Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
tahaks loobuda suitsust
 
pakk punast päevas 19. jaanuar 2013, kl 00.33
Kuidas lahti saite?
 
mina sain... 19. jaanuar 2013, kl 20.24
... enneolematu tahtejõuga, ise ka ei usu.
 
tahaks ka, 19. jaanuar 2013, kl 20.36
aga tulutult olen aina jätnud ja aina jätnud, aga ikka suitsetan. See ajab hulluks.
 
hm 20. jaanuar 2013, kl 08.16
Punased pakid on suhteliselt suure nikotiini sisaldusega. Peaksid algatuseks kõige lahjemate peale üle minema ja sealt on lihtsam lõpetada ilma igasuguste plaastrite ja muu tränita.

tahaks ka

Kui kaua sa oled suutnud olla ilma suitsuta? Millal tuli tagasilöök?
 
Siristaja 20. jaanuar 2013, kl 11.26
Tere
Kes sooviks homsest suitsust loobuda, koos minuga? Koos oleks kergem vast, toetus, omi mõtteid kirja panna jne.
 
Ära tee 20. jaanuar 2013, kl 18.53
Mina loobusin täpselt aasta tagasi ja nüüd kahetsen täiega.
Kehakaal on nüüd aastaga kerkinud 20 kilo ja palju sitem on olla kui suitsetades. Kaalu aga ei saa alla mingi väega.
Niisiis, ära lõpeta suitsetamist. Kõik kes räägivad sulle midagi muud, siis nad valetavad.
 
naine 21. jaanuar 2013, kl 01.33
mul kerkis kaal juba paari kuuga...ja olen ka nüüd tegema hakanud, sest kaalu tõttu hakkasin hingeldama , lisaks meeletu söögiisu.
 
viimasele 21. jaanuar 2013, kl 16.17
Kas uuesti suitsetama hakates hakkas ka kaal vähenema?
 
piilu 22. jaanuar 2013, kl 16.26
Teate, armas rahvas, see on lihtsalt...ma ei tea, mis. Kaks aastat tagasi tegin südame enda vastu kalgiks ja kõvaks ja jätsin suitsetamise maha. Hull värk - mul on südamest kahju kõigist, kes minuga sel ajal kokku pidid puutuma. Esiteks: olin kõik aeg õnnetu ja tige. Nutsin palju, nähvasin kõigile lihtsalt tühja koha pealt...Jälgisin küll hoolega, mida suhu pistan, aga võtsin ikkagi kaalus juurde nagu elukas. Pesamuna lõpetas sel aastal kooli ja ausõna, mul oli selline tunne, et tuleb minna matkatarvete poodi ja osta endale aktusele minekuks selline pidulik kuue-inimese-telk, mitte miski kapist enam selga ei mahtunud... :D Pidasin vastu pool aastat ja hakkasin uuesti suitsetama. Teate, ma ei ütle, et "ärge jätke maha". Ütleksin hoopis: "Mõelge, enne kui alustate!" Kes on maha jätnud ja ellu jäänud ;D, säilitanud oma rõõmsa meele, tervise ja normaalse eluviisi - minu lugupidamine ja respect! Ja kes on ebaõnnestunud nagu minagi, neile: pea püsti, alati võib ju uuesti proovida...
 
