Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Figuur
Söömine kontrolli alla...
 
Naine25 06. oktoober 2011, kl 15.28
Kuidas olete saanud oma suurest söögiisust lahti?Ma mõtlen hommikul ärgates et täna söön ilusti ega ei söö magusat aga kui lõunal koju jõuan hakkan tohutult sööma.Hommikul söön kodujuust.
 
linda 06. oktoober 2011, kl 16.19
söö korralik toitev hommikusöök. pudru võiga või muna.
 
n 06. oktoober 2011, kl 21.19
Proovi ennast lõuna ajal talitseda. Söö sooja lõuna kõrvale palju salatit (kurki, porgandit nt) see täidab kõhu ära ja on kasulik. Aegamisi harjuta ennast väiksemate portsudega.
 
Klaabuk 07. oktoober 2011, kl 10.51
Hommikul söö nii, et saaksid ka energiaks vajalikke süsivesikuid. Minu viimase aja lemmiksöök on selline, mille valmistamisega alustan juba eelneval õhtul. Pudrukaussi ca 1dl täisterakaerahelbeid, maitse järgi kaneeli, pool kahvliga purustatud banaani, ca 2dl keefiri. Kui kapis leidub, siis peotäis sügavkülmutatud marju. Segan saadud segu valmis ja ööseks kappi maitsestuma. Hommikul esimese asjana võtan toatemperatuurile soojenema, käin vahepeal pesemas ja siis juba kohvi vähese piimaga ning naudingi hommikusööki:) See on hea vaheldus keedetud pudrule. Kui tunnen, et väheks jääb, siis üks leivaviil õuhukese juustuviilu ja tomati-kurgiga. Lõunaks siis juba kala-kana juurviljade, värkse salati ja väheseriisiga. Toidukordade vahed hoia ca 3-4h. Kui tead, et laua ääres rahulikult süüa ei saa, aga toidukord käes, siis kanna kaasas õuna ja peotäis kreeka pähkleid. Oluline on, et poleks häirivat näljatunnet, mis paneb meid hiljem toidu ligi jõudes ennastunustavalt vitsutama. Kui päevalõikes korrapäraselt ja mitmekülgselt süüa, siis ei tohiks sööstsöömist tulla. Päeva esimeses pooles luban vahepalana jäàtise või šokolaadi ja teeadlikult naudin maitset.
 
mina 08. oktoober 2011, kl 07.17
Kulla Klaabuk,annad head nõu aga ütle ,mida süüa õhtul,et kõht oleks täis ja meel hea ja ei sirutaks kätt magusa järele.Hea nõu on alati teretulnud.
 
a 08. oktoober 2011, kl 09.42
ära siis osta koju magusat
 
kahekümpine 08. oktoober 2011, kl 10.14
Kui kohe üldse ilma magusata ei saa, siis söö näiteks õuna või melonit. Kroomitabletid pidid aitama magusaisu vähendada.

Ja veel, väga hea snäkk vahepalaks on näkileib - palju kiudaineid. Mulle meeldib kahe näkileiva vahele panna edam juustu, suurepärane maitse minu arust!

Õhtuti ei ole hea süüa palju süsivesikuid, seega heaks õhtuseks eineks on näiteks kodujuust lisanditega.

Midagi endale keelata ei ole hea, tuleb lihtsalt õigel ajal neid süüa, ehk siis süsivesikuid päeva esimeses pooles ning valku õhtul. Samuti ei soovitata kaalu jälgimisel süüa suhkruasendajaid - tekitavad organismile küll tunde, et tuleb midagi magusad ja veresuhkur peaks nagu tõusma, aga kui organism saab aru, et kaloreid ei tule, siis hilisemalt põhjustab see ülesöömist.

