Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
Suitsetamine ja probleemid kaaluga
 
Küs 16. september 2014, kl 20.39
Selline küsimus, et mis juhtub inimesega, kes on suitsetamisest loobunud, võtnud väga palju kaalus juurde ja proovib siis suitsetamise abil uuesti kaalus alla võtta? Oletame, et selle tagajärjel väheneb tema kaal 5 kg ja kui ta siis ei näe lõpuks enam asjal mõtet ja uuesti suitsust loobub, siis kas selle tagajärjel võib kaalukasv olla palju suurem kui see 5 kaotatud kilo? Äkki leidub keegi, kes on sellist varianti proovinud.
 
asendustegevus 16. september 2014, kl 22.03
suitsetamine on asendustegevusek söömiele. Suitsetamise tõttu pole küll kaalu võimalik kaotada, lihtsalt kui loobud suitsetamisest, kipud rohkem õgima.
Vaata, et seedimine korras oleks, sest suitsetamine tõesti aitab sooletegevusele kaasa.
 
olen 17. september 2014, kl 08.10
proovinud.ei kao need kilod uuesti suitsetamise alustamisega.mõned kilod kaovad, kuid need kaoksid aja jooksul niigi.abikaasa jättis suitsetamise maha, võttis juurde 5 kilo, kaotas need kilod 2 aastaga.minul lisandus 7 kilo, aasta pärast suitsetasin jälle, viis kilo jäi siiani alles...möödas sellest 8 aastat.
 
sdf 17. september 2014, kl 11.00
keegi ei lähe paksuks, sest ta loobub suitsetamisest. Paksuks lähevad need, kes asendavad suitsetamise söömsiega.

Mõeldes loogiliselt- kui suitsetaja viiaks vangilaagrisse, kus ta ei saaks enam suitsu teha, kas ta läheks siis seetõttu paksuks? Loomulikult mitte, kui ta ei asenda, siis ei lähe ta ka paksuks.

Sama loogika kehtib ka vastupidi- Kui suitsetamine aitaks tõepoolest kaalu kaotada, siis ei oleks maailmas ülekaalulisi suitsetajaid.

Kokkuvõtteks- ära otsi oma kaalutõusul ja langusel seost suitsetamisega, vaid vaata oma söömine üle.
 
capricorn 17. september 2014, kl 14.51
Lõpetasin suitsetamise ja 4 kuu möödudes kaalusin 12 kilo rohkem. Oojaa, toitumist jälgisin, käisin jooksmas (algul), pärast kepikõnnil, sest põlved ei pidanud sellele kaalutõusule vastu. Kui 15 lisakilo täis sai, hakkasin uuesti suitsetama. Olen endises kaalus ja mis peaasi - saan jälle joosta. Võtke seda, kuidas tahate - minuga oli nii.
 
Samarara 17. september 2014, kl 15.59
kustkohast need kilod siis tulid, õhust või?

Loogika ei muutu, kui sa sööd rohkem, kui sa kulutad, võtad sa juurde, kui vähem, siis alla.
 
Loogika 19. september 2014, kl 18.05
Statistika ütleb, et peale mahajättu kilod tulevad. Isu kasvab vms, vahet pole mis põhjus on.
Kui jätate maha, siis samaaegselt alustage spordiga. Nii lihtne ongi.
 
as 01. oktoober 2014, kl 09.07
See nähtus võib olla analoogne nn. ärevushäirega, mis võib tabada pinge langedes, kui keha ei saa enam endisest lõdvema koormusega hakkama. Aju hakkab segast panema, tekivad fantoomvalud ja nn. stressikõht, kaalutõus jne.
 
