Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Figuur
Mis annaks motivatsiooni spordiga tegelemiseks?
 
Lepatriinu 15. september 2015, kl 13.23
Olen väga suures ülekaalus ning nüüd liitusin ka spordiklubiga, kuid ma ei suuda ennast eriti sinna kohale vedada-vahel on see minu jaoks täiesti ületamatu takistus.
Tean, et sport on vajalik ning liikumine saledama elu alus, kuid ikkagi…
Mis mind ometi küll motiveeriks?
Ilmselgelt on ka mu toitumine paigast ära, sest peale trennist tulemist olen kole näljane ja õgin ennast igasugusest jamast jälle täis-tean, et on vale aga ikka teen…
Palun häid nõuandeid?
 
nu 15. september 2015, kl 15.03
Lepatriinu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen väga suures ülekaalus ning nüüd liitusin ka s
> pordiklubiga, kuid ma ei suuda ennast eriti sinna
> kohale vedada-vahel on see minu jaoks täiesti ület
> amatu takistus.
> Tean, et sport on vajalik ning
> liikumine saledama elu alus, kuid ikkagi…
> Mis
> mind ometi küll motiveeriks?
> Ilmselgelt on ka
> mu toitumine paigast ära, sest peale trennist tule
> mist olen kole näljane ja õgin ennast igasugusest
> jamast jälle täis-tean, et on vale aga ikka teen…
>
> Palun häid nõuandeid?

Üldiselt - kaks suurimat motivaatorit on:
1. enesealalhoiuinstinkt elik soov ellu jääda
2. soov paljuneda elik soov leida partnereid elik soov hea välja näha.
Kui sinu puhul kumbki ei toimi, ei aita sind mitte miski.
Kui olukord siuke, et sa enam otseses mõttes ei suuda end trenni või üldse kuhugi vedada, tule tagasi.
Võimalik, et siis ehk on motivatsioon olemas.
Siis räägime.

Vabandan, kui vastus oli järsk.
Kahju, et ei saanud aidata.
 
Ümarik 15. september 2015, kl 15.51
Ära osta koju sööki. Lihtne. :) Osta ainult igast juurikaid ja kurki ja siukest värki, siis kui jube nälg peal, poodi ju minna ei viitsi, söödki tervislikku manti.
Või kui viitsid poodi minna, siis mine jala ja kuskile kaugele. Siis hakkab kohale jõudes kahju, et nägid nii palju vaeva ja nüüd sööd selle jälle "kaotsi" ja ehk ei söö nii palju kui muidu ehk oleks söönud.
Üldiselt äratab tavaliselt kuskile arstile sattumine üles, siis, kui aru saad, kui palju abitum sa oled paksuna. Aga loodan, et võtad end ikka enne kokku.
Leia endale mõni pöidlahoidja ka. Ja ära kaalu end koguaeg, see ajab täiega tuju lörri. :) Kui pekk kaob, hakkab lihaseid asemele tulema ja siis läheb kere tihti algul raskemaks ja inimesed löövad käega, et mis ma siin ponnistan, kui kaal ei lange. :)
Kuula lemmikmuusikat ja tantsi, ma sain nii paarkümmend kilo alla. Kusjuures, päris lõbus oli. :)
 
liigutaja 15. september 2015, kl 16.07
Hea motivaator oleks tore trenniseltskond; sümpaatne treener,kelle puhul ootad huviga, mida täna teeme; tantsulisema stiili puhul uued huvitavad sammud ja kombinatsioonid; saun pärast trenni on just nagu preemia - kui sauna armastad...nii et mõtle välja. Suureks abiks oleks mõni sõbranna või tuttav, et vastastikku üksteist tagant utsitada, kui laiskus peale tuleb.
Pärast trenni tekibki suurem söögiisu, nii et pead selleks lihtsalt valmis olema ja läbimõeldult toituma. Muidu pole trennist kasu.
 
Morning Glory 16. september 2015, kl 11.29
Veel paar motivaatorit:
Spordiklubiga liitumisel ja kuutasu maksmisel mõtle millise summa sa tuulde lased kui sa trennis ei käi ja jätkuvalt viilid.
Kujutle seda suurepärast, lausa võidukat tunnet kui oled trenni lõpetanud ja higiseid dresse seljast koorid :)
Kui võimalik ja vähegi sobib siis mine trenni hommikul/päeva esimesel poolel, muidu leiutad päeva jooksul endale miljon tegemist miks mitte trenni minna ja samas on nö. "päeva raskeim osa" kohe hommikul tehtud ja meeleolu tükiks ajaks kõrge :)

Põhiline motivatsioon on muidugi parem tervis, ilusam välimus, võimalus kanda neid rõivaid mida tahad, mitte mida saad...
 
vanasõna 19. september 2015, kl 09.35
Mitte mingi trenn ei aita, kui suust sama kogus sisse läheb.
 
MDV 09. oktoober 2015, kl 12.10
Ausalt, ma ka ei tea kuidas end motiveerida liikuma või sportima. Ülekaal pole suur ja toitumist suudan ka enam-vähem jälgida, aga sport ... see on üks jube asi, mida ma pole eriti sallinud juba lapseeast peale. Ainus spordiala, millega mulle on meeldinud kunagi tegeleda, on ujumine. Ma ei tea kas see on ligihiiliv vanadus või miski muu, aga nüüd ei taha ka enam ujuma/basseini minna, sest vesi tundub nii külm. Tegelikult ju tean, et see on ainult paar esimest minutit külm. Vot selline jube mutt olen! Aidake, palun :)
 
ehhee 11. oktoober 2015, kl 11.47
MDV, imelik soov. Aidake, aga peale sinu enda ei saa keegi aidata, tahe peab tulema iseendalt. Edasi saavad teised vaid pisut abistada.
Sama ka teemaalgatajale. Kõige kurvem on nende inimeste elu, kes aina loodavad teistele, arst tehku terveks, tööandja andku rohkem palka jne.
Oma elu saad elada vaid sina ise, kas tahad ennast hammastega hauda õgida, tahad paksu ja liikumatuna oma elu surma poole veeretada, kõik sinu enda kätes.
 
Smiley 25. oktoober 2015, kl 20.08
Spordiklubis käimisele on ka alternatiive. Kui oled rasvunu staadiumis, siis tegelikult 90% spordiklubi rühmatrennidest ei ole sulle ilmselt sulle sobivad. Kui, siis ehk vesiaeroobika.
Kodune võimlemine igati ok. Youtube's ja allalaadimiseks on saadaval päris head algajate videod, alustada võiks 20 min päevas. Hiljem lisada nt. 5-10 min kaupa osadel päevadel koormust.
Sööki tuleb aga lihtsalt kontrollida ja punkt. Saab toitu portsudena karpi ette valmistada, kaloreid märkida või lihtsalt ainult tervislikke asju koju osta. Keha ei ole prügikast
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!