Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
Isotex seinapaneelid helisummutuseks
 
M. 04. veebruar 2013, kl 22.35
Naabri aeg-ajalt läbi seina kostuv kõvem hääl häirib.
Villa ja karkasside jaoks ei ole kahjuks mul nii palju ruumi.
Netist uurisin natuke ja leidsin Isotex seinapaneelid, mis peaks heli summutama (26db). Kui paneksin neid näiteks kaks kihti üksteise peale, kas see oleks optimaalne lahendus ja tagaks vaiksema olme?
 
r 04. veebruar 2013, kl 22.43
Kui palju sa ruumi siis kaotaksid? Kahekordse asemel paneksin mina 50x50 prussi ja selle vahele villa ja siis see isotex. Või siis 42 metallkarkass, vill ja kips. Efekt on kindlasti suurem.
 
Olev 04. veebruar 2013, kl 23.09
Ise panin Isotex'i lakke. Mulle jäi mulje, et ta väga tugev materjal pole. Kokkupressitud papp ja imitatsioonkleepekas peale pandud. Kui sellele seinale väga ei toetu ja pallimänge kodus ei harrasta siis võid ju proovida...
Igatahes laes küll midagi viga pole.
 
Raivo44 05. veebruar 2013, kl 10.39
Olen kuulnud midagi Phonewell plaatidest, aga ei oska öelda kumb effektiivsem oleks.
Võib-olla on kellegil siin kogemust.
 
arvaja 13. veebruar 2013, kl 09.33
munarestid seina isotex peale,kõige odavam lahendus.Munarest murrab heli väga hästi.Muidugi liistud vahele millele isotex kinnitada.
 
tuul 13. veebruar 2013, kl 10.09
On veel üks variant,mille ise järgi proovisin.Nimelt 5cm paksune tuuletõkkeplaat seina liimida,ilusti üksteise kõrvale omavahel ka liimiga kinni.Nii saab ka soojemaks ja ka seinad siledamaks ja tapeedi võib ka otse peale panna.kõige odavam ja kiirem ja ei mingi karkassi aretamist.
 
no 16. veebruar 2013, kl 11.46
mis lollusi siin küll välja pakutakse! - tuuletõkkeplaat ikka maja välispinnale ja munarestid!!! need tõmbavad niiskuse sisse ja tulemast hallitus ja astma jne.!!! Vahel on tunne, et nukumaja ehitus ja remont mõnel käsil, mitte aga oma elamispind.
 
Villu 16. veebruar 2013, kl 19.07
no Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> mis lollusi siin küll välja pakutakse! - tuuletõkk
> eplaat ikka maja välispinnale ja munarestid!!! nee
> d tõmbavad niiskuse sisse ja tulemast hallitus ja
> astma jne.!!! Vahel on tunne, et nukumaja ehitus j
> a remont mõnel käsil, mitte aga oma elamispind.

Esimene normaalne kommentaar!!!

Aga teemaalgatajale soovitan, et enne selgita kas see on majas yldine probleem vöi ainult sul ja siis alles hakka lahendusi otsima ;)
 
arhitekt 19. veebruar 2013, kl 01.45
no kuule no,
seleta palun ära, et missuguste füüsikareeglite järgi siis tuuletõkkeplaat seespool seina hallitama ja väljaspool ei hakka???
Sinu loogikast lähtudes kipsplaat hakkab õues hallitama, aga toas on ok??? Vaadata tuleks ikkagi konkreetset hoonet, mitte lahmida Soome ehitajale kohaselt, numbreid tundmata!
Ja järgmisele: mis sellest üldise probleemi uurimisest siis kasu on? Ehk siis saan teada, et teisi ka häirib, et helid läbi kostuvad???
 
kõlaeffekt 19. veebruar 2013, kl 02.37
ei tea ju mis majas sa elad, meil jooksid helid mööda maja seina ja põrandatalasid st kostis läbi sealt, kus loogikale tuginedes see poleks võimalik olnud..
nii et võib- olla pole sellest seinast abigi, pead põranda ka ette võtma?
 
arhitektile 21. veebruar 2013, kl 10.56
mina pole mingi Soome ehitaja, aga sinu projekteeritud majas ma küll elada ei tahaks! Sest kes teab, mis materjalidest see kokku lapitud on! Tuuletõkkeplaat on ikka mõeldud seina välispinnale paigaldamiseks, võiksid väheke tutvuda ehitusplaatide omadustega jne. Pange aga munarestid seina, igaks juhuks plaatige tuuletõkkega üle, siis veel kivivilla ja igaks juhuks ka klaasvilla. Kõige lõpuks erinevad kipsplaadid, sinna ehk fliistapeet (kõige paksem) peale ja tulemus on suurepärane! Mitte ühtegi heli kusagilt ei kostu, sest "vooder" on piisavalt paks!!!! Jõudu tööle, ja veelgi enam mõitstust!
 
eelmisele 21. veebruar 2013, kl 17.01
a kus sa sellise lahenduse peale tulid?
 
vastus viimasele 21. veebruar 2013, kl 17.05
no võtsin kokku siin pakutud ideed ja lasin oma fantaasialgi lennata, nii lihtne see on!
 
Arhitekt 23. veebruar 2013, kl 06.40
Tänud komplimendi eest!
Ikkagi ma ei saanud vastust, miks peaks tuuletõkkeplaat seespool hallitama hakkama ja väljaspool mitte?
Loomulikult on see MÕELDUD kasutamises väljaspool, aga hallitust ei põhjusta mitte tuuletõkke-ega ka kipsplaat, vaid hoopis muud tingimused! Ehk siis hallitus ei teki kõvast "kogemusest" ehituse alal, et nii tehakse ja nii mitte!
Aga miks siis ikkagi peaks tuuletõkkeplaat toa pool hakkama hallitama, küsin veelkord!
 
wp 25. veebruar 2013, kl 00.27
WallPanels seisab selle eest, et Teie lae- ja seinapaneelid oleksid kvaliteetsed, valikuvõimalused piiramatud ja hind taskupärane.,

Akustilised paneelid

http://wallpanels.eu/
 
tuul 28. veebruar 2013, kl 21.47
Ma pakkusin välja 5cm tuuletõkkeplaadi panekuks seina. Ma 15 aastat tagasi panin oma korteris kõik seinad (va vaheseinad)sellega üle.Tulemuseks oli soe tuba odava hinnaga.Ei kosta naabrite kisa-kära läbi,ega väljastpoolt autode mürin. Ma saan aru et paneelmaja soojustatakse väljastpoolt,aga krt,ma ei suuda terve maja soojustuse üksi kinni maksta,ja ainult oma korteri jagu välisseina ma ka ei saa soojustada. Seni on seinas,ei hallita,ei idane,ei mädane ja ka maja ei lagune.Kui siin keegi mind nimetab pooletoobiseks, siis parem olla loll soojas toas,kui tark ja külmetada.
 
Huviline 01. märts 2013, kl 19.36
Kuhu kadus Villu oma -tuuletõkkeplaat käib ainult välisseina- teooriaga? Olen ka asjast huvitatud ja kaalunud seda ühe variandina...tahaksin targemaks saada!
 
Lauslollus 27. märts 2018, kl 17.07
Tuuletõkke plaat käib ainult väliseina Kuna seal ta tuuldub ja ei hallita, nüüd pane ta niiskesse seina mis ei tuuldu ja voila sul on hallitus korteris.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!