aasta 23. jaanuar 2013, kl 10.40
Mina jätsin suitsetmise maha aasta tagasi. Tõmbasin ka umbes paki päevas. Mahajätmisel ma abivahendeid ei kasutanud. Ei ütleks ka,et eriti tahtejõuline inimene olen, seekord lihtsalt läks kuidagi nii lihtsalt, kuigi olin üritanud korduvalt varemgi maha jätta. Soovitan vaadata Allen Carri filmi. Ma ei jätnud küll kohe pärast filmi vaatamist maha, aga sealt saadud mõtted aitasid õnnestumisele kindlasti kaasa.
Kaalus võtsin juurde ehk 5 kilo, aga tervis ja raha, mida selle arvelt säästan, on seda kindlasti väärt.
Neil, kes ütlevad, et tervis on pärast loobumist kehvaks läinud, on see juhtunud arvatavasti kaalutõusu tõttu. Saate oma kaalu normi, läheb ka tervis paremaks.
Minul hakkas kaal tõusma, sest seedimine aeglustus. Mitmed esimesed kuud (võis isegi pool aastat olla) oli mul kõht kinni kogu aeg, valutas, oli turses. Uurige, millised toidud kiirendavad seedimist ja võtke need menüüse, aitab vaevuseid ja kaalutõusu leevendada.
 
Loen carri raamatut 23. jaanuar 2013, kl 14.52
Aga kust saaks osta või laenutada filmi?
 
aasta 23. jaanuar 2013, kl 22.24
Ma ei teagi, kust seda filmi saada võiks. Mulle sõber andis usb pulga peal :)
Aga film oli ingliskeelne ja subtiitreid ma sellele ei leidnud (aasta tagasi, võibolla nüüd on ka subtiitrid saadaval).
 
naine 24. jaanuar 2013, kl 00.17
no kasutasin neid seedimist soodustavaid vitamiine ja toiduaineid niikuinii.

teen nüüd jälle suitsu ca 5 tk päevas ja veel pole kaal langenud-vaatan kuidas paari kuu pärast.

paraku on kaalu ikka väga raske langetada.
 
hehe. 24. jaanuar 2013, kl 23.54
jatsin maha. +8kg.
paari aasta parast hakkasin uuesti, -2kg..
soltub ilmselt ka vanusest, ei lahe need kilod enam kuskile.
aga plaanin lahiajal jalle maha jatta selle suitsu, see pidev koha soob narvid..
 
mh 25. jaanuar 2013, kl 19.05
Seda ma kahtlustasingi, et uuesti suitsetama hakkamine kaalu ei alanda.

Millest te loobujad abi olete saanud?
 
hehe. 29. jaanuar 2013, kl 15.51
ma teist päeva e-sigaretiga. väike segadus on hinges, nagu peaks kogu aeg kuhugi minema aga kuna vedelik on nikotiiniga, siis ilmselt suuremaid nähtusid veel pole tulnud - hetkel veel rahul ja seedimine ka korras:)
 
mh 01. veebruar 2013, kl 19.00
hehe, sa ei ole loobuja, sellepärast sul ongi kõik korras. Sinu organism saab nikotiiniannuse kätte, probleemid hakkavad, kui jätta organism nikotiinist ilma.
 
anni-hels 07. veebruar 2013, kl 13.28
Oijahh... mul teine päev praegu ilma, tõmbasin kuni 2 pakki päevas. Plaaster on peal ja kodus õnneks suitsu ei ole. Kavatsen ka e-suitsu endale soetada :)
 
Ostke snussi 13. veebruar 2013, kl 04.45
Ärge sigarette ostke ja saadeki lahti, kas pole lihtne,
 
viimasele 14. veebruar 2013, kl 20.42
Tead õpi õigekiri vähemalt ära, kas pole lihtne?
 
