Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
nüüd ilma
 
tossav 11. november 2010, kl 18.31
32a staasi suitsetamisel.nüüd üritan maha jätta kuigi seda ka varem juhtunud.kolmas päev ilma suitsuta ja olen närviline,näljane ja pea valutab.see on kohutav kuid sisendan endale,et pean hakkama saama.huvitav,kaua need nähud veel on?
 
kah üritaja 11. november 2010, kl 21.10
Nikotiininälg on ikka nädalaid, kahjuks. Tahtejõuga on suht keeruline maha jätta, minul seda ei jätku, närvilisus ajab juukseid katkuma. Proovin nüüd nii, et lisaks veel arsti poolt tabletid ja juba ongi suits vastu hakanud:) Proovin edasi, entusiasm on tõusnud tugevalt.
 
tossav 14. november 2010, kl 13.28
peavalud on kadunud kuid natuke tühi tunne on,otsin tegevust,et ei tuleks kiusatust.asi on ka nii et lõhnad kuidagi väga teravad kõikidel asjadel.loodan,et ikka olen tugev ja ei pöördu suitsu juurde tagasi.
tuulelemb 15. november 2010, kl 06.43
Seitsmes nädal suitsuta. Isu on küll aga ei tossuta. Eelmine kord katsetasin plaastritega - sain lööbe. Nüüd on ainuke vahend - iseloom. Suitsetamise staaž -üle 30 aasta (väikeste vaheaegadega).
See on tõestuseks, et inimene suudab palju, kui ta vaid väga tahab ;). Loodan, et jõuan ükskord sellisesse faasi, kus jõudeolekus ja ebameeldivuste järel ei liigu mõte kõigepealt suitsu tegemisele. Sest tegelikult ei tunne ma vajadus nikotiini vaid selle tegevuse(sigareti võtmine+süütamine jne) järele.
Jõudu ja meelekindlust!!!
 
tulehark 23. november 2010, kl 10.11
Jõudu sulle! Endal on staaži 25 aastat, 2-3 pakki päevas. Nüüd 11 kuud suitsuvaba. Igal õhtul tänan ennast, et olen suutnud veel ühe päeva ilma suitsuta (kuigi enam ei taha ka).
 
Harald 23. november 2010, kl 17.26
Minge Allen Carri seminarile või ostke raamat.

Ma jätsin päeva pealt maha ja ei ole mõttesegi tulnud uut sigaretti süüdata.

www.allencarr.ee

Allen Carr'i "Lihtne meetod lõpetada suitsetamine" raamat - seda lugesin mina ja kusjuures inglise keeles. Juhuslikult ostisn ühest Londoni raamatupoest. Muidu ehk ei oleks ostnud aga seal oli Sir Richard Bransoni ja Sir Anthony Hopkinsi tsitaadid kaane peal.

Ühtegi kõrvalnähtu samuti ei olnud. Tõsiselt. Mitte ühtegi. Elu parim ost.
 
3 päev 25. november 2010, kl 21.19
Minul aitas see raamat leida endas otsustavust üldse mõelda suitsetamise mahajätmise peale. Kuigi siiani ei ole seda 100% tahtmist kuskilt võtta, pigem hirm tervise pärast, pool elust olen suitsetanud...jube mõelda. Leidsin, et ainult raamatust ei piisa, nüüd on tabletid ka. Suitsunälga kui sellist ei ole ja juukseid ka ei kitku ning raamat on abiks. Kusjuures nõelad ei aidanud
 
carmen 15. detsember 2010, kl 18.41
Püüan juba aasta otsa suitsu mitte teha, aga ikka võtan jälle paki ja hiilin rõdule, ise mõtlen, et homme juba ei tee enam ja nii juba aasta.
 
veelüks 15. detsember 2010, kl 19.30
millised on need tabletid, mis teid aitavad?
 
20 aastat nikotiiniori 16. detsember 2010, kl 18.50
Mina lähen nüüd dr veskimäe juurde. Carr ei aidanud mind (pärast tuli välja, et eesti tõlge on jama, mis on segav faktor). Loodan tõsiselt veskimäe abile......
 
ac 16. detsember 2010, kl 22.07
raamatu esimese trüki tõlge oli tõesti kohutav. Mind ka ei aidanud. Ei aidanud Veskimägi ka. 01.01.2011 on uus katse.
 
