Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Reisimine
Küsimus neile, kes reisivad.
 
Reisihuviline 15. september 2014, kl 18.37
Olen 17-aastane tüdruk ja on soov lennata üksinda Londonisse kaheks päevaks. Varem pole lennanud ja ei tea kuidas lood nende lennupiletitega on (broneerimine, check in jne, kõik jäi arusaamatuks).

1) Kas on võimalik osta Tallinna lennujaamast kohapealt edasi-tagasi lennupiletid (EasyJet või RyanAir) ette nii, et Londonisse ja tagasi lennates ma ei pea enam muretsema, kust kohast ma lennupileti kätte saan, vaid lähen otse turvakontrollist läbi oma piletiga lendu ootama (reisin vaid käsipagasiga)?
2)Mida ma täpsemalt lennujaamas tegema pean enne lendu?
3) Kui ma jõuan Londonisse (eeldatavalt Gatwick lennujaama), siis kuhu ma edasi pean minema, et saada rongiga Victoria jaama ja kust ma rongipileti saan osta (internetist ma ei soovi osta, vaid alles Londonis olles)? Kuhu ma pean minema ja kust pileti ostma, kui tahan tagasi lennujaama sõita?
4) Kui ma lendan tagasi Eestisse, siis mida ma pean Londoni lennujaamas enne/pärast turvakontrolli läbimist tegema?
5) Kuna ma olen 17, siis kas ma pean esitama kirjaliku tõendi selle kohta, et mu vanemad lubavad mul üksi reisida või saab ilma selleta hakkama (lugesin, et 16-aastasena võib üksi reisida)?
6) Kas mul on vaja ka passi, või piisab vaid ID-kaardist?
7) Lugesin, et alates 16-aastaselt võib üksi võtta tuba YHA noorte hotellis/hostelis ning maksmine on kohapeal (broneerimine internetis). Kas on ka teisi ööbimiskohti, kus saab 17-aastasena tuba võtta (maksan sularahas, mitte krediitkaardiga) ja kas alati peab toa ette broneerima või võib minna ka koha peale ja küsida sealt vaba tuba?
8) Kas lennujaama lähedal on soodsaid ööbimiskohti ja kuidas seal vanusepiirangute ning maksmisega lood on?

Olen ääretult tänulik kõigile, kes mind nende küsimustega aitavad. Tore oleks ka see, kui leiaksin reisikaaslase, kellel on samuti sellel kuul või järgmise kuu alguses plaan minna paariks päevaks Londoni (shoppama nt), kellegagi koos oleks palju kindlam tunne. :)
 
issi 15. september 2014, kl 19.00
aga mine koos emmega tita.
 
tõsisemalt 15. september 2014, kl 19.57
Ryanairi ja EasyJeti pileteid ostetakse üldjuhul ainult internetist, võibolla on sul krediitkaardi tunnustega deebetkaart, see mastercardi logoga all nurgas. Ei tea kedagi, kes kohapealt kassast ostmas käiks, vbla müüakse. Check´in internetis ja pardakaart
välja printida. Hostel on targem ette broneerida igal juhul, see kohapeal otsimine on esimesel korral keeruline. Rongipileteid saab automaadist, neid on võimatu mitte leida, kassa on ka.
Vanuse kohta ei tea, pole huvitanud.
 
kris 16. september 2014, kl 14.56
algatuseks ma veidi muretsen su pärast - London on SUUR linn, ja sa tundud üsna kogenematu. Äkki alustad mingi turvalisema paigaga, Kopenhaagen nt? Või no vähemalt leia veidi kogenum kaaslane seltsiks!

Aga kui siiski London, siis
- lennupiletid ostad internetist, ja check-in'i teed ka eelnevalt internetis. Ka tagasisõidu oma saad juba kodus olles ära teha, peaks olema 7 päeva enne reisi võimalik.Pardakaardid (ja pileti ka) trükid välja!

- lennujaamas ei tee muud, kui lähed läbi turvakontrolli (kreemid jms kilekotti!).

- Gatwick Express viib Victoriasse, ja selle sildid-nooled on kindlasti nähtavad. Pilet on ikkagi soodsam ja lihtsam eelnevalt ära osta, edasi-tagasi.

- vanusepiirangutest ei tea midagi, aga kindlasti bronniks majutuse ette. Krediitkaarti küsitakse harilikult, kui endal pole siis ehk ema-isa aitavad:)

- ID kaardist pmt piisab, aga sinu noorust ning GB bürokraatlikke ametnikke arvestades varustaks mina end lisaks ka lapsevanema loaga.

Üksinda reisiv kogenematu tüdruk on hea saak kõiksugu tegelastele, palun ole ettevaatlik.
 
Vastus 18. september 2014, kl 23.49
Pileti võid osta Bookinghouse kodulehelt. Seal on palju erinevas hinnaklassis lennuki pileteid.
Pileti prindid arvutist välja ja ongi sul pilet käes millega lennujaama lähed.
Vaata lennujaama koduelehelt rubriiki reisijale, seal on infot mida tegema peab.
Sa võid saata meili hotelli ja küsida, kas neil saab 17 aastaselt tuba broneerida. Iga hotelli kodulehel on meili aadress.

Ma muidu lähen ise ka Londonisse kaheks päevaks aga alles Oktoobri keskel.
 
hj 21. september 2014, kl 08.05
Loe hoolega läbi ja prindi välja lennujaamade, lennufirma lehekülgedel olevad juhised pagasi, checkini ja muu kohta. Soovitan ka lennujaama terminalide kaardi välja printida ja juba enne selgeks teha, kus miski asub.

Rongipiletide ja peatuste info leiad ka kindlasti internetist ja prindi välja koos kaardiga.

Sama hotelliga. Loe kodulehelt.

Euroopa Liidus saab reisida ainult ID-kaardiga. Küll aga tuleb erinevalt paljudest teistest euromaadest Suurbritannias läbiga dokumentide kontroll, sest nad pole liitunud Schengeni ruumiga, kus sellist kontrolli pole.

Kindlasti võiksid end varustada vanemate kinnitusega, et võid üksi reisida. Kahjuks ma ei tea, milline see täpselt välja peaks nägema.

Ühesõnaga kasuta tänapäeva suurepärast võimalust - internetti.
 
Pesst 21. september 2014, kl 08.25
Igaks juhuks võta mõlema vanema nõusolek. Oma sünnitunnis rahvusvahelisel vormil, näitamaks kes on su vanemad. Seda paberit saab perekonnaseisuametist. Ka vanemate ID-kaardi või passikoopiad poleks paha. Võid ju igaks juhuks küsida üle ka Eesti Suursaatkonnast Londonis. Nende kodulehel on inglisekeelne näidis nõusolekust, kui laps reisib koos mitte vanemaga. Vaata korduma kippuvad küsimuse alt. Selle saad kohandada omale sobivaks, jättes saatja osa välja ja asendates selle sõnaga "üksi". Saatkonna numbri ja aadressi võiksi igaks juhuks omale telefoni salvestada ja üles kirjutada. Kui oled Londonis väga hirmsas hädas, siis tead kuhu pöörduda.
Toivo Tungal 20. august 2017, kl 09.30
pead broneerima japoolaastat ette ja kui aeg käes on lennujaam pankotis juba.
 
eelmisele popkornile 21. august 2017, kl 22.36
Taits, sa oled lammas!
 
elenagg 06. aprill 2019, kl 16.52
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!