Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
Uued aknad
 
Mustamäelane 16. august 2006, kl 13.34
On kavatsus vahetada 5-kordse paneelmaja aknad. Olen uurinud erinevaid firmasi, kõik pakuvad mingit soodustust, aga kõige odavam hinnapakkumine tuli firmast "Odav aken", kas kellegil on kogemusi selle firma teenustest ja kvaliteedist? Ega nimi "odav" äkki tõesti vaid odavust tähenda, s.t. ei ole nii rikas, et osta odavat kaupa :)
Kõik arvamused teretulnud, tänud!
 
S: 16. august 2006, kl 14.21
Enne uuri ka seda, kaua firmas on Eestis tegutsenud. Meie tuttavad tellisid aknad ka suht odavalt ja firma tutvustuses oli kõikjal kirjas, et eestis tegutsenud juba 10 aastat. Kuna akende paigaldus oli totaalne praak ja parandama ei tuldud ja rahalist kompensatsiooni ei saanud, siis hakkas tuttav tausta uurima. Kõikide selle firma linnade esindustest telefoni teel kätte saadud inimesed väitsid, et on uued ja tööl alles paar kuud. Ta ei suutnud kätte saada ühtegi töötajat, kes oleks firmas töötanud üle kolme kuu. Paneb mõtlema, kas see firma ikka oli tegutsenud kauem kui kolm kuud...
Akende halba paigalduskvaliteeti üritas parandada teine (mainekas) firma, aga ütleme otse - s.i.t.a.s.t saia ei tee.
Kujuta ette, isegi vihm sajab läbi:(
 
ups 16. august 2006, kl 14.41
Ma loodan, et eelmine ei räägi Glaskekist? Tellisime sealt aknad, järgmine nädal peaks siis paigaldus toimuma hakkama.
 
S: 16. august 2006, kl 14.44
Ei mitte Glaskek - see ju ikka tuntud ja nimekas firma juba. Sealt võib vast ikka julgelt tellida:)
 
kiisu 16. august 2006, kl 18.26
Me just eelmine kuu saime Odav Aken firmast tellitud akna ette. Tellimuse täitmisaeg oli 1 kuu. Aken oli oli valmis juba 1 nädal enne tähtaega. Nüüd ca kuu aega aken ees olnud - mingeid probleeme pole ilmnenud.

Algul natuke see hirmutas, et nad paigaldavad ja viimistlevad ühe korraga kogu kupatuse ca 3-4 tunniga ära. Teised firmad käivad vist paar päeva sul paigaldamas, siis pahteldamas, siis värvimas. Ühepidi see eelis, sest tolmu koristamist sul vaid üks kord. Siiani pole täheldanud et viimistlusel oleks ilmunud pragusid vms. Kõik OK. Plaanis veel selle firma teenust kasutada.
 
aru-ei-saa 16. august 2006, kl 21.57
huvitav küll, kuidas saab pahteldada, lasta kuivada, lihvida ja veelkord parandada,oodata paranduse kuivamist,kruntida enne värvi ja värvida-seda kõike 3-4 tunniga???kas see aknapale ikka pestav ka on või tõmmati mingi laelateks peale?
 
kiisu 16. august 2006, kl 22.38
Aknapalesid olen niiske lapiga puhastnud küll ja rõduukse alt lausa märja lapiga tõmmanud. Siiani pole midagi eraldunud-lahustunud palede küljest.

Me kogu aeg töömeestel jalus ei passinud, aga erinevad inimesed tegid erinevaid töid - ühed paigaldasid akna, keegi võttis mõõdud ja tõi valmis lõigatud kipsiplaadid autost. Nn ilusa lõpptulemuse saamisega - pahteldas, värvis - tegeles kolmas inimene. Nii et viimistlustöödega tegeles ikka oskaja, mitte tavaline paigaldaja. Kokku oli erinevaid töömehi vist 3 või 4 meest. Lõpus jäi vaid viimistleja, mingi hetk tuli vist nende "pealik" tagasi ja vaatas ka töö üle ja andis meile akna üle.

Siiani oleme küll rahul, kuigi jah ega meilgi tekitas selline kiire töö kahtlusi :-)
 
pinchu 17. august 2006, kl 09.52
mul emal kah sellest firmast aknad... täiesti normaalne kaup ja teenindus. ainult ühele köögikapile tegid kogemata täkke, kui vana akent eest ära kangutasid
 
krr 17. august 2006, kl 12.38
mina olen selle Odava Aknaga küll rahul. Nii aasta tagasi saime oma aknad. Ja tõesti, pahteldasid küll kohe, kuid meil nad küll ei värvinud aknaümbrust, aga me seda ei tahtnudki, sest seinte remont oli niikuinii plaanis.
 
kiisu 17. august 2006, kl 18.57
Muideks, nüüd tuleb meelde, et meil tekkis ka WC uksele mingi päris sügas kriimustus. Märkasime alles siis kui töömehed ära olid läinud. Õnneks meile see probleemiks ei olnud, sest uks on nõuka-aegne ning plaanis see nagunii varsti välja vahetada.
 
