Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
Mahajätja blogi
 
Smokey 03. jaanuar 2011, kl 14.15
Otsustasin, et nüüd küll aitab. Kui keegi tahab samuti suitsetamist maha jätta, või tunneb end üksi, siis kavatsen siia kirja panna oma tunded, libastumised, rasked hetked ja kõik muu mis maha jätmisega seostub...

http://suitseioleasendamatu.blogspot.com/
 
Kriss 03. jaanuar 2011, kl 18.08
Tere Smokey!
Loen huviga Su blogi,päris huvitav on juba teada kuidas see asi siiski lõppeb.
Nimelt mina isiklikult proovisin suitsust vabaneda nende kuulsate nõeltega mis pannakse kõrva,kahjuks aga hakkasin uuesti.
Olen suitsetanud umbes 10 aastat ja pole kunagi proovinud maha jätta kuni otsustasin seda 2010 detsembris.
Pole just väga kaugele omadega jõudnud.Koni jälle ees.
Nüüd ma muidugi tean ja olen tundnud elu ilma suitsuta jälle,ja loomulikult on see ikka tunduvalt parem elu.Lõhnad ja maitsed on palju paremad.
Eks ma hakkan siis uuesti pihta koos Sinuga Smokey!
Jõudu!
 
Smokey 03. jaanuar 2011, kl 20.38
Tore kui keegi kasvõi taustaks kaasa pingutab :) anna teada kuidas läheb, mina võin öelda ausalt, et hetkel veel konitamise järgi igatsenud ei ole...katsun iga paari päeva tagant vähemalt sissekandeid teha...:)) edu sullegi!
 
ka 03. jaanuar 2011, kl 22.44
üritan ka maha jätta, täna esimene päev ilma abivahenditeta, tegelt on veidi jama, jalad veitsa surisevad ja õppida on keeruline....
 
Kriss 04. jaanuar 2011, kl 15.24
eelmisele:
see et sul jalad surisevad ja õppida on keeruline on kõik sinu peas kinni.
Smokey:
Täna oli õnneks nii kiire tööpäev et suits ei tulnud ültse meelde.
Hommikuse kohvi kõrvale tahtsin ikka no nii väga,aga õnnestus ikka ära hoida.
Mind aitavad muidugi nõelad ka.Otseselt nälga polegi olnud on vaid üks tobe harjumus ja kõik.Kui sellest lahti saaks oleksin väga õnnelik.Oleksin mitte suitsetaja lõpuks.
Elame,näeme mis edasi.
 
qwerty to Kriss 04. jaanuar 2011, kl 16.39
Nõelad aitavad siis, kui sa arvad, et need aitavad. Samahästi võiks sa end igakord naaskliga torgata kui mõte suitsule läheb.

Nõelravi puhul ongi selgeks tehtud, et kuigi nende abistavat toimet on mingil määral kinnitatud, ei ole vahet, kas need nõelad paneb sulle proff või Kihnu Virve - tulemus on täpselt sama. Nii need platseebod toimivadki.

Ma ei räägi seda sulle, et su enesekindlust vähendada, vaid ole enesekindel ja unusta need nõelad. Sa oled need päevad toimetulnud mitte tänu nõeltele vaid tänu enda tugevusele. Sest kui sul peaks raskeks minema, keskendud sa taas nõeltele ja unustad probleemiga tegelda ja langedki tagasi algusesse, kuna probleem ei ole ebaefektiivsed nõelad, vaid nikotiinisõltuvus.

Nõelravi ja muude "ravi"meetodite kohta on lustakas ülevaade (inglise keeles) tehtud siin: http://www.youtube.com/watch?v=5w7fztpQego

Nõelravist saad kuulata 2:20-3:20

Edu!
 
