuidas?
 
njahh 15. oktoober 2016, kl 23.51
kas kuskil lähemal siis pole harukarpi, kust kaabli vedada saab? Ja kips on selline materjal, millesse on kerge vajadusel soont sisse vedada ja pistikuauku teha. Aga saab ka seina peale juhtme vedada.
Kui vedada kilbist, siis oleneb tõesti kaugusest ja ka sellest, kas äkki kilbis midagi ümber ehitama ei pea. Aga arvan, et max paariasaja euroga peaksid hakkama küll saama.
Pikendusjuhe on ikka ajutine variant. Mina sinna statsionaarset masinat pikemaks ajaks taha ei julgeks ühendada.
 
naine 16. oktoober 2016, kl 18.26
harukarpe kui selliseid pole üldse. ongi kipsi tagant tulevad ainult pistikud ja lülitid. ja kõik on risti vastasseinas. pörand on keraamiline plaat, seega ei saa ka üle põranda risti vedada. paarsada eurot on mul pool palka ja sellega ma nõus ei ole. pean veel ideid leidma
 
gr 17. oktoober 2016, kl 01.17
kuumakindel kaabel on suht levinud kaup, maksab 2-3 EURi meetrist. Pikendusjuhtmena valmis kujul pole näinud aga kes teab. Lihtsam on osta jupp kaablit ning otsad ja ise kokku monteerida.
Kuna külmkapi voolutarbimine on suht olematu, siis ei teki ka mingeid ülekoormuse probleeme. Kindlam on kabel ühendada muidugi pistikupesasse kuna nende klemmid on tugevamad ja kinnitus kindlam.
 
naine 21. oktoober 2016, kl 11.09
Unustasin aga elektrikule ma võlgu ei jää, maksan natuuras jne.
 
Kuumakindel 21. oktoober 2016, kl 20.30
Kuumakindel juhe on punast varvi. Poest seda ei saa, vaid elektrimaterjali hulgifirmadest - elektroscandia, slo jne.
 
sass 22. oktoober 2016, kl 01.12
Kus asud .Kaabli vedamine ei maksa mingit 200 ja natuuras ka maksma ei pea .
 
naine 22. oktoober 2016, kl 10.16
Sass, ära nüüd põnnama löö kui maksmiseks läheb. Kuidas muidu läheb?
 
sass 24. oktoober 2016, kl 01.30
Ei ma karda aga 200 mingi juhtmejupi eest pani mu mõtlema . Muidu läheb täitsa normaalselt , ei kurda aga kiita kunagi ei tasu .
 
naine 26. oktoober 2016, kl 10.59
Paistad asjalik mees olema. Peaasi, et normaalselt läheb, siis tuleb ka Jõuluvana.
 
naine 26. oktoober 2016, kl 11.46
Sass, võta julgus kokku ja kirjuta mulle sellel aadressil: tilulilu88@gmail.com. Äkki tuledki mulle Jõuluvanaks. Jään ootama, elektrik Sass.
 
elektrik ei ole 30. oktoober 2016, kl 23.28
aga seda ütlen sulle küll, et osta 10m pikendusjuhe ja kinnita mõne klambriga seina külge strateegilistes kohtades ja torka külmik seina. Kui on uus terve juhe ja pistik, ja sellest pistikust rohkem suuremaid tarbijaid ei ole, siis midagi ei juhtu ka pikema aja jooksul, külmkapp ei ole esiteks nii võimas tarbija üldse ja kui sa kohal oled, siis saad ju aegajalt kontrollida, et pistik lahti poleks vajunud või kuumaks läinud.
 
sass 31. oktoober 2016, kl 23.22
Mul lihtsalt pole praegu aega , tee niimoodi just nii nagu siin õpetavad . külmkapp ei võta mingit voolu , mitte midagi ei juhtu ja kui sul on naabrimees siis las vaatab ehk saab kaabli põrada liistu tagant vedada või liistu pealt . Kokku kulud ehk 3o raha või maksa siis natuuras kui soovid .
 
naine 01. november 2016, kl 13.29
Kuule, Sass, mida sa jamad. Istud siin Delfis 24/7 aga hädaldad, et aega ei ole. Kirjuta juba ja paneme plaanid paika.
 
teadja 04. november 2016, kl 22.45
Ära temaga küll midagi paika pane. Hale halturtšikust soss-sepp on see sassike. Pärast on töö tegemata ja rahast oled ka ilma.
 
Mati 29. november 2016, kl 19.47
Aga miks peab minema just lae äärt mööda ja miks just selle kalli-kuuma taluva juhtmega?
Äkki on külmkapi asukoha lähedal, teiselpool seina pistikupesa? Saaks sealt väikese puurimisega ja mingi 1-2 meetrit juhet läbi tuua. Ehk on isegi kilp piisavalt lähedal, et sealt otse tuua.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!