Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
keskküttekatlad
 
Liina 22. jaanuar 2005, kl 20.55
Millist katelt kasutate teie?Mitu korda päevas täidate,millega kütate?Palju maksis?Mul maja ~160ruutu ja kõrini puude tassimisest...Aga valikuid on nii palju...jagage palun oma kogemusi.PS.kas radikate panemine eeldab ka pärast suurt remonti?
 
katlamees 22. jaanuar 2005, kl 23.13
Maksab ligi 100 tuh kui korralikult teha korralikest materjalidest.Pean silmas õliga kütet koos korstna,mahutite ja radikatega, boileri jne.Kui on maagaas olemas siis saad poole odavamalt.Radikate panek pärast suurt remonti ei vaja.
 
Liina 23. jaanuar 2005, kl 12.22
Ei ole ei maagaasi ja õliga ka ei taha...Ikka puit vms.
 
kuule 24. jaanuar 2005, kl 02.10
sa ju tahtsid puude tassimisest lahti saada
 
Liina 24. jaanuar 2005, kl 10.30
No nii, kui ahju kütta ja väga külm on ,tuleb tuua ööpäevas kokku umbes 6-8korvitäit puid.Ei usu ma ,et üks korralik värk nii palju puid ööpäevas ära õgiks...No ja on ju mingid graanulid,mida mingisugune võll ise suurest kastist võtab,vaja vaid mõned korrad nädalas kasti täita.
 
huviline 24. jaanuar 2005, kl 11.58
palju sul puid siis talve jooksul kokkuvõttes kulub, nii külmal talvel kui ka sellisel nagu tänavu?
 
jee jee 24. jaanuar 2005, kl 13.45
on iga talv selline eks ju!Midagi asjaliku ka öelda oli või,huviline?Ootaks siiski inimeste arvamusi,kes neid värke ka kasutavad!
 
Liina 24. jaanuar 2005, kl 13.54
Nii huviline ,kus on siin kirjas sinu kogemused keskküttekatlatega?Kas tõesti pole siis kellelgi katelt millega ta rahul oleks ja julgeks ka teistele soovitada.Tühja mula on ju kena ajada küll,aga sooviks ka midagi asjaliku lugeda:(
 
Tuha-Juhan 24. jaanuar 2005, kl 14.02
Kõigil nii sitad katlad,et ei julge soovitadagi.Naabrimees pani kah omale "keskküttekatla",nüüd käib korra öösel ja hommikul ja õhtul keldris juurde panemas.Hea veel ,et selline nadi talv juhtus olema.Muidu vist koos õlut libistada ei saakski enam.
 
Kristiina 24. jaanuar 2005, kl 14.57
Mul sama mure. Olen kuulnud, et on olemas selline katel, kus paned kolu puitu (või muud põletusmaterjali) täis ja see vajub ise koldesse kui eelmine sats on ära põlenud. Aga kolu tuleb ikka endal täita. Seda ma ei tea, kust sellist katelt saab ja palju see maksab, aga tahaks teada.
 
huviline 24. jaanuar 2005, kl 15.32
to jee jee
LOE KÜSIMUS LÄBI ja siis hakka kobisema.

to Liina
Selleks, et omapoolset kommentaari öelda, huvitusingi talvel kütteks kuluva puude hulga kohta. Tahtsin seda võrrelda oma kogemustega. Tänan vastuse eest!
 
katlakütja 24. jaanuar 2005, kl 16.21
Kunagi vene ajal köeti õli ja elektriga,elamine kogu aeg
soe.meil lõhuti veel ahjud ka kõik välja.nüüd on kivisöe
katel,seda küll kellegile ei soovita.kui ma ssaksin
puudega kütta,küll oleks hea.midagi hullemat kui kivisõe
tolm ei ole.
Tõepoolest,kui palju sul puid kulub.
naabritel on minu meelest see puidugraanulitega
keskküte,kuid eriti rahul nad ei ole,pidi küllalt
kallis olema ja maja pidi ikka külm olema(neil vene aegne
maja kõik on avatud).
Ma arvan,et puudega kütmine on väga hea.
 
