Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
Kuidas ikkagi saaks lahti sest suitsust?
 
Ats 08. oktoober 2010, kl 18.15
Olen proovinud plaastreid. Ei midagi tolku peale topeltkulu (sigaretid+plaastrid). Olen lasknud ka Veskimäel nõelu panna. 2x. Esimesel oli kui kõrva pandi 3 nõela aga need läksid tulivalusaks ja pidin 5 päeva pärast välja võtma. Teisel korral pani mulle kõrva ja kätte elektroodid ja nii ma vedelesin 30 min. kõrv ja käsi tukslemas. Suitsuisu kadus 5 tunniks. Siis tagasi tubaka otsas. Siitloetud dimitrite jutt on jama ja ei vii kuskile. Vähemalt mind mitte.
Suitsetaja staazhi on 30 aastat.
No mida veel ette võtta?
 
Värdi 08. oktoober 2010, kl 19.34
Ikka ise pead suitsetamise maha jätma, kui arvad, et seda peab sinu eest tegema plaaster või nõelravi või veel miski, oled valel teel ja ei tule sul midagi välja.
 
toimikuvana 09. oktoober 2010, kl 02.31
http://www.maaleht.ee/news/tarbija/tervis/loogilise-motlemisega-suitsust-priiks.d?id=33693177&l=fplead
 
toimikuvana 09. oktoober 2010, kl 02.33
teine variant on siin - oota kuni tervis tuksis on http://naistekas.delfi.ee/persoon/elu_lugu/moni-mote-kui-oige-lopetaks-selle-sigareti-pahvimise.d?id=33660225&l=fplead
 
Ats 09. oktoober 2010, kl 09.12
Paraku olen ka mina neid artikleid ja kümneid veel juba lugenud. Siia pöördusin ma sellepärast, et ehk keegi teab mingit asjalikumat nõu ka anda.
 
onkel 09. oktoober 2010, kl 13.08
mis oleks asjalikum nõu? Kui sa ise ei saa, siis tuleb abi otsida. Artikli lugemisest ei saagi kasu olla, need on lihtsalt viiside tutvustamised. Sinu suhtumine, ahh see ei toimi, on lihtsalt lihtsa vastupanuteed minek - miks üritadagi, see nagunii ei toimi.

Ainuke, kes sulle suitsu suhu paneb oled sina ise ja ainuke, kes takistab sul suitsetamist mahajätmast oled sina ise.

Kui sa oled eelnevalt üritanud ja läbikukkunud, siis tea, et ainuke põhjus, miks sa läbi kukkusid oli meetod. Nagu esimeses viites kirjutatakse- plaastrite ja nätsudega ongi suitsust loobumine võimatu. Ja kui sa nõelraviga maha ei jätnud, siis lihtsalt ei jätnud. Võta Allen Carri kliinikuga ühendust või pakutakse ju veel hüpnoosi, mingeid antidepressante jne. Müüakse mingeid raamatuid.

Kui sa loodad mingit vanarahva tarkust, siis proovi rind meega sisse määrida, riputa kummagi kõrva otsa 100grammine sibul ja jookse keskööl alasti kaevuni ja tagasi - see peaks veerand tunniks suitsuisu ära võtma (peab olema kaduneljapäev)
 
nh 10. oktoober 2010, kl 19.55
Siis proovi tabletid ka ära ja kui sellest ka abi pole siis osta nöör. Ise samas seisus.
 
y 26. oktoober 2010, kl 23.53
Proovi Champex it.On öeldud,et suitsetamisest loobumise päev peab jääma 8kuni 14 päeva vahele.Ma tegin 5 ndal ja 6 ndal päeval ühe sigareti ja sellegi rohkem harjumusest kui vajadusest.7 st päevast ei ole mitte mingit vajadust tekkinud,Täna on 19 s päev.
 