Smokey 04. jaanuar 2011, kl 21.57
Tänud Kriss, anna ikka teada kuidas läheb - ja tubli oled :)) jätka samas vaimus, kohe kohe on mul 4s päev möödas :)
 
Smokey 06. jaanuar 2011, kl 22.22
Kuda edeneb Kriss :)?
 
to Smokey 09. jaanuar 2011, kl 21.09
Kirjutasin su blogisse, aga arukam oleks vist siia oma küsimused esitada.
Kalev
 
Smokey 09. jaanuar 2011, kl 22.39
Kirjutasin sulle blogisse ka vastuse, aga võid ka siin küsida, ei tea kas ma just spetsialist olen aga vahel aitab ka arutamine ...
 
mina ka 1 nädal suitsuta nüüd:) 10. jaanuar 2011, kl 05.46
Mina ka 1 nädal suitsuta nüüd:) Ilmselt oleme peaaegu samal ajal alustanud, loodan ja olen kindel endas niipalju kui suudan.Täna 8 päev! Oh küll ma olen tubli:D
suitsetanud 20 aastat ja umbes pakk päevas.
 
Smokey 10. jaanuar 2011, kl 13.11
Tubli :) tore kui need uue aasta mahajätjad kõik suudakski maha jätta :) mina igastahes kavatsen üritada.
 
asdasd 10. jaanuar 2011, kl 17.54
kahjuks on uusaasta lubadused väga lühiajalised, sest võetakse ette mingi muutus ja seda tehakse tahtejõuga. See tähendab mugavustsoonist välja tulemist ja kuna tegemist ei olnud nii väga südamesooviga kui uusaasta lubadusega kipuvad need olema lühiajalised.

Smokey ka sina oled olnud väga tubli, kuid ka sinul ei ole lõpptähtaega. Sa elad juba mitmeid päevi rõõmsa mittesuitsetajana, kuid ikka muretsed, et äkki langed tagasi. Äkki tuleb suitsuisu või kiusatus peale. Sinu eesmärk on negatiivne - mitte suitsetada kogu ülejäänud elu. See tähendab, et kahtlus jääbki hinge, sest kuidas sa tead, et sa oled sellega toime tulnud päevani, kui sul saab elatud see ülejäänud elu?

Sa pead enda eesmärgi ümber muutma - positiivseks. Alles siis on su eesmärk täidetav. Ma olen isegi üritanud tahtejõuga maha jätta ja olen ka kuus kuud ilma olnud, kuid ma ootasin aina, et ma ärkan ühel hommikul üleva tundega- jess ma olen sellega hakkama saanud. Seda ei saabunud. Selle asemel ma muretsesin iga võnke pärast, mida ma tundsin ja teatud olukordades igatsesin ikka ja jälle suitsetamist. Sa oled õigel teel. Lihtsalt mõttesta see enda jaoks ka lahti.
 
Kalev 10. jaanuar 2011, kl 20.33
Smokey; Mul selline küsimus , kui tihti sa sellele mittesuitsetamisele päevas mõtled, Kas see on päeva läbiv teema, või on ka hetki kus sa selle unustad. Ma ei taha küll elada päev korraga, kus lükkad suitsetamist aina edasi. Ma proovin oma eesmärgi seada sellise " ei suitseta enam kunagi ". Siis ei tohiks jääda ka mõtteid, tahan - ei taha, ja äkki vahel teen. Sai veidi segane sõnavõtt, kui keegi oskab selle paremini lahti mõtestada, on need igati oodatud.
 
