Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
kamin korterisse..on võimalik
 
preilna 06. jaanuar 2004, kl 10.38
mõte liigub juba sinna suunda et tahaks oma suurde tuppa väikse kamina panna...
ise olen 9 ndal korrusel.(viimane korrus) ja nyyd uuriks et kas on võimalik.
ja mis pabereid selleks ajada tuleb...?
kellel kogemusi või teadmisis andke nõu.
kaminat tahaks väga:)
aga kardan et paberijama,,ja yhistu esimees on kah selline kes igale asjale ytles ei..selline tyyp paistab, et esialgu ei tahaks teda nagu ärritada,,uuriks siit kas võib:)
 
Lilleke 06. jaanuar 2004, kl 11.36
Otsi omale sobiv kaminasalong või asjalik ehitusmees, nemad teavad täpselt kas ja kuidas võimalik on.
Minu arust on majaühistu juhatuse nõusolekut vaja, aga ma ei tea ka täpselt..
Kas tahad puu või elektriküttega kaminat?
 
preilna 06. jaanuar 2004, kl 11.46
ikka puukytet...
aga eesmärk pole korterit kytta (korter 62 ruutu)
eesmärk on suures toas hubasust ja sooja talveõhtal saada või nii:)
kamin ise peaks olema väike aga võimalikult suure "ekraaniga":)et kogu tulemäng ilusti välja paistaks...
arav et peaks 10 000 eeguga saama kui väga otsida...
ja mis puutub kaminasalongi siis 1 kord käisin lappasin katalooge ja 1 kamina kohta kysisime et mis too võiks maksta..meile mehega uuriti siis hind välja ja see oli 100 000:)tänan väga..otsin ja ostan juba kuskilt mujalt ja arvan et saan odavamalt...ega seda konkreetset mudelt ei tahagi aga lihtsalt huvi pärast kysisin.(100 000 ei pane iial kamina alla:)
niisiis on oodatud ka heade kaminafirmade..(kamina myyjate) kiidusõnad.
 
n 06. jaanuar 2004, kl 12.25
ehituslikult on see kahtlemata võimalik. Probleeme võib olla ühistu nõusolekuga, sest kuigi katus on ainult sinu korteri peal ja oled nõus alla kirjutama paberile, et tagad oma vahenditest korstna piirkonna katuse kvaliteedi säilimise jms. blablabla, aga kui sina korteri ära müüd, ei pruugi uus omanik sinu kohustusi üle võtta ja siis on katus jälle kogu ühistu asi ja seda nad võivad karta. Mõnikord on lamekatuse läbijooksu koha kindlakstegemine raske ja siis võib sinu korstna kohalt läbitulev vesi voolata soojustuse sees hoopis naaberkorterisse.
 
preilna 06. jaanuar 2004, kl 13.07
to.n
vaata see vee läbijooks on juba teostus-tehniline probleem..ja ususn et ikka on võimalik korralikult asi teha.
mul just mure selle paberimajanduse kohapäält.
et mis ma peaks punkt punkti haaval tegema?
minema linnavalitsusse?
kuskilt projekti tellima?
 
Fifi 06. jaanuar 2004, kl 13.27
Meie majas üks tark ka ehitas kamina. Ju kui siis kütma hakkas, siis terve püstik oli suitsuhaisu täis. Nii et see keelati kiirelt tal ära.
 
ehitaja 06. jaanuar 2004, kl 13.48
Ei soovita mingil juhul kaminat 9 kordsesse paneelikasse. Kamin peab ikka algselt olema sellesse maija projekteeritud, siis ei ole ta kasutamisega ka probleeme. Liiga palju nähtud paneelelamutes neid kaminaid mida omanik kasutada ei saa. Hiljem kui soovid korterit müüa kahandab see mittekasutuskõlblik kamin su korteri väärtust üle mõistuse palju. Kui sul on väga suur kaminasoov soovitan elukohta vahetada. Osta kaminaga korter. Salongides räägitakse kindlasti vastupididt juttu, neil vaja ju oma toode maha müüa.
 
pirtsu 06. jaanuar 2004, kl 14.53
no ei taha ehitada kaminat...st. ostaks sellise valmiskamina..ainuk e mure on korstnatoru ju:)
ja maja on telliskivimaja
 
mees 06. jaanuar 2004, kl 15.24
korstnates on polüteleen torud ei mängi välja
 
kah huviline 06. jaanuar 2004, kl 15.39
ma olen küll näinud mitmeid kesklinna kortereid,kus telliskivimaja viimasel korrusel kamin ehitatud. Eeldas korteriühistu luba ja seda,et majal on väljaehitatud korsten.
 
Lilleke 06. jaanuar 2004, kl 16.13
Räägi siis mõne asjaliku ehitusmehe või müürsepaga, need teevad päris odavalt ja ilusasti kamina vastavalt sinu soovidele ja oskavad öelda ka kui ehitus võimalik pole.
 
kamin 06. jaanuar 2004, kl 18.33
EV Ehitusseadus keelab paneelmajadesse tulekollete ehitamise, kus ei ole selleks ettenähtud korstent. Ventilatsiooni nn. korstnatesse ei tohi seda ühendada.
Ka 10 tonni eest ei saa mingit kaminat v.a. valmiskamin. Valmiskaminal pole aga suurt klaasust. Kaminasüdamikel on suured klaasuksed, mille hind algab 7 tonnist + materjal ja töö.
 
xxx 07. jaanuar 2004, kl 11.18
Rauast valmiskamina suure uksega saab ka 7000 tonniga, alles vaatasin poes.
 
prill 09. jaanuar 2004, kl 16.38
Ka meie oleme seda mötet arendanud aga tegudeni pole jöudnud.Meie naabrid tegid selle möte teoks. Minu mees ongi ühistu esimees.Asjaajamine oli naabritel järgmine:ÜHISTU ÜLDKOOSOLEK VÖTIS VASTU OTSUSE,ET VÖIB VIIMASELE KORRUSELE EIHTADA KAMINAID KÜLL AGA PEAB OLEMA KOOSKÖLASTUS TULETÖRJEGA. VENTILATSIOONI EI TOHI KÜLL ÜHENDADA PEAB IKKA KATUSEST LÄBI ERALDI KORSTNA TEGAEMA.
 
preilna 12. jaanuar 2004, kl 12.14
to:prill
kas räägiksid lähemalt oma naabrite kaminast..
ja majast ka kus elate?
oleksin väga huvitatud
 
mm 14. jaanuar 2004, kl 15.13
palju jõudu kaminapuude 9-le korrusele tassimisel!
 
Efka 23. jaanuar 2004, kl 12.40
Kui lõõrid maja ehitusel sisse ehitatud, võid teha kamina, kui ei, ei saa teha. Vaata maja plaane, saad teada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!