Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Telesaade
sajandi armastus
 
ei olnud nii 27. november 2014, kl 16.26
Tegelikult oli nii, et Dajee sattus endasüüdistamisega ummikusse, et ta ei aidanud lõpetada Hatice mehe Ibrahimi ja nende teenrinna Nigari armuelu.NIgar oli talle kui tütre eest ja see saigi saatuslikuks, et Dajee ei saanud nende suhet lõpetada, lõpuks ta süüdistas ennast, et selle pärast sultani ema haigestuski kui sai teada tütremehe truudusetusest. Kui Sultani ema sellest teada sai, siis haigestus ja nii koledasti, et surigi sõnu suhu saamata.Ja nii otsutas Dajee endalt elu võtta, sests ellsie süükoormaga ei suutnud ta elada.
 
hoopis nii 07. detsember 2014, kl 21.58
Hatice poob end üles, Ibrahim abiellub Hürremiga ja sultan võtab mürki...
 
mõni küsimus 08. detsember 2014, kl 02.08
Kus hoiab Hatice Nigari beebit? Mis Nigariga edasi juhtub? Ja kuidas jääb Sultani suhe neiuga, kes ravib nende vigast last.
 
oll 09. detsember 2014, kl 14.38
Seda kõike võid ju ise vaadata erkranka.tv-st. Seal kõik osad olemas.
 
huviline 10. detsember 2014, kl 10.40
Ei saa sealt vaadata (õige aadress on tegelikult ekranka.tv), kohe lõi ette kirja: vabandage, avaneb ainult Venemaa territooriumil. Võib-olla päris piiri lähedal hakkab näitama, mujal igatahes mitte.
 
Lull 11. detsember 2014, kl 12.41
no mina Tallinnas ja kõik osad nähtavad, mingit probleemi pole. Kas sul on Firefox ikka? ja seal on 2 varianti iga seeria juures, vali ülemine
 
Lull 11. detsember 2014, kl 12.42
hetkel vaatan seda
http://ekranka.tv/video/velikolepnyi-vek?page=69
 
kasuta-ja-nimi 12. detsember 2014, kl 16.20
ei saa vene keelest aru
 
abc 13. detsember 2014, kl 22.31
Mis saab tüdrukust kellele sultan lilla rätiku viskas?
 
to abc 14. detsember 2014, kl 20.40
Ta on tegelt sinna saadetud mujalt riigist. Sultan saab teasa ja ma ei teagi kas tapetakse või saadetakse ära.
 
,,, to to abc 15. detsember 2014, kl 14.21
Et siis nagu nuhk või?
 
heler 17. detsember 2014, kl 15.07
Daye poos ennast üles seepärast, et ta sattus sultana Valide surmast nii masendusse, et tahtis teda taevapalees igavesti edasi teenida.
 
ganoran 17. detsember 2014, kl 16.28
Efsunil oli ju valus, kui ta last tapeti ja seepärast ta karjus kogu aeg ja lõpuks ta suri. Sehzade Mustafa tahtis seda last ja see oli tavade eiramine, et teenijanna sehzadele nii vara lapse teeb. Tol ajal ei osatud veel magama panna. See oli Efsuni surmakarje.
 
kle viimane 18. detsember 2014, kl 20.24
Keegi ei tapnud kellegi last, jobu! Talle tehti abort. Suri verejooksu tagajärjel.
 
natel 19. detsember 2014, kl 19.00
Selle teise hatuni nimi, kellele Nigar vastu pead virutas oli Gülsah ja ta oli varem Mahidevrani teenijanna. Teil kõigil on kirjavead. Mitte ei kirjutata maidevibirann vaid mahidevran.
 
fetul 19. detsember 2014, kl 19.03
Ganoranile jobu ei ütle idioot! Sa ise oled jobu!
 
manizala 20. detsember 2014, kl 13.48
Abort ongi ju lapse tapmine. Sa ei teadnud isegi mida see sõna tähendab. See tähendabki lapse tapmist. Mina vaatasin sõnastikust.
 
.. 21. detsember 2014, kl 20.05
kas keegi teab täpsemalt, miks saadeti paleesse sultani uus silmarõõm? nägin kord üht katkendit, kus sultanile vett valades tüdruku käsi värises ja ta meenutas midagi koledat. see koht jäigi selgusetuks.
 
Ибрагим-пашa 22. detsember 2014, kl 22.56
Ise jälgin vahete-vahel seriaali siit (kui K2 midagi vahele jääb), kõik osad on olemas:

http://velikolepniy-vek.net/online/

Vene keelega probleeme ei ole, ilusasti on peale loetud (iga osa loeb koguni eri näitleja. Vaatasin 28.12.14 K2 linastuva osa ette ära ja intriigi on üksjagu :)
 
Ибрагим-пашa 22. detsember 2014, kl 23.34
to abc Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ta on tegelt sinna saadetud mujalt riigist. Sultan
> saab teasa ja ma ei teagi kas tapetakse või saade
> takse ära.