Smokey 10. jaanuar 2011, kl 20.45
Kalevile:
Tead eelmisel 2-l korral kui maha üritasin jätta, siis täpselt nii ma päevast päeva elasingi, et ma mõtlesin koguaeg, et ma ei saa enam suitsetada - aga tahtmine oli koguaeg. Noh kasvõi mingi osa juurde päevast kuulus suits - hommikukohvi kõrvale, tööl puhkepauside ajal, koju tulles. Ja kuna suitsetamine oli nii suur osa mu päevarutiinist, siis ma tundsin lisaks suitsule ka sellest rutiinist puudust...
Praegu aga on ni, et esimesed 3 päeva olid kõige raskemad kui seda üldse raskeks saab nimetada - selles suhtes et siis tuli mul 2-3 korda päevas pähe mõte suitsetamisest. See, et ma ei suitseta - sellele ma tegelikult ei mõtle eriti. Jah, ma panen kirja uitmõtted mis mul aeg ajalt tekivad oma blogisse ja siis ma arutlen selle mittesuitsetamise üle. Ja kõige rohkem mõtlen ma sellistes olukordades, kus ma varem kippusin ahelsuitsetama - siis käib korraks läbi peast, et mis siis kui ma nn seltskonna mõttes äkki nõrgaks muutun... aga tunne on mul kapitaalselt teine kui eelmistel kordadel. Sellist hirmsat isutamist ei toimu... täna näiteks võin käsi südamel öelda, et ei ole ma kordagi mõelnud sellele et ma ei suitseta. Enne selle postituse kirjutamist siis. Ma ei tea kas sa said oma vastuse siit, aga kui sa tahtsid küsida, et kas ma piinlen päevad läbi mittesuitsetamisele mõeldes, või on mul ka hetki kus ma ei mõtle mittesuitsetamisele üldse - siis vastus on see, et 99% päevast ei tule mul oma suitsetaja/mittesuitsetaja staatus üldse meeldegi. Mingid kahtlusehetked on, aga üldiselt on mu enesetunne nagu ma ei oleks elades suitsetanudki, ehk siis ma sisuliselt ei tunne sellest üldse enam puudust... miks eelmine kord oli teisiti ma ei tea, võin ainult aimata...
 
Kalev 10. jaanuar 2011, kl 22.13
Smokey; Tänud, sain oma mõtetele kinnitust. Suitsust tuleb loobuda mitte seda esimest libastumist edasi lükata.
 
AGA 13. jaanuar 2011, kl 14.35
minul on nii, et esimesed kaks kuud ilma suitsuta olid suht kerged, ei mingeid võõrutusnähte, isutamisi ega kiusatust suitsu teha.Nüüd, kus neljas kuu käes,on jama ,sest koguaeg on jube suitsu isu.Pean end ikka täiega tagasi hoidma, et mitte kasvõi ühte suitsu teha.Ja kusjuures esimesed kaks kuud ,mis ilma olin, oli ainuke tunne,uhkusetunne enda üle, et nii rõvedast tegevusest vabaks sain ja suitsuhais pani pea valutama,aga nüüd pean ikka täitsa pingutama, et puhtaks jääda.
 
n 16. jaanuar 2011, kl 12.55
Tahaks teada kui paljud teist on hakanud suitsetama uuesti kui paus on olnud ligi aasta või isegi rohkem.Miks hakatakse uuest kohlama kui on suudetud pikalt ilma suitsuta olla,
 
maika 16. jaanuar 2011, kl 14.00
Ma ei ela Eestis. Jätsin suitsetamise detsembri alguses, tulin aasta alguses nädalaks Eestisse puhkama ja minu esimene euroost Eestis oli pakk suitsu lennujaamast. Jätkasin suitsetamist kogu Eestis oleku vältel. Eestist ära sõites tuli mul natuke ennast kasvatada, et mitte suitsu kaasa osta. Noh, ja nüüd olen 9 päeva ilma suitsuta. Ei isuta üldse. Ise ka ei saa aru, mis mind Eestis tabas. Lihtsalt see, et seal suitsud odavad vist. Pean aga ütlema, et söögiisu on küll tõusnud ja tuleb ennast selles liinis talitseda.
 
naine 19. jaanuar 2011, kl 15.23
Küsiksin Smokey käest.
Oled naine?
Kaua oled suitsetanud?
Sry., pole aega blogi lugeda.
Ma ise 30a. suitsetanud ja mind aitab ainult kahurikuul.:(
 
