Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Reisimine
kus pidada pensionipõlve?
 
naine 53 10. august 2011, kl 14.39
Egiptus siis Sharmis, aga ikkagi liiga võõrad kombed. pigem ikka Küpros see ka euroopaliit ja meie haigekassa kehtib seal ka, hinnad samad , aga kliima parem,lennuühendus hea. vihkan seda pikka ja päikesevaest talve, libedust ja tatist sügist.
 
huviline 12. august 2011, kl 00.55
ei tea, kus seal kanaaridel need eestlased elavad? Madeira oleks ka ehk üks soe ja ilus koht. lõuna-hispaania oleks ehk ka täitsa ok talvel, aga prantsusmaa kindlasti mitte, sest nad seal meiesugustest eriti ei hooli ja keelt tuleb seal ka osata, sest nad ju teisi keeli üldjuhul ei räägi.
 
oino 12. august 2011, kl 13.32
Ei, see oleks päris õudukas vanas eas mingi teise kultuuri keskel olla. Eriti veel mingid lõunamaad, mis on ikka väga teist moodi. Pealegi kliima läheb aina hullemaks ja need soojad kohad suviti põrgueeskojaks muutuvad: metsapõlengud, kõrbestumine, veenappus, kuivetunud loodus jne.
 
Tuut 12. august 2011, kl 13.34
Penskarina võid juba rõõmsalt ahju kõrval tukkuda ja telkut vahtida. Usu mind, et kõrvetava päikese kätte tahab vana inimene veel vähem minna.
 
seda et 12. august 2011, kl 22.32
no kas te ei loe või ei saa aru, et jutt käib TALVEL soojale maale minekust ja TALVEL soojal maal elamisest, aga mitte suvel kusagil kõrbemisest! Siin öeldi juba n+1 korda, et suvel oleks ikka kodumaal, sest meie suvele pole võrdset ja lisaks tahaks ka pere ja tuttavatega kohtuda.
 
varsti pensionär 13. august 2011, kl 11.46
Ka TALVEL soojal maal on tegelikule pensionärile liig mis liig. Siin unistavad ilmselt neljakümneaastased ja planeerivad pensioniaega. Kui oled 70-80 ei taha sa päikese käes praadida, ei suvel ega talvel, ei kodumaal, ei välismaal.
 
to varsti pensionär 13. august 2011, kl 12.39
Räägi ikka endast. Mina olen küll pensionär, kes naudib päikest ja soojust iga kell. Olen ka mõlgutanud mõtteid talvel soojal maal olla. Selleks oleks kaaslast vaja ja seda mul kahjuks pole.
 
naine53 13. august 2011, kl 16.39
to varsti pensionär....palju on penskareid Canaaridel, ikka päris palju ja osad on seal kohvikud avanud ja väiksed poekesed ...ma tahaksin sinult küsida kui kopereeruks õige...
 
pensionär 14. august 2011, kl 01.49
pension algab 60 millegagi ja inimene elab vb 90 + aastaseks, et siis selle ülejäänud 30-ne aastaga jõuab välismaal elada ja lõpuks ka koju surema tulla, aga 60-nesena on käkitegu veel kusagil mujal talvituda ja "varsti pensionär" tundub küll tõeline äpu olevat, kes oma pensioni aja ainult kodus ahjutaga kükitab.
 
pensionärid olla vaesed 14. august 2011, kl 15.28
Kes ütles et pensionärid üldjuhul ei valda arvutit, reisifoorum kubiseb teistest, talvitavad ja suvitavad kus aga juhtub. Tore muidugi.
 
eelmisele 14. august 2011, kl 22.18
kui ikka tublilt eluaeg tööd rabanud, siis ikka üht-teist saab endale lubada, aga pole midagi tobedamat kui üldistada...KÕIK pensionärid ÜLDJUHUL, et siis inimesed vanuses 60+ kuni 100+ , no pole midagi tobedamat kui selline ÜLDISTAMINE.
 
mööduja 15. august 2011, kl 17.39
Keegi noorepoolne närvihaige tõmbleb siin, ükski pensionär pole sõna võtnud, kas üldse keegi teine.
 
möödujale 16. august 2011, kl 00.47
kui see sul teema tõstmiseks oli mõeldud, siis ok, aga teemaga polnud su lausekesel küll midagi pistmist. ehk oskaksid ka sõna sekka öelda selmet tühja tuult tallata.
 
61.a.naine 23. august 2011, kl 09.52
Olen pensionär ja hirmsasti tahaks kasvõi mõneks kuuks siit ära. Minu jaoks kõige hirmsam kuu on november. Niiske, porine ja pime. Olen kevadepiiga ja armastan valgust ja soojust. Oleksin nõus kohe, juba sellel sügisel minema.Vajan aga kambajõmmi. Olen "kaksik" ja vajan seltskonda . Puuduseks on ka, et valdan saksa keelt aga mitte ingliskeelt
 
huviline 24. august 2011, kl 00.15
Aga kuhu plaanid? On sul koht juba välja valitud või?
 
