Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Reisimine
VIRU REISID-KAS PEAKS VÄLTIMA..
 
jj 11. august 2011, kl 20.24
see on küll ulme et reisija valvab et bussijuht magama ei jääks ,,kas mõtlesid loo ise välja eelmine kirjutaja
küsisin bohemian reisidest,france avenust et kas söökidest on vimalik loobuda ja seega vähem maksta - see polnud võimalik ,, seega eelistan viru reise kus tullakse inimestele paindlikumalt vastu ja ei pea maksma söökide eest
 
to jj 11. august 2011, kl 20.33
Ma ei mõelnud seda välja, see oli ka päriselt nii. Miks ma peaks siis valet kirjutama. Mõtlesin isegi, et peaks sellest kuhugi teatama. Sest tagant järgi saab lasta ka veel kettaid kontrollida, sest ühe bussijuhiga sõitmine Norras, kus kitsad mägiteed on ohtlik, eriti kui bussijuht nt väsinud.
Muide tartus tehti veel peatus ja joodeti talle kohvi sisse, et bussijuhil uni ära läheks. Selline on elu, vot.
 
et 14. august 2011, kl 23.25
Kas te kõik olete sis nii rikkad, et võite osta endale odavat ülikonda? S.t katsetada, et no vaatame, kas see reis nüüd läheb tuksi virukatega või äkki veab ja läheb õnneks? Mul küll nii palju aega ega ka raha ei ole, et niimoodi katsetada.
 
kah arvaja 15. august 2011, kl 10.50
No kulla jj, see kribal, mis bohemiani jne hommikusöökide eest juurde tuleb, on küll nii tühine, mille pärast ei tasu kopkat lõhestama hakata. Ise nendega korduvalt reisinuna (VR-ga, muide, kunagi ka) võin öelda, et bohemian - carinthia - lastrada- avenue france'i hotellid on alati soodsad, kuid vägagi mugavad, ja hommikusöögid on tellitud ka võimalikult odavad, aga vähemalt saab hommikul enne teele asumist sooja joogi ja mingid võileivad. Pole muidugi täielik rootsi laud, aga - mille eest on makstud, seda saad. Carinthial Austrias muideks on selle hinna eest ikka väga vinged hommikusöögid. Ma kohe kuidagi ei usu, et sul oma kodunt kaasavõetud leivakannikas või pudrukraam tasuta kätte tuleb või mõnusam oleks.

Aga kes siin jutustab tukkuvast bussijuhist - see näide jääb küll siis kuhugi kiviaja kanti või on lihtsalt mõne VR suhtes eriti pahatahtliku inimese luul, sest pole lubatud välja sõita ühe juhiga, pealeselle peavad nad vahetama teel iga 4,5 tunni järel ja õhtust peab buss vähemalt 9 tundi seisma, seda registreerivad kettad ja neid kontrollitakse Euroopas väga rangelt.
 
to kah arvaja 18. august 2011, kl 19.43
No aga kahjuks nii oli, et ainult üks bussijuht sõitis kogu aeg, kaasas tal oli sõber, kes tõenäoliselt oleks kontrolli ajaks rooli aetud. Mul ei ole Viru Reiside vastu midagi, kahju lihtsalt, et keegi ei usu, et sellised asjad juhtuvad. Samal ajal käisid tuttavad aga Horvaatias, ka Viru Reisidega, neil oli täiesti uus buss ja kaks bussjuhti (2 nädalat on ju ikkagi pikem kui nädal). Ei ole meil siin kiviaed, vaid masu, kus igalt poolt kokkuhoitakse.
 
yx 20. august 2011, kl 23.11
siis pidid nad küll hea õnne peale sõitma, kui buss ei seisnud vajalikku aega ja vaid üks bussijuht oli! meie sattusime kord poolas politsei näppu kes jahmerdas me bussi kallal 1,5t! see oli küll üks teine firma, mitte VR ja asi juhtus õnneks juba koduteel kus enam polnud niiväga aja peale jooksmist. ma ei kujuta ette kui sellistele urgitsejatele oleks ette sattunud veel mingi rikkumine, kas siis oleksimegi sinna tee äärde jäänud?!
 
