Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Reisimine
naine Kreetal rendiauto roolis?
 
Naine36 25. mai 2009, kl 22.02
tere, küsimus neile, kes Kreetal käinud ja sealseid teeolusid teavad. Olen 10 aastase staažiga juht, alalhoidlik naine - kas ma saan sealsetel teedel juhtimisega hakkama? loen väga vastakaid arvamusi, et teed pidavat kitsad olema, kohalikud purjakil jne. Lapsed peal, tahaks ikka turvalist reisi. Tänan kõiki, kes vaevuvad valgustama, sõidan juunis Ida poole, hotelliks Chrissi Amoudia.
 
* 26. mai 2009, kl 07.57
Kus sa muidu elad, Tallinnas? Kui ja, siis saad hakkama küll. Liiklus on suht kreisi linnades, aga maanteedel pole hullu. Seal on komme, et olenemata sõiduridade arvust sõidavad kõrvuti niipalju masinaid kui mahub :), ehk siis kui tunned end ebakindlalt, siis võta nii tee serva kui saad ja teised saavad sinust kenasti mööda. Teeservad on seal üldjuhul laiad ja korralikud. (Mägedes on jah kitsad teed, aga mitte ülemõistuse kitsad)
Onn sul mõni täiskasvanu ka veel kaasas? Üksinda auto ja kaardiga majandada on päris keeruline, väga abiks oleks, kui oleks keegi kes kaarti loeks. Teeviidad on seal suhteliselt raskesti arusaadavad. Need on erinevates keeltes ja meil juhtus päris tihti, et tuvastasime meid huvitava suuna alles siis kui olime sellest juba mööda sõitnud:)
Ilusat reisi sulle!
 
naine36 26. mai 2009, kl 09.17
tänan vastuse eest, natuke kergem. sõbranna on ka kaasas, tema aga ei juhi.elan tallinnas, liiklust ma ei karda, aga ma kardan just neid mägiteid ja pööraseid kohalikke. samas, ega ma ei tea, kas me üldse mägedest läbi sõitma peame, hakkan alles midagi kokku panema. kui oskad soovitada, oleksin jälle tänulik. eks me sinna idapoole hoiame, tahaks palmisaarele sõita, tea kas on mõtet? ja kas kaardid saab sealt või saab ka eestist poest? internetist? tänud juba ette.
 
* 26. mai 2009, kl 09.38
Kreeka saartel olen mitu korda käinud ja pööraseid kohalikke pole kohanud. Aga mägedest sa ilmselt ei pääse, sest muidu jääb sul tõeline Kreeta nägemata. Saare põhjaküljes on korralik kiirtee, aga seal pole tee ääres ka midagi vaadata. Pead ikka mägedesse minema, siis näed vahetut Kreetat.
Kui auto rendid, siis antakse sulle ka kaart ja hädapärast saab sellega ka hakkama. Ise ostsime korraliku teedekaardi ja sellest oli abi küll.
 
* 26. mai 2009, kl 09.55
Mida vaadata ja kuhu minna: mine vaata Trip.ee-sse, seal on palju huvitavaid kohti ära mainitud.
Aga seda arvesta küll, et kui olete ida pool, siis pole mõtet plaanida sõite liiga kauele läände (näiteks Haniasse), raiskate mõttetult aega sõidule ja palju huvitavat on ka ida pool otsas.

Aga mõned näited:
*Lassithi platoo,
*Vai palmirand (see nüüd midagi erilist küll ei ole, aga iseenesest päris armas kant),
*ehe kreekapärane külake Kritsa (Agios Nikolause lähedal, järsul mäenõlval, vanad majad, kitsad tänavad)
*Keratokambos - Minu lemmik. Jääb saare lõunakaldale. Teele jäävad mitu vanat kreekapärast küla, ilusad vaated teel sinna. Tee sina on läbi mägede, kohati võib-olla veidi viletsamad teed. Külake iseenesest pole midagi erilist, väike vana kaluriküla. Ja rand on kivine (väiksed ümmarguseks lihvitud kivid, saab päevitada küll). Rannajoon on päris pikk ja praktiliselt inimtühi (vähemalt siis kui meie seal käisime). Piki rannaäärt olid 2-3 tavernat kus pakuti värskeid mereande ja mängis mõnus kreeka muusika...