zetu 24. jaanuar 2005, kl 17.41
katlakütjale, mul on puidugraanulitega süsteem, külmal ajal käin max 2xnädalas keldris, kui väljas +2 -4 käin korra, võtan tuha välja ja panen pelletit juurde.
Kui daamid tahavad asja uurida pangu puhaspesu selga ja minujuurde keldrisse
 
zetu 24. jaanuar 2005, kl 17.43
ja veel, toas on +20-23c oleneb kus nurgas mõõta
 
to zetu 24. jaanuar 2005, kl 17.47
kui palju raha kulub talvega kütte peale?
 
huviline 24. jaanuar 2005, kl 18.53
liinalt :ma tõesti päris täpselt ei oska öelda,aga kui arvutada et ~9kuud kütta ja keskmiselt kulub päevas 3,4 korvitäit puid.Mõtlen siin soojemat aega: 2korvi,külmem aeg: 6korvi.Kui aga arvestada ka kamin ja saun kord nädalas,siis tuleb keskmine suurem.Kas sellest abi oli ma ei tea ,aga need ruumid ja tihud on minu jaoks võõras värk...PS:ZETU ,mis firmalt sa oma katla ostsid?Teaks siis kust uurida.:)
 
zetu 25. jaanuar 2005, kl 16.06
huvilistele, minul on katel "leedukas" põleti "rootslane" kombineeritud, nii tuli lihtsalt soodsam. kütet on kulunud alates oktoobrist umbes 2,5t. hinnaga 1650eeku t.
 
dea 25. jaanuar 2005, kl 17.58
Mulle tundub, et meil on sama kombinatsioon :) Graanulit läheb meil praegu küll kuskil poolteist tonni kuus, aga meil on umbes 230m2 pinda (suur osa põranda vesiküte) ja 300-ne boiler. Aga üldiselt mugav. Kuigi olen aru saanud, et gaasiga oleks odavam. Aga ma kardan gaasi
 
dea 25. jaanuar 2005, kl 18.07
Vabandan, jutt jäi pooleli.
Külm nüüd küll ei ole (alustame ikka maja soojustamisest, mitte ilma kütmisest) ja ruutmeetri arvestuses see küte nii kallis tegelikult ei ole. Mugavus maksab:) Kindlasti saab odavamalt, sõbranna kasutas puitbriketti, aga seda peab ikkagi ise katlasse ajama.
 
kallikesed 25. jaanuar 2005, kl 22.45
Dea ja Zetu ,palun öelge kust sellist asjandust saab?Mis firma poole pöörduda?Zetu ega sa neid ise valmis teinud:),kas erinevatest kohtadest ostsid ,mis maksma läks ?
 
dea 26. jaanuar 2005, kl 07.46
Tartus müüb Hilaris AS.Mujal kahjuks ei tea, aga otsi netist (pelletkütte nime alt)
 
huviline 26. jaanuar 2005, kl 08.33
Liina, kas sa oskad rahaliselt siis väljendada, kui palju aasta jooksul küttele kulub. Tundub see ahjuküte sinu koguste juures päris kallis ja ebamugav lõbu olevat. Kui sul just puud niisama pole saada(näit.maalt)
Kui vaatasin dea kulutusi ruutmeetri arvestuses, siis on meie õliküte tunduvalt odavam. Meil maja 150m2. Katel aastaringselt taga - talvel kogu toasoe (kogu maja ulatuses on veega põrandaküte) + soe vesi ja suvel pesuruumi põrand + soe vesi. Pere suur, vett kulub piisavalt palju. Ostsime eelmise aasta märtsis 1 tonni kütteõli ~ 4200 eek eest ja järgmise tonni alles dets. viimasel nädalal. Nüüd oli hinnaks 6500 eek. 9,5 kuu peale niisiis kulu 4200eek. Järgmist laari enne sügist kindlasti ostma ei pea. Nii et arvutage ise ja võrrelge nende pelletite kuluga, mida teil läheb tonnide kaupa. Toas sooja 22-23C. Pealegi õli puhul on mugavus veel suurem. Mind paneb tõeliselt imestama see, et puidugraanulitega kütmine on nii kallis.
Meil kuluks eelnevate kommenteerijate kogemuste põhjal praeguse sooja talvega juba ainuüksi 1 kuu kohta 1620eek. Mis siis veel külmast talvest rääkida.
Liina, mis kateldesse ja keskkütte süsteemidesse puutub, siis selle väljaehitamiseks kulub vaatamata sinu küttevalikule enam-vähem sama summa, sest torustik ja radiaatorid on kindel väljaminek ja katelde hinnad pole ka nii väga erineva hinnaga. Sest nii ühe kui teise kütteliigi puhuks on väga erinevas hinnaklassis katlaid.
 