Tüdruk nimega Firuze on pärit Süüriast, kristlaste perest. Ära teda ei tapeta, saadetakse haaremist minema ja põhjuseks on seesama tätoveering kaelal - rohkem ei taha ette jutustada :)
 
Ибрагим-пашa 22. detsember 2014, kl 23.49
.. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kas keegi teab täpsemalt, miks saadeti paleesse su
> ltani uus silmarõõm? nägin kord üht katkendit, ku
> s sultanile vett valades tüdruku käsi värises ja t
> a meenutas midagi koledat. see koht jäigi selguset
> uks.

Tüdruk (Firuze - uus silmarõõm) rööviti mereröövlite poolt ja saadeti haaremisse. Koos sõbranna Nadja ja ühe teise piigaga peeti neid liiga viletsakesteks, praagiti välja ja saadeti orjaturule. Seal ostis nad mingi kaupmees-liigkasuvõtja-farmer vms, igatahes äärmiselt vastik kuju. Talutas piigasid nööri otsas oma asundusse, aga need olid janust nõrkemas. Üks kukkus kokku, lõpuks andsid vastiku tüübi teenijad talle juua. Sõnaga, läks kähmluseks ja kolkimiseks, juhuslikult sõitis sealt mööda Hürremi tõld. Hürrem käskis tõlla peatada ja Sümbül ostab tüdrukud kahekordse hinna eest ära ning nad viiakse haaremisse. Nii et kaudselt Hürrem ise selle "jama" endale kaela tõmbas! Mahidevran ja Hatice löövad Firuze lille ja söödavad Sultanile ette.
 
Ибрагим-пашa 22. detsember 2014, kl 23.53
Ununes - tüdrukul on mingitmoodi selgeltnägija ja tervendaja võimed, ta nägi ette kohtumist Sultaniga ja armulugu. Et midagi sündimas oli, sellest ta värisema hakkaski (vist nägi midagi kohutavat vms). Igatahes suudab ta õnnetukest Chiangiri kätega ravitseda, võites sellega Hürremi poolehoiu. Mihrimah on Firuzest lausa vaimustuses, aga...
 
to manijala 23. detsember 2014, kl 15.38
Loode ei ole laps, lapseks saab siis kui sünnib ära. Aga aborti tehakse lootele,mitte lapsele. Kuidas need siinsed tuhmakad nii harimatud on, et ei tea isegi, mis on loode. Suri peale aborti verejooksu tagajärjel.verejooksu!!!

Muulased kasutavad väljendit lille lööma.Eestlased nii ei räägi.
 
Ибрагим-пашa 23. detsember 2014, kl 18.29
Mina olen vähemalt paar sajandit eestlane, niikaua kuni kirikuraamatud näitavad. Ibrahim Pašat ma ei austa selle pärast, et olen oma elus sellise situatsiooni läbi elanud. Mina ei ole oma naist petnud, aga ilmselt armastuse vastu ei saa miski...Mul ei ole muulaste vastu midagi, eestlased oskavad palju valusamalt pistoda hinge lüüa... Türklased oskasid oma suurest ajaoost vähemalt luua seriaali, mida vaatab terve maailm. Nii mehed kui naised!
 
Ибрагим-пашa 23. detsember 2014, kl 19.20
Karistus, mida Sultan Ibrahimile mõistis, oli õiglane oma aja kontekstis. Samas, meie oma 21. sajandil ei saa aru, miks on vaja sellisel kujul õigust mõista. Kui sa petad Sultani enda õde, teed orjatariga lapse ning üritad hiljem terve Sultani väeosa ees mängida maailma valitsejat..."tsiviliseeritud Euroopas" oleks see tähendanud vähemalt rattale tõmbamist. Türklased raiusid vähemalt pea maha, see oli aadlimehe surm. Keskaegne Euroopa oli märksa barbaarsem.
 
To Ibrahim paša 24. detsember 2014, kl 12.29
Ära nüüd unusta, et too Ibrahim oli sultani sõber, mõnele teisele oleks ta ammu lõpu peale teinud
 
.. 25. detsember 2014, kl 18.52
Tänan selgituste eest, Ибрагим-пашa.
 
... 29. detsember 2014, kl 16.12
ma ei mõista kust te võtate selle pea maha raiumise teema???? Siin pidevalt aetakse ikka erilist udu, selles filmis hukkamine ei ole pea raiumine, ainult tähtsusetutel isikutel võetakse pea maha.
 
mnjahh 02. jaanuar 2015, kl 16.58
Valetavad ja niisama ajavad segast...Aga eks näe edaspidi.
 
Ибрагим-пашa 04. jaanuar 2015, kl 23.30
Minu teada on Koraani järgi umbes nii, et kui üles puuakse, siis paradiisi ei saa. Igatahes moslemile on see väga alandav surm. Ja pea maharaiumisest veel - Bali-Beil oleks samuti pea maha raiutud kui Mustafa ei oleks talle viimasel hetkel armu andnud. Nigaril taheti Hatice käsul pea maha raiuda, ent ta päästeti viimasel hetkel jne. Ibrahimil ei lööda pead maha, aga ilma kõrvalise abita ta sellest ilmast ei lahku. See osa peaks tulema üsna varsti juba.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!