Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
korteri soojustamine
 
n40 29. juuli 2010, kl 23.09
Tere!
Plaanis siis hakata korteris suuremat remonti tegema, eeskätt soojustust.
Nimelt maja paneelidest, ehitatud aastal 1965, otsmine korter.
Tahaksime soojustada korterit seestpoolt (kuigi räägitakse, et paneelmajasid tuleb soojustada ainult väljaspoolt). Kuna majas ühistu puudub ja seesmised korterid pole huvitatud otsaseine soojustamisest, siis tuleb see soojustamine seestpoolt ette võtta :)
Kurb on ka see, et alumine korter on tühi ja selle omanik ei ole ka huvitatud otsaseina soojustamisest.
Nüüd küsimus, kuidas ja millega saaks otsaseina seestpoolt soojustada?
Majas on ahjuküte.

Tänud vastajatele!
 
tiit 29. juuli 2010, kl 23.14
metall või puitkarkass, vahele 5-10 cm villa ja kipsplaat. Pole ehitusmees aga kunagi kusagil sai sarnaselt tehtud
 
tiit 29. juuli 2010, kl 23.17
otsi googlest ja loe foorumitest, http://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?f=11&t=464
 
kristo 30. juuli 2010, kl 19.08
üle viie sentimeetri ei ole soovitatav siseseina soojustada, muidu liigub kastepunkt(punkt, kus kohtuvad väljast tulev külm õhk ja toast väljuv soe õhk) liiga ruumi sisepinna poole, ja siis hakkab selles punktis tekib liigniiskus, mis hakkab seinakonstruktsiooni lagundama..
 
insener 30. juuli 2010, kl 20.31
Lõpeta tsirkus ära, sa teed olukorra veel hullemaks.
Seest soojustab ainult väga nõme ehitaja.
võtke otsaseina seltskond kokku ja tehke asi väljast ära.
Loomulikult kedagi teist see ei huvita kui otsaseina kortereid.
Mitmes korrus oled?
 
rk 30. juuli 2010, kl 20.36
nõus inseneriga.

suurema efekti annaks esialgu akende vahetamine ja radikate lisamine.
muidugi ei tohi ära unustada ventilatsiooni---lihtsaim on akendele lisada värskeõhu klapid, kööki kubu ja vannituppa väljatõmbe ventilaator.
tulemuseks peaks olema seestpoolt kuivad klaasid külma ilmaga
 
n40 31. juuli 2010, kl 10.28
maja on kahekorruseline ja korter asub II korrusel. Nagu teemapüstituses mainisin, ei ole alumises korteris püsielanikke st korter tühi ja nemad ei ole huvitatud maja otsaseina soojustamisest väljastpoolt.
Aknad on juba korteril vahetatud ja radikate lisamine ei anna mingit efekti, kui majas on ahjuküte :)

Seega ei jää meil muud üle, kui kuidagi soojustada elamist seestpoolt. Aga kuidas ja millega? Selleks ootan asjalikke nõuandeid.
 
