Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Reisimine
kohvrite vastupidavus
 
Reisija 30. mai 2008, kl 12.39
Plaan soetada uus kohver, kuna vana on peale kolme lennureisi suht ribadeks. Millised kohvrid teil on? Millele tähelepanu juhtida kui uut soetada? Kas Rimis nö soodushinnaga suured kohvrid (laimiroheline, roosa, must, plastmassi taolisest materjalist) on kellelgi kasutusel? Kuidas nende vastupidavus võiks olla? Kas eelistada yldse plastmassist või riidest. Tänud juba ette asjalikele kommentaaridele!
 
j 30. mai 2008, kl 14.06
Minul plastmassist ja väga rahul olen, riidest lähevad kiiremini katki ma arvan.
 
aks 30. mai 2008, kl 14.19
viimasel Egiptuse reisil loobiti lennukis just plastmassist kohver ribadeks.
 
Eminent 30. mai 2008, kl 15.11
plastmassist on juba 13 aastat. ei lagune veel kusagile. Osta parem kallis ja kvaliteetne. Odavad Rimi omad ongi ühekordseks kasutamiseks.
 
viv 30. mai 2008, kl 17.16
Riidest kohver on kergem, seega tänapäeval, kui kõikidel lennufirmadel on kaalupiirangud, on see igatahes praktilisem. Võid küll vabalt odava kohvri osta, loobitakse neid ühtemoodi ja minu kogemus on küll näidanud, et vahet pole mis hinnaklassis on, lukud ja nupud ja rattad peavad ka odavatel samakaua vastu, st siis, niikaua, kui nad ribadeks loobitakse.
 
heh 30. mai 2008, kl 18.14
ostsin kunagi odava, 6-eurose kohvri ateenast, riidest kohver.
see võis olla nii 5-6 aastat tagasi. praegu tal natsa see alumine rataste osa logiseb aga muidu oma hinna mitu korda ära teeninud. käinud 4 lennureisil ja ühel bussireisil. ja varsti jälle bussireisile. :)
 
smurf 30. mai 2008, kl 20.51
Omal ajal oli mingi Saxoline kohver mul. Aastaga kulus ikka täiesti läbi. Nüüd on korralik kvaliteetne (kahjuks firma ei tule praegu meelde ja ei viitsi vaatama ka minna aga üks see kalleimad kohvrifirmasid). Reise olnud umbes 5 ja praegu veel täitsa kobe (peale selle, et riidest kohver on kergelt määrdunud lennureisidega).
 
Evdokia 30. mai 2008, kl 22.17
Mul on TITAN firma kohver. Lendan suht palju- siiani on kohver vastu pidanud.
 
j 31. mai 2008, kl 11.33
Titan on korralik asi. Endal väike ja suur, mõlemad Titani omad. kui natuke otsida, leiab ka odavamalt, kui Kaubamajast. Raam on korras, rattad sõidavad ilusti, kerge vedada, sang ei logise. Siin foorumis on sellest ennem päris pikalt juttu olnud, vt otsingust. sisukad arutlused on.
Üldiselt, kui tahad plastist, ära odavat võta. See peab olema väga tugev plastisegu, mitte tavaline plastmass. Ennem soovitaks juba kummist/silikoonist, kui märjaksminemist kardad. Riidest on kindlama peale minek.
Sõiduta natuke poes kohvrit: Vaata, kuidas jookseb, kas otse. Kas rattad on kindlalt kinni. Olulised osad võiks olla metallist (ratta velg, kinnitused jms) ja rattad kautšukist või kummiga kaetud plast. Karkass, mis ühendab sanga ja rattaid, peaks olema kindlasti metallist ja tugev. Kui saab kukkudes paugu, ei lagune kohver laiali.
 
smurf 31. mai 2008, kl 11.56
meelde tuli! Samsonite :)

Vanadus noh, kerge dementia vürtsitatuna alzheimerist.
 
