Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Figuur
minu kaalimure
 
stella 24. juuni 2015, kl 19.25
tere!
olen 15 aastat vana tütarlaps. minu soov oleks saada kaalust alla umbes 10-12 kg. ja seda mõõduka aja jooksul, ei mitte kiiresti ning mitte aeglaselt. niimodi parajalt, et kaalukaotus tervist kuidagi ei mõjutaks.
kaalun 72 kg ja pikkust on mul 171 cm.
kõige suuremat muret valmistab kõhu ja reite sisekülgede piirkond. ja muidugi ka käsivarred.
kuidas oleks kõige tõhusam viis saada nendest pekikohtadest lahti?
mu suur unistus on olla oma kehaga rahul ja tunda selles end mugavalt. see on mu suurim eesmärk, et tunda ennast hästi ja et ei peaks muretsema, et mida see või too inimene mõtleb mu kehast, kui möödume üksteistest.
ja loomulikult on kunagi suur soov ka leida endale see õige mees, kuid kuna naistele on ''reeglid'', et kuidas välja nägema peab, siis mehed ei hakkagi edasi üritama, kui naise välimus ei meeldi.
aga jah, ma olen väga tänuli kui keegi jagaks mulle ka oma teadmisi ja tarkust!
päikest!
 
kus siis 24. juuni 2015, kl 20.09
kus sul need reeglid on? kas sinu meelest on abielus, kooselus ja muidu niisama ringilitutavad naised kõik aina modellivälimusega? noorel tüdrukul juba pea põhku täis aetud.
 
lapsepõlv 24. juuni 2015, kl 20.34
Millal sa oma lapsepõlvega hüvasti jätsid ja 15 aastaselt alustad muretsemist, kuidas leida õige mees?
Kaaluprobleem on eelkõige terviseprobleem. Igas spordiklubis on treenerid, kes annavad nõu ja kuidas treenida ennast trimmi. Oluline on ka toitumine. Võid ka pidada nõu perearstiga, kes saab toitumisnõustaja juurde saata, kui ülekaal muret teeb. Aga 15 aastaselt pole vaja tegeleda muuga kui õppimisega, spordiga ja toituda normaalselt. Mitmekülgselt ja tarbida 5 peotäit puu ja juurvilja päevas. Piirata suhkrut ja seda sisaldavaid toiduaineid, nisutooted, saiad ja saiakesed oleks kasulik menüüst välja jätta.
Kaalu langetamisel on oluline füüsiline treening ja toitumine. Kuidas seda aga teha, oskab öelda spetsialist, kuidas oleks seda teha mõistlikult.
 
20.34-le 24. juuni 2015, kl 23.58
Ärge unustage, et need "spetsialistid" maksavad ja mitte vähe! Trennid maksavad, individuaalsed nõustajad maksavad - kuskohast võtab 15-a sadu eurosid, et lasta endale oma toitumisprogramm kokku panna?
 
Riina 25. juuni 2015, kl 09.51
171cm ja 72kg on normaalkaal.
Seda esiteks.
Ja teiseks, mina muretseks sinu asemel tunduvalt rohkem selle pärast, et sa 15a kirjutad nii kohutavate kirjavigadega, kui selle pärast kuidas kaalust alla saada.
 
artist 25. juuni 2015, kl 12.35
Mis on kaalil muret? Ikka mehed, mehed - ole või 15.
 
oeh jälle 03. august 2015, kl 17.33
Lisan oma kommentaari teemaalgatuse kohta ja lõppu soovitused, mida teha.

stella Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> tere!
> olen 15 aastat vana tütarlaps. minu soov
> oleks saada kaalust alla umbes 10-12 kg. ja seda m
> õõduka aja jooksul, ei mitte kiiresti ning mitte a
> eglaselt. niimodi parajalt, et kaalukaotus tervist
> kuidagi ei mõjutaks.
> kaalun 72 kg ja pikkust
> on mul 171 cm.

Minu arvamus antud teemast.
15-aastase 171cm pikk oleva tüdruku kohta on 72 palju kui täiesti aus olla. 60-62 nagu algatuses mainitud, on väga tervislik kaal.

> kõige suuremat muret valmistab
> kõhu ja reite sisekülgede piirkond. ja muidugi ka
> käsivarred.
> kuidas oleks kõige tõhusam viis sa
> ada nendest pekikohtadest lahti?

Kahjuks pole võimalik rasva põletatada ainult valitud piirkondadest. Rasvapõletus toimub üle terve keha.

> mu suur unistu
> s on olla oma kehaga rahul ja tunda selles end mug
> avalt. see on mu suurim eesmärk, et tunda ennast h
> ästi ja et ei peaks muretsema, et mida see või too
> inimene mõtleb mu kehast, kui möödume üksteistest
> .

Oma kehaga rahulolemine peitub AINULT sinu peas. Kui sa sead eesmärgiks endaga rahulolemise ainult läbi kindla keha, siis on tagajärg üsna õnnetu. Ideaalset keha pole olemas.
Teiseks ära kunagi muuda end sellepärast, et hoolid liiga palju teiste arvamusest. Inimestel on alati erinev arvamus ja erinev maitse. Ükskõik, milline sa ka välja näeks, on alati inimesi, kellele su keha ei meeldi. Mõnele meeldivad ülisaledad modellimõõtu naised, teisele aga lausa trullakad. Sa ei saa mitte kunagi kõigile meeldida.

