Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
palun soovitage küttelahendusi vanema maja jaoks.
 
võhik 03. detsember 2006, kl 13.35
Käsil siis vana maja põhjalik kap remont,aga ei suuda otsustada mida kasutada kütmiseks.Kas katla süsteemi või elektrilisi soojaandjaid või üldse hoopis midagi muud.Ahjusid ei taha.
Täitsa ummikus omadega.Rahalisi vahendeid pole ka nii palju,et saaks kõike omale lubada.
Soovitage palun,mis oleks kõige odavam ja parem variant maja kütmiseks.
 
Neutraalne 03. detsember 2006, kl 17.01
Küttesüsteeme on ju väga palju.
1) Õhksoojapump. ( Ise järgi proovinud. Aparaat toimib edukalt ja ökonoomselt )
2) Katla süsteemid ( vilja, puiduhakkel ja kraanulitega )
3) Ventilatsiooniõhu pump ( Vesipõranda küttega )Momenil ehitan maja ja Ventõhupump tuleb sisse.
Eks antud süsteemid nõuavad investeeringuid. Tulemus on aga hiljem ökonoomne kütmine.
Plaanis veel tuulegeneraator paigaldada.
 
jajah 03. detsember 2006, kl 19.21
õhksoojuspump lõpetab töö, kui temperatuur õues langeb alla -15 kraadi.
ahi oleks siis hädatarvilik.
 
positiivne 03. detsember 2006, kl 21.25
to: Neutraalne - misasjad on viljaküttega katel ja kraanulid?
 
võhik 03. detsember 2006, kl 21.50
Tänud vastajatele.
Aga suurt targemaks ma ikka ei saanud. :(
Õhksoojuspump tarbib ju suht palju elektrit.Umbes 300kw kuus(vähemalt nii öeldi kauplusest).Seega,sellele elektrile lisada tavaline elektritarbimine ja kui elektri hind veel tõuseb,siis tuleb ju selle ülalpidamine kulukas.(hind ja paigaldus on ainult suht normaalne)
Miskipärast arvan,et ventilatsiooniõhupump tarbib sama palju elektrit.
Puiduga köetava katla ja kogu süsteemi panemine on ka kulukas.Aga lõpptulemus tundub odavam tulevat.
Ikkagi ei tea, mida eelistada.Et soe oleks ja et see väga kulukaks ei osutuks.
Soovitage palun, mida te eelistaksite umbes 100 ruuduse maja kütteks.
 
irw 03. detsember 2006, kl 23.23
ei lõpeta soojuspump -15 töö vaid kasutegur muutub o lähedaseks.
mul kodus ja firmas pumbad töötavad kuni -18 siis lülitame välja. sinnani töötavad ilusti.
tava el küttes ja pumbaga aastalõikes kokkuhoid 30-35% oleneb aastast
 
ert 03. detsember 2006, kl 23.30
Ka loodate siis mingile muidu kütmisviisile, siis peaksite küll ainult päikesesoojusega leppima. 300kw kulutada elektrit terve maja kütmiseks, siis kas see on KALLIS? Ruumimeeter puid maksab sama palju vist.
Tavaline ahi on vist ikka kõige mõistlikum ja ka odavamalt kätte tulev lahendus. Plekkkestaga ahi on kõige lihtsam ehitada ja lollikindlam kütta samuti. See odavatest lahendustes vast kõige mõistlikum, kui puud ka veel omal metsas olemas. Igasugused kerged rauast kolud teevad küll kiiresti ruumid soojaks, aga pärast tule kustumist koldes kaob see kiiresti ka ää. Mõnele aga on aega ja meeldib mässata ja puid sületäite kaupa sisse tassida...
 
. 04. detsember 2006, kl 00.42
gaasiküte?
 
võhik 04. detsember 2006, kl 07.05
to ert
300 kw elektrit kulutaks küttele kuus praeguste soojade ilmadega.Ja kui ma liidan sinna juurde veel umbes 500kw,mida ma tavatarbimise juures kulutan, siis elektri lõppsumma tuleb ju suht suur.
Räägin ju,et ma võhik.Tahaks 30-40 tuhandega küttesüsteemi saada,mida lõpptulemusena ei oleks kulukas üleval pidada.Sest tuhande või üle tuhande krooniseid elektri arveid ma ette ei kujuta.
Samas õhksoojuspumbaga on ju veel see miinus,et kui päris külmaks läheb,siis kaob soojus ära:( Ja toa uksed peavad ka kogu aeg lahti olema.
Gaasikütet ei saa, sest gaasitrass jääb meist väga kaugele.
Tavalist ahju ka ei taha.
 
to-võhik 04. detsember 2006, kl 10.09
siis külmeta edasi vingats
 
võhik 04. detsember 2006, kl 10.43
Miks vingats? Ma mõtlen reaalselt,mida saab endale lubada ja mida mitte.Sugugi mitte igaüks ei saa mitmekümnetuhandeseid palkasid ja miljoniliseid pangalaenusid.Aga mingi lahendus peab ju olema. Ja kuna ma sellest kütte värgist eriti ei jaga,siis seepärast nõu küsingi,et mida keegi soovitab.
 
juku 04. detsember 2006, kl 11.17
õhküttekamin on üks variant,see on ökonoomne . Samas aga maja peab hästi soojustatud olema, muidu ei ole otstarbekas,sest sooja annab niikaua kui tuli on all
 
mina 04. detsember 2006, kl 11.45
teeks kindlasti soemüüriga pliidi ja ahju (ahju võib asendada ka õhk-kütte kaminaga), maja peab muidugi korralikult sooja pidama.
 
