Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Reisimine
Nikal Travel iga reisile
 
küsimus 16. veebruar 2014, kl 08.36
kui palju peaks olema reisil raha kaasas. Ma mõtlen ootamatuteks väljaminekuteks?
 
öö 17. veebruar 2014, kl 14.28
Kõik pidi ju hinnas olema, miks siis veel lisa anda?
 
võta 17. veebruar 2014, kl 14.30
Võtad niipalju kui on võtta...maksta saab ju kaardiga.
 
jaan 20. veebruar 2014, kl 14.44
Seal pidi hästi dollarid peale minema,kuid ka eurol hea minek...saab ju vahetada kohalikku raha ka...seda hea anda tipiks.
 
reisija 22. veebruar 2014, kl 16.24
Käisin Nikal Traveliga sügisesel reisil Kõik oli tip-top. Teisi rahatähti peale EUR-ide pole üldse tarvis. Kui on ringreis, siis peatuskohtades kõikjal kaardiga maksta ei saa. Parem kui oleks kaasas sularaha. 300EUR kindlasti.
 
& 22. veebruar 2014, kl 22.19
Turul saab osta vaid kohaliku raha eest.
 
k 23. veebruar 2014, kl 11.51
Saab turul maksta nii dollarites kui eurodes,vähemalt Antalias ja ka teel olevates peatustes, aga ise pead olema tähelepanelik ja arvutama peast kurssi, sest nagu ikka, kiputakse enda kasuks tugevalt arvutama :D Käisin sügisel samuti sellel reisil ja kulus ca 120 eurot. Nahka ja vaipu ei ostnud :D
 
Mina 07. märts 2014, kl 09.11
Reisin üksi 2. aprillil, on ehk sama saatusekaaslast?
 
Toromen 16. märts 2014, kl 12.01
Huvitav, kuidas Ukraina kriis meie reisi mõjutab? Lendame ju üle Ukraina.......
 
Neiu 19. märts 2014, kl 18.07
Kes läheb Lüükia 2 aprill? :)
 
Neiu 21. märts 2014, kl 19.03
On ka minek 2-sel aprillil, aga mitte üksi :)
 
L. 30. märts 2014, kl 19.07
on ka minek kahekesi Lüükia ringreis, bakkeri kaudu 23. aprill
 
Ene Auendorf 04. aprill 2014, kl 09.55
Käinud ära ringreisil ja väga rahul hotellidega ja toitlustamisega. Kaasa osta ei tasu lukumi- maiustusi karpides, nende sisu ei ühti pakendil oleva pildiga.Vabrikupoodide müügimehed on väga agressiivsed, nende esinduslikke poodide külastused on orienteeritud teid kindlasti ostma meelitada. Kui midagi meeldib, siis ikka tugevalt alla tingida !Kui on plaanis odavat riide jm kaupa osta, siis Antalyat külastades küsige giidilt kaubamaja asukohta. Meie sinna ei jõudnudki, kogu aeg kulus bazaaril ja vanalinnas käies,kus ühetaoline kaup. Ka hotellide läheduses on poed ja saab osta sama hinnaga türgile omaseid tooteid.
 
Aili 06. aprill 2014, kl 15.23
Ajalooliselt on reis huvitav,aga kahjuks on sellele reisile palju peale surutud ostlemis kohti,kuhu viiakse,ainult turistidele mõeldud kallid kohad.Hinnad on neis kohtades mitu korda kallimad,kui kuskil tänaval või poes.Reis on korraldatud nii,et sa ei saagi sellest ostlemise tsirkusest loobuda.Kui õhtul on hotelli lähedal mõni pood,siis saad ka kommid mitu korda odavamalt,kui reisil viidud kohtadest.Reisijuht sellist infot ei jaga ja ka seda ei rääkinud,et kui eestisse jõuate tuleb tollis maksta,kes mingi kalli tagi ostis.Linnast tava poest ostes,poleks keegi küsinud tollis.Mõned nutsid eesti tollis Tallinna lennujaamas,et oleks nad seda teadsnud varem.
Õhtusöögi soovitan kindlasti võtta,sest mitu õhtut õõbitakse sellises kohas kus pole ühtegi poodi ega toidlustust kuskil.Lõunasööki küll ei soovita võtta,sest see on väga vilets ja kohutav.Küsitakse lõuna eest 15e ja klaas vett ka ei saa selle eest tasuta juurte.Lõunased sõõgikohad on ka eraldi kuskil põllu peal vanas laudas ja toit on väga vilets.Ekskursioonidest ei soovita võtta seada mägiküla reisi,kui on veini tegusteerimine.See oli selle reisi kõige suurem pettus.
 
mari 06. aprill 2014, kl 19.11
Kui lisaekskursioone ja toitu lõunaks ei võta, mida tegite kui teised sõid või olid ekskursioonil. Kas ekskurs hinnad tuli ise lisaks maksta, palju maksis Pamukkale. Aili mis tähendas, sõite laudas, keset põldu.
 
