Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
töömehe hind
 
tellija 11. november 2003, kl 16.13
Väga lihtne on arvutada materjale kokku, käid aga poes riiulite vahel, aga kui suur on vannitoa remondi tööraha?
 
plaatija 11. november 2003, kl 18.44
Kirjuta täpsemalt milline vannituba, mida teha tahad, võib-olla saab aidata...
 
K 12. november 2003, kl 09.25

huvitaks sama küsimus. Vannituba pisike, täpselt pole mõõtnud veel-mingi 3-4 ruutmeetrit (hrušovka tüüpkorter).Vaja oleks leida töömeest,kes:

-seinad kipsplaadiga üle teeks,
-plaadiks seinad ja põranda
-paneks lae korda (seni on kooruva värvi all)
 
Andres 12. november 2003, kl 10.04
Vt. ehitusabist, mitmeid pakkumisi on. Vannitoas algab etendus ikkagi torutöödega, alles kolmas vaatus on plaatimine ja lagi;)
Haltuurameestelt peaks toru-elektri-ja ehitustööd kokku 10000.- saama, firmas alates 15000.-
 
tellija 12. november 2003, kl 10.49
Teha vaja 4-l ruutmeetril: vana põrand üles, põrandaküte, uus põrand valada koos dushinurgaga, uued torud, seinad ja lagi pahteldada (mõlemad ikka üsna heas olukorras ja sirged), lagi värvida, üks pisike jupp kipsplaadi seina püsti panna, plaadid panna.

Mina olin nõus kõigi tööde eest maksma kokku 11000 (ilma eletritöödeta), küsiti aga mustalt 15-16000. Ma pidasin seda kalliks. Kas 11 tuh. eest siis korralikku tööd ei saa? Ei tahaks nagu hästi uskuda.
 
K 12. november 2003, kl 12.35

lihtsam on vist teha nii,et palkad mingi erategija ja samas lepite kokku,et lööd ise ka kaasa kõiges.Peaks 1000 krooniga plaaditud saama.
 
tellija 12. november 2003, kl 12.44
aga see oligi erategija, kellest rääkisin......
 
elust 12. november 2003, kl 14.00
turg määrab hinna.
kui tegijal on paremaid pakkumisi, siis ei aja mingi vägi teda väikse raha eest sebima. miks peakski.
kui maksta ei raatsi siis tuleb endal teha.
 
? 12. november 2003, kl 14.13
kas 11 tuh. on siis nii väike hind?
 
to ? 12. november 2003, kl 15.21
tegime ise eestiaegsel vannitoal remondi ära koos töömehe abiga, eeltööd ise, värvimine, torutööd ja plaatimine läksid kokku 2 tuhat, selle sees vanaaegse Wc poti loputuskasti restaureerimine.
Paigaldasime uue vanni.
Meil küll eurot ei ole, aga korralikult sai tehtud küll, põrandale panime PVC katte ja peale vannitoavaibad
 
arvamus 12. november 2003, kl 15.35
"värvimine, torutööd ja plaatimine läksid kokku 2 tuhat"

now we talking!See on juba mõistlikum hind. Ise ei kujutaks ette,et peaks rohkem maksma tillukese vannitoa eest kui 2000 tööraha +materjalide hind. Lollid inimesed,kes suvalises paneelikas 10-neid tuhandeid vannitoa peale kulutavad.
 
tellija 12. november 2003, kl 15.42
Ei ole suvaline paneelikas, on minu kodu, mis pealegi pole paneelmajas. :)
 
Andres 12. november 2003, kl 21.34
15.35 kommentaar on diletantlik

Halturameestele üle 10-11 maksta on ilmne liialdus. Meie firma maksab makse ja on turul olnud kroonist alates. Loetletud tööd saab tehtud kuni 15000.-Kr tööraha eest+ materjalid. Kui asi huvitab, saada meiliaadress!
 
plaatija 13. november 2003, kl 00.15
11 000 (san. tehnika, elektritööd, plaatimine, pisut maalritööd jm.)+ materjal on üsna realistlik hind, eks alati saab veel ja veel odavamalt, kõige odavamalt saab tõesti ise tehes :) Ja väljend- "haltuuramees" kõlab üsna halvasti, paremini kõlab- "meister"! Muide, ka FIE-d maksavad makse.
 
arvamus 13. november 2003, kl 09.55
plaatija,

kui palju sul aega kulub selle 11 000-lise töö tegemiseks-san.tehnika, plaatimine, maalritööd? Kas ikka kukub üle kuu aja 8 h päevas?

eesti keskmine palk on 6000.Miks peaks mingi keskharidusega töömees kujutama ette et kuu aja või veel vähema eest paneb taskusse 11 000?
 
