Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
teraskatus RUUKKIST?
 
vahetaja 12. september 2009, kl 18.08
Tere, aitaks mind keegi nõuga? lugesin ühte vanemat postitust teraskatusest, sain teada, et justkui oleks sobilik. Mul on vaja vanale majale uus katus ning vääga odava variandi leidsin hinnakalkulaatori abil RUUKKIST (et kuni 17 000). Kuna olen naine ja veel peale selle täielik võhik, siis kes ometi ütleks, mis oleks hinna ja kvaliteedi suhtes sobivam katus. Mul oli muidu sihikul Rannila kiviimitatsiooniga katus, kuid RUUKKI oli odavam. Aga kas see RUUKKI teraskatus oleks ka hea valik? Hoian raha kokku, sest majas on palju teha, aga tegema peab, sest tahaks juba sisse.
 
rk 12. september 2009, kl 20.12
Ruukki on Soome ja üldse põhjamaade suurim metallitootja,pikaajaliste kogemustega. ka rannila ostab oma metalli(s.h.katusepleki) Ruukkist.
kui plekkkatus sobib majale, siis miks mitte?
ainult- kas selle hinna sees on vaid plekk või ka paigaldus?
parima hinna saad, kui teed hinnaäringuid mitmesse katusefirmasse, sealt siis vali endale sobiv.

Jõudu!
 
andrus 12. september 2009, kl 20.42
Vanematel majadele sobiks ajalooliselt ikka tahvlitest valtsplekk-katus. Valtsplekile pole alla vaja kilet, kui on tuulduv pööning, sest see ei lase sademeid läbi ka aastate möödudes.Hind on muidugi ntx Ruukki õhemast plekist nii 200 ruut, kui katus pole keeruline.
 
t 12. september 2009, kl 21.12
kui paned plekk-katuse, siis kindlasti mitte kivi-imitatsiooni. see on VÄGA maitsetu.
muidugi kahju, et ei saa teha väärikamast materjalist(kivi, puit, valtsplekk), arenenud maades elumajadele plekk-katust ei panda (v.a. valtsplekk), aga eestis teevad plekimüüjad head müügitööd ja kahjuks pole paljudele ka midagi paremat jõukohane.
 
vahetaja to t 12. september 2009, kl 21.56
maitsetu? arvad? mul puudub seisukoht, sest mul tuttavatel on, väga ilus; (muidugi olen näinud väärikamaid katuseid,kuid raha paneb oma pitseri). tegemist ei ole meil mitte alalise elukohaga, vaid väikelinnas asuva nö.maa- suvekoduga. aga mida siis soovitaksid, kui näiteks sealt ruukkist telliksin? kui kiviimitatsioonei sobi?
 
andrus 12. september 2009, kl 22.09
Vastan ise, et katuse valikul on põhiseisukoht ikka selle kestvuses ja veepidavusel.Põlise katuseehitajana soovitan, et kes peab valikuid tegema rahakoti sisu järgi, siis vähemalt eterniit täidaks need tingimused. Ei taha Ruukkile ega teistele sarnastele liiga teha, aga minu praktika ja kogemused on seda tõestanud.
 
vahetaja to andrus 13. september 2009, kl 09.30
eterniit? sellest on jäänud nõukaajast selline jube mulje... lisaks on vaja teha ka kaks katuseakent.kuid mida su kogemused räägivad? et ei tasu ikka jah?
 
mm 13. september 2009, kl 19.18
mulle räägivad tuttavad katusepanijad, et ainult eterniit, nüüd ei teagi. Plekkatust Euroopas kasutatakse tootmishoonetel mitte elumajadel.
 
andrus 13. september 2009, kl 19.19
Ma ei rääkinud ju muljest vaid kestvusest ja veepidavusest. Kui vaatleme kahte katusekatet ntx eterniit ja profiilplekk, siis nad on paigalduselt mõnevõrra sarnased. Mõlemaid katteid asetatakse kuivalt äär-ääre peale ja mõlemaid neid katteid kinnitatakse otse läbi materjali pinna. See sama pind peab ka vett pidama, siis eterniiti kinnitatakse tema laine harjalt, aga profiilplekki laine põhjast kus toimub suurem vee voolamine katuselt räästa suunas. See ongi seda tüüpi katuste kõige nõrgem koht.
Kui paigaldate katuseaknaid, siis pole erilist vahet kas teha seda laineplaadi sisse või profiilpleki sisse. Ikka lõigatakse katusekattesse auk ja kinni mässimine toimub suht sarnaselt.

Siia juurde võiks mainida, et mina oma töös ei paigalda juba ammu selliseid katusekatteid nii, et mingit isiklikku huvi üht või teist katusekatet promoda ei ole. Lihtsalt isiklik arvamus ja kogemustest katusekatetega. Raudselt on praegu väga vana eterniit ülekaalus, kui katus läheb uuendamisele, aga profiilplekki tuleb ka juba üha enam parema pleki vastu välja vahetada...
Tom Tom 11. juuli 2022, kl 13.59
Tobe jutt suhu tagasi! Loomulikult on vaja ka valtspleki alla kile! On siis loomulik sinu meelest, kui nt kondents kukub soojustuse peale?
Juli Gots 18. juuli 2022, kl 12.29
Tere! Mulle tundub, et see on mõttetult kallis!
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!