Ehh, sattusin hoogu jälle :))
 
naine36 26. mai 2009, kl 10.10
jaa, olen tripist vaadanud, raamatu ostnud, ja eks ma nii olengi enamvähem plaaninud, nagu soovitad - vaadata see idapoolne osa üle. Kõik su pakutu on ka minul plaanis, Keratokambosest pole aga kuulnud, see tekitas samuti huvi. See on tõesti armas, et keegi lihtsalt võõrast inimest aitab, super! Tänan väga aitamise eest!
 
ka käinud 26. mai 2009, kl 11.08
Väga hea hotelli valisid, ise peatusin seal augustis 2007 ja jäin väga rahule. Lastega perele veel eriti hea valik, sest neil seal palju teha. Mägesid pole vaja väga karta, seal ei ole liiklus väga tihe ja teed tundusid üldiselt väga heas korras olevat. Ainuke jama Chrissi Amoudiaga on see, et neile kõige lähemal olev rand on selline natuke kole ja räpane, aga võid reisibüroo agendilt küsida juhiseid teisse randa. Me ise küsisime ka ja see oli nii 15-20 minutit jalutada, pisike, imeilus, puhas, hea teenindus, sellises väikeses lahesopis, põhi ei olnud kivine ja rand vetikatest puhas. Sinna sai nii, et lähed hotellist välja, keerad vasakule ja kõnnid natuke mäest üles, siis veel vasakule ja hakkad alla kõndima ning mingi hetk peas paremale minema. Seal kaks pisikest randa nagu kõrvuti, samas eraldatud kaljudega, teises olid vist nudistid, aga nemad meid ei seganud ja lastele ka silma ei jää, sest ikkagi päris kaugel. Söök on hotellis päris hea, üks parimaid mida olen lõunamaades reisides saanud. Võid lastega ju veeparki sõita, see asub mägedes kõrgel, tõeliselt ilus vaade on ja lastel palju teha (ka täiskasvanutel, sest mina nautisin seda päeva ikka täiel rinnal). Hotellis on kohapeal hästi palju voldikuid infoletis, kindlasti uuri sealt ka kuhu minna ja mida teha.
Ilusat puhkust teile.
 
kogemusteta rentija 27. mai 2009, kl 16.01
Mida peaks Kreetal autot rentides kindlasti silmas pidama? Just eriti kindlustuste osas. Juhistaaž ja vanus on rentimiseks piisav, aga mida pole, on auto rentimise kogemus kui selline.
 
teema algataja 27. mai 2009, kl 17.50
no meie pere on rentinud küll - küprosel oli nii auto (mees roolis) kui roller, türgis roller. aga ise pole ma veel mägises olustikus roolis olnud, seepärast kardangi. aga tänan kõiki, kes abistasid nõuannetega.
 
s 28. mai 2009, kl 08.32
Minul tekkis mägedest ja seal sõitmisest pärast Kreeta reisi sõltuvus:)) Super lahe. Kui ise väga kihutaja tüüpi pole, siis on kõik OK ja peaks hakkama saama küll. Palju hullem on kõrval istuda.
 
puhh 29. mai 2009, kl 16.12
Võid rahulikult auto võtta. Aga ära võta kõige odavamat. Nendel väikesed mootorid ja hing jääb mäkketõusul kinni. Esimesel korral ise Kreetal käies tegin selle vea ja pärast kirusin.
See võta ka arvesse, et sealsed vahemaad pole meie omadega ajaliselt võrreldavad. Tundub, et oh mis lähedal üks või teine sihtpunkt on, siis arvesta, et tänu mägedele sõidad sinna ikka hulga kauem, kui meie teedel oled harjunud.
Muide, kuristike serval on kõige mõnusam sõita pimedas. Siis ei näe, mis teeääres toimub ;)
 