Aili 07. aprill 2014, kl 17.00
Pamukkale sissepääs teritooriumile oli tasuta,aga muuseomi pilet oli tasuline.Söömiskohad olid ehitatud sellised spetsiaalsed kõrvalistes kohtades,kus toidlustati ainult turiste.Tihti oli 10 bussi korraga.Mõni oli nagu vana kolhoosi laut ümber ehitatud.Kes ei ostnud lõunasööki,siis ootas teisi.Ostis 3eurost jäätist,või kohvi.Meie bussis ostsid kõik vist need lisa ekskursioonid ja need maksid 110 eurot.Seal on ,nii organiseeritud,et kui ostad ekskursioonid,siis on lõunasõõk selle sees.
 
L.P. 26. juuni 2014, kl 21.11
Käisime ka soodusmüügiga 19.märtsi Nikal Traveli Lüükia ringreisil. Loodus ja vaatamisväärsused meeldisid,kuid Nikal traveli poolt pealesurutud Denizli vaibapood, nahapood ja Argos juveelipood olid agressiivsete müügitehnikaga kohutavad. Müügimehed käisid sul lausa järel,et sa ainult midagi ostaksid. Hinnad 3-4 korda kallimad kui Eestis. Kaup (vaibad) saabub 3-4 kuud hiljem Eestisse ja lõpuks pole see kaup, mille eest maksid. Kogemus omast käest. Eesti Tarbijakaitseamet ei aitanud,sest Türgi ei ole EU-s.
 
L&M 09. oktoober 2014, kl 10.04
Käisime 24.09-01.10.14 Lüükia ringreisil. Oleme väga rahul. Kõik sujus probleemivabalt. Äge kultuurireis oli, hommikul vara juba reisisime ja õhtul enne sööki lõpetasime ning neile, kes laiselda ja rannal lebotada soovivad, see reis kohe kindlasti ei sobi. Aga rahul oleme väga, sest nii sisutiheda programmiga ja nähtuga on selle raha eest Nikal Traveli reis ikka paljudele silmad ette andnud. Jah, siin eespool keegi johanna kribas, et lausa määritakse neid söögikordi hirmutades pähe, viiakse hullkalleid asju ostma (kullakeskus, tekstiilikeskus, nahavabriku tehasepood). No mitte keegi ei sunni sind ju midagi ostma ega rahakotiraudu väevõimuga avama. Aga, kes piriseda tahab, see piriseb alati-eks see ole piriseja probleem. Meie grupis jumal tänatud vingujaid polnud. Kes tahtis, see kauples ja ostis. Tegime seda isegi. Mina soovitan reisida Nikal Traveliga sellel, kes tõesti tahab hea giidiga palju näha ja endale talletada. Kui aga sellest lah mõnele väheks jääb, siis tuleks mõelda iseseisvalt ja rendiautoga reisimise peale. Aga vaatamisväärsused on huvitavad ja kui millegi üle vinguda, siis selle üle, et oleks igal pool märksa kauem tahtnud ringi koterdada. Aga mitte ühtegi halba sõna pole selle reisifirma ja tema giidi kohta öelda. Alates reisi broneerimisest kuni Tallinna tagasijõudmiseni. Ka meie kartsime ja tegime eelnevalt spiooniuuringut firma kohta, sest oleme aastaid tagasi ühe väljamaalase reisifirmaga petta saanud. Ei ole vaja karta Ńikal Traveli poolt seda. Kui midagi karta, siis pigem väga tihedat kultuuriprogrammi. :) Aga toredaid reise teilegi, kes te peale meid reisima lähete.
 