imelik 04. november 2014, kl 10.27
Minul seoses mahajätmisega hoopis omamoodi probleem.Abikaasa jättis suitsetamise ja nüüd on pooleteise aastaga peaaegu kümme kilo juurde võtnud.Kõht on suureks läinud ja riided ei mahu selga.Tema probleem on õhtune söömine.Nüüd ta otsustas,et enam õhtul teleka ees võileibu/küpsiseid mis iganes ei söö, vaid puhastab endale porgandeid või nuikapsast või lillkapsast.Ja istubki terve õhtu ja kogu aeg sööb.Võib õhtuga ära süüa terve suure lillkapsa või kümme porgandit.Mulle aga kes ma ka sealsamas istun, käib see närvidele.Võib tunduda imelik aga nii see on.Äkki olen mina hoopis imelik?Kõik,kellele räägin,ütlevad,et vaat kui hea,et ei söö küpsiseid.Kas igal õhtul kümme porgandit ei ole maole tõesti koormav?Rääkida temaga sellest ei saa,läheme kohe riidu.Ütlesin talle,et saad oma probleemist ja kilodest lahti,kui lõpetad toas söömise.Aga nüüd need porgandid....
 
hahhaa 10. november 2014, kl 13.30
^oled imelik jah. las ta sööb juurikaid, need on tervisele kasulikud, sul on mingi probleem :D vaata ainult, et ta katsetaks erinevat tüüpi juurikatega, või proovige koos midagi maitsvat nagu peedi, selleri, "kale" krõpsud
 
imelik uuesti 13. november 2014, kl 18.54
Söön ka juurikaid aga päeval nö. vahepaladeks, mitte ei koorma õhtul enne magamaminekut oma magu.Minu viimane söögikord on pool kuus ja siis ongi kõik.Tema sööb ka koos minuga aga pärast seda puhastab suure taldrikutäie porknaid ja siis on, noh kella kuuest kümne-kaheteistkümneni hooletu.Kusjuures ajab ta süües millegipärast tihti kurku ja siis köhib,aevastab,rögistab ja tatistab.Juurviljade/puuviljade vastu iseenesest pole mul miskit.Ei tohi unustada,et telekapult peab ka tingimata tema käes olema.
 
Endine konitaja 18. detsember 2014, kl 03.04
Võtsin maha jättes 15 kg alla, praeguseks on sellest aasta möödas :) Edu saladus? LCHF.
 
ainevahetus 14. juuni 2015, kl 13.36
muutub suitsetamise lõpetamisl aeglaseks. Iga inimese organism on erinev ent enamasti on suitsetamise maha jätmisel kaalu kiire tõus tingitud ainevahetusest.
 
M. 17. juuni 2015, kl 12.19
Jätsin suitsetamise maha ca poolteist kuud tagasi. Ei jätnud päevapealt, vaid vähendasin suitsetamist kuni enam ühtegi ei teinud. Suitsetamist söömisega ei asendanud, kaal on täpselt sama, mis enne mahajätmist. Midagi juurde ei tulnud. Ainevahetus läks küll oluliselt aeglasemaks jah, selle vastu ei vaidle. Abi leidsin chia seemnetest, mida hommikupudrule või jogurtile igapäevaselt lisan. Ja ainevahetus toimib jälle normaalselt :)
 
to: M 26. juuni 2015, kl 04.33
M. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Abi leidsin chia seemnetest, mida hommikupudrule või jogurtile igapäevaselt lisan. Ja aineva
> hetus toimib jälle normaalselt :)

Mida need seemned siis ikkagi tegid täpsemalt?

"Ainevahetus toimib kiiremalt"??? Ainevahetuse „kiirust“ ei saa mõõta seedeprotsesside tempo ja WC külastuste järgi.
 
Paugupealt 29. juuli 2015, kl 22.29
Kaks kuud olin suitsetamata ja mingi imelik polster tuli reitele, põlvedele ehk ka allapoole.

Suitsu järgi mingit vajadust polnud, pigem mingi tegevus oli elust kadunud - ikka tõusin püsti ja hakkasin kuhugile minema ... kodeeritud ikka, et vaja suitsule.

