Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
Ma kardan oma tervise pärast ja lisaks on mul väga piinlik, et ma suitsetan
 
no ei taha 05. jaanuar 2012, kl 11.17
Olen 38-aastane naine ja suitsetanud 20 aastat. Pakk päevas.
Ma kohutavalt häbenen oma suitsetamist. Ja suitsuhaisu, kuigi suitsetan rõdul. Ikka tuleb tuppa ka seda haisu. Mul on spets-jope, millega rõdul käin. Igal õhtul mõtlen, et homsest enam ei tee. Päeva esimesed suitsud panevad mu südame kloppima ja pea hakkab ringi käima. Mul on kohutav hirm oma tervise suhtes tänu suitsule. Mu vaim on nii valmis loobuma, kuid kõigele vaatamata ma ei suuda mitte suitsetada.
 
m 05. jaanuar 2012, kl 11.34
Kas oled proovinud tasapisi loobuda. Iga päev teed vähem suitsu?
Kõik on võimalik, tuleb astuda otsustav samm. Minu abikaasa suitsetas 25 aastat ja jättis päevapealt maha. Eks alguses oli raske..närvitses palju ja sõi oluliselt rohkem. Nüüdseks möödas 9 kuud ja kõik stabiliseerub. Kui ikka närv väga mustaks läheb võiksid selle mingi trenniga asendada..jube hea viharavi minu puhul:)
 
. 05. jaanuar 2012, kl 11.54
Minu abikaasa suitsetas 15 aastat ja järsku käis plõks ja järgmisel päeval ütles, et jättis maha. Nüüd ta juba 3,5 aastat suitsuvaba ja ise muidugi ülirahul endaga. Ka tervis paranes kohe.

Sellega ongi nii, et moment peab õige olema, muidu proovid ja proovid aga välja ei tule midagi. Äkki aitba, kui kujutad ette, et sul oli tõsine terviserike ning arstid annavad lootust vaid mõneks aastaks. Ainus pääsemine oleks suitsust loobumine...ehk õnnestub end ära petta:)
 
t. 05. jaanuar 2012, kl 12.08
Sa ei peagi suitsetamisest loobuma, vastupidi, Sa peaksid suitsetamisest pääsema, vabanema. Suitsetaja on see, kes loobub oma tervisest, rahast, jne. Väga oluline on õige mõtteviis.
Olen 42-aastane naine, suitsetasin 25 aastat, samuti pakk päevas, nüüd olen 4 kuud suitsuvaba, ja t e a n, et enam ei suitseta, mitte kunagi. :-) See teadmine ise juba annab rõõmu, elurõõmu, jõudu.
Mul on siiralt häbi, et üldse nii kaua loll olin, nikotiiniorjuses olin.

Igasugused soovitused, suitseta vähem, tõmba iga päev vähem kui eelmisel, need võid kohe heaga kukele saata, need ei aita ju. Vastupidi, teevad ainult isu juurde, suitsuisu.
Mind on siin foorumeid süüdistatud, et olen Carr'i metoodika v kirjastuste agent vms, aga see süüdistus ajab ainult naerma. Oh ei, olen tavaline inimene, aga nüüd õnnelik mittesuitsetaja just tänu sellele raamatule.
Kui raamat ei aita, siis on tõesti ka semniarid olemas, aga mul see kogemus puudub. Mulle piisas raamatustki. Küllap tuleks siis Carri eesti-kodulehega ühendust võtta.

Põhiline: mitte keegi ei peaks jääma tubakatöösturite orjaks elulõpuni, juba mõte mittesuitsetajaks saada on kiiduväärt.
Jõudu! Ja julgust!
Suitsetamise lõpetamist takistab HIRM, ja hirm ongi üks kurjajuuri.
 
t. 05. jaanuar 2012, kl 12.17
Mõtlen veel praegu: v-o on mõttekam enne lõpetamist isegi vastupidine, mitte ära vähenda suitsude arvu, vaid tõmba nii mis jõuad. Mõnuga, himuga, sügavale kopsu. Kindlasti tõmba ära oma igapäevane hulk, lisades ehk veel juurdegi.
Tõsiselt kohe. Tõmba iga sigaretti mõttega mitte nagu muuseas; koge igat mahvi. Tunne, kui vastik see tõeliselt on. Et Sa oled ori.
Et iga sigarett on haisev ja räpane.
Et Sa mitte ei naudi, vaid vaevled. Karistad ennast.
Enne mahajätmist u nädala suitsetasin just nii. Palju, põhjalikult. On ikka saast küll. :-)
karuOtt90 08. jaanuar 2012, kl 23.54
natuke nooremana sai proovitud vist kõik suitsumargid ära (peale Priima, salasuitsude ja keskmisest kallimate), aga siis mingi aeg lihtsalt ise ei tahtnud enam tossata nagu korsten ning läksin piibu ja piibutubaka peale üle :)
Sellega ei lähe ju otse tänavale uhkeldama (nagu vene ajal oli), peab varuma aega, tahtmist, rahulikku pingevaba keskkonda (kodus), pudeli head veini... Nii et piipu teen max. 2x kuus, mitte rohkem =)
Samuti ostsin eelmisel sügisel vesipiibu, ka seisab toanurgas peamiselt- lihtsalt aega napib, et lõdvestuda selle seltsis