to yx 22. august 2011, kl 14.16
Muide, mindigi hea õnne peale välja. Kuigi giid rääkis, et üks üks kord tuligi kontroll ja buss pandi parklasse seisma,sest edasi sõita ei tohtinud. Ja kui olime jõudmas Rootsi, siis piirivalvet kui sellist enam ei olnud, aga seal oli siiski politseid auto, kes tegi sel päeval tõenäoliselt valikuliselt reidi. Tõmbas jahedaks küll... õnneks meid kinni ei peetud, sest neil oli käsil üks teine auto.
 
Liisi 26. august 2011, kl 16.23
Virukad jätsid septembrilõpu Hispaania puhkuse reisi ära! :S:S:S Mu ema korjas jupp aega raha ja ootas seda reisi ja võttis selleks ajaks puhkuse aga sai kuu aega enne sõitu kirja, et sorri, see reis ei toimu. Neetud firma :S Ma nii vihane praegu! Ema helistas just ja oli jube õnnetu. Oleks ma enne teadnud, et ta kavatseb Viru reisidega puhkusele minna, oleks talle ise midagi normaalset otsinud, mitte heale õnnele lootma jäänud. Vastik!
 
marynax 26. august 2011, kl 18.20
to liisi

nii see on ..... iga odava reisi maksumus tuleb kompenseerida ,,,kuidagi,
vali siis järgmine kord germalo või tensi reiside poolt korraldatud reis ja maksa selle eest 2 korda kõrgemat hinda aga reis toimub hoolimata selles ,et vajalikku kliendide arvu kokku ei saada .
kas sa eelnevalt küsisid viru reisidest järele et kas reis toimub kindlasti ja kui sa seda ei teinud siis võid süüdistada iseennast.
sama on võimalus valida ka mingi teine sihtkoht samaks puhkuse perioodiks ...horvaatia või kreeka näiteks.
need kes on viru reisidega juba tuttavad teavad sealseid probleeme...reisi kirja pannes võid 50 protsendilise tõenäosusega arvestada et reis võib mitte toimuda,,olemas on teatud teisid mis suure tõenäosusega toimuvad ja olemas on reisid mis suure tõenäosusega ära jäävad .
 
roheline 26. august 2011, kl 19.04
järsku sobib see: http://www.abz.ee/?go=product&cid=38&obj=190&pid=190
natuke kallim küll ja kuupäevad ei pruugi sobida, aga mõned vabad kohad veel järel.
 
Liisile. 27. august 2011, kl 08.52
Kas ema puhkust nihutada ei anna? Ise ostsin just paar päeva tagasi(enne ei olnud kindel, et koduhoidjad kodus ikka oleksid) Sloveenia-Horvaatia reisi 1-10.09 ja seal oli veel paar vaba kohta vähemalt. Olen üksi reisimas ja seltsis oleks segasem :)
 
