Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
Elektritööd
 
kaim 10. jaanuar 2010, kl 01.18
Ootan pakkumisi elektritöödele. Selles valdkonnas 20-aastane töökogemus, B-pädevus, loomulikult oma transport ja vajalikud tööriistad. Ise elan Raplamaal, aga suuremate tööde puhul ei ole vahemaa probleemiks.
Mõnusat talve!
 
PaFF 13. jaanuar 2010, kl 12.04
Kui töid tuleb olen abistama käpp kohe
 
joel 13. jaanuar 2010, kl 20.21
oleks vaja majas elektrikilp teha st 12 kaitset ja kilp
hind?
 
kaim 13. jaanuar 2010, kl 21.49
Küsimus natuke umbmäärane: süvis- või pinnapealne kilp, sisend 1 või 3 faasi, kaitselülitid 1- või 3-faasilised, mis seinaga tegu, kas uus juhtmestik jpm.
Oletan, et süvistatav kilp, 3-faasiline pealüliti, 12 1-faasilist väljundit, rikkevoolukaitse, abimaterjalid.
Materjal ca 2000.-, paigaldus umbes 1500.-
Kui sõit kaugemale( Raplast üle 80km raadiuses), siis ka veidi kütuseraha juurde.
 
PaFF 16. jaanuar 2010, kl 22.31
 
kaim 12. veebruar 2010, kl 21.05
Üks väikene jutuvada siia kuulutuse täienduseks.
Ma saan aru, et on kitsad ajad, aga ärge püüdke päris p...st endale kodu ehitada. Paar klienti on pakkunud mulle, et neil on endal kaablid olemas, mis osutusid nõukogudeaegseteks alumiinium-, telefoni- ja mis iganes kaabliteks. Üks inimene tahab ehitada klienditeenindusruume kasutatud pistikupesade-lülitite baasil...
Esiteks: oma tööle annan ma garantii, aga see ei ole mõeldav kasutatud materjalide juures, vähemalt selliste mille töökindluses ma kahtlen.
Teiseks: kas te ikka võidate rahas nii oluliseks, et selle nimelt peaks kvaliteet kannatama? Alati tasub tööd tellides küsida ka materjalide hinda, hulgilaos on need midagi muud kui kaupluses...
Kolmandaks: see on ju teie enda kodu. Kas paari krooni säästmise nimel tasub teda maha põletada.
Ups, kukkusin lobisema.
Ilusat talve ja endiselt teie pakkumisi ootamas!
 
kaim 25. veebruar 2010, kl 00.44
 
zzz 25. veebruar 2010, kl 12.52
Huvitab töö konkreetne hind:
2- toalises korteris Tallinnas elektrijuhtmete vahetus koridoris, köögis, vannitoas ja ühes toas. Kõik materjalid olemas (kaabel, harukarp jne) ning ette tehakse ka sooned jne.
Elektriku ülesandeks jääb kaabel vedada ja ühendada.
 
sss 25. veebruar 2010, kl 14.42
mis asi see harukarp on?
 
zzz 25. veebruar 2010, kl 14.48
ma ei tea :$
kui mitte harukarp, siis rikkevoolukaitsmed olid asjad, mis mul kõigele lisaks ostetud on.

(mitte kõige teadjam)
 
to:kaim 25. veebruar 2010, kl 19.26
Sõbralik soovitus - ära loobi pärleid sigade ette. See siin on koht kus libatellijad suhtlevad libategijatega.
 
kaim 25. veebruar 2010, kl 23.52
to zzz: saan ma õieti aru, et kaablisooned ja toosiavad on tehtud/tehakse? Kas töö piirdub kaabelduse vahetusega või läheb ka kilp vahetusse või renoveerimisele? Kas on olemas kas mingi joonis?
Ligikaudne pakkumine: soonte märkimine , kaabeldus, lülitite/pesade paigaldus, teostusjoonis- ca 2500.- Kui tuleb ka kilbi ümberehitus, siis 700-1000.- juurde.