* 30. mai 2009, kl 23.18
Puhhile: no meie oleme alati võtnud odava auto (mootor on olnud mingi 1,1) ja pole mägedes hätta jäänud.
Ja see viimane soovitus on jah tõsi:)
Lisaks on pimedas sõites see pluss, et vastutulevaid autosid näed eemalt juba nende tulede järgi ja kurvides pole ehmatust ootamatult ilmuva auto näol.
 
huvi 31. mai 2009, kl 02.55
On kellelgi ka miskit ekstreemset juhtunud? Kogemusi kindlustusega? Kas on mõistlik võtta juunis ilma v. kondiga auto? Kas see kõige pisema, a klassi, kaarik ronib 2 inimesega pardal rõõmsalt mägedest üles? Soovitusi päevatuuriks algusega Rethimnonist?
 
naine36 31. mai 2009, kl 10.48
to huvi: arvan, et konditsioneeriga ehk mõistlik, samas, võib ehk aknad ka ju lahti hoida, kui tuuletõmbust ei karda.aga ise ikka ohin,et kui laiad teed seal mägedes siis on? kui ma liigun herssonisest ida ja lõuna poole poole, kas neid jääb mu teele üldse? ehk ei jäägu, saab laugemalt?
 
kiisuk 31. mai 2009, kl 16.52
soovitaks ikka konditsioneeriga autot, kui mägedesse lähed ja ikka väga kuum ilm on, siis akende lahtihoidmisest ei pruugi piisata.

meie hakkasime muide ka sinna palmiranda ise sõitma, sildistus on kreetal minu meelest väga jama :) silte nägime tavaliselt vaid siis kui see koht läbi oli :) aga selle eest võid sattud hoopis huvitavamatesse ja ilusamatesse kohtadesse :)

meie liikusime Rethymnost otse alla lõunasse, ma ei ütleks ka, et kohalikud mingid kihutajad oleks, ausalt öeldes kui linnast välja saime, siis mägedes kohalikke pea üldse ei kohanudki, selle eest üks lambakari oli teel, kelle liikumise taga veidi ootasime, kaaslaseks ka paar meiesugust teist turisti pisikeste autotega mägedes vaikselt ronimas :)
teed olid minu jaoks suht kitsad, endal juhikogemust ei ole, mind häiris ja hirmutas kõige rohkem selle juures see, et teedel polnud mägedes piirdeid, kogu aeg oli tunne, et auto vajub lihtsalt kohe kohe välja :)
 
teema algataja 31. mai 2009, kl 20.38
kiisuk, ütle palun, kas sinna palmisaarele on mõtet minna? on see ilus? mul ka see just sihtpunktiks? ja seal kandis, tahad ehk veel midagi lisada? ootan huviga, ehkki olen palju lugenud nii tripist, kuid alati on tore kuulata uusi elamusi.
 
Ellu 31. mai 2009, kl 22.14
Just täna jõudsime Kreetalt. Mägesi on retsilt palju. Teed on väga kurvikad, arvan ,et hakkama saad küll kui kõrgust ei karda. Juhtub ,et mõndades kohtades puuduvad teepiirded. Teed väga kitsad ei ole. Täiesti normaalsed.
Kohalikud on päris hullud autoroolis.
Minuarvates suht mõttetu saar. Ei ole midagi erilist. Kanaarid ja Hispaania on ikka etemad..
Igaljuhul kui vahemaa näitab ,et valitud sihtpunktini on 3 km siis arvesta sellega ,et pead sõitma umbes 6-7 km :D
Ma ei saa aru kuidas nad neid vahemaid seal küll mõõdavad..
Ära odavat autot võta..pole mõttet. Võta sutsu kallim. Muidu võib tõesti juhtuda ,et jääd kusagile hätta..
Mäkketõus on mõndades kohtades suhtleliselt järsk.
Võta kindlasti korralikud päikeseprillid kaasa, muidu on teedel autoga halb sõita. Bensujaamas võib juhtuda ,et ei osata Inglise keelt ning kaardimakse puudub. Autoklaasi nad ei oska pesta :D Seega.. edu :)
EI ole hullu, ilusti saad hakkama kuid teed pead tundma :)
 