Väike edulugu
 
Mailii 04. märts 2012, kl 00.33
Mind aitas vaid Carri idee! Ja ma pole mingi "agent" :D Ma ei ostunud endale isegi seda raamatud. Lugesin internetist, et peamine idee peab olema see, et mitte suitsetades sa võidad, endale midagi, saad endale hüvesid, mida sul enne ei olnud. Istutasin selle mõtte endale pähe ja sisendasin, kuni ise seda uskuma hakkasin. Lisaks lugesin samm-sammult suitsust loobumise tervise näitajaid, a la "tund" peale viimast suitsu alaneb veres vingugaasi tase, "päev" peale viimast sigaretti jnejne. Selliseid samm-sammult tervise"redeleid" on nii eesti kui inglise keeles mitmeid. Lugesin, kuni see oli mul praktiliselt peas. Selline eeltöö ja materjalide lugemine, endale ise "ajupesu" tegemine võttis aega umbes kuu. Varem arvasin, et mul pole tahtejõudu. Siis aga palus üks kallis inimene, et "luba mulle, et sa enam ei suitseta". Ta on kõige kallim, ja tema arvamus on kõige tähtsam. Sain aru, et ma ise hävitan end ja teen endale halba. Sisendasin endale "tagurpidi"-mõtlemise, hüvede võitmise idee ja sain aru, et tahtejõudu on vaja vaid otsustamise hetkeks ja esimeseks 3ks päevaks. Kui oled kindlalt otsustanud ja kogu energia pannud mõistmisse, mida sa saavutad mittesuitsetaja olles, ei taha sa enam peale esimest 3 päeva suitsu teha ega nähagi(millega murrad füüsilise sõltuvuse! Edasi on ainult mõtlemise küsimus!. Jätsin päevapealt maha. Tervis on 100 korda parem sellest peale! Ja olen õnnelik, et ma enam ei haise ;)
 
ka carr 07. märts 2012, kl 20.29
mul 7 kuud Allen Carri raamatu abil! Küll on hea tunne:) ma olen uhke enda üle!

Suitsetajatest on praegu kahju. Kahju, et nad raha ja aega raiskavad:) Oma tervist samuti!

Mul olid samad tunded mis teemaalgatajal. See on hea. See näitab tahet! Nüüd Carri raamat pihku ja oma tõde otsima! Mind aitas sealt raamatust see - hakka mõtlema nagu mittesuitsetaja. Ja teine tõde mis selgeks sai oli see, et järgmist suitsu paneb anuma ainult nikotiin. Sellest on vaja lahti saada KOHE ja päeva pealt.
 
jah 13. märts 2012, kl 11.11
Kui varem olid raamatud kõik läbi müüdud, siis nüüd müügil taas, u 13 euri.

Mina vaatasin Carri tunniajalist ingliskeelset videot (netis olemas) ja vabanesin orjusest päevapealt!
 
maria 16. märts 2012, kl 00.52
Mina samuti juba 7 kuud vaba, tänu Carri raamatule. Jätsin maha vennaga samal ajal, tema plaastritega, mina proovisin plaastreid millest polnud mitte mingit kasu, siis kuulsin Carri raamatust. Mina olen õnnelik mittesuitsetaja, tema siiani 'jätab maha'... Kinkisin talle raamatu ja palusin, et ta loeks, tema räägib ikka, et mul lihtsalt olevat rohkem tahtejõudu ja ei viitsi lugeda, kahju. Loodan, et ühel päeval ta siiski võtab selle raamatu kätte ja saab suitsust lõplikult vabaks :-)
 
Magadan 24. aprill 2012, kl 23.15
Päeva pealt loobumine ja ainult see sai mind aidata. Mingi järk-järguline vähendamine tundub ikka päris muinasjutuna kohe, aga eks see kõik ole ikka individuaalne.
Raske oli, väga raske. Õudusunenäod, kaalutõus, peavalud...aga nüüd olen puhas, juba 4 aastat, kahjuks küll 15 kilo raskem, aga selle probleemi lahendamiseks olen ka et peaaegu valmis. Loobumise juures ongi tähtis just meelelaad; olla täiesti valmis, usu, sa tunned selle ära. See on eriline tunne, see saadab sind ka siis, kui sul on väga raske, sa tahaksid ainult ühe mahvi teha, aga sa ei allu sellele tundele, sa tunned mingit erilist jõudu olevat enda sees.
Leia see jõud endas ja miski ei takista sind!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!