Kent 02. november 2010, kl 13.52
Olin suitsetanud umbes-täpselt 24 aastat! Üks tuttav rääkis, et tema sai priiks manustades sellist preparaati nagu "TABEX" ! Otsustasin proovida... (usku, kui sellist erilist polnud, kuid kuna elav näide väitis, et reaalne - mis siis ikka!)
Täna üheksas suitsuvaba päev, loodan, et nii jääbki!
Preparaadiga ainult see probleem, et seda meil, st. Eestis ei müüda! Seda saab Lätist või Venemaalt, kus see pidi olema apteegist vabamüügi ravim! (ei oska täpselt öelda, mulle lätist toodi)
Olin seda ca nädal kasutanud, kui lugesin asja kohta netist ning avastasin, et asi toimib (toimis) nagu manuaalis kirjas! (läti keelsest õpetusest oskasin ainult välja lugeda päeva jooksul tarbimist vajavad kogused).
Olen eelnevalt proovinud plaastreid, kuid nende mõju on olnud ainult väga lühiajaline! (suitsetatav kogus vähenes mingil määral...)
Kuulsin ka kuskilt nõelravi ja laseri teemasid, kuid nendeni ei jõudnud ja hetkel olen rahul TABEX-iga!
P.S. eelnevatest foorumitest sain teada ka meil pakutavate vastavate preparaatide hinna, mis võrreldes TABEX-i hinnaga on mitmekordsed! Kuna ma ise kahjuks ei ostnud seda, ei tea ma ka selle täpset hinda, kuid karbil olev hind 7,80 LAT peaks olema õige! Plaastreid olen ostnud, kuid ka nende hind on oluliselt kõrgem, (toime ka nagu nadi võitu!)
 
üks naine 18. september 2011, kl 19.13
Mees mul suisetanud pikki aastaid ,nüüd 58 aja loobus aasta tagasiaasta tagasilaserteraapia abiga ,siis maksis see 1500 eek 3 korda . info Katri.oispuu@tervisetaastaja.ee. Mõjus väga hästi, peale esimest seansi juba . Ja isegi mingit tahtmist ei ole , oli ka varem proovinud plaastreid jne, esialgu kaal tõusis aga nüüd on ka see kontrolli all
 
nuih 18. september 2011, kl 20.29
katsun ka nõu anda.
Minu jaoks on suitsetamine HIRMUTAV. Ma olen end lihtsalt nii kaugele viinud aga kindlasti saab ka "kergemat" teed pidi.

Mis teha kui pole kasu sellest, kui midagi LUGEDA kuna hetkeline "täitumus" võib tekkida aga see on hetkeks, niikaua kuni sõltuvus mõistuse üle võtab.

See on mingi sisemine puudujääk ja miskmipärast on seostatud selle täitmine välise - suitsetamisega.
Eks see näi olevat üks libe ja lõputu tee. Aga väljaharjutamine võtab aega nagu musklitekasvatamine.
Ehk on siin kasu sellest, kui uskuda, et teisiti on võimalik elada ka endal?
 
häbi 23. september 2011, kl 23.50
allen carri audioraamatut kuulasin - ma staazhikas konija olen kaks kuud mittesuitsetaja juba. peaaegu mingisuguste kõrvalnätude või piinadeta. üsna meeldiv ja kerge on olnud:) audioraamatut kuulates ajas naerma ja naeratama. isegi tänaval kõndides ja kuulates olid liblikad kõhus, et "appi kui lahe, varsti on kaks kuud linnutiivul möödas ja siis ma kiidan ennast" sest siis ju tundus 2 tundigi liiga pikk aeg oodata... kõik see tundus nii lihtne ja kerge. ja nii see päriselt on ka. õnneks. tahtmist peab muidugi ka olema. aga see selgus ja see oma tõde tekkis mingihetk siis oma peas. ja siis tahtmine ka.

täna olen ma vaba sundmõtetest "oh lõpeks see asi kähku ära, saaks suitsupausile" või "selle teen ära siis lähen suitsetama" ja olen vaba salaja suitsetamisest, sellest häbist ja süümepiinadest oma tervise ees. ja need piinad aktiveerusid taas ja taas esimese mahviga järjekordest sigaretist. olen vaba külmetamast prügikasti kõrval keset talve,ise haisemast, kodu ei haise, ei pea nätsu kokku ostma, et hingeõhk värske "tunduks" :))

iga suits mis sa teed, provotseerib järgmist suitsu. allen carri meetod teeb sulle selgeks kui jaburaid asju suitsetajad ISE iseendale vabanduseks välja on mõelnud, et oma nikotiinisõltuvust välja vabandada. sa oled nikotiinisõltlane aga sa võid headmeelt tunda igast korrast kui sa oled seljatanud oma hetkelise füüsilise nikotiinihalluka (tunde nagu tahaks suitsetada) sest oled ära unustanud kõik need totrad vabandused mille abil jälle ja jälle sigareti süütad (igavus, et rahuneda, oma mõtteid mõelda - bullsh*t! etc).