Kajakas 26. veebruar 2013, kl 18.51
Jätsin suitsetamise nüüdseks juba 2 aastat tagasi. Päevapealt. Loomulikult eelnes sellele väike enesetöötlus miks ma seda üldse tahan ja teen. Ja ma tõesti tahtsin, eelkõige vabaneda igasugusest sõltuvusest. Oli väga raske - harjumuse jõud on ikka tohutult suur. Kuidas? Hommikuse kohvi kõrvale nt ei teinud enam suitsu vaid leidsin asendustegevuse - nõudepesumasinast nõude kappi ladumise näol. Tööl aitasid kõrsikud,mida oli hea sigareti kombel näpuvahel hoida ja suitsetamist imiteerivaid värske õhu mahvid sügavale kopsu päästsid ka. Iga suitsu igatsev mõte sai lämmatatud mõne tegevusega - peamiselt koristamise ja küürimisega. Kilosid tuli tõsi küll juurde +8 kuid kaal jäi püsima aasta möödudes.Enam juurde ei tulnud. Loomulikult oli nukker vaadata, kuidas järjest vähem riideid selga mahtus ja kannikale pekk peale kasvas (samas - ka büst suurenes A-st B-le, mis muutis figuuri palju naiselikumaks). Kõigest läbielatust hoolimata olen tänaseks väga häpi - hingata on kergem, silmade all pole enam "pelmeene", näonahk on rõõsa ja värske, juuksed-riided ei haise,.. Samas on ka miinuseid - info ei liigu (suitsuruumis kuulsid ikka värskeimat teavet),aega on vahel liiga palju üle jmt. Igaljuhul tasub proovida. Kui väga tahta, saab ilma abivahenditeta hakkama küll. Uskuge endasse! Soovin kõigile jätjatele edu!
 
naine 05. märts 2013, kl 03.01
suitsetan uuesti ja kaal o veidi langend. ja on kergem käia ka...nii kurb et need kilod lisanduvad. ehk oleks pidanud kohe hakkama poegandeid närima vms.mul oli just lutsukommid suitsunälja vastu...
 
võimatu loobuda? 07. märts 2013, kl 13.49
Maha jätta? Retsept on imelihtne: 1. võta taskust veidi raha 2. leia aadress "nikostopp.com" 3. mine sinna kohale.
Kui minusugune ahelsuitsetaja 20 aastat on suutnud ilma igasuguste vaevusteta mitu kuud ilma olla siis suudad seda ka Sina kes sa otsid oma idiootlikule harjumusele vastumürki.
Mõtle mis meeletu, raske tööga teenitud raha sa iga kuu lihtsalt õhku puhud?
Mõtle oma pigist tilkuvatele kopsudele ja suitsupilves lämbunud südamele.
Mõtle oma ilusatele munakollastele hammastele.
Mõtle oma turvamehe staatusele kes peab pidevalt jälgima mitu suitsu veel alles on ja kas ori peaks uue paki järgi juba minema.
Mõtle oma rögisevale hingamisele..paras laudas koos sigadega röhkida.
ja siis mõtle plussidele mis suits sulle annab;)
 
tervitus koka poolt! 07. märts 2013, kl 15.48
nii paljusid kui mina tean, kes on seal nõelravis käinud, siis ma ei tea kedagi, kes seal suitsetamise maha jätnud oleks.

Aga eks see ole endale sisendamise raviga ikka nii, kui sa suudad endale selgeks teha, et nõelad kõrvas on abiks suitsetamisest loobumisel, siis nad aitavad ka.

Mina söön praegu nikotiinipastille ja suitsuisu kui sellist küll ei ole.
 
lesginka 02. aprill 2013, kl 21.47
Suitsetasin 21 aastat, jätsin maha 5 aastat tagasi. Isegi ei tea, mis ma siin foorumis täna teen :-))

+15 kilo tuli ja jäi.

maha jätta ei olnud keeruline, aga tuleb endale selgeks teha, et tõmmata ei tohi ühtki mahvi! mitte mingil juhul.

plaastreid ei kasutanud, neid võltssuitse küll, umbes 2 kuud.

jube palju kulus mahlu, vähese suhkruga teed. kogu aeg oli klaas käe juures. sealt mahladest tulid mu esimesed lisakilod.

libastunud ei ole. ei saakski. siis oleks ma kohe ka uuesti suitsetaja.

suitsuisu tuleb viimased 3 aastat peale umbes 3-4 korda aastas ja kestab siis üliintensiivselt tunde ja tunde. varem oli seda muidugi sagedamini.
 