Poola-Tshehhi reis -õudukas 28. august 2011, kl 17.39
Viru Reisidel uus reis - Cezesthowa_Praha-Varssavi-Karoliv Vary, mis äsja lõppenud. See oli allpool igasugust piiri. Bussijuhid esimest korda sõitmas ja öises Varssavis ekslesime ühel ja samal ringil mitu tundi, et linnast välja saada.GPS ostsid nad alles kohapeal ja ei osanud seda kasutada. Reisija pani asja paika , kuigi GPS näitas otsesuunda, käskis giid Toomas (Pikk ja veidi kiilakas)peateelt ära pöörata ja 3 ööd saime alles kella 4 paiku öömajale, kuigi lubati, et mitte ühtegi ööd bussis.Seetõttu viibis ka järgmise päeva väljasõit peaaegu keskpäevani. Vahepeal lülitasid juhid giidi käsul GPS hoopis välja.Giid ei jälginud, kas grupp jõuab järele ja pani ees liduma.Kuuma oli üle 30 kraadi ja söögipeatusi ei tehtud linnaekskursiooni käigus. Nii mõnelgi hakkas paha ja kiirabibi oli platsis. Üldiselt jättis ta saamatu inimese mulje. Algul ei rääkinud bussis midagi, aga hädaldamise peale hakkas kohti tutvustama. Plaani järgi pidime Varssavis olema pärastlõunal, aga jõudsime sinna 0.30 öösel ja ettenähtud jalutuskäik kujunes pooletunniseks amokijooksuks. Hilisõhtul pidime tagasi jõudma, aga jõudsime alles varahommikul. Pidevalt helistati ka VR juhtfiguurile, aga toom kuulas ära ja helistas giidile, kes omakorda väitis, et kõik on korras. Kas 75 ullikest oli siis reisil, kes asjast ei jaganud? Tagasi tulime läbi Riia, kuna giidi jutu järgi olevat see otsem kui ringtee. VR bossile aga valetas, et teeremont oli. 40 km Karlstjeni reis kestis 2!!! tundi ja käisime ära ka tupikus.
Üks juht oleks pidanud kogemustega olema ja GPS mõikama.Giid on nendes kohtades mitu korda viibinud, aga ei teadnud mõhkugi. kuidas hotelli saada. Neidki otsisime omajagu aega.
Sellel reisil oli korraldajate poolen kodutöö tegemata. Olen ennegi VR reisinud, aga selline bardakk esmakordne. Nüüd kaalun hoolega nendega reisimist. Paljud reisid jäävad nendega ära, et ei saadfa kohti täis. 75 inimest on ikka liig, mis liig, aga VR tahab max võtta.
 
jkj 28. august 2011, kl 23.55
eelmisele postitajale
pole viga ,,olen palju hullemates tingimustes viibinud viru reisidega aga sõidan ikka nendega edasi sest mitte ükski teine reisifirma näiteks inimesi kosovosse või makodooniasse ei vii ,,see ida auroopa ringreis oli ikka põnev aga raske aga huvitav reisihimulistele ,,sobib see neile kes maadest tõeliselt huvituvad ja kes ei arva et reisid peaksid olema mugavad
 
rtwlr 30. august 2011, kl 23.13
Käisin just VRga Baierimaa-Austria-Shveitz ja pole küll ühtki halba emotsiooni, kõik sujus, paaril korral jõuti hilja öömajale, kuid see arusaadav, kui nii tihe reisigraafik, mis ka mõistetav, sest tahaks ju võimalikult palju näha ja huvitavat neis paigus tõesti palju, et selle nimel võiks küll uneaeg vähemaks jääda.
Bussjuhid tublid ja asjatundlikud, kasutasid muidugi GPSi, marsruut oli suhteliselt keeruline, mägedes päris hirmuäratav selle 2x bussiga laveerida.Giid Ira erudeeritud ja osav selle suure seltskonnaga toimetulemises, kus väga palju vanu inimesi, kes küll kõik hea tervisega polnud. Eelmisel suvel käisin Norra reisil, kus giid oli kirjelduse järgi eelmainitud Toomas, sellel reisil tema kohta küll ainult kiidusõnad nii asjaajamise, kui suhtlemise ja infojagamise kohta. Ei saa aru, kuidas nii erinevad tasemed, ei ütleks, et olen kõigega leppija, pigem vastupidi - päris nõudlik ja küllalt reisinud ning erinevaid reisistiile harrastanud.
 
