Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Figuur
Sööge ainult toortoitu
 
ohjah 05. detsember 2013, kl 15.26
jah, toortoidu söömina ajab gaasid sisse, alkoholi pole küll mõtet peale valada :D. Ise toortoitlane ei ole, aga septembris, kui saak valminud, söön liiga palju puuvilju ja siis ... :o
 
üldsegi mitte tige 10. detsember 2013, kl 11.01
Minul jälle tekkis küsimus toortoitumise ökoloogilise jalajälje kohta. Nagu olen aru saanud, tuleb kõige vajaliku kättesaamiseks süüa ka mitmeid eesti inimesele üsnagi eksootiliseks jäävaid vilju. Kas nende sõidutamine tuhandete km tagant siia on ikka nii väga öko ja loodust säästev, nagu toortoitujad arvata lasevad? Üsna paljud teooriad ju on hoopis sellisele tulemusele jõudnud, et parim toit ja seejuures ka keskkonnale vähim survet osutav toit on selline, mis on toodetud kohapeal. Ehk siis - igasugused pistaatsiapähklid, kookosrasv, kakao ja muu värk peaks jääma sinna, kus ta toodeti..
Tavaline eestimaalane sööb samuti kõiksugu välismaalt toodud staffi kuid kindlasti on tema toidulaual tunduvalt rohkem kodumaist kui ( vabandage ja parandage kui eksin) "korralikul" toortoitujal, kelle eined üldjuhul ju kodumaist liha, muna ei sisalda.. Olles nende menüüdega tutvunud, siis seal on ikka üsna palju vägagi võõramaise päritoluga vilju, pähkleid.
Minu arvamus on, et kui tahta olla keskkonnasõbralik toortoituja, siis võikski seda teha tarbides vaid ise korjatud, ise kuivatatud/külmutatud vilju. Muul juhul jääb see toortoitumine ja veganlus vaid üheks ülehaibitud moeröögatuseks, millel tegelik keskkonnasõbralikkus puudub (tuletage meelde, kui palju peab läbima ja "läbi elama" mingi eksootiline vili, olgu ta siis kasvatatud nii keskkonnasõbralikult kui tahes).
Üks toortoitujate ja veganite iidol võiks olla eesti mees, kes sööb vaid ise kogutud, kuivatatud, külmutatud taimi ( puulehti, tõrusid, heina jmt). Millegipärast ei ole sellisest toitumisviisist aga eriti rohkem järgijaid huvitatud..
 
viimasele 12. detsember 2013, kl 12.46
Jep, ja lisaks on tegemist raiskamisega. Tule kasutuselevõtt aitas inimesel toidust palju rohkem vajalikku kätte saada. Kahjuks puuduvad toortoitlastel elementaarsed teadmised, väga paljud vitamiinid omastuvad tunduvalt paremini kergelt kuumutatuna ja kerge rasvaga.
 
pandawoman 26. detsember 2013, kl 00.18
Kui teile vaja 5 liko maha võta siis pole vaja toores süüa .Vaid saate mono dieedid ka aitavad 1päev+5keedetud kartuleid ja 1,5 kefiiri vähe%..2 päev´+keedetud kana rind 100g,ja jalle 1,5l kefiiri...3 päev+keedetud loomaliha mitte sea 100gr +1.5.kefiiri...4päev+keedetud kala 100g,keefiir-..5 päev juurviljad ja puuviljad mitte banaanid ja vinamarjad.1,5l kef....6 päev kefiir.....7 päev ainult vesi kuni 3.l.päevas.Ja muidugi kõik päevad on vaja + 3l.vett --
 
mina lugesin hiljuti 10. jaanuar 2014, kl 22.57
et vett tuleb juua... 30 g kehakaalu iga kilo kohta vist... ma 55 kilo, s.t 1,6 l. normaalne. mitte et iga kilu litsub 2 l iga päev sisse.
mulle sobib jube hästi õuna-selleri salat, lisan kreekapähkli õli ja õunaäädikat. ja kapsast-kaalikat-porgandit või rahulikult keresse ajada, kui maitseks nats banaani sisse panna. aga KOGU AEG niimoodi ma küll ei suuda, tahaks ju SÜÜA ka. tean kes sööd hommikul ja õhtul kõvasti helbeputru, aga tööl päev läbi ei söö üldse, ja kaal langeb. külas sööb kõike, ja vahel tomatit, pähkleid, aga mitte aina supp-praad-magustoit. ja alko annab kõvasti kaloreid.
 
