Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
suitsetamine
 
sobe 28. veebruar 2012, kl 20.15
Ostan 2010.a. raamatu Lihtne meetod lõpetada suitsetamine
Allen Carr
 
Eva 03. märts 2012, kl 00.26
Ära osta raamatut - jäta lihtsalt suitsetamine maha!
Lihtsat pole selles küll nagunii tegelikult midagi ei raamatuga ega raamatuta.
Mul endal juba 39 suitsuvaba päeva olnud.
Vahepeal ei tule enam nagu meeldegi. Aga kui tuleb, siis oi kuidas tahaks...
See tundub küll tõsi olevat, et palju kergem on vabaneda nikotiinisõltuvusest kui suitsetamise sõltuvusest, s.t. harjumusest suitsetada.

Esialgu proovisin maha jätta niimoodi, et suitsupakk oli hädaabinõuna ikka kodus. Et kui väga vaja, siis tõmban.
Välja tuli niimoodi, et kogu aja oli väga vaja nagu ennegi.
Siis enam ei ostnud suitsu koju.
Mida pole, seda ei saa ka kasutada. Lihtne?
Ei ole! Aga saab hakkama.
 
Ly 03. märts 2012, kl 20.28
> Vahepeal ei tule
> enam nagu meeldegi. Aga kui tuleb, siis oi kuidas
> tahaks...
> See tundub küll tõsi olevat, et palju
> kergem on vabaneda nikotiinisõltuvusest kui suits
> etamise sõltuvusest, s.t. harjumusest suitsetada.
>
>
> Esialgu proovisin maha jätta niimoodi, et s
> uitsupakk oli hädaabinõuna ikka kodus. Et kui väga
> vaja, siis tõmban.
> Välja tuli niimoodi, et kog
> u aja oli väga vaja nagu ennegi.
> Siis enam ei o
> stnud suitsu koju.
> Mida pole, seda ei saa ka ka
> sutada. Lihtne?
> Ei ole! Aga saab hakkama.

See jutt vastab tõele, sain nikotiini sõltuvusest lahti, aga harjumus on jube, nüüd üritan harjumusest lahti saada ja pooleldi on see õnnestunud.
 
kondaja 03. märts 2012, kl 20.47
Nii ta on, et iga koht kus sa elus oled jõudnud mõned suitsud teha on selle needusega ka seotud. Ega muidu ei öelda ,et aasta on see aeg mille möödudes võib inimest mittesuitsetajaks pidada. 8-10 nädalat (oleneb suitsetamise staazist) on aeg , kus on ikka väga raske s.t. tuleb ületada raskused, mis seotud igapäeva suitsetamisega teatud kohtades ja sellega seotud rutiinidega. Ei ole kerge, tõesti ei ole... kuid olen täiesti veendunud, et ei plaastri, nõelade, raamatu või millegi muuga ei ole see kergem , kui lihtsalt maha jättes. Odavam ainult!
 
kiska 03. märts 2012, kl 23.49
julgen vastu vaielda - jätsin maha Allen Carri meetodiga (käisin küll seminaril, mitte raamatuga) ja sain sealt selliseid mõttekäike ja innustust, et oli väga palju lihtsam kui muidu oleks olnud (olin ka varem ise proovinud).

Ja, sõltub küll inimesest, aga minu jaoks oli "raske" aeg 3-4 päeva; pärast seda läks aina lihtsamaks. Suitsetamise mahajätmiseks on vaja seda kindlat mõtet, et nüüd jätangi maha ja see on lõplik. Suitsetamine ei ole enam vastuvõetav ega võimalik variant üheski olukorras. Ja päris ise ma selle mõtteni ei jõudnud (poleks sutnudki), alati hakkas aju ikka mingeid eriolukordi välja mõtlema või suutsin end veenda, et "homme" võin ju ka maha jätta, sest kiiret ju ei ole. AC-st sain uusi selgitusi, kust need mõtted üldse tulevad, miks ma ikka peaks ise tahtma maha jätta, kuidas sõltuvuses aju ei suuda adekvaatselt toimida kui asi puudutab suitsu, jms.

Eelnevad kommenteerijad on tublid küll, kui suutsid puhtalt tahtejõuga maha jätta, aga see ei tööta kõigi puhul. Pealegi olen ma väga õnnelik, et mul ei ole tüüpilist mahajätjate muret: "ohh, kuis tahaks praegu suitsu, aga enam ju ei tohi". Pigem on: "varem oleks praegu suitsu teinud, aga nüüd olen ma sellest vaba".

Kahjuks mul raamatut müüa pole, aga amazonist ehk leiad. Aga kindlasti soovitan seda meetodit. Edu!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!