Reisija 02. juuni 2008, kl 09.50
suured tänud teile! kusjuures meil oli ka saxoline ja see pidas u 5 lennureisi vastu. peale neljandat oli sisu katki, mees parandas 2ra ja peale viimast reisi on nyyd t2itsa tykkideks. käisime nädalavahetusel yhes kotipoes, kus abivalmis myyja kohe appi t6ttas ja kohvrite hindasid vaadates polnud seal ainsatki alla 1000 ja kui siis arvamust avaldasin yhe saxoline-i kohta, ytles myyja naeratades, et ega kohver polegi eluks ajaks mõeldud. hinnad ainult ei kajasta seda, et nad rohkem 1-5 korraks on m6eldud. ysna masendav. seega tundubki, et tuleb osta odav kohver, siis pole kahju kui katki l2heb. v2ga tihti ka seda vaja ei l2he, nii 3-4 korda aastas.
 
dc 02. juuni 2008, kl 19.02
Ise olen väga tihe lendaja, ja kohvreid on olnud mul mitmeid. Esimene riidest kohver pidas vastu ikka 8 aastat. Siis otsustasin osta vähe kobedama asjanduse, kohver oli 3700.- plastik kohver millega lendasin 3 lendu ja oligi kohver omadega läbi. Nimelt on plastikkohvril suurem tõenäosus puruks minna. Minu oma oli kukkunud nurga peale ja kogu raam oli viltune, ja kohver ei läinud enam kinni. Ära kriibitakse nad ka ikka koguaeg, ja ei viitsi kiletada ka igakord. Peale kolmandat reisi oli tunne nagu kohvriga oleks olnud lennatud 10x juba, üleni kriipse täis. Peale seda plastikkohvrit olen jäänud riidest kohvrite juurde ja pean tunnistama, et ei plaani plastikust enam kunagi osta. Riidest kohver ei määrdu ega kriibi ära /alati valin musta kohvri/. Vaata, et rattad oleksid korralikud ja käepidemed, sest need tavaliselt katki lähevadki.
 
tihane 03. juuni 2008, kl 14.09
oeln ka riidest kohvri austaja. Plastik on ilus ja võib isegi vastu pidada.
Aga ikakgi olen nüüd riidekohvri austaja.

Saxoline on jama, mul läks rataste juurest see riidematerjal täiesti katki, kulus ära peale 5. reisi. Mõtetu kraam!
 
emalendur 04. juuni 2008, kl 09.13
Plastikust Samsonited (2 tk) on meie perel vastu pidanud 10 aastat ja lugematu arvu reise. Lendame ikka iga paari kuu tagant ja reeglina on ka kohvrid servani täis laotud. Ära on kriibitud jah, aga see mind ei sega. Plastikust loobuda ei kavatse, minu jaoks on oluline, et kohver oleks tugev, mul on pidevalt vaja õrnu asju sinna sisse panna, riidest kohvriga oleks tõenäosus, et need katki lähevad ikka väga suur. Minu jaoks kõlab uskumatult et paari reisiga on võimalik kohver nii katki saada, et peab minema viskama.
 
Mirjam 24. märts 2013, kl 22.30
Mul Titani kohver, riidest. Sellele tekkis üks kole suur kolmenurkne auk. Ja see kohver polnud palju lende lennanud. Seega oleneb ikka kuhu ja kuidas nad need kohvrid viskavad. EI olene väga kui kallis toode.
 
naisuke 40+ 25. märts 2013, kl 22.07
Mul on riidest kohver, ostatud kunagi Selverist, mingi suvaline Baggage-nimeline 500-kroonine :) see on käinud lennuki kõhus oma 6-7 korda küll, ja väga hästi vastu pidanud. Nii et see vist rohkem juhuse asi, kas läheb katki või mitte.
 
reisisell 26. märts 2013, kl 13.18
Kohver peab olema kerge, pestav, kummist pöörlevate ratastega,lukk kaitsekummiga, 4 rattaga, et saaks ka külg ees kitsastest väravatest läbi sõita ja enda kõrval sõidutada.
Kui pool lubatud kaalust moodustab juba kohvri enda kaal, siis jäta ostamata. Kõik riidest kohvrid on rasked.
Hea kohvri materjali just "plastmassiks" nimetada ei saaks. Ärge ka mõõtudega alt minge ja ärge kuulake nüüjate "asjalikke" soovitusi, vaid otsige ise välja erinevate reisifirmade pagasimõõdud ja lähtuge ainult sellest.
 