L&M 09. oktoober 2014, kl 10.18
No kuulge, selle ostmisega on ju nii, et kultuur on teine. Seal on palgalised müüjad, keda nimetatakse "varjudeks" ja nemad saavad selle eest palka, et on sul pidevalt sabas ja olemas, kui sul mingi küsimus tekib. Nad lastakse lahti, kui nad su sabas ei ole. Tore nali oli ka eestlaste seas, kus üks vanem mees teisele pajatas: "Saime omale poes "vaimu kraesse". Jooksime naisega tal eest ära, ikka jõudis meile järele, ei saanud me temast lahti!" Noh, võib ette kujutada, kuidas siis eestlased liduvad poes selle müüja-"varju" eest ja see, keel vestil neile järele lidub, sest teda on ju palgatud sabas passijaks-müüjaks. :) Noh, tuleb tunnistada, et eestlastele on jah see asi võõras, oleme ju harjunud, et meie ostukeskustes otsid müüjat taga ja tihti jääb asi tema puudumisel ostmata, kuna keegi sulle mingit infot ei jaga kauba kohta. Noh, fantaasiale voli andes, hirmus naljakas on mõelda, mida see türklane eesti grupist küll mõelda võib, niimoodi tund aega eestlasest ostja taga ringi lidudes. :) Jube naljakas ja kahju, et küsida ei saa. :) Ja veel, kauplemisega on nii, et näiteks nahkjakk, mille hind on 1700 eur, õnnestus kaubelda 350 eur peale. Nii käib ka kuldehetega kauplemine. Türgi ongi sellise kultuuriga, kauplemine on neile kaasasündinud oskus. Aga, meile on võõras. Mina näiteks panin kauba letile, sest ei saanud enda algselt väljamõeldud hinda, jalutasin poest välja ja unustasin juba olnu, sest olin teises poes. Tuli see "vari", ütles, et tema boss pakub vat sellist hinda ja kui mina ikka pead raputasin, siis küsis, et mis hinda mina siis mõtlesin ning üllatuslikult saingi selle. Viidi tagasi kaupa ostma. :)
 
käidud 16. oktoober 2014, kl 09.26
Tuleb nõustuda ülalkirjutanud johannaga. Oli üsna läbinähtavalt kommertslik reis. Sisuliselt viimasel päeval anti aega omal käel ringi vaadata, näiteks seda mis asjad tegelikult maksavad. Enne seda kulla-, naha, vaiba jm. keskused, kus toimus küllaltki pealetükkiv müügiprotsess (eelnes sissejuhatav osa, mis oli huvitav). Ja giid (Aita) väljendas grupi suhtes korduvalt avalikult pahameelt (küll läbi lillede, aga väga arusaadavalt), et osteti viletsalt, "raske" grupp :). Enamus inimesi olid vanemas eas, keegi ei tahtnud osta midagi, mida tal tegelikult vaja pole...Suur osa reisi ajast selle nahka läks, millest on kahju.
Korralduse sujumise, ajaloo, taustainfo jm. suhtes ei saa nuriseda. Selles osas kõik toimis, ilus maa...kokkuvõttes siiski positiivsed muljed.
 
vaatleja 16. oktoober 2014, kl 14.47
Kui Teil oli kòik hàsti aga eelkirjutajal mitte , vòib tegu olla antud reisibyroo t99tajaga v9i tehakse hotelli kategoorias vahet ..
 
lilleke 24. oktoober 2014, kl 12.41
Käisin ka nüüd sügisel Lüükia ringreisil Nikal traveliga. Kohad olid ilusad, aga need pealesurutud ostlemiskohad ei meeldinud. Reisile minejatele soovitan õhtusöögid Nikalilt võtta, sest te peatute sellistes hotellides, kus läheduses pole võimalik süüa osta. Lõunasöök maksis 15eur ja see pole oma hinda väärt ja arvestage, et kohapeal te saate osta ainult kohvi-teed-vett, aga näiteks söödavat midagi, sest söögikohad, kus peatuvad asuvad kusagil põllu peal või äärelinnas. Ma tegin nii, et ostsin eelneval päeval või mõnes bensukas, kus peatusime mõne küpsisepaki kaasa.
Täiendavatest ekskursioonidest soovitan laeva reisi merel ja Türgi õhtut. Kõige mõttetum oli küla külastus, sest see oli täielik turistikas. Türgi saunaga jäin ise rahule, kuigi eks ta üks konveier oli, samas kuna polnud varem seda proovinud siis võrdlusmoment puudub.
SOOVITUS- Uurige enne reisi türgi vaipade, kulla ja nahktoodete hindasid Eestis, siis minge Türki shoppama! Lisaks vaadake tollieeskirju.
Lugege teiste kommentaare siit: http://trip.ee/content/t%C3%BCrgi-ringreisid-nikal-traveliga.html
 
69 26. oktoober 2014, kl 01.38
Ei pea mingit kauplemist kemplema. Ütled kõve häälega enda hinna ja küsid kes on nõus selle hinnaga müüma (seal on tavaliselt sama kauba müüjad reas) ja ülla-ülla 9 juhul 10-st leidub müüma nõustuja. Hind paku muidugi vähemalt 5-6 korda odavam kui nad küsivad.
 