teema algataja 01. juuni 2009, kl 13.28
uhh,järsud tõusud? aga mis autot soovitaksid? ma ise pisikese autoga sõidan igapäevaselt, 1,2-sega.
 
* 01. juuni 2009, kl 18.49
Usu,saad hakkama küll selle väikse autoga. Ise võtsime Toyota Aigo, 1,0 ja meid oli 3 täiskasvanud inimest. Ilusti vedas välja ja linnades oli hea parkida.
 
w 01. juuni 2009, kl 21.48
Sõitsin Rhodosel rendiautoga.Tahtsime võtta ka võimsama mootoriga, sest olime kaks korpulentset naist, kuid rendileandja ütles, et väike ajab asja ära- oli ka mingi 1,1 või 1,2-ne. Nii oligi, ainult ühes kohas, kus esimese käiguga väga järsk tõus vanasse kindlusesse, tekkis tunne, et siit me üles ei lähe.
Muidu kohalikud teedel väga rahumeelsed sõitjad ja kiirus tihti oli 80 km/H, mida ei rikutud möödakihutamistega. Mägedes sõidust jäi kõige parem mulje, kuigi jah, mõnel pool piirded puudusid, kuid need olid ka kõige huvitavamad teed saare keskosas. Sõidad rahulikult oma sõitu 2-3 käiguga, liiklus väga hõre. Pole vaja küll karta, kui Tallinnas liikled.Konditsioneer peab olema. Sõites pead arvestama, et sõidukiirus mägedes on 30-50 km/h.
 
kiisuk 02. juuni 2009, kl 21.38
Ohh, meie ju sinna palmiranda ei jõudnudki, sest nagu ma ütlesin on sildindus väga kehv, ja tihti kui nägid õige kohanimega silti, siis oli see juba seda kohta lõpetav silt, lisaks kreeka keeles... lasime end vooluga kaasa viia ja jõudsime küll lõunarannikule, aga ühte täiesti mahajäetud kohta, kus üks noor pere üksikut tavernat pidas, rand oli praktiliselt inimtühi, väga ilus ja samas veidi kõhedust tekitav :)
seega ei tasu end lasta heidutada kui valesse kohta lähed, võid jõuda veel lahedamasse kohta :)

minule jättis väga suure elamuse Gramvoussa saar ja eriti Balose laguun.

auto oli meil 1.3ne ja mees ütles, et tema arvates mägedes sõitmiseks liiga nõrk, ise ei oska kommenteerida
 
kõigile tänud!!! 04. juuni 2009, kl 13.57
kohe reisile, aitäh!!
 
A 04. juuni 2009, kl 21.28
mis küsimus see on? kas naistel on mingi puue või?

meil oli küll mees roolis (suvitajad ja mugavad) aga lõpuks läks kõigil nendel mägiteedel süda pahaks. nii et kui natukenegi on probleeme "merehaigusega", siis soovitan enne mingi iiveldusvastane tablett sisse võtta. me "surime" enne randa jõudmist ära igal juhul ja tagasi hotelli jõudes oli kõikidel väga väga paha olla.
 