tellija 13. november 2003, kl 10.47
Kõik töötunnid kokku võttes tuleb seda tööd seal nädal ja natuke peale. Mis tegi kuupalgaks bruto ~70 tuhat. Minu võttis see arvutus istuli.
 
sinikraede kaitseks 13. november 2003, kl 13.29
keskmine töötaja läheb käed taskus tööle. töövahendid on tööandja poolt. sellest ka palk 6000.-
töömees ei tee paljaste kätega suurt midagi ära, torumehel, viimistlejal ja elektrikul on omad spetsiifilised tööriistad, mis ei ole mitte odavad. päris iga hiina junniga ikka kvaliteetset tööd ei tee. mingi raha eest tuleb need tööriistad osta. kui tööriist katki, peab töömees ise uue ostma, "keskmine töötaja" ootab kuni tööandja uue toob.

...eesti keskmine palk on 6000.Miks peaks mingi keskharidusega töömees kujutama ette et kuu aja või veel vähema eest paneb taskusse 11 000?...
see keskharidusega töömees oskab midagi reaalset oma kätega valmis teha, see maksabki. eks kutsu siis mõni kõrgharidusega mullipuhuja omale asju tegema :-)
mis kasu sest kõrgharidusest siis on, kui sa ise oma vannitubagi remonditud ei saa?
kogemus näitab, et kergem on leida firmasse kõrgharidusega mullipuhujat kui ühte normaalset keevitajat.
 
kogemusega 13. november 2003, kl 14.04
No minu kogemus ütleb, et tööriistu käisime laenutamas koos töömehega tööriistalaenutusest. Omal oli tal lööktrell, seguvann, pahtlilabidad, lood jms nipetnäpet. Ja ta kasutas segu tegemiseks ikka minu trelli. Ja minu tellitavat võtit jms. Mis tööriistadest te räägite?? Jah, torumeestel oli buss vidinaid täis, aga plaatijal pole küll midagi erilist.
 
Andres 13. november 2003, kl 14.59
Ükski töömees pole nii mees, et teeb vannitoa otsast lõpuni ise. Ja kui selliseid ka leidub, siis.....noh, ei oska kohe öeldagi, kuidas seokest multimeest nimetada..;)
Meil käib nädala jooksul objektilt läbi 4-5 töömeest, tööpäev on keskmiselt 10-tunnine ja standardvannituba saab valmis 5- 6 tööpäevaga. Rehkenda nüüd uuesti, eks!
Üksiküritajad teevad samasugust tööd 2-3 nädalat.
14.04 kommentaariks - mees, kes käib tellijaga koos riistu laenutamas ja lõpuks pruugib ikka tellija tehnikat, ei väärigi paremat nimetust kui haltuuramees;)
 
tellija 13. november 2003, kl 17.28
Andres, sa jätad väga asjaliku mulje.
Kui mul juba töö ei käiks, valiks sinu. Aga sa oled vist Tallinnas, mina seevastu mitte.
 
Andres 13. november 2003, kl 19.37
Tellija - nii ongi!;)

Päälinnast väljas peaks töö hind pisut madalam olema!
 
plaatija 13. november 2003, kl 20.07
Andres, sa jätad väga asjaliku mulje :))) Üks vannitoa remont jälle peaaegu käes! Äkki avaldad firma nime, võib-olla tean sellest midagi? Ja ära aja üksiküritajate kohta sellist joga, on mehi igat masti, nagu muide ehitusfirmasidki.Loomulikult on töö hind nõudmise- pakkumise ja kokkuleppe küsimus. Mehele, kes pole oma hinda väärt, lihtsalt ei maksta seda!

Multimees :))) see vast oli hea ametinimetus!
 
Teine Andres. 14. november 2003, kl 10.09
Huvitav. Loen siin, et vannitoa tipptopp korda tegemine maksab 11 t krooni. Teen peale tööd endale ja tuttavatele vannitubasid alates põranda valamisest kuni elektritöödeni ja ei taha selle eest suurt midagi. Mitte igal juhul raha. Olen ma lihtsalt loll või on Tallinn miljonäride linn? Tegemist siis Jõgeva Andresega.
 
teine eesti 14. november 2003, kl 10.31
Teine Andres, küllap sa oled ikka loll jah ;-)
tavaliselt on kombeks töö eest midagi (raha) saada. Tallinn ei ole miljonäride linn, aga poes leiba ka tasuta ei jagata.
 
Klient 14. november 2003, kl 11.38
sinikraede maapeale toomiseks,

töömees omab mingit kohvritäis tööriistu, mille on ta kunagi ostnud ja pikajaliseks kasutamiseks. See kohvritäis vahendeid ei maksa küll nii palju,et nädala töö eest õigustatud 11 000 küsida.
Ja sedagi ainult torumehel.

aga mis kalleid tööriistu vajab vannitoa plaatija ja lae kordategija?