dea 26. jaanuar 2005, kl 09.03
Kuskil Äripäevas oli avaldatud arvestuslikud küttehinnad ruutmeetrile erinevate kütuseliikide kaupa(kes viitsib, otsigu) Õli ja gaas on kindlasti hetkel odavamad kui pellet. Samuti brikett ja puud. Aga pellet on rohkem tuleviku kaup. Ta on suhtelist vähe jääke tekitav ja jääkidest tehtud. Meie maksamegi mugavuse eest. Ja me teame seda :)Tehnilisest küljest ma rohkem kahjuks rääkida ei oska.
 
to dea 26. jaanuar 2005, kl 09.33
< Meie maksamegi mugavuse eest. Ja me teame seda :)>

Mugavus on ikka see, kui sa üldse katlaruumis ei pea käima. Mugavusest räägime ikka gaasi-, õli- ja elektrikütte puhul.
Ja pelletid võivad tuleviku kaup olla, kuid kalliks jäävad nad ka tulevikus. Tõesti suureks üllatuseks, et nii palju odava kütusena reklaamitud pelletid nii kalliks osutuvad, pealegi vajad nad ikkagi veel nädalas korra- kaks etteandmist.
Kus te neid pelletid hoiate ja kui tihti neid tellida tuleb? Ja kas siis tuleb neid veel ümber transportida sinna "etteandmise kasti"? Ning niiskust nad vist ka ei kannata.
 
dea 26. jaanuar 2005, kl 10.03
:) Miskipärast jääb nüüd mulje, et kellelgi on põhjust muretseda minu mugavuse pärast. Ma poleks ehk pidanud üldse midagi ütlema, kellegi jääb ette, palju ma maksan.
Aga sinu küsimusele vastan, et graanuleid saab tellida puhurautoga või kottidena. Puhuri ots viiakse läbi seina vastava otsiku kaudu graanulitele ehitatud punkrisse ( selle maht sõltub omaniku soovist ja võimalustest, umbes paari tonni jagu ehk) ning puhutakse sinna sisse. Või siis tuuakse kottide kaupa kogu punker täis. Kuidas keegi, aga vaevalt nii väikest punkrit on tehtud, kuhu ainult paari päeva jagu mahub. Tellida tuleb siis, kui otsas. Niiskuse kohta ütleks, et kardab kindlasti, aga miks peaks üks maja niiske olema? Punker asub ju katla kõrval.
Teemaalgatajale ütleks veel, et ma vabandan, kui mu jutt võhiklik tundub, aga saan aru, et ka küsija on naisterahvas ja minule, kui naisinimesele, on sellel katlal silma peal hoidmine ( mis ei tähenda igapäevast hooldust) lihtsalt mugav :) Ma lihtsalt pean teadma, kas kõik on korras:)
 
dea 26. jaanuar 2005, kl 10.07
Ja ilmselt väljendasin jälle ennast viletsalt, aga see punker ongi "etteandmise kast", kuskohast tigu ise võtab täpselt nii palju kui katlal vaja.Inimene ise mingit labidat ei liiguta. Katelt tuleb avada ainult tuha välja võtmiseks (umbes kord nädalas või soojemal ajal kahe nädala jooksul)
 
liina 26. jaanuar 2005, kl 10.22
Aga sa vastasid ju kõikidele küsimustele ,mis mind huvitasid:)Sellise süsteemi juures võib ka ju nati rohkem maksta.Igatahes uurin asja...Annaks jumal, et seal firmas ei oleks asjapulki tööl,kes mingit teadusliku jama ajavad,vaid seletaks nii ,et üks naisinimene ka aru saaks:)Igaljuhul aitäh!
 