20 aastat nikotiiniori 17. detsember 2010, kl 18.52
to ac:

Mis näol see uus katse on..ja mis veskimäe juures oli seda, mis takistas eesmärgile läheneda-s.o.maha jätta seda tegevust-suitsetamist?
 
to 20 aastat 17. detsember 2010, kl 21.12
uus katse on kihlvedu.

Ma läksin Veskimägi juurde suurte ootsutega. Minu ootus oli, et nõelravi aitab mul suitsetamist maha jätta. Uksest välja minnes oli mul tahtmine kohe suits ette panna, päev otsa oli suitsunälg, teine päev - päev otsa oli mul suitsunälg. Nädalaega pidasin vastu kuni suitsu ette panin ja tõmbasin viis tükki järjest. Läksin uuesti tagasi, tulin uksest välja, kaks päeva hiljem tegin kaks korda rohkem suitsu kui minnes. Loomulikult oleks ma suutnud tahtejõuga kauem suitsuta olla, kuid milles siis Veskimägi abi seisneb? Lisaks saingi ma aru, et nõelad aitavad võõrutusnähtudega toime tulla ja pärast tuleb loota siiski enda tahtejõule. Ma pean eluaeg kasutama tahtejõudu, et mitte suitsetada? Ma ei taha olla suitsetaja, kuid mulle meeldib suitsetamine. Nõelad seda ei muutnud ja ei saagi tegelikult muuta.

Alles hiljem sattusin nende artiklite peale ja minu kogemus oli pea äravahetamiseni täpselt see sama.

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=263977
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=263978
 
3 päev 19. detsember 2010, kl 19.46
Mul nüüd juba 27 päev:) Minu puhul toimivad siis tabletid Elontril. Uskumatu tundub, kuigi lihtne pole. Tunnen ikkagi, et olen millestki ilma jäetud ja üsna tihti käivad suitsuisuhood peal, eriti õhtuti. Samas olen nii mõnegi peo olnud nii, et alko kõrvale suitsu ei tee ja imelik, et see polegi raske.
Ac ütles eespool õigesti: A.Carri raamatu tõlge on kohutav. Osadest lausetest ei saa aru, loe mitu korda tahad. Mõni tekstilõik on ka ikka väga segaselt kirjutatud ja ei haaku pealkirjaga.
 
mh 19. detsember 2010, kl 20.07
3 päev
Elontril aitab sind? Mulle ka arst kirjutas ja ma võtan juba 19 päev ja tossan kui segane sinna kõrvale. Hommikul voodis mõtlen, et jee, täna ei alusta ja ei tee, aga niipea, kui üles tõusen ja kööki jõuan, nii ei saa, panen kohe pläru ette. Pole märganud ka, et vähem teeksin või, et sel tabletil oleks mingigi võime mind aidata.
Mis ma valesti teen ja palju sina võtad seda Elontrili, kas 150 või 300 mg.
 
Harald 20. detsember 2010, kl 00.11
Kes inglise keelt lugeda suudab, siis hankige endale inglise keelne versioon A.Carri raamatust. See on suurepärane, mina just seda lugesin.

Edu teile, kuigi ma ei ole hetkekski teie edus kahelnud!
 
3 päev 20. detsember 2010, kl 10.17
MH: võtan 150mg. Esimesed 2 näd tegin suitsu ja 1 tablett päevas, siis enam ei tõmmanud ja 2 tabletti kuni siiani päevas. Nende esimese 2 nädala jooksul proovisin ennast harjutada nii,et tööl tegin 1 suitsu (pärast tööd läks muidugi rivitult). Harjutasin, et teada saada, kuidas on nii, et pidevalt ei tossa.
Päris ilma enda tahtmiseta ikkagi maha jätta ei saa.
 
tossav 06. jaanuar 2011, kl 21.26
nii et ilma siis juba 2 kuud ja isu pole tagasi tulnud.suitsuhais ajab ainult iiveldama.kuid juurde olen võtnud 4kg,mis nüüd vaja maha saada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!