Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Reisimine
100ml ja käsipagas
 
naisterahvas ikkagi 18. november 2008, kl 17.39
Kuidas hakkama saada kui lähete reisile ainult käsipagasiga ja peate 3-4 päevaks kõik vajalikud tarbed (shampoon, palsam, hambapasta, ripsmetush jne )kaasa võtma ja kogus ei tohi ju ületada 100ml.

Air Balticuga oli selline juhus mul oli käekott ja nö riidest väiksemat mõõtu reisikott, mille plaanisin ära anda. Teenindaja aga ei olnud nõus seda võtma ja ütles, et see läheb käsipagasi alla seega oleks mul ju olnud 2 käsipagasit. Ja mul seal sees ju kõik shampoonid, palsamid jne originaal 250ml pudelites.

Nüüd seisab taas reisimine ees kuhu pole vaja palju kaasa tirida, et kohvriga minna.

Kuidas on üldse mõeldav 100ml-ga kõik vajalik kaasa võtta?
On kellegil head nõu anda.
 
. 18. november 2008, kl 17.44
ostad kõik asjad travel size suuruses. mis muud lahendust on pakkuda?!

ma ei kujta ette, milline näeb välja "nö riidest väiksemat mõõtu reisikott". kuid kui teenindaja polnud nõus seda ära võtma ju siis nägi liiga õrn ja õnnetu see kotike välja. osta omale korralik väike kohver, mille saad ära anda ja ei pea kartma, et midagi katki ka läheks.
 
t 18. november 2008, kl 17.44
jah, ostad väikseid pudeleid ja valad oma shampoonid ümber või ostadki kohe minitooteid - tüütu ju neid suuri vedada nagunii. minul mahub küll kõik ilusti ära, kogu aeg käin käsipagasiga - sa ju ei tarvita paari päevaga 100 ml shampooni, deodoranti, kreemi ega muud ära.
 
t 18. november 2008, kl 17.48
hakkasin huvi pärast mõtlema, mis mul eelmisel nädalavahetusel sinna liitrisesse minigrippi pakitud kõik oli: shampoon-palsam-dušigeel-kehakreem-meigieemalduskreem kõik 50 ml. läätsevedelik 60 ml. huuleläige, küünelakk, ripsmetušš. proovituub näokreemi, mingi 5 ml vist. miniderodorant, nivea oma. jumestuskreem, tavasuurus. parfüüm, 50 ml. mini-hambapasta.
kõik mahtus ilusti ära, rohkem nagu ei lähe vajagi.
 
just 18. november 2008, kl 17.50
ma ka ei näe mõtet ükskõik mis reisile vedada kõiki totsikuid ja nätsikuid originaalsuuruses. ka mitte kreeme. olen selleks puhuks ekstra varunud testrite 10ml totsikuid jms kreemidele. šampoone jms on just travelsize. vähem ruumi ja kaalu:)
samuti kasutan segaeli paaripeävastel reisidel ntx fooliumides kreemitestreid - vahel on ajakirjade vahel kaasas, vahel ostan mõnelt eraldi. saabki uusi kreeme proovida.
 
naisterahvas ikkagi 18. november 2008, kl 17.50
Olen nüüd mõnda aega käindu lahtiste silmadega;) ja otsinud neid väikeses mõõdus pudeleid-tooteid aga kust leida ideaalne oleks mingi 30ml pudelid siis saaks vajaliku kül kaasa võtta.
Loomulikul ei kasuta 100ml nende päevadega ära.
Oskate mõnd shopingu kohta nimetada. Ja kust saaks mini hambapasta:)
 
? 18. november 2008, kl 18.11
100 ml šampooni kolmeks päevaks?! Mida sa sellega teed?
 
kätu 18. november 2008, kl 18.40
100ml hulka peab mahtuma kõik (shampoon, palsam, hambapasta, kreem jne)
 
Merle 18. november 2008, kl 19.00
Ei-ei! Üks potsik võib olla kuni 100 ml. Kokku tohib kaasa tarida 1 liiter vedelikke, s.t paned need 1-liitrisesse minigrip-kotti.
 
kätu ära aja jama 18. november 2008, kl 19.39
 
Bileedi 18. november 2008, kl 21.11
25ml hambapasta võid leida näitex Viru Keskuses asuvast Ylikooli apteegist. Kreeme, shampoone jne 30-50 ml totsikutes - no nende valik on ju megasuur. Ja kui reisil olles ööbid hotellis, siis on sealgi tihtipeale vannitoas mingi väike pudel dushigeeli või shampooni. Võta see siis hotellist lahkudes kaasa, et järgmine kord oleks lihtsam reisida.
 
annika 18. november 2008, kl 22.03
üks liiter on 1000 (tuhat) milliliitrit. ühelitrisesse (1000 ml) kotti peavad Su potsikud ära mahtuma. üks potsik ei tohi olla suurem kui 100 ml, nii et 125 ml hambapasta turvakontrollist läbi ei pruugi minna.
lendan palju, aga pole kuulnud, et vedelikke võib käsipagasis olla kokku 100ml. pane link, kust selline info pärit on.
 