zetu 26. jaanuar 2005, kl 11.12
lisaks veel, puidgraanul on taastuv energia ja toodetud eestis seetõttu ei ole hinnamuutus hüppeline, gaas ja kütteõli saabuvad väljaspoolt eestit, ma arvan, et 5 aastapärast ei ole hinnad enam võrreldavad.
Võin igal ajal oma katla eest põleti äravõtta ja kütta millega iganes, puit, prikett, süsi. Kui kunagi peaks tänavale gaas toodama ja hind on veel konkurentsivõimeline võin katlale gaasipõleti ette sättida.
 
huviline 26. jaanuar 2005, kl 13.10
kuule Liina,
kas sa ise oled teinud endale selgeks, mida sa tahad?
Koduabi rubriigis sa ütled, et ega sul palju raha pole kulutada küttesüsteemile. Siin nüüd väidad, et võid kallima ja mitte kõige vähem tööd nõudva puidugraanulite kütte puhul rohkem maksta, kui isetiksuva ning odavama õli- või gaasikütte puhul. Mis põhimõtted need sul on õli ja gaasi vastu, ehk selgitad. Ütlen veel kord, et ehituse ja katlamaksumus tuleb sul iga süsteemi puhul ühesugune, pärastised kütusearved ja oma töö tulevad erinevad. Ja gaasiküte tuleb odavaim ning mugavaim,pole mingit varu vaja osta, maksad igakuiselt näidu põhjal ja katel teeb ise oma tööd. Kahjuks pole meil võimalust seda paigaldada. Sa ikka kaalu hoolega, mida sa tahad lõpuks tahad.
Muuseas, mina olen naine ja katlaasjandusega sain edukalt hakkama. Aga loogiliselt peab ka natukene mõtlema ning oma vajadustest ning rahakotist lähtuma. Ei saa kohe ilusa reklaamklipi(jutu) peale pöördesse minna.


sulle zetu,
täna ei tasu seda ette ennustada, millised on puidugraanulite ja õli hinnad 5 aasta pärast. 6 aastat tagasi maksis õli rohkem kui täna, meil kõik arved alles, vahepeal langes hind pea 50%. Kuigi ennustused on selle aja jooksul olnud ainult hinnatõusu poole, ei ole see paika pidanud. Ja samas meie kohalikud puud, brikett ja puidugraanulid on teinud võimsa hinnatõusu, miks ei peaks need siis tulevikus tõusma. Tuleb sama efekt nagu elektriga - inimesed pange endale elektriküte kahetariifsete voolumõõtjatega ja valige elektrikütte pakett, saate elektri odavamalt kätte. Nüüd on elektrikütte paketis kõige kallimad tariifid, kuid mida sa enam teed, paljud ju juba valinud selle kütmise viisi.
Ja pole sinu katel imelisem, kui meie katel. Kui tahaks, võtaksime ka õlipõleti eest ära ja kütaksime millega tahame. Kõigil universaalkateldel on see võimalus, samas spetsiaalkatlad teatud ühele kütuseliigile on odavamad.
 
dea 26. jaanuar 2005, kl 13.19
Lugupeet huviline, sa oleksid nagu kuri, et keegi julgeb midagi muud arvata kui sina. Kas sa tõesti arvad, et keegi ostab katla ja valib küttesüsteemi ainuüksi reklaami põhjal? Eks igaüks lähtub olemasolevatest tingimustest ja isiklikest võimalustest ehk siis loogika ei ole ka teistele peale sinu mitte päris võõras teema.
Ja on tõesti inimesi, kes maksavad rohkem ainuüksi seetõttu, et nad midagi konkreetset tahavad. Keskkonnasäästlik tarbimine on teinekord kallim lõbu. Seda ei saa ju neile pahaks panna, rohkem igaühe endi valik.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!