Margi 24. jaanuar 2012, kl 18.35
Käisin 2008.aastal virukatega klassikalisel Itaalia ringreisil ja jäin rahule. Peatused toimusid normaalsete aegade tagant (u 3 tundi), buss töötas viperusteta, giid Heli sai oma tööga hästi hakkama. Ööbimiskohad olid kõik korralikud, Veneetsia kämping oli ainus selline, kus polnud 2-4 inimese peale WC-d ja vannituba. Meil polnud küll kahestmajutust tellitud, aga ainult ühel ööbimisel jagasime kahe võõraga tuba, hiljem saime mitmel korral nt kolmese toa, kus üks voodi jäi tühjaks.
Viru Reisid ei sobi kindlasti kõigile. Need, kes on harjunud reisima kõigi mugavustega, võiks jäta virukate reisid ostmata. Mulle virukate stiil sobib, st võimalikult palju huvitavaid paiku näha ning ise valida, millised vaatamisväärsused võtta või jätta. Samuti ei oota ma ööbimiskohtadelt midagi erilist: kui on pesemisvõimalused ja puhas voodi, siis on kõik OK. Ning otseloomulikult ei hakka firma korraldama reisi, kui kohti minimaalsel määral täis ei saada. See on reisitingimustes kirjas ja kui keegi peab seda täiesti vastuvõetamatuks, siis jällegi on alati võimalus valida teine firma.
Kavatsen sellel aastal augusti lõpus Horvaatiasse sõita jälle Viru Reisidega. Kuulsin tuttavalt reisimuljeid ja nägin pilte ning see on vist üks parimaid reisikavasid, mida üldse näinud oled. :)
 
Reisijad Pariisi 07. mai 2012, kl 14.11
Käisime Viru Reisidega 21-29. aprillil Pariisis. Kuigi oleme aastaid juba reisinud, kasutasime Viru Reiside reisibüroo teenust esmakordselt.Juba hommikul bussile asudes algasid sekeldused, kuna meile reisi tasumisel lubatud numbritega istekohad olid nihkunud bussis tunduvalt tahapoole. Giid Maie ütles, et bussijuhid sõidavad esimest korda Pariisi, kuid tundus et olid ka muidu väga vähese ja räpaka sõidukogemusega ja eksisid sageli teelt. Poolas sõitsime külavaheteedel ja bussijuhid ei suutnud leida õiget teed, pööramaks Saksamaalt ära Hollandisse, mistõttu kutsus giid nutuse häälega reisijate seast inimest, kellel oleks kaardid telefonis ja kes aitaks bussijuhtidel õiget teed leida. Õnneks leidus selline noormees ja saime õige suuna kätte. Selgus, et bussijuhid ei tunne ladina tähti ja seega GPS lugeda ei saanud. Enne Magdeburgi saabumist hõikas giid Maie mikrofoni, et nüüd tuleb küll kõigil ise õige hotell üles leida. Brüsselisse jõudes, kulus palju aega linnas tiirutamisele ja õige koha leidmisele, ei saanud arugi kas oli linnaekskursioon või olime lihtsalt eksinud. Brüsselis tuli peale legendaarne giid-reisisaatja Ants Tuuleveski, kelle saabudes hakkas elu käima ja kes bussijuhtidele GPS-i eest oli ja liikluseeskirju meelde tuletas, nagu foori punase tulega ei või edasi sõita ja jalakäijatele ei tohi vöötrajal otsa sõita jne.
Bussis oli mitmeid reisijaid, kes ei osanud sõnakestki eesti keelt ja püüdsid kogu bussitäit rahvast enda soovide järgi tegutsema sundida, nõudes endale lisaaega küll WC-s käimiseks ja suitsetamiseks. Kuna nad istusid bussi II korruse esiistmel, nägid sealsed reisijad läbi esiklaasi välja vaadates kogu tee nende musti sokke ja paljaid varbaid. Kas Viru Reisid ei saaks siiski soovitada venekeelsetele reisijatele nende emakeeles reisi, et nad ei peaks oma üliemotsionaalsuse ja labasusega kaasreisijaid häirima.
Tänu giid Ants Tuuleveskile olid kolm päeva Pariisis emotsiooniderohked ja meeldivad, vaatamata sellele,et sadas vihma ja oli kõigest 4 kraadi sooja. Tänu temale jäime koos äpude bussijuhtidega ka Pariisi liikluses ellu ja jõusime tervetena koju tagasi. Kui lähete tulevikus reisile, tundke huvi, kes on giid ja kas ta suudab ka reisibüroo poolt nõrgalt korraldatud reisi teile meeldejäävaks muuta. Häid reisielamusi tulevikus
 