Mul oli motivatsioon teis inimest suitsetamise lõpetamisel toetada. Tema lõpetas, aga mina alustasin uuesti, sest oli just kaalutõusu probleem ja tundsin kohe, et on raske nagu liigutada.

Sellest ma jälle aru ei saa, et mõnel lõpetades mingid vaevused tekivad, kuigi ise ka 30 aastat staazhi.

Arvan, kui jätta, siis paugupealt. See otsus tuleb lihtsalt vastu võtta ISEENDALE. Ja mina jätan jälle mõne aja pärast maha kah.
 
metabolism 07. august 2015, kl 17.22
to: M Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> M. Kirjutas:
> ----------------------------------
> ---------------------
> Abi leidsin chia seemnet
> est, mida hommikupudrule või jogurtile igapäevasel
> t lisan. Ja aineva
> > hetus toimib jälle normaal
> selt :)
>
> Mida need seemned siis ikkagi tegid
> täpsemalt?
>
> "Ainevahetus toimib kiiremalt"?
> ?? Ainevahetuse „kiirust“ ei saa mõõta seedeprotse
> sside tempo ja WC külastuste järgi.

Räägi siis meile täpsemalt, mille järgi ainevahetuse kiirust mõõdetakse?
 
Harrastussuitsetaja 05. oktoober 2015, kl 04.35
sdf Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> keegi ei lähe paksuks, sest ta loobub suitsetamise
> st. Paksuks lähevad need, kes asendavad suitsetami
> se söömsiega.

Räägiks ikka nikotiinist.
Nikotiin näiteks stimuleerib kilpnääret, millel on otsene toime metabolismile.

Seda, et sigareti ette panemise asemel kiputakse midagi näksima, on võimalik ära hoida.

Mina olin kolm kuud suitsuta, selle aja jooksul tuli mulle naha alla rasvakord. Ega ma ei saanud ise arugi, kaalu peal mulle ei meeldi käia, aga panin ühed teksad jalga, mis enne veidi lotendasid kintsude koha pealt, siis aga äkki olid lausa ümber.
Mina küpsiseid ja komme ei söö üldse, lihtsalt pole magusa sõber, saiatooteid üldse tarbin minimaalselt ja muid süsivesikuid juba enne vähe. Ka ei õginud end kurguni täis, sõin vaata et vähemgi.

Ja suitsetan pikka aega, aga mingeid võõrutusnähtusid mul polnud, lihtsalt otsustasin ühel päeval, et homsest enam suitsu ei tee. Harjumus küll oli nii kõva, et alguses mitu korda võtsin pakist suitsu ja hakkasin terrassile minema (soe aeg oli).
 
chia 05. oktoober 2015, kl 04.48
M. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Jätsin suitsetamise maha ca poolteist kuud tagasi.
> Ei jätnud päevapealt, vaid vähendasin suitsetamis
> t kuni enam ühtegi ei teinud. Suitsetamist söömise
> ga ei asendanud, kaal on täpselt sama, mis enne ma
> hajätmist. Midagi juurde ei tulnud. Ainevahetus lä
> ks küll oluliselt aeglasemaks jah, selle vastu ei
> vaidle. Abi leidsin chia seemnetest, mida hommikup
> udrule või jogurtile igapäevaselt lisan. Ja aineva
> hetus toimib jälle normaalselt :)

Kusagil pole öeldud, et need seemned kaaluprobleemide korral aitaksid, lihtsalt muidu sisaldavad palju kasulikku, ei viitsi loetlema hakata.
Pealegi chia seemneid ei soovitata kasutada koos vererõhu alaldajate ning verd vedeldava ravi ajal. Ja veel kirjutis: http://tervis.postimees.ee/2964695/populaarsed-chia-seemned-peidavad-endas-ohtu

Sellest "ainevahetuse normaalselt toimimisest" ei saa aru, kas mõtled, et kõht käib korralikult läbi?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!