M.U. 16. november 2014, kl 14.34
Paluksin tagasisidet Hispaania reisi kohta Nikal Traveliga!
 
muhv 31. detsember 2014, kl 19.31
Vingujatele ütleks seda, et reisi programm oli ju kohe teada.Keegi ei ole neid naha,kulla ja vaibatehaseid peale surunud.Käisime ka hiljuti ja meie grupist väga paljud ostsid neist kohtadest endale kulda,vaipu,nahku.Ja uskuge või mitte aga enamus ostlejad olid pensinärid.Õnneks oli meie giid Greta ja tema rääkis kohe,et kui Tallinnas toll kontrollib siis tuleb öelda, Türgi turult ostetud 200-300 euro eest.meie giid seletas absoluutslt kõik lahti.kevadel käis samal reisil tuttav ja nende giid ei olnud midagi seletanud.Igal juhul tahan veel Nikaliga reisile minna.
 
ja jah 02. jaanuar 2015, kl 01.33
Pensionärid ongi enamuses lollid.
 
vander-sell 15. jaanuar 2015, kl 21.08
10.-17-12 2014 Lüükia tripp Nikaliga:
võiks öelda, et paremini nädalat kaugel maal sisustada oleks raske...
põnev programm-, lisaks ,,tellitud´´ ilmad ja huvitav kogemus säilitamaks meelekindlust kohalike ostukeskuste personalkonna suhtes.

tänud- ja tervitused reisisaatja Aita-Leidale ja tervele bussikampaaniale meeldiva seltskonna eest.
 
kahtleja 20. jaanuar 2015, kl 10.23
Käisin ka Lüükia tuuril 10-17 detsember. Olin enne reisi kahtlev, aga väga lahe oli. Programm oli tihe ja huvitav. Lisaks käisime hotelli hamam-is, mis oli lihtsalt super - ei olnud mingit konveierit, tegeleti põhjalikult ainult meie kahega. Meie lisaekskursiooniks oli ka vana kreeklaste küla, kus oli veinidegustatsioon. Jäime ka sellega rahule, sest küla ise oli ju väga vahva. Veinidegustatsioon ise oli küll paras konveieri värk. Meie oleme rahul, et jätsime õhtusöögid võtmata, sest hommikusöök oli rikkalik, samuti lõunasöök, mis toimus nii kella kolme paiku. Meil oli küll igasugu sööki ja veekeedu spiraal kodust kaasa võetud, kuid kaks õhtut me lihtsalt loobusime, sest olime lõunast veel piisavalt raske olemisega. Õhtul tegime ühe veini ja lisaks veel puuvilju või midagi muud päeval ostetut ja piisas küll. Õhtusõõgid maksid 99 eurot 6 õhtut. Kui õiget isu ei ole, siis oleks ju kahju 16.50 eest lihtsalt üks tomati süüa. Reisiseltskond oli tore ja giid Greta igati super. Tervitused reisikaaslastele. Soovitan kindlasti.
 
Arthur 12. oktoober 2015, kl 00.34
Kord oli ühes raadiosaates juttu, et eestlased ja vene elavad meil täiesti lahus. Et koguni turismifirmasid kasutatakse erinevaid. Kuidas selle Nikaliga on? Kas venelasi on olnud nendes gruppides palju? Kas nendes hotellides, kuhu teid on paigutatud, on olnud venelaste lärmi ja lällamist?
 
Tulnukas Arthurile 12. oktoober 2015, kl 01.42
Kunagi oli ÜHES raadiosaates juttu...:))
Ja mis see Nikal siia puutub, ega ta oma bussitäiega suurt hotelli täis ei pane. Miks peaks venelased rohkem lärmama ja lällama? Novatoursi ja Teztouri tšarteritel on ca kolmandik venelasi ja lällajaid,
pööblit, kel meri põlvini, on sekka juhtunud rohkem isegi eestlaste hulgast. Sellise suhtumisega on targem vaikselt kodus TV-st reisisaateid vaadata. Millegipärast tundub, et Arthuri varjunime alla on end üksik kibestunud vanatüdruk varjanud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!