evy 23. juuli 2012, kl 21.01
Pole nõus paljude eelkommijate väitega, et kui on odav reis, siis pole ka midagi nõuda. Reisitutvustuses, mida jagatakse on ju kirjas, mida selle raha eest saab ja seda on ometi õigus nõuda. Siis pole vaja arutult pikkida vaatamisväärsusi jadamisi kui ei jõua ajaliselt kõiki läbi käia. Kui olen maksnud lisatasu ööbimisvõimaluse eest 2-ses toas terve reisi vältel, siis on mul õigus seda teenust saada või kuidas? Jällegi leian, et kui ei suuda garanteerida, ärge pakkuge või siis raha tagasi selles osas, mis saamata. Veel on lubatud bussi konditsioneeriga. Kõik on mõistetav, et võib juhtuda, et läheb rikki. Aga ma tean ka, et tegemist on väga kalli vedelikuga, mis seal sees ja kondi hooldus nõuab suuri kulutusi... Uskuge +35, +40 kraadises kuumuses pikka maad sõita...-need asjad kipuvad korduma pidevalt. Kes käinud, küllap teavad. Bussijuhid ei oska GPS-i kasutada ja sellest tekib palju ajakadu, miska omakorda tuleb loobuda vaatamisväärsustest, mis lubatud.
Giidil kodutöö kesine- puudub info soodsamatest ostukohtadest, see polegi nii oluline. Kui ainult suudab närvi mitte minna ja saab grupiga hakkama, siis palju rohkem ei nõuagi.Oleneb muidugi ka, mis grupp kokku juhtub. Kui ikka vingatseid palju sees, kes jauravad ja hilinevad, siis raske, inimestega töötada on üldse raske. Meie giid oli tubli ja grupp ka. Ja ÕNNEKS BUSS ei läinud kordagi katki! Ikka võib riskida ja proovida Viru Reisidega sõita, ainult mulle ei sobi pikad bussireisid-ei tule jalgadega toime, selline rahutute jalgade sündroom ja ruumi pole, väga kehvaks teeb olemise. Rõõmsaid reisielamusi Viru Reisidega.
 
Mare 08. märts 2014, kl 09.10
Kui arvate, et 10 tuhandese resi peal ühtegi vingatsit ega mölakat ei ole, siis eksite, mul on kurbi kogemusi
 
Sirje 13. september 2014, kl 22.01
8 reisi käidud ja lähen rõõmsasti 9. reisile. Kõike tuleb ette, aga see reisibüroo sobib vaesemale reisihimulisemale rahvale. Seltskond enamasti alati positiivne. Muidugi leidub mõnikord ka ,,rosinaid,,. Aga mis teha, järgmistele reisidele nad tavaliselt õnneks enam ei tule. Jõudu ja jaksu reisifirmale.
 
sirjeke 17. september 2014, kl 20.04
oled vist ise selle firmakese hingekirjas!
 
To sirjeke 17. september 2014, kl 21.38
Tüüpiline vastus sellelt, kes midagi tarka arvata ei oska. Miks just hingekirjas peab olema?:D. Olen korduvalt reisinud Viru Reisidega ja väga rahul. Olen olnud reisil, kus 70 inimest, ja kõik olid rahul. Kõik need ometi ei mahu sinna hingekirja:D. Ja täiesti õige, need vingatsid ja nn. kaubareisijad pannakse reisiseltskonna poolt paika...
 
eelnev 19. september 2014, kl 19.55
kui lugeda oskad loe varasemaid komme ja nii ongi..bussid vanad romud mis pidevalt rikkis ja pole see reis odav,sest toit,jook jne edasi maksad ise juurde fakt.
 
n46 24. september 2014, kl 10.14
kõikvõimalikke reisibüroosid peaks võimalusel vältima. omal käel rännata ju palju mõnusam, enamasti ka odavam kui viitsid netis pisut eeltööd teha ja kindlasti näeb lisaks turismimagnetitele ka ehedat kohalikku elu. lambakarjana täistuubitud bussis ringikihutamine on pigem kannatus kui puhkus:p
 
pigem 30. september 2014, kl 03.56
Kiidetakse, hea giid ja buss norm.
 