see paganama allen carr dude on geniaalne. ma ei taha kõike ümber jutustada (õigemini väga tahaks sest ma tean kui kerge oleks sul siis loobuda) sest eestis on olemas inimesed kes sellega tegelevad ja kes on profid ja kelle töö, vaev ja leib see on. ja paganama aus leib! loodan, et sa nüüd vähemalt kaalud seda varianti sest lihtsalt loobuda ON võimalik
 
endine suitsetajia 28. september 2011, kl 14.45
Sama siin. Lugesin Allen Carri raamatu läbi...ja siis täna sai üheksa kuud täis, kui suitsetamise lõpetasin. Suitsetaja olin aga 42 pikka aastat. Minu mahajätmise soov oli nii võimas, ma lugesin ja soovisin, uskusin, et see raamat on viimne päästerõngas mulle...ja nii ta oligi. Peale raamatu lõpetamist, ülejärgmisel päeval ma suitsu enam ei vajanud. Ei olnud mul ärajäämis nähte ega piinlemist, täpselt nagu polekski kunagi suitsetaja olnud.
Soovitan kõigile, kellel on siiras soov loobuda...lugege hingega ja te suudate!
 
endine suitsetajia 28. september 2011, kl 14.46
Sama siin. Lugesin Allen Carri raamatu läbi...ja siis täna sai üheksa kuud täis, kui suitsetamise lõpetasin. Suitsetaja olin aga 42 pikka aastat. Minu mahajätmise soov oli nii võimas, ma lugesin ja soovisin, uskusin, et see raamat on viimne päästerõngas mulle...ja nii ta oligi. Peale raamatu lõpetamist, ülejärgmisel päeval ma suitsu enam ei vajanud. Ei olnud mul ärajäämis nähte ega piinlemist, täpselt nagu polekski kunagi suitsetaja olnud.
Soovitan kõigile, kellel on siiras soov loobuda...lugege hingega ja te suudate!
 
mittesuitsetaja 04. oktoober 2011, kl 17.51
Mina sain nii jagu,et hakkasin tablette võtma,järkjärgult suurendasin kogust ja kui suitsu ette panin,läks kohe süda pahaks.Nii olekski kõige tõhusam maha jätta kui sa lihtsalt ei taha seda ja tabletid aitavad.Kuur peaks kestma mingi 3 kuud..neid on erinevaid...
 
k 05. oktoober 2011, kl 09.40
mul tuttav jättis maha päeva pealt ja kinnise sigaretipaki hoidis alati käepärast,see oli tema tagatis ja kui tuli suitsuisu siis sõi leotatuid herneid need ei aja paksuks ka
 
reeli 18. oktoober 2011, kl 19.33
...juhuuu...lugesin ka Allen Carri raamatut ja viimase suitsu tegin 5. september...siiani on kõik hästi ja enda üle uhke. Olin muidu suitsetaja kuskil 25 aastat. Soovitan siiralt raamatut!
 
marii 19. oktoober 2011, kl 21.09
nõus ühe eelkõnelejaga - allen carr on geenius! üle kahe kuu õnnelik mittesuitsetaja :)
 
marii 19. oktoober 2011, kl 21.11
lisan, et olin suitsetaja üle 10 aasta..
 
Mart 19. oktoober 2011, kl 22.28
Krt, närvidele hakkab käima. Kõik need A.Carri kiidulaulude autorid ühelt ja samalt IP'lt.
Jäta krt see spämmimine.
 