Lilian 03. aprill 2013, kl 02.21
Mina jätsin suitsetamise maha 12 aastat tagasi. Mingeid kilosid õnneks juurde ei tulnud. Asi oli nimelt lapseootuses ja siis oli seda lihtne teha, lapse tervise huvides. Hiljem ei tõmmanud juba põhimõtteliselt ja jonni pärast, et alustamist vältida, lisaks lapse kasvukeskkonna pärast. Ainuke huvitav aspekt asja juures on see, et isegi 12 aastat hiljem istub väike nikotiinisarvik aeg-ajalt õla peal ja räägib mulle - "vaata kui ilusad suitsupakid. Ja sinu lemmiksuitsud on siin! Ostaks ühe paki, tõmbaks ühe sigareti?
Ainult tahtejõuga surun tunde maha ja siis paar kuud jälle sarvik kadunud. Ja tegelikult on paganama hea (enese)tunne mitte suitsetada, teadmine, et mitte sigarett ei valitse minu üle, vaid mina sigareti üle. Lisaks säästetud raha, aeg ja tervis.
Ülekilodega võitlejatele aga teadmiseks, et ülekilod ei tule mitte alati ainevahetuse aeglustumisest, vaid sageli nikotiinivõõrutusstressist ja sellega kaasnevast pingete maandamise vajadusest, mis avaldub tavaliselt söömises. Eriti suureneb suhkrut sisaldavate toiduainete söömine ja igasugu krõpsude söömine, mõnikord ka kommid. On fakt, et enamik (ahel)suitsetamisest loobujaid hakkavad rohkem näksima, ma ise hakkasin samuti alguses natukene rohkem šokolaadi sööma. Igapäevast menüüd ei tohi aga muuta. Kuigi seda on kerge öelda, kuid raske teoks teha. Nagu ka suitsetamist maha jätta.
Oma mehele pressisin kümme aastat peale, et ta suitsetamise maha jätaks, ahvatles ju ta mindki kogu aeg oma mõnusa aroomiga sigaretisuitsuga, kuigi ta ainult väljas suitsu tegi. Tehke elumuutus, ostke sigarettidele kuluva raha eest hoopis ujula või treeningkeskuse kuukaart (ja raha jääb ülegi), jooge rohkem vett, liikuge rohkem, muutke elurütmi. Minu mehel läks kümme aastat hoovõtuks, et nii toimida ja suitsetamisest loobuda. Nüüd näeb viis aastat vanemana, kuid mittesuitsetajana palju noorem välja, kui viis aastat tagasi suitsetajana.
 
... 29. aprill 2013, kl 14.30
Mul tuli aastaga 30 kg. juurde ja maha ei saa kuidagi. Järjest tõuseb.
Aga lahti sain nii, et mul oli meeletu köha ja bronhiit. Loomulikult ei saanud ma suitsetada, kui vaevu vaevu hingata sain.Tänu inhalaatorile jäi ikka hing sisse. Kui hingamine mingi 5 päeva pärast paremaks läks, oli esimene mõte peas, et nüüd saan ometi suitsu teha. Aga eneselegi ootamatult, mõtlesin, et kui juba 5 päeva olen ilma olnud, siis miks ma üldse uuesti ennast rikkuma hakkan. Paar päeva oli küll kiusatus, aga see läks ruttu üle. Ainuke halb asi on jah see kehakaal...
 
mees 50 29. aprill 2013, kl 16.44
Mul läheb 26 päev ilma suitsuta, aga kaalu peal selgus, et 8 kg on juurde tulnud. Appi-appi 400 g tuleb päevas kaalu juurde.
 
nu jah 30. aprill 2013, kl 15.37
Raskust kipub juurde tulema. Sunni ennast liikuma, mine jaluta iga päev, natuke leevendab.
 
Vladolf Putler 30. aprill 2013, kl 20.50
Loll jutt suhu tagasi. Kehakaal kipub küll tõusma, kuid sellest saab siiski lahti.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!