To to:kaim - pole hullu, mõnikord leiab siit ka asjalikke ivasid. Lihtsalt vaja rahulikku närvi, et neist niisama plõksijatest mitte välja teha, neid jagub igale poole. Enamik kirjutab siia ikka konkreetse murega, aga tavaliselt teemade lõpud lähevad laadaks kätte ära:D
Mõnusat lähenevat kevadet!
 
kaim 13. märts 2010, kl 23.20
 
, 14. märts 2010, kl 00.30
Autor: kaim
Aeg: 03-13-10 23:20

up!
muud tundub et ei oskagi kui ainult up.
kõva elektrik ikka.
 
Kaiman 15. märts 2010, kl 09.20
Mõnikord kasutatakse el. töödel ka nn. punktihinnet- laevalgusti vahetus 200.- uus seinakontakt 250.-, el. pliidi ühendamine 300.- jne. Eesti Energia teeb ka tellimustööd, (oli isegi reklaam televiisoris) kuid seal on väljakutse ehk tunnitasu 500.- lisaks materjalid. See 500.- tunnitasu on mõnedki kliendid ära hirmutanud.
 
juss 15. märts 2010, kl 10.47
üldiselt pole see elekter miskit keerulist, iga mees saab tooside freesimisega hakkama, ka kaabli kinnitusega, juhtmete laiali vedamisest rääkimata, no kilpi võiks siiski lasta ühendada juhtmed oma ala proffidel, ah jaa, ka pistikud, lülitid ju ei vaja eriti mõistus, rahulik tubane nokitsemistöö:) ise hoidsin nii kokku maja pealt natuke üle 25.000 tööraha, tuttav elektrik näitas ette ja kõik! ärge kartke ise teha, kui on aega, küsige nõu asjatundjatelt ning tehke ära, pole hullu midagi!
 
. 15. märts 2010, kl 11.13
laevalgusti 200 ja seinakontakt 250? hästi elate, tuleb tõesti endal teha.
 
m 15. märts 2010, kl 12.14
Uut seinakontakti oskab igaüks panna, pole küll mõtet selle eest 250 maksta.
 
nii ja naa 15. märts 2010, kl 12.15
autor: .
vaata, see kahe otsaga asi, seinakontakti vahetus polegi nii lihtne töö kui see tundub vanemas paneelmajas, kus alumiiniumjuhtmed, vana pistik logiseb, vintsutatud siia-sinna aastatega juhtmeid, vahetamise käigus murdub näiteks vana juhe ära ja ongi jokk majas, rääkimata 250 eegust:)
 
kaim 18. märts 2010, kl 22.41
To ,: ära muretse, peale "up-i" paarkümmend aastat ka muid praktilisemaid asju teinud:D
Mõnigaid valmis töid võid suisa oma silmaga kaeda: http://sinuekspert.ee/index_files/Page496.htm
Mis puutub elektritööde hinnetesse, siis kõik on suhteline. 200.- pistikupesa vahetuse eest on muidugi üsna soolane... Tean näiteks, et ühes firmas pakuti paar aastat tagasi soovijatele haltuurat- uusehitustel pesade-lülitite paigaldus 8.- EEK-i tükk... Samas, kui ma sõidan kohale ainult ühte-kahte pesa vahetama, siis tahaks ikka kütteraha tagasi teenida ja natuke taskunurka ka.
Kel tõesti tahtmist ja nuppu, saab tõesti montaazitöödega hakkama, aga igal juhul tasuks ikkagi mõne pädeva elektrikuga konsulteerida ja pärast lasta tal ka töö üle vaadata. Päris "omaenese tarkusest" ei soovita pusima hakata. Praegu hakkabki näiteks järjest tekkima kliente ühe ja sama murega: uus elamu, kus elektritööd on teinud keegi kuskilt ja paraku ei ole selle kohta mingeid pabereid, et nüüd saada majale kasutusluba, rääkimata töö kvaliteedist. Paaril õnnetul omanikul on tulnud isegi uuesti välja käia summa, mis võrdub keskmise eramu elektritööde töörahaga, et saada elektripaigaldis korda ...
 
.......... 19. märts 2010, kl 09.31
Eks igaüks kiidab oma tööd nii kuis jõuab......Tema oma on alati parem kui teiste töömeeste oma........
 
