Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
mahajätja
 
leida 01. märts 2013, kl 10.49
Olen olnud nädal ilma suitsuta ja see on kohutavalt raske, mõte on kogu aeg sigarettide ümber.Olen 56 ja peaaegu 40a. suitsetanud naine.Viimasel ajal ei olnud enam nii palju võhma kui varem ja näonahk muutus kahvatuks ja koltunuksst. suitsetamine mõjutas selles vanuses juba väljanägemist.Sigareti süütamist väldin ainult mõtte jõul, et varsti on mul kergem hingata(juba praegu on) mu nägu muutub jumekamaks,süda saab paremini töötada, tunnen endas rohkem jõudu.Kui kaua võtab aega, et suitsuhimu enam ei tuleks.Abivahendeid ei ole ma kasutanud, võib-olla peaks nätsu ostma. Ei uskunud, et mahajätmine saab nii raske olema, näis kas õnnestub vastu pidada.
eid_1510c1180a990c 01. märts 2013, kl 11.15
Küll sa pead vastu ja tubli oled, et suutsid sellega algust teha ja mine võiduka lõpuni.
 
urraa 01. märts 2013, kl 11.55
olen väga uhke su üle! ära anna alla, allaandmine on töllide jaoks. ja just nimelt nii, et i mingeid abivahendeid, lihtsalt otsustad ja teed. ise olen seda teinud ja pool aastat kestis suitsuisu, nüüdseks vihkan suitsuhaisugi. ja muutus, mis toimus minu tervises, on kirjeldamatu. lihtsalt nii hea on olla. pea vastu!
 
Leonid 01. märts 2013, kl 22.17
leida ,sa oled tubli.alustasid suitstemisega juba algkoolis ja enne pensionile jäämist löpetad.hea näitaja.
 
priima 01. märts 2013, kl 22.19
Palju õnne, tubli, tubli, tubli!Mäletan veel väga selgelt... algus on julmalt raske, kuid juba homsest võid hakata märkama ime-imepisikesi märke , et asi läheb paremaks ja kergemaks. Minul oli kriitilst aega kolm nädalat. Võin praegu käsi südamel kinnitada, iga vapralt vastu peetud päev (ka siis kui 24/7 suitsu peale mõtled) tasub ennast kuhjaga ära. Minul hetkel üle aasta suitsuvaba ja tunnen, et olengi tõesti vaba.
 
hmm 03. märts 2013, kl 08.21
Võta rahulikult, esialgu läheb üha hullemaks. Mul teine kuu ja paremuse poole veel ei lähe, aga see pidavat individuaalne olema.

Leonid, see on tõsine arengupuue, kui algkoolis käiakse 16 aastaselt :)
 
Leonid 03. märts 2013, kl 10.04
Leida käis ja ka mina käisin 16 aastaselt koolis.devjatöi klass ja pomnju.
 
pea vastu! 03. märts 2013, kl 11.15
Ma ka tean mida sa tunned. Ole tubli ja pea vastu, see on seda väärt! Ei anna alla!!! Päikest! :)
 
Leonid 03. märts 2013, kl 13.39
Samad sönad,Leida.Pea vastu ja noorus tuleb tagasi.
 
hmm 03. märts 2013, kl 15.40
Ma küll aru ei saa, et noorus tagasi tuleks, praegu kaob endiselt iga energiakübe koheselt ja väsimus tapab. Loodan, et teistel on lihtsam.
 
ei 03. märts 2013, kl 16.32
ei olnud lihtsam, väga-väga raske oli. Aga me saame sellest üle :)
 
hmm 03. märts 2013, kl 18.55
Kas keegi oskab seletada, et mis juhtub kolmandal kuul, et siis kiputakse uuesti suitsetama hakkama?
 
Leonid 03. märts 2013, kl 20.36
Midagi ei juhtu,kui sa pläru oma hammaste vahele ei topi.Leonid teab,et ei tohi toppida.
 
HJ 03. märts 2013, kl 21.51
kolme kuu pärast ei juhtu tõepoolest midagi. Probleem võib aga tekkida sellega, kuna sa ei tunne enam mingit vajadust suitsetada ja sul on lihtne olla ning sa oled unustanud kõik need põhjused, miks sa maha jätta otsustasid, siis võib tekkida mõte- vaataks, mis maitsega ta siis oli. Teed ühe suitsu, avastad, et ikka päris šita maitsega ja oled nüüdveendunud, et enam ei suitseta. Kuid nüüd oled sa oma ajule andnud taas nikotiini ja ta hakkab seda uuesti nõudma ning sa hakkad tundma suitsunälga. Sa ei hakka kohe uuesti suitsetajaks tavaliselt nii ei tehta. Sa üritad järgmise suitsuga hoida võimalikult pikka vahet. Kuid see järgmine suits tuleb varem või hiljem...

Oluline on lihtsalt teha vahet- suitsetajad suitsetavad, mittesuitsetajad ei suitseta ning kui sa oled teinud otsuse maha jätta ja olgu möödas 3 kuud või 30 aastat- sina enam ei suitseta.
 
ooei 03. märts 2013, kl 23.21
kaugel sellest, et ei tunne enam vajadust, mina tundsin vajadust suitsetada pool aastat iga jumala päev. Kolmandal kuul saab võibolla lihtsalt jaks otsa. Aga vastu pidasin, nüüd poolteist aastat täis. Jaksu kõikidele!!!
 
