Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
Palju läheb maksma 3-toal korteri remont?
 
palun abi 20. jaanuar 2010, kl 12.44
Tüüpiline korrusmaja 3-toal korter vajab täisremonti,ehk siis soov oleks vahetada välja kõik aknad,tubades,köögis ja esikus on vaja uut põrandakatet(soov oleks laminaati)kõik laed on vaja üle värvida,samuti kõikidesse tubadesse on vaja uut tapeeti,kööki uusi seinaplaate.Vannitoa ja dualeti jätaks praegu puutumata.Kui suure summaga peaks enamvähem arvestama,et sellist remonti teostada?(köögi seinaplaadid ja tapeet ei pea just kõige kallimad olema)
Lisan veel ,et selles korteris elasid varem pentskarid ja viimati tehti remonti seal 22a. tagasi.
 
r 20. jaanuar 2010, kl 13.45
esimesena lase aknafirmal aknad välja vahetada, praegult hinnad soodsad!
 
Kaabi 20. jaanuar 2010, kl 14.18
Aga vaata palju sul neid pindu on. ei kujuta ette kui suured toad nt ja palju põrandat täpselt on. Lihtne arvutus.
 
püha jüri 20. jaanuar 2010, kl 14.39
natuke üle 3 krooni
 
xxx 20. jaanuar 2010, kl 14.47
kap.remondi puhul võta keskmiseks 2500.-eek ruutmeeter tavaliste materjalidega, selle sees ka tööraha.
 
Käsna Kalle 20. jaanuar 2010, kl 14.55
Kõik oleneb sellest, kui kalleid materjale kasutad. Kas ostad ka uue köögimööbli ja köögitehnika. Samuti mõtle uue mööbli peale, sest uude remonditud korterisse?ei taha sa võib olla vana mööblit tagasi panna. Mul endal läks aastal 2004 kokku ca 300 000, 3 tuba (70 m2), köök, vannituba, WC. Ise ei teinud midagi. Hinna sees oli töö, materjalid, elektrijuhtmete, torude, akende, siseuste, välisukse, köögitehnika ja mööbli (köök, elutuba, magamistuba)vahetus. Kalleimad on vannituba ja köök (mul konkreetselt köök ca 70-80 000)minu arust. Muidugi saab ka odavamalt.
 
palun abi 20. jaanuar 2010, kl 15.15
Üldpind on 65 m2,mööbli maksumust hetkel ei arvesta,huvitab eelkõige remondi maksumus(kui osta keskmise hinnaga materjalid)
Tänan vastajaid
 
Käsna Kalle 20. jaanuar 2010, kl 15.35
Helista mingile internetist leitud remondimehele(meestele), näita korter ette ja palu teha hinnapakkumine.
 
dk 20. jaanuar 2010, kl 15.42
Ilma põrandakatte maksumuseta rusikareegel materjalid ja töö kokku alates 1000.-Kr. m2, aknad koos paigaldusega 4 kmpl. alates 20000.-
 
kala 20. jaanuar 2010, kl 15.46
Tõesti lase enne aknad vahetada- see läheb vast 20 000- 25000.- tuhat.Kui vannituba ja tualetti ei tee kulub remondile 150 000,- ringis.
 
fakt 20. jaanuar 2010, kl 15.47
pole siin mingeid rusikareegleid, iga objekt on erinev ja hind sõltub konkreetsest objektist ja tellija soovist.
 
dk 20. jaanuar 2010, kl 17.59
Kogemustega ehitajale on paneelmaja korter nagu aabits - mitu korda lugeda pole vaja, tähed selged;)
 
aabitsavennale 20. jaanuar 2010, kl 19.33
räägi oma kogemustest siis
 
ahto 20. jaanuar 2010, kl 20.34
Tõepoolest, aknad lase ära vahetada aknafirmal. Tegelikult on sama asi ka vaheustega, valmistajafirmast vali meeldivad uksed välja ja vaata või küsi hinda ka koos paigaldusega. Odavaima ukse hind peaks praegu 700-800 krooni juurde jääma. Kui põrand läheb laminaadi alla ja seda oli 65 m2, paneme keskmise laminaadi hinnaks 125.-, siis tuleb 8125. Siia lisanduvad muidugi veel liistud ja kinnitusvahendid, nii et 10-11 tuhat. Kolm tuba pluss esik lähevad tapeetimisse, kui on ka 100 krooni rull, siis oma 3500 läheb ikka.Oletame, et sul on köögis 3 ruutu plaate ja sa valid odavad, 100.- ringis ruut pluss vuugid ja segud, no kirjutame veel tuhat. Laevärv ka, praegu tuleb väga umbes 16 tuhat. Aga kas lae värvimisest piisab? Või tuleb neid ka parandada ja pahteldada? Vana tapeet seinas on selline, et tuleb eemaldada (suure tõenäosusega nii lähebki)? Siis lisandub juba hea kogus ka pahtlit, et seinad korralikult lõppviimistluseks ette valmistada. Võib-olla sa aga leiad ,et selle järele vajadus puudub, ma ei tea. Seega väga täpselt ma loomulikult vastata ei saa, kuid tundub, et saab ikka odavamalt küll kui sada viiskümmend tuhat. Pakun ligi kolm korda vähem, nii 60 tuhat ( koos töörahaga). Rõhutan, et summa on ligikaudne. E-posti aadressi panin juurde, kui on soovi, võime lähemalt suhelda.
 
