Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
juhtmete ühendamine
 
kass 17. juuni 2004, kl 18.08
Õige ammu oskasin kõik lambid kenasti ära ühendada, kuid tänasel päeval kipun vist hätta jääma.
Mida tähendavad sinine, pruun ja kollaroheline juhe ja mis tuleks millega ühendada. Kui mul on lambis ainult kaks otsa, siis mida teha selle kolmandaga (millisega?) Mida tähendavad tähised N ja L. Tobedad küsimused, aga kui keegi oskab puust ette teha, siis saaks hakkama küll.
 
piloot 17. juuni 2004, kl 19.09
pruun(või must)=faas
sinine=null
kolla-roheline=ohutusnull=korpus=maandus
N=null
L=faas
selline küsimuse püstitaja võiks küll otsustada elektriku kasuks....mitte korraldama inimkatseid,pliiz!
 
kass 17. juuni 2004, kl 20.23
No mulle meeldib selline katsejänese roll ja eks ma tea ka, millal jänes püksi ronib. Elektrit ma ikkagi kardan. Tapab.
Mis maandusega teha? Isoleer ümber ja kõik?
(Mul oli sinu kirjutatud spikker kuskil olemas, aga ei leia üles)
Katsetest niipalju, et kunagi ligi 10 aastat tagasi sai pisikupesast juhtmed kõrvale veetud ja siis sinna otsa põrandakütteregulaator pandud.Siiani pole probleeme. Enam ma seda ei teeks ja lausa õudus tuleb peale. Aga no lambid peaks ikka lakke saama.
 
piloot 17. juuni 2004, kl 23.04
kui sa oleksid väikeste .....naine,siis ma isegi osaleksin katsetes,kui just väga palav ilm ei ole :)!
 
piloot 17. juuni 2004, kl 23.07
kui seade,mida sa ühendad,on mitte elektrit juhtiva kestaga,siis võid selle kaitsenulli tõesti isoleerida ja isegi ää unustada!!!
 
kass 17. juuni 2004, kl 23.43
75-80A (amprit) sobib?
Lambid klaasist ja riidest ja plastmassi ka. Ei tohiks nagu suure juhitavusega olla.
 
kass 17. juuni 2004, kl 23.46
Ja cessnaga (või kuidas see oligi) olen kah lennanud, jubehea piloot oli. Isegi aerobussiga pole nii pehmelt maandunud, kui selle moskvitsiga muruplatsile.
 
piloot 18. juuni 2004, kl 01.02
kuule kass,kas sa pikemat aega ilma hiirdeta oled pidanud läbi ajama :)?
 
ms 18. juuni 2004, kl 10.20
Aga mida tähendab 75-80A;
Pirnide võimsusi mõõdetakse vattides;Pirni lubatud võimsus on tavaliselt märgitud lühtri kasutusjuhendis.
Enne juhtmete ühendusi tasuks kilbist antud grupi pinge välja lülida.
 
piloot 18. juuni 2004, kl 11.58
...see on minu ja kassi(kese) suur saladus!
 
berta 18. juuni 2004, kl 15.19
Sa proovi roheline juhe läbi lõigata, pommifilmides on sellest tavaliselt abi.
Pole see elektrivärk nii hull midagi, esimesed elektritööd tegin olude sunnil neljateistaastaselt ja elus siiani. Kääre muidugi ei maksa pistikupessa toppida.
 
220 08. september 2014, kl 10.16
Tere

Millises järjekorras tuleb sooned ühendada klemmliistu abil,kui ühendatav kaabel pingel all.Maandus,N ja siis faas?
 
EL 08. september 2014, kl 11.54
220-le Sinu järjekord on soovitatav, KUID PINGEALUNE töö on eluohtlik. Kindlasti ole valmis lühiseks (väike kaarleek) ja otsi kaaslane, kes on valmis kohe voolu välja lülitama, kui miskit nihu läheb.
Kass-ile 75-80 A on väga suur vool korteris, arvan, et tähistus on 75-80 W , kui Sa järgid värvi koodi - faas on pruun ( L), sinine (N) ja koro - kollarohelinesiis (E)ei tohiks midagi juhtuda ja lambid laes hakkavad särama. Pruun juhe (L) läheb lampi läbi lüliti, sinine läheb otse. Jõudu tööle.
 
rrr 08. september 2014, kl 22.38
Isetegijatel soovitaks osta see kõige lihtsam indikaator mis näitab faasi ja üle kontrollida. Olen paigaldanud majas valgusteid kus juhtmed oli paigaldanud mingi isehakanu - ikka totaalselt sassis teema - kolla-rohelises oli faas, mustas null ja sinises ei midagi (jäi ka viimaseks korraks kui ei kontrolli indikaatoriga üle - välivalgusti korpusest sain siraka kätte)
 
<h1>hhh</1> 26. jaanuar 2024, kl 11.05
<h1>hhh</1>
 
<h1>hhh</h1> 26. jaanuar 2024, kl 11.05
<h1>hhh</h1>
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!