Süsivesikutega on üldse nii, et kõige rohkem tuleb neid tarbida hommikul ning kõige vähem õhtul. Kui sööd hommikul palju süsivesikuid, siis need ei ladestu rasvaks, õhtused aga küll.
 
kahekümpine 08. oktoober 2011, kl 10.15
 
Klaabuk 08. oktoober 2011, kl 14.38
Minu puhul üldjuhul toimib asi nii, et kui päeva jooksul korralikult 3-4h vahedega söön, siis õhtul polegi seda hullutavat tahaks-sipsi-šokolaadi-küpsist tunnet. Päevas esimese pooles rohkem süsivesikud ja õhtul valk, rasv ja väheke süsivesikuid. Söön õhtul näiteks haut. sügavkülma vokisegu, lisaks 150 gr 4% kodujuustu või 140 gr kanafileed või tuunikalakonservi või kasvõi seavälisfileed. Tüki täisteraleiba. Haut. köögiviljad asendan vahest ka värske salatiga. Seda kõike siis ca kell 20:00. Söön selle toidukorra naudinguga, maitsestan vürtsidega, mulle tõepoolest köögiviljad maitsevad. Tekitab mõnusa täiskõhutunde, aga mitte rqske tunde. Ca 22:00 joon tavaliselt kruusitäie pune-piparmünditeed(magustamata) ja kui vajadus suur, siis 1 ruuduke tumedat 70% šokolaadi suhu sulama. Ca 24:00 magama.
Need siis minu kogemused. Trenni teen ka, 2x nädalas jõusaal, lisaks kiirkõndi. Eesmärk üldfüüsilise vormi parandamine, rasvapõletamine.
P.S. Hommiku-lõunasöögi kohta loe minu eelmisest postitusest.
Lisan veel, et igal toidukorral on kindlasti üks valguline ja üks viil täisteraleiba.
 
kata 12. oktoober 2011, kl 17.16
kui magusanälg megasuur teen endale meega teed..teine nipp on üks lutsukomm suhu..oi oi kui kauaks jätkub..ja pärast ei tahagi enam midagi muud...see üks komm ei tee suurt kurja parem ikka kui söömisööstuga terve shokolaad... tean endalt et kui end liialt piiran siis murdun ja söön kohutavaid asju...seega praegu kõik ok..päevas üks komm või üks ruut shokolaadi on igati ok...:D edu sulle...olen 4 a üritanud kaalu liikuma saada ja siiani paraku olen suutnud vaid seda teha ülespoole.....nüüd olen aga jalaga reel....ja 5 6 nädalaga olen saanud vaikselt aga hoolikalt alla 5 kg...olen üliõnnelik...sest ülekaalu pole väga palju ja siis raskem alla saaada ka ja mis peamine tahan kogu eluks seda püsima nii et harjutan end lihtsalt teisiti sööma ja vähe...mitte ei ole see üks järjekordne ajutine dieet...EI....ei ja veelkord ei...palju edu sulle
 
N 12. oktoober 2011, kl 22.08
Lutsukommidega on see häda, et rikuvad täiega hambaid. Soovitan ettevaatlik olla.
 
Lihtne 15. oktoober 2011, kl 00.15
Kui hommikul ärkad, siis pane AJU ka peakolu sisse, sest juhuslikult on aju see organ, mis inimese kõiki tegevusi kontrollib.
 
mari 50 17. oktoober 2011, kl 11.05
no see küll nii lihtne pole.lihtslt lambist stressamisest keevitan endale 10 000 kcal sisse,tahvel milkat,pihvid,isegi öösel olen peadpidi külmikus,sahvris.votsedasi.
lihtsalr pidurdamatult ja aplalt ahmin,nigut loom muiste.
 
kata 19. oktoober 2011, kl 10.53
noo mul magusaga isiklikult probleeme polegi..armastan soolast toitu...aga tean täpselt stressisöömist...nälga polegi..aga suu koguaeg peab matsuma....olen kogenud seda paar aastat:S..mai tea kuda ma nüüd olen selle kontrolli alla saanud...ma ei sea nii rangeid piiranguid..ja magan nüüd piisavalt...varem magasin ööl kokku 4 tundi ja vahel ainult tunni ja vahel oli ka selliselt tööle minekuid et ei olnud grammigi maganud:S:S kohutavad söömissööstud..masendus jne...mõtlesin et kui see ei lõppe siis lõpetan ise ...hullumajas....aga nüüd magan....ja söön siis kui kõtuke tühi..mitte 10 tunniste vahedega ja ainult õhtuti...öösel jne...mulle mõjus see et kui nälg siis teen tee või kohvi ja näksin nt kurgileiba...porgandit või miskit sellist...ja söön sooja toitu...aga mega vähe lihtsalt kõike-tihti aga vähe:D päikest sulle ja hakka piisavalt magama:D...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!