61.a.naine 24. august 2011, kl 09.35
to huviline
kahjuks ei ole vaadanud, ei tea ju kas leidub kaaslane. tegelikult vajan rohkem kaasavedamist aga kambajõmm olen küll. Kui huvi pakub, kirjuta palun mailile
 
ka pensionär 24. august 2011, kl 23.39
Mõni istub juba noorena ahjutaga, ei julge kodust väljagi tulla. Mis siis pensionäridel viga, et ei või nagu mujal maailmas reisida. Eestlane on nii pikkade juurtega ja kui keegi tahabki kaugemale, siis kohe näidatakse näpuga, võeh misasja.
Mina olen küll kambajõmm, kas eestvedajaks sobin, siis vist mitte, aga soojale maale mõneks kuuks talvel, suurepärane mõte.
Võtame kamba kokku ja mis see siis ära ei ole.
Alustame läbirääkimisi.
 
61.a.naine 25. august 2011, kl 11.20
to ka pensionär
Kirjuta palun mulle mailile, paar-kolm on juba ühendust võtnud. Ajame asja käima
 
siil põõsast 26. august 2011, kl 01.13
täitsa huvitav, kuhu mõtlete minna?
 
jänes puu tagant ennustab 26. august 2011, kl 14.47
Kui siin postitusi lugeda tundub et enamus minejaid on suure egoga ja ülbevõitu, koos te kaua ei suuda olla, ükskõik kui mõnus paik olemiseks.
 
hunt 26. august 2011, kl 15.04
to jänes puu tagant, ma pistan su enne põske, kui su ennustus täide läheb?
sinu enda ego peegeldub ükskõik kus vastu, selles on asi, nii et kui tahad ka tulla, siis hakka oma egot treenima, et ta hundi hammaste vahele ei jääks.hahaha.
ära ole nii ülbe, et teistes ülbust nägema hakkad. vot niiviisi,
või on sul kadeduseuss hoopis torkimas?
 
imme 28. august 2011, kl 15.04
Löuna Hispaania,Kreeka vöi Malta saar-need on sobivad kohad pensionärile Mulle endale meeldiks köige rohkem Hiiumaa vöi Bronholmi saar.
 
ka pensionil 06. september 2011, kl 13.25
Kui kuhugi talvituma minna siis ikka soojale maale.
 
niisama 16. september 2011, kl 00.39
Näiteks Kreeta saarel saaks villa üürida 500 euriga kuus ja seal sees on ka kõik maksud, et kui siis näiteks neljakesi üürida pundiga, siis oleks odavam igatahes kui siin talvituda ja elektrit ja üüri plettida.
 
minge, kel meeldib 16. september 2011, kl 14.08
No, noh, jätad üüri maksmata ja peesitad võõral maal, see selleks. Ma mõtelen et mul hakkab igav võõras kohas pikalt olles. Söö ja maga ja jaluta, mis veel. Parem ikka roogin lund ilusas, tuisuses talves kui kusagil lasen end teenindada ja rasvakiht aina koguneb. Eks, kes tahab see läheb, mina ei läheks raha eestki.
 
ka pensionär 16. september 2011, kl 18.49
Ega ilma rahata ei saa kuhugi minnia, see oli eelmisele.
Kuidas saab igav olla võõral maal, kus on nii palju näha ja vaadata. Aga loomuliklt on selliseid, kes oma külast eriti välja käinud ei ole Tallinnasse sõit on juba maailma otsa minek. Oma kodus on turvaline ja hirm uue ja huvitava ees on ületamatu.
Aga on ka teisi inimesi, kes huvituvad reisimisest ja et kuskil saab olla igav, võivad rääkida need, kes ei käi kuskil Kodus võib jah vahel igav hakata, kui endal ka eriti hobisid ja huvisid ei ole. Igava inimesega ei taha keegi suhelda ka.
 
minge, kel meeldib 17. september 2011, kl 13.16
Sa ei saanud kohe üldse aru mida ma kirjutasin, meelega või?? Tahes, tahtmata tuleb mõte et oled juba nii... Vabandan väga.
 
läheme ikka 18. september 2011, kl 00.22
to minge kellele meeldib
no midagi tarka sa ju ei kirjutanud kui eeldasid, et lõunasse minejal ei jätku raha kodumaal oma elamise eest maksta ja et soojal maal kindlasti muud tarka pole teha kui rasva koguda ja peesitada. Vanal inimesel ongi vaja oma konte soojas hoida ja mitte siin lumehandes lund rookida - selle eest ju siit ära minnaksegi, et oleks soe, päike paistaks ja saaks soojas ringi liikuda, mitte siin pimedas ja külmas vaevelda.
 
ka pensionär 18. september 2011, kl 00.34
Sa vist ise ei saanud aru, minge kel meeldib.
Tundub et oledki nii vana, et isegi soojal maal ei ole käinud pole midagi näinud ja ei tea tahtagi muud kui külma talve, pori ja vihma, mis on niiiiiiiiiii iiiiiiiiilus.
Poleks midagi, kui oleks vihma ja siis läheks ilusti kummikutega välja, aga siis hakkab päike paistma ja siis ole kummikute ja vihmamantliga nagu tola. Samas päeva jooksul muutub ilm nii palju, et juba suve lõpus viskab see kliima üle. Ja mõne kuu lumises talves, võiks siin isegi olla. Lume rookimine pole iseenesest probleem, aga see tuul, vihm, pori, prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
 
jeh 02. oktoober 2011, kl 23.33
Türgi on imeilus maa, aga seal vist talvel eriti soe ei ole?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!