Eluilmaski ei soovita 06. detsember 2014, kl 23.12
Täiesti p...ekukkunud firma, tibladest bussijuhid ja harimatu matsikari reisijaid, kes pole vist varem kodust välja saanudki.
 
eelnevaga nõus 07. detsember 2014, kl 13.29
Reisijaid palju, ei meeldi muukeelne kisa_ikkagi puhkus.Selle raha eest muidugi on VR head marsruudid,paremaid hotelle väikese raha eest oleks palju tahta.Hommikusöögini ei jõuagi, selle on juba omastanud varased ukse taga seisjad.Olen käinud kaks korda nendega, mõlemal korral sama teema.Enam ei taha.
 
bnm 08. detsember 2014, kl 18.32
igale ühele oma, paljudele oleks maailm jäänud nägemata kui poleks viru reise . saab odavalt ja valikuvõimalus ka suur,,,kõik ei ole rikkad ,, kui ainult viru reisid rändaksid ka väljaspoole euroopat siis võiks terve maailma läbi vaadata....ega reisile minnes ei minda sööma ,jooma vaid minnakse maailma vaatama ,, vastasel juhul valige puhkusereis
 
nipi 08. detsember 2014, kl 20.36
Oojaa,Maailma vaatama läksin minagi. Aken kahjuks ei paistnud läbi.Just see,mida ärapanijagi reklaamis. Ega siis peale söömise ja joomise bussis muud teha polnudki.Vahepeal ikka teiste käest küsisin,et kus me nüüd oleme. Unustamatud elamused VRga. Õnneks pärast ikka kompenseeriti natuke pika pinnimise peale.Algul pakuti järgmisele reisile soodushinda,millest ma viiskalt keeldusin. Ja 80 inimest on minu jaoks ikka liiast.
2x La stradaga reisil käinud ja väga rahule jäänud.
 
hj 10. detsember 2014, kl 19.01
la stradal ka probleemid sest kesk itaaliast nad kuhugi kaugemae ei sõida
sinule sattus läbipaistmatu akeg aga teistele sadadele inimestele mitte
 
vingujatele 13. detsember 2014, kl 11.08
Kui on teada, et grupis on 70-80 inimest. Palun väga, ära mine, kui arvad et ei meeldi nii suure seltskonnaga reisida. Olen palju reisinud virukatega. Enamasti on ikka toredad grupid olnud. Ju siis on sattunud kokku sellised teistega arvestavad inimesed. Aga üks asi, kus mõnedel lööb ka muidu toredas grupis välja matslikus. Pean silmas neid kahte esimest ja kahte viimast hommikusööki, mis tavaliselt eraldi maksta tuleb. Iga jumala reisil on see probleem, et viimased jäävad söömata, kuna sööma "sattub" ka neid, kes maksnud ei ole. Või siis on maksjate seas neid, kes nagu oleks extra nende hommikusöökide jaoks söömata olnud. Kohutav, milliseid annuseid kuhjatakse taldrikule ja kotti kaasa ikka ka. See võiks Viru Reisidel küll kuidagi organiseeritud olla. Mingid tshekid maksjatele vms.ja siis nende alusel pääseks sööma. Saan aru, see on reisisaatjale lisakohustus. Aga see mis reisilt reisile toimub on ikka häbiväärne küll. Kahju on vaadata neid poolataridest teenindajaid, kes jooksujalu toovad toitu lisaks ja kelle kehakeelest võib välja lugeda, kui tüdinenud nad neist "näljastest" on.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!