t 18. november 2008, kl 22.15
no ju ta ikka pidas silmas ühe konteineri suurust
 
mhh 18. november 2008, kl 22.39
KÄSIPAGASISSE võib võtta üksnes väheses koguses vedelikke. Vedelikud peavad olema eraldi pakendites/anumates, millest igaühe maht võib olla kuni 100 milliliitrit.
Endiselt on lubatud pakkida vedelikke registreeritud pagasisse – uued eeskirjad puudutavad üksnes käsipagasit.
 
yks 19. november 2008, kl 10.07
Minu meelest tänapäeval seda enam eriti ei kontrollita. Ma olen küll igalt poolt ilma igasugu kilekottideta läbi saanud. Vahel küsivad läbivalgustusel, et mis see seal on, siis näitad ja kõik ok.
 
viimasele 19. november 2008, kl 10.14
Kus sa ilma näitamata läbi oled saanud? Minult on küll kõikjal küsitud, kas vedelikke on. Viimati Frankfurdi lennujaamas jagati neid kilekotte, minu ees pakkisid inimesed oma šampoone-deodorante ümber ja jäid suurematest pudelitest ilma.
 
* 19. november 2008, kl 10.32
Bodyshopis on müügil selline travel-set - kotis 2 väikest tühja pudelit ja 2 tühja purki. Just täpselt shampooni, palsami, näo- ja kehakreemi jaoks. Silmakreem ju niikuinii väikeses tuubis.

Aga nt Kaubamajast ostsin väikse Australian beauty (???) kiiviashampooni ja -palsami. Kusjuures olid ka kvaliteedilt täitsa hea kogemus:)
 
ki 19. november 2008, kl 10.54
oeh pole lihtsalt sonu
 
j 19. november 2008, kl 11.08
No mina igatahes panen kõik need asjad suurde pagasisse ja lennukisse võtan kaasa ainult näopiserdusvee ja huulepalsami ning läätsekonteineri.
 
t 19. november 2008, kl 12.17
no ma näiteks käin palju nädalalõpureisidel, kuhu piisab täiesti käsipagasist. kui ikka pagas mõned korrad on kaduma läinud ja tead, kui ebamugav see on, üritaksid isegi kõik salongi kaasa võtta
 
stockholmlane 19. november 2008, kl 19.17
just tulin reisilt Stockholm-Tallinn-Stockholm ja seda ainult käsipagasiga. Stockholmis pakkisin (tasuta jagatavatesse) minigrip kotikestesse kosmeetika nii, et igasse kotikesse midagi- ei vaadanud, mida kui palju sai, aga yle 100ml yheski kotis polnud (yhes oli 60ml deo-roll, teises ripsmetuss, 15ml silmaymbruskreem jne.). hambapastat, shampooni, palsamit kaasas polnud- Eestis sugulased ja saab nende juures kasutada. ostsin ka Arlanda tax-freest 100ml parfyymi.
nalja sai tagasi rootsi lennul Tallinna lennujaamas, kui mind totaalselt läbi puistati :D (isegi saapad pidin ära vötma- tallinnas piiksusid, arlandal mitte). vene aksendiga meesterahvas kysis pärast koti läbivalgustamist, et kas ma ei näitaks kosmeetikat.. ja kyll tema siis uuris seda eraldi kilekotti pakitud 100ml löhnapudelit, millele ma (ettenägelikut) tseki ka juurede jätsin, et see tallinnasse söites tax-freest ostetud.. igatahes pöhjalik töö :D

kokku vöib käsipagasis olla kuni 1 liiter vedelikke ja köik pakendatud kuni 100ml kaupa eraldi kottidesse. lihtne!

rootsis myyakse selliseid väikseid hambapastasid ja minishampoone igas supermarketis.. ma arvan, et Eestis Prismas v muus marketis on ka- kysi!
 
t 19. november 2008, kl 22.10
einoh vedas siis, sest tegelikult võib ühel reisijal olla muidugi ainult ÜKS liitrine kott..
 
stockholmlane 19. november 2008, kl 22.58
yks liitrine kott.. mhh, vat kui huvitav teave. a kus see täpselt nii kirjas on?
et siis minu näide on selline, et mölemas otsas olid asjad pakitud erinevatesse kotikestesse ja polnud mingit ytlemist selle peale, kuigi paluti kotis välja vötta ja näha. aga kas kellelgi on märkus selle peale tehtud?
lendasin sthlmis tallinna möödunud kolmapäeval ja tallinna lennujaamas olin yleeile, esmaspäeval- et siis äsjane kogemus.