Kaiman 19. märts 2010, kl 10.44
Tööhinded on väga suhtelised. Ma kirjutan siin lahti näiteks, miks ma küsin 200.- pistikupesa vahetuse eest. Pistiku pesa hind- 40-70.-EEK, süvistatav karp 14.-EEK. tööhinne 100.-EEK ( väga odav, võrreldes autoteeninduse hinnetega). FIE-lt läheb veel 50% maksudeks maha ja kätte saab töötaja kuskil 50.-EEK. Muidugi võib ka kutsuda Eesti Energia töötaja, keda teles reklaamiti- välakutse 300-500.-EEK. Ise tegijatele jõudu, ainult jälgige värvikoodi ja ristlõiget ning ärge toppige valgustiliinile kontakte (rikkevoolukaitsmed on ka müügil, kuigi kallid mõne jaoks).
 
kaim 19. märts 2010, kl 22.24
Jah, kui niipidi võtta, siis küll. Mina pidasin silmas puhtalt tööraha, mitte koos materjaliga.
On üks väga lihtsustatud rusikareegel: 1/3 töörahast on maksud, 1/3 kulud-investeeringud ja 1/3 palk.
 
kaim 19. märts 2010, kl 22.41
Jah, kui niipidi võtta, siis küll. Mina pidasin silmas puhtalt tööraha, mitte koos materjaliga.
On üks väga lihtsustatud rusikareegel: 1/3 töörahast on maksud, 1/3 kulud-investeeringud ja 1/3 palk. Mina töötan OÜ-na, siis kõigepealt 20% käibemaksu ja siis alles kolmeks...
 
kaim 24. märts 2010, kl 23.50
Kevad käes, remondiaeg tulekul, uued tööpakkumised teretulnud!
Päikest kõigile!
 
rusikareegel 25. märts 2010, kl 08.04
"Ma kirjutan siin lahti näiteks, miks ma küsin 200.- pistikupesa vahetuse eest. Pistiku pesa hind- 40-70.-EEK, süvistatav karp 14.-EEK. tööhinne 100.-EEK."

Ei tea miks peab klient laskma need pistikupesad ja süvistatud karbid osta elektrikul. El.kauplusi on lademetes, sealt saab klient ise osta. Te ju ei lase tapeeti osta maalril.

"Praegu hakkabki näiteks järjest tekkima kliente ühe ja sama murega: uus elamu, kus elektritööd on teinud keegi kuskilt ja paraku ei ole selle kohta mingeid pabereid, et nüüd saada majale kasutusluba, rääkimata töö kvaliteedist."

Elektriku luba teostada vastavaid töid saab kontrollida ühelt väga toredalt veebilehelt. Uuri, kas sa ise oled seal.
 
to:rusikareegel 25. märts 2010, kl 08.36
40-70 EEK eest ei saa mitte pistikupesa vaid rämpsu.
 
kaim 03. aprill 2010, kl 23.22
To rusikareegel: jep, olingi sunnitud hijuti kontrollima, kuna iga aasta tuleb ka ettevõtjana oma MTR-i kannet kinnitada... Endal see tehtud?:D

40-70 krooni eest saab väga asjaliku kauba kätte, muidugi mitte ehitusmaterjalide poest. Tegin huvi pärast kiire arvutuse: ABB Busch-Jaeger sarja pesa+raam on koos km-ga ca 45.- Legrand Valena kuskil 55.- kanti, umbes samasse auku peaks ka odavam Berker olema. Mina nende firmade toodangut küll rämpsuks ei julge pidada, mitmed aastad ilma probleemideta kasutanud...
 
rusikareegel 04. aprill 2010, kl 12.24
El.alased renoveerimistööd nõuavad palju rohkem pabereid kui vaid joonis ja nõudmised sellel alal lähevad järjest suuremaks.
Elektrikute tegevusluba antud alal saate kontrollida majandustegevuse registrist

http://mtr.mkm.ee/default.aspx?s=otsi
 
Margus T 26. märts 2012, kl 21.12
Firma stenver Tartus jättis väga kehva mulje, ei soovita Stenverit! Töötaja tuli kohale suure hilinemisega, lüliti oskas juhtmete külge ühendada, kuid sellega oskused piirdusid. 5 minuti töö eest küsis 15 eurot (lüliti kinnitamine ja muud teha ei osanud). Seletas kütusekuluga, mis tuleb tasa teenida klientide arvelt.
http://www.stenver.ee
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!