Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
Kas keegi ühineb?
 
mai 11. august 2013, kl 08.59
...tõsi mis tõsi..nii, et A ära tee kunagi sama viga mis mina!!!!!
 
A 11. august 2013, kl 14.51
Aitäh hoiatamast, mai. Võta ka asi uuesti käsile, aitab Allen Carri raamat ja see foorum siin on väga toetav ja suureks abiks, ehk nagu keegi ütles, siin võid meie laiad õlad märjaks nutta... Tuleb murdumishetk, logi sisse, loe teiste kogemusi ja kirjuta, kuidas endal läheb. Usu mind, kohe rõõmsam hakkab ja suitsetamist maha jätta pole raske, kui suudad ennast õnneliku mittesuitsetajana tunda. See vist ongi see raskem osa... Ja siis lihtsalt tuleb mitte teha seda ühte ja ainukest. Said ju viis kuud hakkama, eks ta psüühiliselt ebamugav oli, aga ei midagi hirmsat ju. Paljud ju lähevad selle õnge, et arvavad, et kui enam tahtmist suitsetada pole, ei tee see üks enam midagi. See ongi lõks.
 
mai 15. august 2013, kl 20.47
Need eelmised 5 kuud õnnestuski maha jätta tänu Allen Carri raamatule ja see tõesti mõjus minu peal..lausa uskumatu.. nüüd kui hakkasin aga uuesti suitsetama olen seda raamatut lugenud KAKS korda ja kahjuks enam nii ei toimi nagu tahaks! See viis kuud ei olnud psüühiliselt ebamugav teps mitte, nautisin seda mõnusat aega!
Aga võtan katsetuse uuesti ette kahe nädalapärast, mõningad sündmused on vahepeal ja võtan veidi hoogu...
...aga tore kui keegi innustab.:)
 
anne 16. august 2013, kl 12.51
mehel sai 4. augustil kaks aastat suitsust loobumisest. Tema jättis ka Allen Carriga maha. Käis loengul. Ütles, et tunne on nagu polekski kunagi suitsetaja olnud. Et nii võõras. Ma püüan ise elektrisigaretiga, kuid ma ei mõista päris hästi, kuidas see aitama peaks. Ma suitsetan elektrisigaretti rohkem isegi kui päris suitsu. Eile avastasin, et ka süüa tehes on see mul käes või suus. Üritasin vähendada ja siis mingil hetkel ka nikotiinita kapsleid imeda, kuid efekt oli sama, kui üritasin suitsetamist vähendada. Ma olin pidevalt suitsunäljas ja iga hetk, mil ma ei suitsetanud, siis ma otsisin midagi hamba alla. Läheks ka loengule või prooviks midagi muud, aga ma alles sain see suvi selle elektrilise ja annan talle natuke aega, äkki hakkab miski mõikama.
 
A 17. august 2013, kl 13.47
See loengu variant ongi vist kõige efektiivsem. Inimesed on väga erinevad, nii et igaüks peab ise mooduse leidma, kuidas tal kõige parem maha jätta oleks. Ilma tõsise tahtmiseta ei toimi küll vist miski. Ja mida kauem ja rohkem suitsetanud, seda kergem tundub mahajätmine olevat. See on nii, sest kui oled mitukümmend aastat tõmmanud ja ennast kirunud oma tahtejõuetuse pärast, siis on sellest tegevusest ikka tõesti kõrini ja kui tekib õige moment ja võtad asja ette, ongi tegelikult ühel pool. Ebamugav võib-olla pikemat aega jah, aga ei midagi nii hullu, kui algul tundus.
 
mai 24. august 2013, kl 07.43
...kirjutad nii õieti täpselt minust, paarkümmend aastat tõmmanud ja kirud end tahtejõuetuse pärast, täpselt mina mis mina.Kuidas on kulgenud need kuud suitsuta, on ette tulnud perioode kus vot võtan selle ühe?
 
A 24. august 2013, kl 11.00
Algusest peale teada, et see üks rikuks kõik ära ja pole soovi selle konkreetse ühe järele olnud. Neid teisi suitse tahaks küll teha, mis peale esimest tuleksid... Suitsetamisega ongi nii, et suitsetajad tahavad maha jätta ja mahajätjad tahavad suitsetada. Kahtlusemomente tuleb palju, sest aju teeb oma vingerpusse ja tükib kõikides hädades süüdistama suitsust loobumist. Päris nii see muidugi ei ole, sest samu asju (näiteks stress ja apaatia)kurdavad ka need, kes rõõmsalt edasi suitsetavad.Mina olen mittesuitsetamisega rahul, kuigi vahel tahaks ikkagi mõned tühjad kohad suitsetamisega täita.Suitsetamisest hoiab kindlalt eemal ka see, et tead, kuidas siis jälle tahaks maha jätta ja siis see juba nagu mingi nõiaring. Õigem asjaga ühele poole saada.
 