a kuidas nt mahutada yhte liitrisesse kotikesse nt 10 100ml löhnapudelit, mis reeglite järgi oleks ju nagu lubatud v mis? 10x 100ml on kokku 1 l :D
v nt. 100ml löhnapudel + 60ml deo-roll + 15ml silmakreem + 100ml shampoon +.. pole ju veel liitritki täis, aga asjad ju ei mahu sinna YHTE kotti.. :D

täitsa huvitab nyyd
 
t 19. november 2008, kl 23.25
no nii palju saadki oma konteinereid võtta, kui sinna ühte liitrisesse kotti mahub. ei peagi saama liitrit vedelikke võtta. see on iga lennujaama kodukal kirjas.
 
stockholmlane 19. november 2008, kl 23.27
leidsin
http://www.estonian-air.ee/keelatud_esemed

Reisijatel käsipagasis olevate vedelike kaasavõtmist piiratakse selliselt, et kõik käsipagasis olevad vedelikud peavad mahtuma ühte ühe liitri suurusesse läbipaistvasse suletavasse kileokotti (nn minigrip kotid).

Ülalnimetatud kilekotti paigutatavate vedelike pakendite individuaalne maksimumsuurus on 100 ml.


ja mul olid asjad kolmes kotis :D
siin ikka neil loogika niii logiseb- kuidas saab mahutada liitrisesse kotti liitri jagu tavaari, kui juba pakendid vötavad oma ruumi..

söitku seenele oma lollustega
 
stockholmlane 19. november 2008, kl 23.36
to: t
nojah, ma ka targem nyyd. ma varem alati äraantavasse pagasisse köik toppinud, aga nyyd käisin ainult käsipagasiga ja yldse ei syvenenud ennem sellesse teemasse, et kuis TÄPSELT olema peab. löin need asjad kottidesse ja kott liinile.. aga jah, et keegi ka midagi ei öelnud.. noh, hea kogemus siis ju :)
 
kaisa 21. november 2008, kl 09.29
"stockholmlane" ajab päris lolli juttu. pagasireeglid on tehtud turvalisuse huvides. ja kusagil pole öeldud, et liitrisesse kotti tuleb ära mahutada liiter tavaari. (rääkimata veel sellest et on oleks lubatud võtta käsipagasisse kaasa liiter tavaari netos st liiter vedelike + pakendid).
kui on vaja võtta kaasa rohkem vedelikke, tuleb pagas ära anda.
 
enter 21. november 2008, kl 14.09
kuna ma kasutan dr. hauschka näokosmeetikat, siis neil on saadaval ka 5 ml minituubid kõiki kreeme. hea reisile kaasa võtta :) kui ei viitsi shampoone ümber valada, siis saab edukalt kasutada lushi kuivshampooni. seda olen ka reisile kaasa võtnud :)
 
stockholmlane 21. november 2008, kl 19.27
kle kaisa, aga seda ma ju naerangi, et kusagil pole öeldud, et liitrisesse kotti tuleb (ja yldse saakski) ära mahutada liiter tavaari, kui siin keeegi t väidab, et vöib olla vaid yks kott ja sinna peab mahutama oma kaasavöetavad vedelikud. samas, käsipagasis kaasavöetav vedelike kogus ei tohi yletada yhte liitrit. see, et seda estonianairi lehel eraldi välja pole toodud- no kelle viga?.. lugege ka muid lehti!

mina olen seda asja nagu teadnud nii, et vedeliku pakend ei tohi yletada 100ml piiri ja kokku vöib olla käsipagasis kuni liiter vedelikke, mis on 100ml kaupa eraldi pakendatud.. kas sain valesti v öigesti aru.. no mul tänaseks savi ausaltöelda :D reis tehtud :D kogemusest kirjutasin eelpool (kaasas oli u. 300ml vedelikke ja köik olid 100ml kaupa eraldi pakendatud) ja siis keegi t väidab, et tegemist olla vedamisega :D- no kus see kirjas on, et ainult YKS kott vöib olla per face????????- vot see on loll jutt!!!!!!!

aru on saada, et ega ei saada endiselt neile asjadele pihta. ega muidu ei oleks sellel teemal ikka ja jälle jahumist ja KKK (ja igayks oma tölgendusega)
 
t 22. november 2008, kl 10.05
kui sa oled "teadnud" valesti ja sind parandatakse, siis võiks aitäh öelda ja mitte teisi lolliks sõimata pigem.

no mismoodi ei ole eraldi välja toodud? ise ju kopid:

estonian air: " KÕIK käsipagasis olevad vedelikud peavad mahtuma ÜHTE ühe liitri suurusesse läbipaistvasse suletavasse kilekotti"

sama võib lugeda sulaselges eesti keeles ka näiteks SASi lehelt: "iga reisija tohib kaasa võtta ainult ÜHE kilekoti."

Airbaltic: "Pakendid/anumad tuleb panna ÜHTE läbipaistvasse taassuletavasse kilekotti, mille maht võib olla kuni üks liiter reisija kohta."

ja sellistest lausetest, kus on kirjas, et üks kilekott võib olla, ei suuda aru saada, et ÜKS kilekott võib olla??
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!