firma 20. jaanuar 2010, kl 21.39
Kap. remont min 2000.-m2 koos materjalidega.
 
firmakene 20. jaanuar 2010, kl 21.58
teie huiarid haugake lutti ja kasige soome mördiööbikud sellised
 
nii 20. jaanuar 2010, kl 22.15
tegime suures 2toalises totaalse remondi - uued seinad, aknad, uksed - kõik.
umbes 100 000 läheb ära.
Ja ise teeme! Materjal ka pea kõige odavam.
 
palun abi 20. jaanuar 2010, kl 23.11
Tänan Ahto!Tegid mu tuju kohe rõõmsamaks,olin juba ahastuse äärel.
 
... 21. jaanuar 2010, kl 04.41
Tere,

Tänate Lg Ahtot, aga varsti kirute maa põhja. Avastate, et tegelikult ei tee selle kuni 50 000 summaga mitte midagi ja eeelarve on lõhki ning tulemust ei ole. Tundub, et eelkõneleja annab asjatut lootust, et omandada Teie objekt ning hilisemalt raha juurde nuruda või omab liiga vähe kogemusi. Pole veel ühtegi korterit kohanud, kus remondihind oleks alla 1500/m2 kohta. Fakt on see, et materjal maksab ka masu ajal ja töömees tahab palka ka praegu. Tasud on küll vähenenud, aga mitte olematuks läinud. Lisaks juurde, et sellise remondi juures peaksite arvestama ka elektrisüsteemi vahetusega, mis paneb ise juba 15-20 tuhat eelarvele juurde. Üldiselt on ikkagi nii, et kutsuge konkreetsed ehitajad omale objekti hindama ja hilisemalt võrrelge pakkumisi ja varasemaid töid. Samas ärge võrrelge lõpphinda vaid konkreetseid töid ja materjale. Nõnda ikka ei saa võtta, et korter 65 ruutu, siis läheb 65 m2 laminaati ja kõik. Tegelikkuses on konkreetsed kulunormid.
Teen Teile väikese nimekirja suurematest kuluartiklitest ja edasi mõelge ise, kas delfi "ehitajad" on nii vinged, et suudavad rahaga ülimalt säästlikud olla või lasevad Teid lihtsalt üle.

Nimetus Kogus Ühiku hind Summa
Seinte viimistlus 250 120 30000
lagede viimistlus 65 70 4550
Laminaat, aluskate 65 145 9425
Liistud,uks,põrand, jms 150 35 5250
Uksed 7 1000 7000
Aknad 6 2300 13800
Elekter 1 20000 20000
Plaadid 3 200 600
Pudi padi 1 20000 20000
Summa 110625


Ise Kaldun arvama, et 110-130 tuhat on hästi, korralikult ja ODAVALT saadud remont. Ilma, et kuu pärast kukuks pahtel pähe(mida eelarve ei võimalda tegelikult) või põleks maja maha vigaste juhtmete vms sellise pärast. Ülal toodud hinnad on ligikaudsed töö+materjal. Tegelikkuses nõnda odavalt ei õnnestu vast teha, aga oletame hetkel, et saab. Samas kahjuks ~50 tuhandesest remondist võite unistada. Ärge nüüd keegi võtke mu juttu südamesse, aga jubedalt ajavad vihale need abitöölised, kes tahavad tööd teha odavalt, aga lõpus kukub välja nagu alati.
Alles paar kuud tagasi keegi väitis siin, et teeb vannitoa maksimum 8000'ga valmis, huvitaval kombel jäi peale minu samalaadset kirja totaalselt vait. Kas on see ka nüüd nõnda?

Edu Teile "ehitamisel"
 
viimasele 21. jaanuar 2010, kl 10.07
tuleb sinuga nõustuda. need kes neid ulmeodavaid hindasid siin teevad neil pole eelarvestamisest vist õrna aimugi. nad on harjunud, et neile tuuakse materjal kätte ja siis nemad teevad töö lihtsalt ära. iga pisividin maksab ehituspoes ja lõpphinnas moodustavad need pisividinad arvestatava osa, ei saa arvestada ainult pahtel+värv+parkett.
 
viimasele 21. jaanuar 2010, kl 10.07
tuleb sinuga nõustuda. need kes neid ulmeodavaid hindasid siin teevad neil pole eelarvestamisest vist õrna aimugi. nad on harjunud, et neile tuuakse materjal kätte ja siis nemad teevad töö lihtsalt ära. iga pisividin maksab ehituspoes ja lõpphinnas moodustavad need pisividinad arvestatava osa, ei saa arvestada ainult pahtel+värv+parkett.
 
palun abi 21. jaanuar 2010, kl 10.42
Sellel nimetul ja unetul kommentaatoril(04:41) on täitsa õige arutelu.Mõtlesin ise ka,et alla 100 tuhande,ei mängiks küll välja.
 
