Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
jälle aknad
 
uudistaja 25. juuni 2007, kl 22.38

Tere!
Tahaks teadjamate nõu Mustamäe vanema paneelmaja akende vahetuse
asjus.Lihtsalt ei oska otsustada,kas renoveerida neid vanu puit-
aknaid või tellida uued.Ausalt öeldes ei tahaks plastaknaid,
kuna ka siin foorumis on piisavalt negatiivset nende akende
kohta kirjutatud.
Mis renoveerimine maksta võiks?
 
c 25. juuni 2007, kl 22.46
et mis see "piisavalt nagatiivset" siis on? et ei lase õhku läbi? moodne aken ei tohigi lasta. Mul on kahes kohas plastaknad ja ühes kohas puitalumiinim. Ei oska mingit olulist vahet välja tuua
 
rk 26. juuni 2007, kl 00.10
mustamäe paneelikasse sobivad plastaknad suurepäraselt.
vanad aknad saab muidugi suht lihtsalt korda teha, vaja värvi, tihendeid jms.
kõik oleneb rahakotist...

Jõudu!
 
tea 26. juuni 2007, kl 12.56
Ära usu kõigi ( mõnede üksikute) juttu, plastakendel pole häda midagi, praegi tehakse neid ka igat värvi. Mahategijad on need kes ei jõu endale neid osta või kes on 2-3 * kallimad puitaknad tellinud, mis on keemiast läbi immutatud ja naturaalsusest pole seal enam jälgegi( seda räägivad ise ka puitakende tootjad. Aga paneelika puitaknaid hakata renoveerima, no ma ei tea kas on mõtet? Olen plastaakende omanik 8 aastat ja ei ole küll kordagi kahetsenud :).
 
teale 26. juuni 2007, kl 13.18
..aga plastakende tootjad(paigaldajad)on ise need tehis-materjalist aknad maha teinud.Üks ütles suisa,et norm.inimesed ei panegi endale tänapäeval enam plastikuid ette,pigem renoveeritakse vanad.Ei ole kõigil sugugi raha taga asi,pigem kõrvade vahel.Pealegi saab neid uusi ju ka järelmaksuga tellida.Toas lööb see plastik õhu tsirkulatsiooni sassi.Tekivad hingamis-hädad,toas võib tekkida nurkadesse hallitus jne.Eks oleneb ka kui korralikult on maja kunagi ehitatud.
 
1 26. juuni 2007, kl 13.58
Viimasele kirjutalale võiks öelda niipalju, et ka uued puidust või ükskõik millest aknad, võivad lüüa õhu tsirkulatsiooni toas sassi. Materialil ei ole enam vahet.
Renoveerimise kohapealt niipalu, et kui aknad on hästi säilinud, tasub renoveerida. Kuid kui vanad aknad on pikemat aega olnud hooldamata (pole aastaid puhastatud ja värvitud jne)ei tasu neid ka renoveerida.
 
fffff 26. juuni 2007, kl 14.03
ära aja rumalat juttu. värviga ületõmbamine ja tihendi kleepimine pole mingi renoveerimine. möödasõitva trammi kolin ja tuuletõmme jääb ikka alles. samuti ei muutu väljanägemine paremaks.
 
mahategija 27. juuni 2007, kl 09.53
nii. mina olen nüüd see "rikas", kes on endale igale poole kallid puitaknad pannud. see, et puitaken on 2-3 korda kallim on täielik jama. keegi ei käsi sul neid viking windowsist tellida. natuke uurimist netis ja saab vaid pisult kallimalt. kvaliteet on täiesti ok seejuures - ei ole kõveraks tõmmanud ja ei puhu läbi. no ei meeldi mulle need plastakna laiad raamid-lengid, ükskõik kui puidulähedaseks nad on töödeldud. elan kalamaja-taolises linnaosas ja KÕIK plastaknad mõjuvad seal nagu sadul sea seljas, seda just teistsuguse konstruktsiooni tõttu.
 
uudistaja 27. juuni 2007, kl 11.34

Viimase kirja läkitaja käest tahaks siis teada,kust
need aknad tellitud on,kui pole saladus?
Ette tänades!
 
n 27. juuni 2007, kl 15.54
mahategija argumendid, et "no ei meeldi mulle need plastakna laiad raamid-lengid" ongi ainuke puitakende poolt. Kui see esteetiline väljanägemine on nii tähtis, tuleb ilu eest maksta. Aga jutud õhu tsirkulatsioonist on BS. Kui tahad, et häasti läbi puhuks, ei ole vaja midagi vahetada.
 
Suur huviline 28. juuni 2007, kl 19.50
Kulla mahategija, järsku tõesti saad aidata ja nimetad, kust enda aknad tellisid?
 
Plastiline Oknoo 10. mai 2019, kl 16.57
Ka meie märg vallatu Maaja sai omale värske meikapi mis väljendub uutes plastakendes
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!