to a 05. juuni 2009, kl 09.08
mis küsimus sul on või mille kohta küsid? Algatasin teema, sest nagu juba öeldud - võõrad kombed ja jutud sealsetest jubedatest mägiteedest tekitavad kõhedust. ehkki igapäevaselt tallinnas liiklen juba 10 aastat, ei tekita see minus siiski kindlust. kuna olen harjunud võõrastes kohtades istuma mehe kõrval(kogemused rendiautoga Ameerikas, Küprosel, Türgis), siis sel korral pean ise rooli keerama (aga ei arva, et mul puue on, või jah, kui alalhoidlikkus on puue, las olla)
 
kogemus 10. juuni 2009, kl 16.08
Mina (naine) ka pelgasin algul (kuuldes-lugedes sealsest liiklusest kõhedusttekitavaid jutte) Kreetal autot rentida. Aga võtsin südame rindu ja siiski rentisin. Ja ei kahetse. Kui päris linnaliiklusse (Iraklion, Hania, Rethimnon) ei sukeldu, siis pole üldse eriti probleeme. Siiski paar praktilist soovitust: 1. Oma korralikku kaarti, eriti mägedes seiklemise ja mitte nn peateedel sõitmise tarvis (rendifirmade omad on reeglina väga nigelad). 2. Oma head kaardilugejat 3. Ole tähelepanelik, ettevaatlik ja viisakas (pimedad kurvid; kohati väga kitsad teed; olematud või võssamattunud teeviidad) 3. Hoia end võimalikult paremale poole teeserva kui näed tagant kiiremat sõidukit tulemas.
Ilusaid kreetaelamusi!
 
to kogemus 10. juuni 2009, kl 21.22
aitäh, hea kuulda naise arvamust. me asume herssonises, liigume sealt palmisaare poole vast. sel pühapäeval minek. kui olid samuti seal kandis, oleks tore kuulda sealsetest paikadest või vaatamisväärsustest.
 
kogemus 11. juuni 2009, kl 10.24
Paraku olin saare lääneosas ja sealsetest paikadest ja vaatamisväärsustest võiksin rääkida küll ja ehk ka üht-teist soovitada. Kui võtate rendiauto mitmeks päevaks, saate mitmeid toredaid retki kokku panna. 200-300km ring päevas pole üldse eriti kurnav, eriti kui teha teele jäävates randades ujumispeatusi. Nautige neid ilusaid kitsaste tänavatega külasid, kauneid vaateid ja mägedes sõitmist kui sellist. Nõustun täielikult siin kuskil ülalpool kommenteerinuga, kes ütles, et mägedes sõitmine on fun ja tal tekkis mägedes sõitmisest sõltuvus. Mul tekkis ka :)
 
tigu 12. juuni 2009, kl 10.54
Kindlasti saad hakkama, sest ega kuristikuäärel seal just sõita ei ole võimalik:)

Meil oli vahepeal 1 rase roolis ja sai ka väga kenasti hakkama.
 
U 12. juuni 2009, kl 12.09
Soovitan kindlasti minna Balose laguuni - vapustavalt ilus koht! Sinna saab laevareisiga (Gramvoussa saar + Balos) või autoga, aga tee on väga kehv, u 7-8 km suurte aukude ja kividega kruusateed. Kui autoga minna, tuleb veel 2 km jalgsi mäest alla matkata. Vaated on võrratud! Laskumine on suhteliselt lauge, nii et tagasi üles ronimine polnud väga hull. Teine väga kaunis koht on Preveli lõunarannikul (Rethimnonist lõunas). Seal jookseb jõgi mäekurust otse merre, palmimets ümberringi. Kui autoga minna, tuleb jällegi veidi mäest üles-alla ronida, aga asi on seda väärt!
Kas oled Facebooki kasutaja? Mul on Facebookis Kreeta + Santorini pildialbum üles pandud. Huvi korral anna oma meiliaadress, siis juhendan, kuidas piltidele ligi pääseb. Võib-olla leiad sealt ideid, kuhu minna.
 
dayrealco965 02. november 2018, kl 12.06
Ise võtsin auto Economybookings, jäin väga rahule, väga mõistlikud hinnad, soovitan teile ka
http://tonzes.com/rentalee.htm
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!