!!!!! 21. jaanuar 2010, kl 12.38
täitsa hullumaja .mille põhjal kalkureerite? m2 ei tea ju .3-toalisi on 47m2 ja 63m2.Neil on akende arv ka erinev.Nii et enne ikkagi tuleks m2 teada ning siis võin õelda ja tegelt peaks enne nägema .sest kui öelda laed üle värvida ,siis pärast tuleb viu-viu ,miks nii ebatasane:logiS pahteldust ei soovinud ju!Kõik on kokkuleppe küsimus.
 
to !!!!! 21. jaanuar 2010, kl 12.57
korteri m2 ju kirjas,kas lugesid ainult pealkirja või?
 
ahto to ... 21. jaanuar 2010, kl 19.05
Mis ma siis nii valesti kirjutasin? Ütlesin ju, et summa on umbkaudne. Aga hästi, võtame sinu 110625.- Sul on seal näiteks kirjas 20000 eest elektritöid. Õige? Aga kas abipaluja elektritöid üldse soovis? Vist mitte. Miks sa siis selle sisse panid? Ah et alati on vaja läinud ja alati on kaks kümpi kulunud? No ei tea. Niisiis võtame selle 20K maha. Uksed-aknad (20800) läheksid ka maha sel lihtsal põhjusel, et sellega tegeleks ikka tellija ise - ise valib, mis aknad ja millised uksed, kas see lõbu läheb tal tuhat või viiskümmend tuhat maksma, on tema maitse ja teinekord lausa hetkeemotsiooni (oi kui ilusad!) küsimus. Tuleb mõne vastava firmaga suhelda ja sellega peaks iga inimene hakkama saama. Seda on oluline silmas pidada, sest selle loogika alusel ongi see summa minu hinnast väljas. Seinte ja lagedega tuleb üldjuhul nõustuda, kuid siingi on üks "aga" - mis siis, kui asi polegi niiväga hull ja kästaksegi laed lihtsalt üle värvida (ei rohkemat!) ja seintele uus tapeet liimida? Huvitaval kombel on minu praktikas selliseid asju juhtunud... Kuid kordan, et antud juhul ma seda väga ei usu, ikkagi 22 aastat pole remonti tehtud. Seega las jäävad need numbrid nagu on. Aga aitab nüüd, võtame selle miinuse sinu summast maha ja saame 69825. Pudi-padi on ka õigustatud rida, mõtlesin isegi midagi sarnast sisse panna, kuid loobusin - kui täpseks seda siin foorumis ikka ajada. Et ma kindlasti veidi eksisin, sellest pole midagi,sest lõplik tõde selgub ju nii ehk naa siis, kui on tuba toalt läbi käidud, kokku lepitud ja kokku liidetud. Read selle kohta, et pahtel kukub pähe(?), maja põleb maha(tohoh!) ja sõidetakse üle(viuhh!) võib vist panna huumorisoone arvele?
 
kkk 21. jaanuar 2010, kl 19.32
kus linnas korter asub?
 
lahendaja 22. jaanuar 2010, kl 00.26
Just lõpetasin Mustamäel 3 toalise remondi. Klient valis kõige soodsamad materjalid ja koos töörahaga oli lõpik maksumus 132 000.-
Välisuks ja plastaknad polnud hinna sees. Tegu oli kvaliteetse san. remondiga ja sisaldas nii prügivedu kui minupoolset transporti ja asjaajamist.
Aga ilma nägemata ikka täpset hinda ei tule mitte.
 
mart 22. jaanuar 2010, kl 01.34
mina olen ahtoga sama meelt! mustamäe 3-toalises äsja lõpetasin lihtsa sanitaarremondi (laevärvimise ja uue tapeedi paneku). aega võttis 6 päeva. kliendile läks asi koos materjalide ja tööga ca 7500 EEK + lõunasöök. pole ju vaja hullu panna ja lihtsalt inimeselt raha välja pumbata. Tehtud sai täpselt nii nagu tellija soovis. loomulikult sai teavitatud ka pahteldamata jätmise ohtudest. pold midagi hullu kui õiget tehnikat ja olukorrale vastavat materjali kasutada. Alati ei pea kõik 100% sirge ja nn euro olema, vahest saab hakkama ka loomulikkusega. peaasi et värske väljanägemine on.
 
palun abi 22. jaanuar 2010, kl 11.36
Keegi tundis huvi korteri asukoha vastu,korter asub lõuna-eestis.
 
Starplex 12. aprill 2015, kl 18.30
Mõned hinna näited: http://starplex.ee/mis-maksab-korteri-renoveerimine/
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!