Smokey 19. jaanuar 2011, kl 21.27
Naine olen, ja 10 aastat suitsetanud suures plaanis...
 
lg 31. jaanuar 2011, kl 17.02
Hei,Smokey :) Mina jätsin maha tänasest. Mulle meeldib väga Sinu mõtteviis ja jälgin ka edaspidi sinu blogi :)))
 
nimetu 02. mai 2011, kl 21.57
ise ei suitseta ei tööl, ei pikematel/ lühematel reisidel olles. ei suitseta autos, tänaval samuti mitte. pole seda mõtet/ tahtmist. nii, kui kodu uksest sisse saan on läbi. suits suitsu järel.
 
Smokey 09. august 2011, kl 13.14
Lugesin oma esimest postitust, ja vat mida ma kõike kartsin :) "libastumised, rasked hetked ja kõik muu mis maha jätmisega seostub..."

Täitsa naljakas, et mitte midagi nendest ei ole mul nüüd 8 kuuga ette tulnud mis ma ilma suitsuta olen elanud :))
 
Mannu 26. august 2011, kl 16.09
Jätsin suve keskel maha, olen poolteist kuud mittesuitsetaja olnud. Samamoodi tundsin, et see läks üllatavalt kergelt! Hea on ju olla, parem kui enne. Kergem hingata, tunda lõhnu ja maitseid selgemalt, ise hästi lõhnata, omada rohkem energiat, samas vähem peavalusid (mis mind vaevasid sageli, osaliselt kindlasti ka suitsetamisega kaasnevast pidevast vingumürgituse seisundist organismis), mitte arvestada oma aega suitsupausi võimalusest suitsupausi võimaluseni, vaid oma tahtmise järele jne jne, ma võiks neid põhjuseid kirja panna väga palju. Iga päev leidsin endale kohe mitu põhjust, mille üle õnnelik ja uhke olla kohe kui mõte suitsu peale läks. Ja päev-päevalt üha vähem mõte selle peale läheb. Usun, et suudan tõesti enam mitte kunagi suitsu ette panna ja endale kindlaks jääda. Kuna nii lihtsalt on elu palju kvaliteetsem ja nauditavam kui see oli suitsetajana. Suits ei anna midagi juurde ju. Suitsetaja arvab, et annab, kuna temas räägib sõltuvus. Valesti arvab ;) Jõudu kõigile, kes tunnevad, et on hetketi raske, kuid ometi on endised suitsetajad ja edaspidi mittesuitsetajad, jätkuvalt! :)
 
Smokey 01. november 2011, kl 09.53
Nüüd on kas külmetus üle elatud, ja tapvat köha mis iga külmetusega varem kaasnes, ei ole enam :) Nohu - JAH - köha - ei. Ma poleks uskunud et suitsetamise mahajätmisel ka selline mõju on :)) Ikka suitsuta.
 
Smokey... 07. detsember 2013, kl 22.23
... kui keegi seda postitust loeb, siis uhkusega võin teavitada, et 1.01.2013 täitub suitsetamise mahajätmisest 3 aastat :)
 
Smokeyle 08. detsember 2013, kl 19.58
Seda oli rõõm lugeda!
 
kogemuseks 09. detsember 2013, kl 14.52
3 aastat ilma juba on midagi!Ma pidasin eelmise aasta detsembrist 9 kuud puhtana vastu siis mõtlesin, et pahviks huvi pärast ühe suitsu, et meenutada kuidas oli. Kuna küsida seda ühte kuskilt ei olnud siis ostsin paki, et sealt see üks välja koukida...ja nüüd olen nullis tagasi...jälle siin lehel, et leida jõudu alustamiseks maha jätta...
 
Smokey 17. detsember 2013, kl 19.32
.. eks mul endal ka hea meel. See tundus nii võimatu, aga tegelt oli ainult mõtlemises kinni :)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!