Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
alen carr
 
üks 18. september 2014, kl 19.05
kas keegi on käinud seminaril?aitas?
 
Uhh 18. september 2014, kl 21.29
Käisin, aitas ( 6 kuud polnud isegi mõtet et võiks suitsu teha ja siis tahtsin joogisena endale tõestada,et ma enam ei tahagi. Pool suitsu ja olingi taas konksu otsas).
 
tuleb 18. september 2014, kl 21.38
suitsetamine lihtsalt jäetakse maha. see on selline otsus. ja otsus, et seda esimest ühte suitsu lihtsalt prooviks vms lihtsalt ei tee.
 
to uhh 18. september 2014, kl 21.49
tunnen kaasa!tõsiselt.ja võtan hoiatuse teadmiseks..
 
tuleb 18. september 2014, kl 22.11
ei maksagi üldse unistada, et kui teed seda või teist trikki siis iialgi isu suitsu järele ei teki ega tule ka mõtet pulli pärast proovida. tuleb küll ja kindlasti, varem või hiljem. nii et otsus tuleb teha, võitlused tuleb endal maha pidada. omast kogemusest räägin. imerohtudesse enam ei usu. (carri kogemus küll puudub aga nõelravi, nätsude ning plaastrite kogemus olemas. nätsud ja järkjärgult mahajätmine on kõik jama. need vaid koera saba jupphaaval raiumine, mis tglt suurendab - pikendab piinu ning nõrgendab omaenda otsusekindlust.
 
H 19. september 2014, kl 11.16
aitas.

uhhile- allen carr aitab maha jätta, kuid see ei tee üliinimest sinust. Nagu seminaril öeldakse, et kui sa uudishimust mõtled, et huvitav, mis see suitsetamine siis nii väga oli, et ma ei suutnud päevagi ilma olla ja proovid selle ühe suitsu ära, ilma plaanita uuesti suitsetajaks hakata, siis hakkad sa uuesti suitsetajaks. Nagu ka siis, kui sa tegid oma elu esimese sigareti, ka siis ei plaaninud sa ju eluaeg suitsu imeda.

Mina näen Allen Carri meetodi puhul nõrkust selles, et kuna see võtab sult igasuguse soovi suitsu teha, siis võib inimene tõesti hakata mõtlema, et kui ma ei soovi üldse suitsetada, siis huvitav, kas ma jääks uuesti sõltuvusse, kui ma selle ühe suitsu ära teeks. Jah, jääd, sest elujooksul tekib immuunsus nikotiini vastu ja kui sa teed ära ühe, siis su aju hakkab nõudma teist. Küsimus ei ole: kas ma võiks selle ühe suitsu ära teha. Küsimus, mis sa endalt küsima peaks on: kas ma tahan jälle igapäevasuitsetajaks hakata?

Teine mure on see, et kuna meetod muudab mahajätmise lihtsaks, siis võib tekkida liigne enesekindlus- et kui see nii lihtne on, siis ma võin aeg-ajalt mõne suitsu teha ja ebatõenäolisel juhul, kui ma uuesti sõltuvusse jään, võin ma ju uuesti maha jätta, sest see on nii lihtne... teinekord ei pruugi see enam nii lihtne olla.
 
üks 19. september 2014, kl 12.42
kõik need nipid on proovitud:nõelad, plaastrid, laserravi, antidepressant elontril, nätsu pole kunagi proovinud, mitte mingisugust ja ei proovi ka.ei meeldi üldse see näts...olen kord suutnud tänu elontrilile loobuda ja eluaeg kahetsen, et uuesti proovisin.on küll tõsi, et sinust võib saada mittesuitsetaja,see tähendab-suitsetaja, kes ei suitseta.ma ei tea, kuidas seda paremini öelda, aga paralleelselt näide-pole olemas alkoholist loobunud karsklast, on alkohoolik, kes ei tarbi alksi....nii saan mina asjadest aru.soviksin saada suitsetajaks, kes enam kunagi ei suitseta...
 
seminaril käinu 19. september 2014, kl 14.18
saab küll mittesuitsetajaks.

Selleks tuleb lahti saada soovist suitsetada. Nagu Alan Carri seminaril öeldakse, et kui suitsu suhu panek muutub sama idiootseks tegevuseks su silmis nagu pesupulbri söömine, siis sa oledki mittesuitsetaja.

Lahendus ei ole see, et sa surud suitsusoovi alla, lahendus on see, et sa saad täielikult lahti soovist suitsu teha. Ja just seda aitas mul seminar aastaid tagasi saavutada. Täna järgi mõeldes, ei saa ma aru, miks ma üldse kunagi suitsetasin ja seda veel kolmteist aastat jutti.
 
üks 19. september 2014, kl 14.46
seminarile registreeritud!huvitav, mitu korda peab seal käima?esimesel korral viis tundi, kui esialgu sellest tundub piisavat, kas siis on vaja(mõttekas) ka järgmised korrad käia?kui tundub, et vaja, siis kindlasti lähen...
 
üks 19. september 2014, kl 14.48
ahjaa!kuidas on lood kaaluga?kas tõuseb väga hullusti, kui suitsetamise aeg on olnud väga pikk?
 
seminaril käinu 19. september 2014, kl 15.42
ma ei tea, ma olin enne alakaaluline ja peale seda alakaaluline, midagi ei muutunud.

Mina käisin ainult ühe korra ja ei näinud põhjust uuesti minemiseks. Lisakorrad on neile, kel raske on mingil põhjusel, või hakkavad uuesti.
 
üks 19. september 2014, kl 17.17
suured tänud kogemuste jagamise eest! andis paraja annuse enesekindlust juba praegu juurde!
 
senjoora 05. oktoober 2014, kl 01.45
Julgen ka nüüd kiita, sest sai kolm kuud koolitusest mööda ja uskumatu on see, et maha nii lihtne jätta oli.Esimestel nädalatel tuli aeg ajalt mõte, et tahaks nagu, aga see mõte tuli ja läks sama kiiresti. Kahju on vaid sellest 29 aastast, mis ma orjuses veetsin.
 
üks 05. oktoober 2014, kl 16.25
samuti seminaril käidud.vahel piinab ikka täiega, aga suitsukimumist ka 44 aastat ju.ühegi teise nipiga pole suutnud nädalatki ilma suitsuta olla, nüüd saab teine nädal täis.ja ei ühtegi sigaretti siiani.loodan, et nii jääbki.kahju ainult, et nii kaua selle tubakatoru ori olin..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!