nimetu 03. veebruar 2015, kl 21.40
Hei! Kuidas teemaalgatajal ja teistel loobujatel läinud on? Püsite ikka kindlalt suitsuvabal kursil?
 
mahajätja 05. veebruar 2015, kl 09.23
Jätsin pool aastat tagasi maha ja arvasin, et tervis läheb heaks ja võhma tulebjuurde, aga ei midagi sellist, hoopis vastupidi.On närvilisus, unehäired, vererõhuprobleemid, kõhukinnisus Miks läheb paljudel mahajätjatel tervis hoopis käest ära?Olen kaalus 4 kg juurde võtnud, võib olla see mängib rolli.Suitsetajastaazi oli mul palju-40 aastat.
 
mahajätjale 05. veebruar 2015, kl 11.17
sul ei lähe tervis käest ära sellepärast, et sa maha jätsid, vaid sellepärast, et sa 40 aastat suitsetasid. 40 aastat ei olnud su kehal võimalust tegelda sinu ravimisega, vaid ööpäeva ringselt pidi ta selle mürgitusega tegelema, mida sina enda tegevusega iga päev tekitasid. Nüüd kui sa suitsetamise maha jätsid, on su kehal taas võimalus tegelda sinu tervisega ja sa tunnedki, mis on kõigi nende aastate jooksul kahjustada saanud, anna nüüd endale aega ja täna jumalat, et sa sellest lahti said enne, kui liiga hilja.
 
mahajätja 05. veebruar 2015, kl 15.51
ise imestan ka, et maha õnnestus jätta ja loodan, et tervis ja kehakaal läheb ka paika.Kuigi mahajätmine oli väga raske ja nõudis eneseületamist, küllap sellest ka tervisehädad
 
A 06. veebruar 2015, kl 21.17
tubli oled, mahajätja, kui tuleb tahtmine suits ette panna, siis mõtle, et jälle tuleks kõik uuesti läbi teha. no seda sa ju ei tahaks. aga paremaks läheb. mul saab varsti 2 aastat mahajätmisest.parim tegu. aga oli ka kaalutõus ja kõhukinnisus ja närvilisus. see möödub.
 
endine 07. veebruar 2015, kl 16.44
Juba 1+ aastat tagasi jätsin maha. Kohu elu on muutunud stressirohkemaks ja pole ülesöömist ohjesse veel saanud siiani.
 
Laiba-Enn 07. veebruar 2015, kl 20.17
Suitsetasin 15 aastat.
4 kuud tagasi loobusin päevapealt- tõsi, kasutasin 3 nikotiiniplaastrit- ja nüüd on tervis täiesti korras ning tunne, nagu poleks kunagi tossutanud.
Ma ei alusta uuesti juba sellepärast, et suitsud on nii kallid tänapäeval.
Edu kõigile loobujatele!
 
pis 19. märts 2015, kl 23.16
Miks siis üldse maha tahad jätta kui see nii hea on?
 
Huvitav 22. märts 2015, kl 13.46
lugeda kui palju erinevaid nippe otsitakse ja leitakse, et suitsetamisest lahti saada. Otsustasin loobuda täpselt päeval kui 30 aastat sai staazi täis (pakk ja rohkem päevas).
Mind aitas Allen Carri raamat. See nagu piibel mul kotis kaasas. Seal on üks oluline nüanss lahti seletatud, nimelt kas üritad loobuda tahtejõuga või suudad aru saada, et suitsetamiseks ei olegi ühtegi mõistlikku põhjust.
Mitu kuud suitsuvaba olnud ja ilma igasuguste asendusteta. Lihtsalt tuletan aeg-ajalt meelde kui vastik see suitsetamine oli: kollased hambad, õudne hingeõhk, rögisevad kopsud....katastroof!Ma lihtsalt ei pane kunagi enam seda järgmist suitsu põlema;))
Selleks käin vahel ka siin lehel, et meenutada seda õudust milles isegi kunagi olin.
 
Teemaalgatajale 15. juuli 2015, kl 07.17
Huvitav, mis toidulisandit teemaalgataja kasutas? Sain aru, et see aitas kiiremini organismil puhastuda ja toibuda ...
 
tubakavaba 23. juuli 2015, kl 08.41
Soovitan tabex tablette. ostsin internetist ja pool pakki jäi alles. nüüd ilma juba aasta ja lahti sain tossust vist praktiliselt päevapealt kui hakkasin neid kasutama. hind ca 20 euri vist. Lisaks soovitan kõik tuhatoosid ja suitsupakid ära peita või kui on julgust siis ära visata. ja palju aktiivset kehalist tegevust. mis praegu suvel ei tohiks olla keeruline. Edu.
 
rontuu 09. detsember 2017, kl 14.44
Spray suitsetamise vastu - http://topleadbit.com/gHYV
Soovitan.
 
Unetu. 20. juuli 2023, kl 23.15
Ühineks küll kuid pole suitsuga abielus,et seda maha jätta.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!