Aili 20. oktoober 2011, kl 08.18
See Carri iseendale foorumitest reklaami tegemine on tõesti ajuvabaks juba muutunud. Mu ema näiteks käis seal seminaril ja ei jätnud midagi maha. Pingutas 3 päeva ja pani uuesti suitsu ette. Pole ikka nii lihtne, et "ei taha, aga jätad maha", tean veel vähemalt ühte, kes pani 1 kuu pärast suitsu uuesti ette. Inimesed, olge ettevaatlikud selliste suurejooneliste lubaduste ja reklaami ees!!!
 
häbi 21. oktoober 2011, kl 21.12
kordan - mina ei käinud koolitusel.mina kuulasin inglisekeelset audioraamatut. ja oleme ausad - motivatsioon, tahe ja eneseusk peavad loomulikult olema.

kui ei taha siis ei taha. nii muidugi ei ole
 
32 aastat suitsetaja 13. november 2011, kl 11.21
Käisin 1,5 aastat tagasi Allen Carri seminaril Tartus ja võin kinnitada,et asi toimib! Olin ka varem üritanud,kuid tulemusteta.Arvan,et ka raamatu läbilugemine annab soovitud tulemuse.
Olen endaga väga rahul,et hakkama sain!
 
kalle jõgeva 15. detsember 2011, kl 18.16
Allen Carr toimib 100 prosa, ei võta ju tükki küljest proovimine.

Edu saladus peitub selles - Peab lugema või kuulama huviga, häirimata ja korraga!

Ei pea olema tahet loobuda ega usku, ühesõnaga mitte midagi. Mina ei uskunud ei tahtnud maha jätta kuid kuulasin järjest audioraamatu 9 tundi ära ja järgmine hommik ei olnud enam isu teha. Kõik - alustasin 15aastaselt ja lõpetasin 28 pakk päevas :):):)

Pole reklaam, olen tavaline inimene Tartust, soomes ehitaja:):):)

EDU
KÕIGILE
 
Mina 15. detsember 2011, kl 20.33
Mina juba pole 1 kuu ja 2 nädalat suitsetajad sain abi nicorettide nätsudest vähemalt mulle aitab....
 
Sain lahti 27. detsember 2011, kl 20.25
tänu kangele iseloomule. Päevapealt hakkasin tõmbama ja maha jäi kah päeva pealt. Nüüd veebruari algul saab aasta täis.
 
Naine 32 05. jaanuar 2012, kl 07.34
Maha peab jätma põhjusel, et suitsetamine segab sinu elu. Niisama heast peast, kui tegevusega negatiivseid külgi väga palju ei kaasne, siis ei motiveeri ka. Mind ajendas päeva pealt loobuma see, kui ma tundsin mismoodi ma haisen. Mitte pesematusest, vaid olin justkui nikotiinist läbiimbunud. Tõmbasin 2 pakki päevas, 2 suitsu jutti. 15 aastat. Kui higistad ja tunned higilõhna asemel nikotiini lõhna, siis sai see mulle viimaseks piisaks. Jah, nädal aega oli väga suur tujukõikumine, aga elasin kuidagi üle. Kindlasti peavad ka lähedased olema sel ajal mõistvad ja mitte väga sel teemal totutama.
 
Naine 32 05. jaanuar 2012, kl 07.40
Ahjaa, mul on need suht kallid (olid ca 50 eur karp) Champix tabletid ostetud, aga kasutada ma neid ei julgenud - liiga palju ja püsivaid kõrvalnähte (isegi psühootilisi http://ehealthforum.com/health/champix-side-effects-t139846.html#b ja http://forum.nosmokingday.org.uk/showthread.php?t=2439 ). Mulle soovitas neid tablette üks tuttav, kuid samas hoiatas tugevate kõrvalmõjude eest. Kui inglise keeles googeldasin kõrvalnähtude osas, siis läks küll tabletiga lõpetamise isu üle. Seega, palun kontrollige väga hoolikalt, millised on võimalikud kõrvalmõjud kõiksugu suitsetamisest loobumist soodustavatel tablettidel, eriti kui nad on retseptiravimid.
 
äpä 21. jaanuar 2012, kl 14.22
kasta suits piima sisse, kuivata ära ja siis tõmba, pidi tekitama vastiku refleksi
 
Champix 25. jaanuar 2012, kl 16.05
oli just see, mis mul aitas maha jätta. Mingeidki kõrvalmõjusid mina 4 aastat tagasi küll ei täheldanud. Kogu möödunud 4 aasta jooksul pole KORDAGI tekkinud suitsuisu.Olin ülikooliajast saati suitsetanud üle 40 aasta.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!