T 10. jaanuar 2014, kl 23.05
Toortoit sisaldab vitamiine ja on kerge koormus kehale, seetõttu hea. Väike pestitsiidi mürk ei ole ohtlik.
Aga ajapikku vaikselt üle minna lihtsalt. Pool aastat olete pool-taimetoitlane, siis seejärel alles lähete üle 95% taimetoitlusele ja siis proovite toortoidu osakaalu tõsta poole aasta pärast.
Need, kes vaid kuu aega proovivad ei jõua kuhugile, kuna siis on ülemineku sümptomid veel.
 
Palomba 19. jaanuar 2014, kl 16.45
Mina olen ühe toidukora päevas asendanud toormahlaga, kuhu peale õunte näiteks panen palju rohelist(spinat, seller, käharkapsas jne) ja arvan, et sellest täitsa piisab. Liha söön endiselt, v.a sea ja loomaliha. Arvan samuti et 100% taime või toortoitlus pole päris OK. Mul paar tuttavat, kes viimastel aastatel on hakanud toortoituma....ja kui nüüd võrrelda pilte (no neid Facebookis ikka näeb), mis on neist tehtud siis kui veel normaalselt toitusid ja nüüd, peale paati aastat toortoidul olles, siis ....vabandan, aga vaatepilt on õõvastav. Mõlemad meesterahvad on kogu elu aktiivselt spordiga tegelenud ja alati super vormis olnud, kuid nüüd näevad mõlemad välja nagu oleks aasta aega koonduslaagris olnud. Kõhetud ja mitmeid aastaid väljanägemiselt vanemad kui nad tegelikult on. Kurb :(
 
miks taimetoitlased ja toortoitlased 29. jaanuar 2014, kl 23.18
on justkui jehoovatunnistajad? Tee oma eluga, mida tahad. Ma ei käi mööda foorumeid ringi ja ei kisenda, et sööge liha ja olen koguaeg püüdnud vältida nende kutsumist maltsasöödikuteks vms. Aga nende käitumine ei jäta absoluutselt võimalust. Ma söön liha ja ennem söön ainult liha kui hakkan toortoiduliseks. Ei toimi ajuloputus.
Inimene on olnud koguaeg toortoiduline. Taimetoidust saan veel aru, kui seda tehakse moraalsel põhjusel- aga tee seda siis ja jäta teised rahule. Sama ka toortoitujate kohta. Söö või ära söö. Samamoodi võin väita, et taimed tunnevad valu ja hirmu ning sa sööd neid veel elusalt... parem söö puukoort.
 
toituja 03. veebruar 2014, kl 22.45
olen proovinud toortoitumist, hästi ebamugav ja paha tunne tekkis peale 3 kuud: vets haises, sportides jõudu polnud, ühel rahvavõistlusel pidin kokku kukkuma, juuksed tulid lahti...ilma liialdamatta hakkasin jälle taspisi liha ja mune juurde sööma (talutoit) ja kõik paranes, jahutooteid ja piimatooteid ei tarbi siiani aga heast loomalihast ja kollasest talumunast ei loobu kunagi, taimetoitlus on sulaselge liialdus
 
to toituja 12. aprill 2014, kl 21.31
Järelikult tegid sa asja valesti, enne kui midagi muuta, peab teadma, mis on su kehale hea ja kuidas seda teha. Kui sunnid ennast midagi vastumeelselt sööma ja ei usugi, et see sind aitab, siis see ei aitagi. Paljugi on mõtlemises kinni. Eelkõige usalda ennast :)
 
lihtne 27. detsember 2014, kl 19.34
Katsetatud ja aitab. Tegin seda 3 kuud ja mitte mingeid probleeme ei olnud (va esimene päev, kui kohvi mitte joomisest pea valutas), kaotasin 15 kilo - ilma trennita ja süüa võis nii palju kui tahad.
Igasugused kiusatused rämpstoidu vastu kadusid, aga kuna ma tegin seda kaalu alandamiseks ja see alanemine toimus nii uskumatult kiiresti ei leidnud vajadust 100% jätkata, nüüd söön toortoitu 70% ulatuses.
 
hmm 31. jaanuar 2015, kl 20.21
meie kliimas ei soovita
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!