Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Reisimine
Kaardiga maksimine
 
Laura 13. aprill 2004, kl 20.53
Kas keegi teab, kuidas saab nt. Saksamaal meie Hansapanga kaardiga maksta, kas poed aksepteerivad seda kaarti. Olen kuulnud, et Prantsusmaal on meie kaartidega probleeme olnud. Kui võtta välismaal kaardilt raha, kas siis läheb mingi teenustasu maha ka?
 
Katja 14. aprill 2004, kl 09.19
Loomulikult läheb teenustasu ja mitte väike.Soovitan sulle minna hansapanka ja küsida sealt seda info, nemad oskavad sulle täpsemalt öelda mis ja kuidas.
 
Pompsi 14. aprill 2004, kl 12.20
Krediitkaardiga pole üldse probleeme. Deebetkaardiga ka saab raha välja võtta nendest automaatidest, kus see Maestro märk (sinise ja punase mummuga, kaarid peal on ka) automaadi peal on.
Aga süsteem toimib nii, et automaat võtab elektroonilisel teel ühendust Hansapangaga ja kontrollib raha olemasolu ja vastus peab jõudma tagasi automaati ja see peab juhtuma teatud loetud sekundite jooksul. Kui nii ruttu ei jõua, siis teatab automaat sulle, et tehingut ei saa teostada.
Ühesõnaga teooria järgi saab kindlasti aga praktikas alati ei toimi. Teenustasu on vist 2,5% summas + 30 krooni või umbes midagi nii.
Maksmisega on sama lugu, et kauplused peaksid aktsepteerima, kui neil ukse peal see mummudega Maestro märk on. Kaardiga maksmisel teenustasu ei tule.
Aga krediitkaart on igal juhul kõvasti kindlam variant.
 
ehhee 14. aprill 2004, kl 16.52
üldiselt tuleb saksamaale raha siiski seljakotiga kaasa võtta. isegi müncheni kõige uuemas ostukeskuses polnud võimalik enamuses kauplustes rahvusvaheliste krediit/ega deebetkaartidega tasuda. veidi parem on lugu suurte linnade peatänavate ääres asuvate kohtadega. hotellides saab jah reeglina kaardiga tasuda. samas, kui oled kuskil mägedes, siis jälle, unusta kaardimaksed...
 
Laura(2) 15. aprill 2004, kl 21.41
Kõige lihtsam on siiski kaasas vedada sularaha,teenustasud on suured ja paljudes kohtades masinad kaarte ei tunnista.Vaata siis pigem VISA märke poes.Hispaanias olles oli nii,et masin tegi kahekordse maksu.Kui sul on krediitkaart siis on ehk lihtsam
 
Kaili 19. aprill 2004, kl 22.59
Kaardiga makstes ei ole mingit teenustasu! On hoopis soodsam, sest kurssi arvestatakse erilise kursi järgi, Visa kursi järgi.
Sularaha välja võttes on tõesti 2,5 % + 30 krooni.
Iseasi , kas kaaardiga maksta saab:(
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!