võhik 04. detsember 2006, kl 12.14
Õhkkütekamin on hea idee.Sest kaminat tahaks nagunii. Ja soemüüriga pliit on ka hea idee.Maja soojustamine on ka parasjagu käsil.
Aga mis te arvate keskküttekatlast?Kas selle soetamine ja ülalpidamine,hooldus on väga kulukas? Tean et katla saab umbes 20 tuhandega,aga sinna vaja veel pumbad ja torud ja radikad juurde osta.(kogu komplekti hinda ma ei tea,tegime hinnapäringu,aga keegi ei vasta :( )
Äitähh teile,kes viitsis vastata.
 
mina 04. detsember 2006, kl 16.55
.. pliidile saab vist ka ju juurde panna radikad, kombineeri : pliit + mõnda tuppa radikad, kuskil veel õhk-kütte kamin = peaks külma talve üleelama:))
 
võhik 04. detsember 2006, kl 17.02
Äitähh teile soovituste eest!! :)
 
msx 04. detsember 2006, kl 17.49
minu arvates vajab katel eraldi ruumi jpm, kaasaegse katla hooldus pole samas kuigi keeruline-kulukas. 30-40 tuhandega saad ikka lihtsalt ahju-pliidi-soemüüri.
 
kert 05. detsember 2006, kl 12.22
Päh, minu vanad kütavad oma suurt majakolat sedasi, et pioneer pliidil on radikad taga. Hommikuse kohviteoga ja õhtuse suurema söögitegemisega püsib maja suht stabiilselt soe.
 
töömees 05. detsember 2006, kl 18.31
väga keeruline teile nõu anda sest õliküte või kivisüsi siis kipuvad üksinda katlamaja seadmed minema ikka sinna 40000 juurde nüüd aga töö ja muud torud ja radikad juurde siis ei mahu kohe kuidagi.lisaks peab õlikatla jaoks olema veel metall toruga korsten mis ise maksab juba ainult juppidena kuskil 15000.- kivisüsi tahab muidugi ka korraliku korstent. odavam õlikatel kuskil 18000.- siis soovite veel soojavett:+ boiler, tahate korralikult suurde vanni minna siis boiler 200-300l.(7000.- viletsamad). samas näitab elu, et kui jagada keskütteseadmetele aastate peale investeeritud rahad ja arvestades mugavust siis õli ja gaas on kõge sobivamad. samas on võimalik lihtsamalt ka üle minna õlilt gaasile või siis pelletile ahjukolle ja põletite kinnitused on samad. pelleti põleti koos etteandeteoga maksab(korralikum)20000.- sinna pead veel mahuti hankima.
üldiselt on nii, et mugavus maksab!
 
Neutraalne 05. detsember 2006, kl 22.25
TO.Võhik
Sulle aeti pisutpalju lolli juttu poes selle voolu tarbimise kohta.
Ise olen juba üle aasta kasutanud õhk-õhk tüüpi soojapumpa.
Selle pumba maksimum voolutarbivus on 950 W. See on maksimum.
Momenil on selle pumba voolutarbivus 125 - 135 W.
isegi möödunud talvel , kui oli välistemperatuur -30C. Isegi siis oli selle pumba maksimum voolutarbimine 675 - 700 W.
Seega tee või tina . Aga mina seda sinu nimetatud 390KW kätte ei saanud.
Rahaliselt tuli pumba peale keskmiselt 200 eeki kuus elektri eest.

Keegi siin küsis Vilja ja kraanuli küüte kohta.
On täiesti olemas sellised katlad, kus küttena saab kasutada hakkepuitu , päris tavalist teravilja, kraanulid ? Kui ma ei eksi ? Siis nende viimaste teine nimi pellet.
Antud katelde müüja koduleht on isegi netis olemas. Soome tootega on tegu.
 
võhik 06. detsember 2006, kl 10.26
To Neutraalne.

Millist pumpa sa kasutad? Selline kuu arve,nagu Sul, on ju täitsa normaalne.
Nagu olen aru saanud,on õhk-õhk soojuspumpa lihtne paigaldada ja osta pole ta ka eriti kallis. Ja kuna kamin on nagunii plaanis,siis oleks külmade ilmade puhuks lisaküttekeha ka olemas.
 
kle neutraalne 06. detsember 2006, kl 16.47
sa oled haige vennike ja puhud paska. -30 on hea kui pump üldse sooja annab. ja siis on kasutegur olematu e 1:1

praeguste ilmadega, mis on kõige parem pumbale läks mul 70 ruuduse korteri kütte peale 200 eeku.
eelmine aasta külal kuul kui oli pidevalt 20 ja enam oli 1400 eeku. mis iseenesest on normaalne, sest küttes ainult el radikatega oli kuuarve ligi 2500 eeku/küttele
 
ups.. 06. detsember 2006, kl 22.04
kui ikka külm,siis teen pioneeri lõkke keset tuba.
 
Ahi 11. detsember 2006, kl 12.30
Ainult rumal ei taha ahju.Kõige lihtsam ja odavam variant.Tulevikus on samuti kindlustunne kui on tikud käepärast ja puude tegemise ajal laisk ei ole.
Tom Tom 05. aprill 2021, kl 10.16
Mis asi on kraanul?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!