> ja loomulikult on kunagi suur soov ka leida e
> ndale see õige mees, kuid kuna naistele on ''reegl
> id'', et kuidas välja nägema peab, siis mehed ei h
> akkagi edasi üritama, kui naise välimus ei meeldi.

Kui sa soovid endale leida "õiget meest", pead sa ka olema vastavalt "õige naine". Mingeid reegleid väljanägemises pole olemas, sest erinevatele inimestele meeldivad erinevad asjad! Ainus "reegel" on see, et naine olgu puhas ja hoolitsetud. Et ei oleks määrdunud riideid, pesemata juukseid ja higihaisu. Sama kehtib ka meeste puhul.



Mis puutub aga sinu kehasse ja kaalulangetamisse, siis see on kõik ainult treeningus ja toitumises kinni, midagi pole parata.

Vaata oma menüü kriitiliselt üle.
Su keha ei vaja kiirtoitu, snäkke, magusat ja karastusjooke.

Kuna sa oled veel noor ja kasvav organism, siis taimetoitlust ma päris soovitada ei julgeks, kuid juurviljade lisamist menüüsse aga küll.

Kõige lihtsam viis vaikselt kaalu lagetada ongi tervisliku toitumise ja treeningu elustiiliks võtmine. Kaalulangetus "dieetide" ja "30-päevaste treening-väljakutsete" kaudu on juba enne alustamist loodud läbi kukkuma pikemas perspektiivis.

Nipid toidu tervislikumaks muutmisel:
Vaheta valge nisujahu täisterajahu vastu. Makaronid, saiakesed, pizzad, küpsised ei ole see, mida sa vajad.

Sealiha asemel vali veiseliha. Kalalihast on forell, heeringas, lõhe üsna rasvased. Räim, tursk, lest, siig, ahven, rääbis, haug on head valikud. Üldiselt lihast ürita eelistatult süüa kala (tean, et paljudele ei pruugi maitseda). Kanaliha aga valmista ise. Valmistoiduletist võetud kana on sama halb kui sealiha.

Suurenda juurviljade söömist nii palju kui vähegi suudad. Võid meeldivalt üllatuda kui palju tegelikult juurviljad kõhtu täidavad. Kartul vaheta samuti muude juurviljade vastu välja, kuid ei ole vaja täielikult kartulist loobuda.
Puuviljad on väga hea viis asendada magusat (šokolaadi, küpsiseid, komme). Ära ainult üle pinguta, kuna puuviljad on siiski täis suhkrut.

Piimatoodetest eelista maitsestamata jogurtit ja lisa ise sisse marju ja puuvilju. Suhkrut lisada pole vaja.
Vähenda soolatarbimist. Tuleb silmas pidada, et teatud kogus soola on hädavajalik! Kasuta soola nii palju, et toit oleks maitsev, kuid mitte liigsoolane.

Igasugustest "low-fat", "fit", "suhkruvaba" ja "rasvavaba" toodetest hoia suure kaarega eemale. Selleks, et asi oleks maitsev rasva vähendamisega, asendatakse see suhkrute või asendusainetega.

Jookidest veidi
Karastusjoogid - väldi täielikult. Janu korral joo vett (mitte maitsestatud vaid tavaline vesi või mineraalvesi). Karastusjookides pole mitte midagi, mida su keha vajaks.
Mahlad - parem valik kui karastusjoogid kui soovid juua midagi magusat. Silmas pidada, et mahlad sisaldavad väga palju suhkrut.
Väga head on igasugused taimeteed. Aroomi- ja maitseainetega teed ei anna sulle midagi. Naturaalsed teed on parim valik. Vedelikku tarbi piisavalt läbi terve päeva. Pea meeles, et kui sa tunned janu, on organism juba vedelikupuuduses. Niisiis harjuta end pidevalt jooma.

Lisaks on väga oluline treening. Leia midagi, mille tegemist sa naudid. Olgu selleks jooksmine, ujumine, rattasõit, akrobaatika, tants, jõusaal, pilates, jooga või midagi muud. Põhiline oleks see, et sa liigutad ning sulle meeldiks see, mida sa teed. Sunniviisiline trenn ei ole tee, mida mööda minna. Proovi erinevaid asju, et leida see "oma".

Oma keha ja vaimu eest hoolitsemine on elustiil. Sul võib küll olla eesmärgiks kaalulangetus, kuid tegelikult peaksid keskenduma justnimelt sellele "heaolule ja rahuloluga". Mitte see ei peaks sulle rahulolu pakkuma, et sul on kindel keha, vaid see, et korraliku toitumise ja meeldiva trenniga saad iseennast ja elu nautida.
 
Jekaterina 29. august 2015, kl 12.01
Kui sa oled 15 ja kaalud nii palju siis loogiline, et meest ei saa. Heal juhul mingi 40 aastane tahab sind väntsutada, aga omavanused unista ära.
Parim viis on see, kui ostad kaks kahekilost hantlit ja hakkad tõsteharjutusi tegema.
Googelda jooga harjutusi ja leia kolm.. neli lemmikut.
Planking muidugi suurim rasvapõletaja, aga seda kaua ei viitsita teha kahjuks.
Kükke tehes on mõne nädala möödudes tulemused näha.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!