Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
loobumine
 
hädavares 14. september 2014, kl 22.54
kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes aitaks suitsetamisest loobuda n.ö. koodi peale panemisega?peale selle armeenlase(stepanjan)on ehk mõni eesti hüpnotisöör ka kusagil?aidake leida, palun!
 
huh 15. september 2014, kl 00.07
no mis inimene selline küll on, kes ei suuda ise ennast ohjata? ja kes usub mingit koodi-ila. uskumatu, milliseid lolle on ikka olemas.
 
:) 15. september 2014, kl 00.14
A pane ise endale see kood peale.
Boonuseid mitu: ei pea kuhugi minema ega kellelegi oma raha andma ega muretsema, et äkki esimese korraga ei hakka see kood tööle ja siis jälle vaeva ja rahakulu palju.
 
hädavares 15. september 2014, kl 08.43
et mis inimene....no nõrk inimene, kui su aju seda ei võta.vähemalt tunnistan oma saamatust! kas sina oma õelust tunnistad?seda ei võta koodigagi maha!kui ikka oled 44 aastat suitsetanud, pole loobumine eriti lihtne.kaua sina juba õel oled olnud?tegelikult ma küsisin abi, mitte näägutamist, kirjutage, kel on kogemusi, kuidas lihtsam suitsust loobuda, kui nõelravi, tabletid ,plaastrid , Alan Carri raamat ei aidanud..
 
Jaan A. 15. september 2014, kl 10.20
mine Alan Carri seminarile. 100 korda efektiivsem, kui raamat. Ma lugesin vist 7 korda raamatut ja ei midagi. Käisin seminaril ja varsti juba kolmas aasta suitsuta.

Naine lubas ka ise maha jätta, või minna koolitusele, kui minu puhul toimib. Varsti on möödas kolm aastat ja pole ikka midagi mahajätmiseks teinud. See ikka peas kinni.
 
hädavares 15. september 2014, kl 14.20
aitäh asjaliku nõuande eest!olen hoopiski maalt, ebamugav Tallinnas käia, kuid hea tahtmise puhul on kõik võimalik.leian lahenduse, veel kord-tänud!
 
kulupea 04. november 2014, kl 10.45
Mul abikaasa jättis päevapealt maha ja see vist ongi nii,et peas kinni.Ta oli oma viiskümmend aastat seda teinud aga nüüd kui pensionist sada eurot iga kuu, sigarettidele kulus,sai vist alles aru,mis tobe tegevus.Lihtsalt enam ei ostnud.Piparmündi komme ja nätsu kulus küll tublisti, aga mitte nii suure summa eest kuus.Muidugi on hea,kui on peres toetajaid.Kui teine pool kodus ükskõik kus suitsu teeb ja mahajätja selle sees on,siis on väga raske kindlasti.Meil seda probleemi polnud,sest mina pole kunagi suitsetanud ja kogu pere oli toeks.Kusagilt lugesin,et terve elu suitsetanud inimene on sigarettide ostmiseks kulutanud nii palju raha,et selle eest oleks saanud maja osta või ehitada.Kui rehkendada,siis nii tulebki välja.
did_253238 06. november 2014, kl 12.23
Mina suitsetasin igapäevaselt pea 20 aastat. Ei usu, et võrreldes 44-aastase staažiga see suitsuvärk mul oluliselt nõrgemini küljes oli.

Minu puhul aitas üks lihtne nipp. Ma lihtsalt otsustasin, et kui ma mittesuitsetamisega hakkama saan, siis luban endale ühe (minu jaoks päris suure) kulutuse, mida küll ammu olin igatsenud, kuid polnud senini teha raatsinud. Otsustasin ka, et kui x kuud ei ole suitsetanud, siis loen eesmärgi täidetuks ja võin selle kulutuse teha. Edasine on juba põhimõtte küsimus mitte uuesti alustada, sest kui pole mitu kuud suitsetanud ja seejuures endiselt elus, siis mis mõtet oleks uuesti alustada? Lisaks toetas ilmselt ka alateadlik omaksvõtt, et ma olen nö oma eesmärgi saavutamise eest tasu kätte saanud ja kui nüüd midagi muudaks, siis oleks see ebaaus.

Lisaks usun ma, et on väga suur vahe selles, kas võtta kogu protsessi kui suitsetamise mahajätmist VÕI otsust mitte suitsetada. Siin on küsimus enese nö "kodeerimises", mõtteviisis - esimesel juhul oled keskendatud millestki ilmajäämisele, vägagi tõenäoliselt millestki heast ilmajäämisele, teisel juhul soovitud eesmärgi saavutamisele. Kusjuures ühe pingutusteekonnaga saavutad ju tegelikult rohkem kui ühe eesmärgi. Sigaretipakist sammhaaval kaugeneda on kindlasti lihtsam siis, kui sa ei kõnni pidevalt seljataha vahtides, vaid teed sellest mineku millegi toreda ja kauaigatsetu poole.
 
ainult otsusta ära 11. november 2014, kl 14.34
Suitsetasin 27 aastat- ühel hommikul tööl olles otsustasin mitte minna sinna suitsetamisruumi. Mingeid kindlaid otsuseid edaspidise suhtes ei plaaninudki teha ega mingeid lubadusi ei andnud endale. Kuid ka järgmine päev ei läinud ma sinna suitsuruumi...Sellest on möödunud nüüdseks 22 aastat. Ma ei ole kordagi proovinud uuesti alustada, sest milleks ennast petta- piisaks 1x eksimust ja kõik hakkaks jälle korduma. Sest see on haigus.
Seega, otsusta vaid ära- nii lihtne see ongi.
Muide minu mees suitsetas 1,5-2 pakki päevas umbes 40 aastat, siis jättis samuti 4 a.tagasi päevapealt maha. Ei mingeid probleeme.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!