mustamäelane 17. august 2006, kl 23.32
Kõikidele vastajatele suured tänud! Jäin kohe ikka mõtlema, ehk kui kasvõi ka mitme päevaga ja korralik töö ning pomogi üle vaatamas, siis tõesti... Üks firma nagu "Uued aknad" nimi vms. koostöös "Rehau"-ga pakkus ka üsna soodsat tehingut koos garantiiga, kõik viimistlused ja puha.. no eks tuleb vist ikka ära proovida kõigepealt pool korterist, siis vaataks kuidas ülejäänutega!
 
korteri omanik 18. august 2006, kl 08.47
Tänan teemaalgatajat,olen samast asjast tartus väga huvitatud.
 
kata 18. august 2006, kl 10.31
Meil on samuti plaanis aknad välja vahetada ja nii hea,kui saab ilma uut teemat alustamata kõikidele oma küsimustele vastused...
Tänan minagi teemalgatajat ja vastajaid :))
 
kass 18. august 2006, kl 11.53
Aga ka ARUTECH firmast öeldi, et teevad kõik korraga, paigalduse ja viimistluse. Firma Uued Aknad teeb aga viimistluse paar päeva pärast paigaldust. Kumb on õigem?
Kas keegi on tellinud Kiire Aken firmast?
 
tigekala 18. august 2006, kl 12.15
mina tellisin Fensterist. ootasin peaaegu kaks kuud (suveaeg), paigaldus oli väga korrektne, viimistluse kavatsen ise teha. koristasid enda järelt väga korralikult. ainus, mida ma ootan kui hingeõnnistust, on rõduukse fiksaator, mis oli saadetud vale värvi.
 
mustamäelane 18. august 2006, kl 12.24
Nad ütlevad kõik, et kui tööks läheb, tehakse see 3 tunniga, uskumatu küll. Muide unustasin ütlemata, et sai sõlmitud leping korra juba sellise firmaga nagu Topform, aga kui töömees kohale tuli mõõte võtma, siis selgusid paljud asjad, mida lepingus kirjas ei olnud nagu sise- ja välisviimistlus, töömees ütles, et viimistlus on ainult pahteldamine ja kogu lugu. Klienditeenindaja seal märkis, et oh vanad aknalauad võivad alles jääda, mida töömees hoopis välistas, siis ka see, kuidas aknad lahti käivad, oli lepingus, et kõik nii üles kui kõrvale käivad lahti, mille kohta töömees hoopis suured silmad tegi ja ütles, aga see läheb teil siis hoopis kalliks ja tavaliselt inimesed nii ei tee, siis tuleb teil juurde maksta??? Kui pärast lepingut vaatasin, konstateerisin tõepoolest nendest "lisadest" millest töömees rääkis, polnud juttugi.. Katkestasin lepingu ja käisime peale selle väga paljudes teistes firmades (Mustamäel neid kui seeni peale vihma), kus anti meile korralikud hinnapakkumised, kus täpselt kirjas, mis mida maksab, niiet olge ettevaatlikud neis asjus. Aga tulen millalgi tagasi siia, kui töö ära tehtud ja siis anname teada, kuidas oli ja mis firmat kasutasime. Tore, kui saab niimoodi kogemusi-arvamusi vahetada, tänud teile kõigile!
 
An 19. august 2006, kl 19.44
Minul on aknad tellitud Plastost.
Leping ja tegelikus olid vastavuses.Töö oli korralik,aga üks noorem abiline suutis vastpaigaldatud aknaklaasi ära kriimustada.See sai 2 päeva pärast uuesti pandud.Viimistlusega olen ka väga rahul.
Kuigi ega iga asi ka ilma viperusteta lähe.Akende panekul hoiatati,et võib-olla on vaja hiljem neid korrigeerima tulla(midagi seotud akende paikavajumisega).Nii ka juhtus...Ja päris mitu korda lühikese aja jooksul.Meile öeldi,et tasuta ainult esimene kord aga 2 järgmist korda saime samuti ilma tasuta.
Aga kui võrrelda mõndade tuttavate kogemustega,siis läks mul päris hästi.
Igaljuhul nüüd aknad varsti juba 2-st aastat ees ja pole probleeme olnud.Eks näis kuidas edaspidi.
 
Galina 20. september 2018, kl 07.57
Odav on odav, kvaliteet puudub. Kui kutsusin meistrit reguleerida rõduukse, sain aru, et ta ei oska seda teha, sest järgmisel päeval uks oli seal, kus oli tema visiiti ees.
 
eemal 18. oktoober 2018, kl 11.26
Teema tekitati juba palju aastaid tagasi, kuid aktuaalne eluaeg. Tahaks teada kust saaks praegusel ajal korraliku kvaliteediga pealinna piirkonnas plastaknaid tellida ja palju maksma läks...kes tellinud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!