soovitaja 26. märts 2013, kl 15.49
mul on Antler riidest kohvrid, paremat on raske tahta, ostsin omal ajal kaalu jargi (kaalusin poes ja valisin koige kergemad).nad on alati loputult taistuubitud ja kui Londonis tahad lennujaamadesse minna siis on alati loputud trepid kust peab kohvreid ules-alla kolistama, nii et ma kujutan ette et mingi viletsama kvaliteediga asi kaua vastu ei peaks... soovitan soojalt,ma arvan et mul on need kohvrid vahemalt 6 aastat olnud juba. ja veel -minu omad on originaalset varvi, lihtne pakilindipealt tabada.
 
got 21. juuni 2015, kl 18.59
Kvaliteetne plastik on minu eelistus. Mina tahan kohvri peale reisi väljast ära pesta. Riidest kohvrid näevad lõpuks jube räpakollid välja.
 
vihane 22. juuni 2015, kl 17.43
Sellisele käsitlusele, nagu Tallinna lennujaama tugevad noormehed teevad, ei pea ükski kohver üle paari reisi vastu.
Mul juba mitu kohvrit kindlustsue poolt välja makstud. Selline tunne, et meelega loobivad.
 
seitse 28. juuni 2015, kl 13.19
No juutuub on täis kõikvõimalike lennujaamade pagasipoiste kohviheite näiteid. Kuid ma siiski arvan, et need lennutatakse katki enne või peale Tallinnat. Ja kohvrid on ka, nagu kõik muudki asjad tänapäeval, võimalikult odavast ja vähe vastupidavast materjalist. Lagunevad ka kõige õrnemal kohtlemisel ruttu.
 
gr 28. juuni 2015, kl 15.39
Olen ülirahul oma Rimi kampaaniakohvriga, Wengeri oma, riidest. Mul on käsipagasisse mahtuv piklik isend, aga paar korda lennuki kõhus ka käinud. Eestimaal tuli lohistada paar kilomeetrit läbi lauslörtsi (selline mudane), rongis kukkus lumi küljest ära ja kohver oli täiesti puhas ja kuiv. Soojal maal on muidugi paremad olud. Üle on elanud 4 lennureisi ja 2 lühemat reisi järel lohistatud. Vaid ratastel on natuke näha, et päris tarvitamata pole, aga muidu nagu uus. Ainus probleem, et paljudel eestlastel on samasugused, seepärast on minu omal suur lehv küljes, hea tuvastada.
Juhul, kui kohvriga peaks midagi juhtuma (ptüi-ptüi-ptüi, aga praegu on välja laenatud), siis üritan kindlasti täpselt samasuguse hankida.
 
gh 18. juuli 2015, kl 22.39
Riidest ei meeldi. Sellised määrdunud näevad varsti välja. Mina tahan kohvrit iga kord peale reisi pesta. Kvaliteetne plastik seega minu valik.
 
hmm. 18. juuli 2015, kl 23.15
Mul on Kangol kohver, pvc aga näeb välja kui seemisnahk. Aasta tagasi ostsin, veidi rohkemgi ja käinud 7 reisil. Tipp-topp, minimaalne kulumine. Raamistik tugev, rattad koopas ehk ei anna nii lihtsalt ära väänata, samuti on käesanga raamistik kohvris sees. See on ka tähtis, et ei oleks väljas. Kuna toon alati ka max koguse lubatud alkot (veini ja kanget), siis on kõik jäänud riiete vahel terveks. Muidugi ka vaatan kuidas pakin. Ostsin Sportlandist ale ajal ja maksin 50 raha. Üle 10 aasta on vastu pidanud väike Ganti kohver, aga see oli kingitus. Hinda ei oska öelda. Ma ei arva, et kohver peaks olema kallis, et siis peab vastu. Pigem on kahju suurem kui lömmi lüüakse. Pehmet on raskem lüüa, sest see vetrub. Ja oi nad loobivad korralikult neid. Olen näinud, et mõned kiletavad väga tugevalt veel kohvri ära, eks see ka aitab kompaktsena hoida. Aga lindil oma kohvrit oodates näinud küllaga laksu saanud plastikuid. Ei soovita.
 
abst 24. juuli 2015, kl 19.21
Plastikul ja plastikul on suur vahe. Alati peab vaatama koostist. Enamasti ostetakse see odav, mis läheb muidugi nagu salvokelk ribadeks. Kvaliteetne plastiku segu on sama tugev kui autode põrkeraud. Seda võib visata, midagi ei juhtu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!