Tihti tellijal kodus olemas enamud vahendeid,mida töömees kasutada saab-lööktrell, pahtlilabidad, lood jms.

enamus kõrgharidusega inimesi saab vannitoa ise ka remonditud, kuid nad käivad üle 8 h päevast tööl-millal selleks aega leida?Loogiline oleks,et ta palkab selleks inimese,kelle põhitöö ongi remonditegemine.
 
Esimene Andres 14. november 2003, kl 18.52
Päris huvitav, päris huvitav....;)

*hõõrub heastmeelest käsa lausa, läheb veriseks;)

Et enamus kõrgharidusega inimesi saab vannitoa ise kah remonditud?!
Jah saab, aga selleks kulub kolm korda rohkem aega, kui kogemustega töömehel ja tõenäoliselt teeb töömees kaks korda paremini. Iga kingsepp...., teate ju küll!;)

Firma nime ei avalda, see foorum pole reklaamiks mõeldud, kes tahab, leiab nii ehk naa! Pealegi ületab praegu teenuse nõudlus meie võimalusi, järjekorrad pikad-pikad....

Tööriistadest võiks pikalt-laialt jahuda, aga kui meie töömehed oma riistapargiga korterisse vajuvad, siis pereema kahvatab, sest vaba ruumi jääb tuppa hästi vähe!

Plaatija - vajad tööd?;)))

*tegelt meil kohad täis ja enamgi veel, aga egas konkurendid siis kaklema pea ometi?!;)
 
plaatija 14. november 2003, kl 21.38
Ole mureta, minu tööpõld on suur ja lai, nii siin kui sealpool Läänemerd :) Ega me kaklegi, vaevalt me ka suured konkurendid oleme, pigem mingis mõttes kollegid! Ühe vannitoa remont pole just teab mis tõsine ots...Aga vaata kui äge poleemika on tekkinud :) Tore kah sõna sekka öelda.
 
tim taylor 16. november 2003, kl 20.02
tegin omale dushshinurga endisesse suurde koridori.kogu töö läks täiesti ise tehes 16000 maksma, see tähendab vaid materjali hinda.algpõrand oli betoon,millega sai suurele koridorile täiesti uus alus valatud.sinnapeale tuli soojustus ja põrandaküte,mille peale poolkaldes plaatpõrand.pool dushshiruumist on kaldu,see osa kus pesemine käib.vahepeal on kardin,mis hoiab täielikult ära vee paiskumise teise poolde kus on 150 liitrine atlantic boiler ja pesumasin,samuti paar tooli. ruumi suurus on 3.5x1.2 meetrit.dushshi poolne osa on kaetud plaadiga,teine pool ja lagi seinakattega.nende all on kaks korda niiskustõkkega üle võõbatud kipsplaat.segisti on oras,mida küll kahetsen,kuna dushshilukk ei jää paigale ja kipub pidevalt vee alla kraani suunama(kasutan abivahendit selle vastu).
kuna on puumaja,siis kasutan 30x30 cm aknal ventilaatorit(aken on ise tehtud spetsiaalselt ventilaatoribloki suuruse järgi), mis kogu niiskuse välja tõmbab.15 minutiga on kõik täitsa kuiv,tänu küttele kuivab ka põrand ruttu nii et pole mingit niiskusehirmu,mis kuskile juhusliku prao vahele kipuks.
 
jorss 16. november 2003, kl 22.38
Selleks et kodu heaks väheke liigutada, ei pea mingi multimees olema, käed peavad õigetpidi küljes olema. Omal tegin ise kõik elektri- ja torutööd, laed seinad ja põrandad, ahjud pliidi ja kamina, uue katuse, uksed ja aknad(oli võimalik tuttava juures pinke kasutada), plaadid värvid tapeedid. Ehitusmeheks ennast ei pea ja multimeheks ammugi mitte, küll olen sugulaste juures firmaspetside töid ringi teinud.
 
to esimene Andres 20. november 2003, kl 07.16
Mis sa räägid?Minu abikaasa on ka proff tegija.Vannituba umbes 10 tuhhi.Mees teeb ise kõik ära algusest lõpuni.Tassib omi tööriistu kaasas.Ei kasuta ühtega tellija tööriista.Mis mees see on kes tuleb tööle ja pole seda või toda.Materjalid ostab ka ise,muidugi tellija raha eest ja otsib kõige odavamad müügikohad välja(kuigi ta juba teab neid kohti ja ta nägu ka tuttav).Kui jääb midagi tööriistadest vajaka siis selleks on ehituslaenutus.Kiidan abikaasat sest ta teeb tööd hingega.ise vaatan ka mujal mismoodi on remont tehtud ja võrdlen oam mehe tööga.Mõned inimesed ei tahgi kedagi teist kui teda.Ennem on nõus ootama pool kuni aasat järjekorras,sest nad on näinud kui korralikult ta teeb.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!