Leonid 04. märts 2013, kl 11.29
Köigil on öigus.Tuleb vastu pidada.
 
Seib 04. märts 2013, kl 12.53
nikotiinivajadust ei saa sa tunda üle 3 nädala. Kõik, mis sinna otsa, on puhtalt psühholoogiline. Soovitan Allen Carri meetodit. Kaob see tarbetu tahtejõuga punnitamine.
 
Carri 04. märts 2013, kl 15.29
lugesin ma oma 5-6 korda vist. Vahepeal mitu aastat jälle suitsetasin ja siis jälle lugesin, no mitte natukest ka ei aidanud mind. Ma saan jah aru, et jumala loogiline jutt, aga suitsetasin ikka edasi. Lõpuks jätsin maha ilma Carri ja plaastri ja muu jamata, lihtsalt peab olema õige hetk ma arvan. Ja vajadus suitsetada on muidugi puhtalt psühholoogiline, vajadus tegevuse kui sellise järele, mitte nikotiinivajadus.
 
hmm 04. märts 2013, kl 17.38
Tänud vastuste eest.

Leonid, kuidas sa nii täpselt tead, et ei tohi?
 
Leonid 04. märts 2013, kl 20.38
Ma olen seda kogenud omal nahal.Olen nüüd peaegu 7 aastat ilma.Kardan,et kui möne kokteili järel suitsu näkku löön,siis tuleb kindlasti pohmell ja ka taas olen suitsumees.
 
jah 05. märts 2013, kl 00.49
Minul võttis suitsunälg veel aasta peale loobumist vahel käed värisema! See sõltuvus oli ikka tohutu! Vahet pole, kas psühholoogiline või füüsiline - ühtmoodi raske taluda ikkagi ju! Mahajätmine oli nii kohutavalt raske, et mõtlesin, et ei taha seda enam mitte kunagi kogeda! Teadsin alati, et ma ei või teha MITTE AINSATKI suitsu! Sest kui teed vaid ühe suitsu, mis siis takistab tegemast veel VAID ÜHTE? ..ja veel vaid ühte...
Kaua pidasin vastu! Üle 10 aasta..

..ja siis tuli see süütu 1!!!
..ja nüüd ma istun siin ja mõtlen, et peaks ikka loobuma...

ÄRA KUNAGI, MITTE KUNAGI TEE SEDA ÜHTE SUITSU!
 
õige 05. märts 2013, kl 01.25
mina hoidsin ennast kõige hullemal ajal just selle mõttega suitsust eemal, et nii kuradi raske oli ja ma teadsin, et ükskord peab ju ikkagi maha jätma ja ma ei suudaks seda mitte ilmaski uuesti läbi teha. Loodan seda ühte suitsu mitte iial enam ette toppida, sest siis läheb jälle lahti, kindel mis kindel. Ja lõpuks ütleb tervis üles ja ma ei suuda seda enam uuesti läbi teha. Hoian kõikidele võitlejatele pöialt!
 
naine 05. märts 2013, kl 02.50
4 kuud peaks kannatama ja läeb kergemaks.minul õnnestus 3 kuud ilma olla.jah asi psühholoogilne ikka.et kui raskem moment siis haarasin.
 
Leonid 05. märts 2013, kl 09.53
Keda Sa haarasid raskel momendil?Suitsu?
 
hmm 05. märts 2013, kl 17.42
Kas kedagi veel meeleolu tugev kõikumine kimbutab? Pubekaiga meenub kohati teravalt.

Leonid, kas peale 7 aastat vahel mõtled veel sellele ühele suitsule?

:) Mõnel raskemal momendil haaraks ka kellegi, et oleks kergem :)
 
Leonid 05. märts 2013, kl 19.40
Ei taha enam tubakat aga ootan ikka laupäeva öhtut,et pärast sauna pudel Sakut juua.Aga muidu olen ikka veel selles eas,et haaraks kedagi endavanust ja naisoost.
 
hmm 05. märts 2013, kl 20.24
Mina ei haaraks naissoost, mulle meeldiks hirmsasti mehe kaissu peitu pugeda :)

Kaua läheb, et enam ei mõtle suitsule? Kulubki 7 aastat?
 
Kajakas 05. märts 2013, kl 21.54
Aasta mõtled kindlasti. Isu tuleb, siis tõmba suitsule mõeldes samas rütmis värsket õhku kopsu. Nii 11-12 korda, kuis sigaretigagi. Paneb pea ringi käima ja tundub, nagu oleksid suitsu ära teinud. Proovi, see aitab.
 
Leonid 06. märts 2013, kl 09.33
Ma ei oska enam öelda,et kui kaua läks ,et ei möelnud suitsule.Aga autoroolis olles tahtsin veel paar aastat tagasi suitsu hambusse panna aga hea,et ikka iseloom on veel.Egas siis muud midagi,saladuslik hmm,tule poe minu kaissu.Kaks suitsuvaba inimest sobivad kokku kindlasti.
 
hmm 06. märts 2013, kl 18.02
Aitähh kajakas, sinu soovitus töötab.

Leonid, ma ei ole kaisukõlbulik hetkel, tujuhood käivad peal :) Asjaolude paranemiseni kirjutaks hoopis, küllap siis selgub ka sobivus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!