... 01. august 2010, kl 01.41
Tere,

Probleem on tõsine ja kahjuks tihti esinev. Asjale võiks läheneda hoopis nõnda: kas poleks võimalik soojustada Teie korteri lage pööningu poolt(eeldan, et tegu viilkatusega). Nimelt annab see lae soojustamine kordades rohkem effekti kui seina soojustamine, Seejärel võiks üle kontrollida aknad, et need oleks võimalikult soojapidavad. Kui nüüd tõesti ka see ei mõiganudm idagi-milles ma kahtlen ja tõesti peab otsaseinale kallale minema-mida ma ei soovita, siis kõige "õigem"(loe vähem kahju tekitavam) lahendus on sisesein kleepida üle võimalikult tiheda vahtplastiga, mida tihedam seda vähem auru läbi laskev, aga paraku ka kallim. Kõige parem on sinine sulunditega styrofoam. Kõik augud, praod tihendada montaazivahuga ning teipida kinni aurukindla teibiga. Lihtsam on paigaldada vahtplast peale kogu soojustatud seina kattev aurutõkke kile, kõige parem on ehituskile 0,2mm ning ääred butüülteibiga kinni teipida seina/lae/põranda külge. Edasi saab juba paigaldada vahtplastile peale otse soovitud viimistlusplaadi. Kruvide/tüüblite kohtadesse oleks soovitav eelnevalt alla butüülteip panna. Üldiselt soovitan villaga lahenduse ära unustada, sest ideaalse aurukindla kihi moodustamine on paras õudusunuenägu. Eriti kui seinas on aknad, või pistikupesad. Soojustamisel soovitaks pistikupesad ja lülitud pinnapealsetena vedada. Kuid ka sellise soojustamise juures on probleemid, nihkub kastepunkt seinas, väliskonstruktsioon saab suuri mõjutusi külmatsükklite näol, seda eriti teiste korterite pinnaga liitudes ning aja jooksul konstruktsioon nõrgeneb. Samuti jäävad lae , põranda juurde külmasillad mis võivad põhjustada niiskuskahjustusi. Isiklikult soovitaks moodustada korteriühistu, seejärel teha maja renoveerimise nimekiri ja kõigepealt alustada akendest/ustest, liikuda katuse soojustamise juurde ning seejärel vaadata fassaadi poole. Kõige suuremad soojuse kaod on katus ja aknad/uksed. Küsimuste korral võib e-posti kaudu pärida, siinsesse omapärasesse seltskonda satun harva, aga e-posti vahest ikka loen. Tööd ei soovi kui aidata ehk oskan .

Jõudu tööle
 
M 11. august 2010, kl 00.01
Mis sest ühistust ikka moodustada. Egas sundühistu ehk korteriühistu midagi paremaks ei tee. Majas elavad inimesed on ikka need kes saavad oma elujärge parandada.

Kui majas on vähe kortereid, on ka tööde maht väiksem, Tuleb vaid raha koguma hakata, et vajalikud tööd tehtud saaks.

Lisan veel seda, et kõik korteriomanikud peavad oma kortereid kütma, olgugi et nad seal ei ela.
 
qwe 11. august 2010, kl 10.58
Kas need ühistud, kus àinult katus ja otsaseinad tehti korda, kuid koridori ja keldriaknad jäeti vahetamata, tegid midagi vales järjekorras? Minu meelest ei tohi ka radikaid juurde panna, kuna siis viib küttesüsteemi rivist välja.
 
M 11. august 2010, kl 11.05
Kui maja on paneelmaja ja ajnad on plastikust võib soojustus korteri niiskustaset veelgi tõsta ja korter muutub külmemaks. Seega pidagi nõu ekspertidega!
 
tm 11. august 2010, kl 19.56
kahekorruseline ja korter asub II korrusel, milles küsimus, soojustagu enda osa ära ja lakk ka.
Seest soojustamine on ikka väga nõme, nagu mainiti, isegi kahjulik.
 
debiilikute jutt 21. august 2010, kl 15.51
ei juhtu selle korteriga midagi kui seestpoolt soojustad.
 
Poliitiline Põhulõug 25. juuli 2021, kl 11.20
Nää meil ka siin Vaeste Patuste Alevis ja New Orgital soojustavad. Aga see pole muud kui raha välja petmine. Võtad kolmekümmneks aastaks laenu selleks ajaks oo see soojustus ka läbi hakka jälle uut panema ja jälle on kolmekümmneks aastaks võlg hooletu. Pealegi kaua see maja ise üldse vastu peab. Targem on selle soojustuse asemel laduda hoopis telliskivimüür ümber too hoiab seda põhimaja ka koos ja soojustada tuleb hoopis seestpoolt iga korter eraldi. Tuleb poole odavam ja laenu ei pea ka liisingu näol võtma.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!