Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
7 kuud suitsuvaba aga üks libastumine rikkus eneseusu
 
sipsik 20. august 2012, kl 09.07
Ma jätsin suitsetamise maha 1 jaanuar. Seega kuni 17 augustini polnud ma teinud 7 kuud ja 17 päeva aga sel õhtul jõin sõbrannaga veini väljas ning tema tõmbas suitsu vahetpidamata. Mingi hetk käis klõks ära ja ütlesin et las ma proovin ka uuesti. Ta ei tahtnud anda ütles et ma kahetsen hommikul (ja seda ma tegingi) Aga ma ütlesin selle peale, et pole hullu et niikuinii tõmban reostunud õhku igapäev sisse linnas jalutades :D
Ja nii ma tõmbasingi poolteist suitsu, mis lõppes sellega et pilt läks ära ja kogu vein tuli üles.
Ma nii kahetsen et rikkusin oma "suitsuvaba elu" selle poolteise suitsuga. Ma ei kavatse edasi suitsetama hakata sest nii tegevus ise kui ka sellest tulenev kahju tervisele ning hais mulle ei meeldi. Kuid vastik on mõelda et nii loll olin, et tegin. Enam ei saa öelda et pole peaaegu 8 kuud suitsetanud :D Kas kellelgi on ka selliseid nõmedaid väikseid libastumisi ette tulnud? Kas olete suitsetama hakanud või siiski loobute. Mina igatahes ei plaani suitsetama hakata aga see tegu jääb ikkagi hinge kraapima :D Samas mõtlen et pole hullu mis see poolteistsuitsu ikka on, ega ma pakki ei tõmmanud aga endal on vastik ikkagi selle teo üle, sest tunnen et olen iseennast petnud.
 
sedasi, et 20. august 2012, kl 09.47
ei tasu põdeda. kui rohkem ikka tõmmata ei taha, siis on kõik hästi. ise tegin peol pool suitsu ja pärast seda olen teinud veel mõne suitsu. põdema ei hakkanud. libastumisi tuleb ikka ette. peaasi, et päris käest ära ei lähe.
 
on põhjust 20. august 2012, kl 11.00
on põhjust muretseda. Suitsetamine on enesekindluse lõks. Tegelikult oled sa taas lõksu langemas. Sa oled langemas täpselt samasse lõksu, kuhu sa langesid kunagi siis, kui sa tegid oma elu esimesed sigaretid. Ka siis oli see vastik ja ka siis olid sa veendunud, et sa sellest sõltuvusse ei jää. Täpselt nagu praegugi.

Siin hakkab mängima sinu kahjuks enesekindlus- "hmm, kui ma peale seda suitsu sõltuvusse ei jäänud, siis ma võin aeg-ajalt äkki ikka suitsetada." Ja järgmine kord, kui sa veini jood, teed sa jälle ühe suitsu, ja teine kord jälle. Ja siis ei olegi enam suits nii vastiku maitsega. Ja siis sa teed otsuse, et sa suitsetad ainult siis kui veini jood ning ühel hetkel avastad, et sa jood veini pea iga õhtu ning siis sa lööd käega ja jätad veini ära ning oledki jälle seal, kus kunagi lõpetasid.

Suitsetajatel ja mittesuitsetajatel on üks peamine erinevus - suitsetajad suitsetavad, mittesuitsetajad seda ei tee. Mõtle sellest ühest korrast kui, et sul läks napilt ja ära enam sellesse lõksu astu. sa ei taha olla suitsetaja, sa ei taha maksta selle eest 1000 euri aastas, sa ei taha enam haiseda, sa ei taha iga pingutuse järel hingeldada jne jne. Tuleta meelde, miks sa üldse maha tahtsid jätta. Edu sulle
 
sipsik 20. august 2012, kl 13.08
Õige ta on, see on üks paganama vastik kui jood lõks. Ja sellepärast mind see 1 eksimus häiribki, sest ma tahan olla mittesuitsetaja. Aga enam seda olematuks ei tee, nüüd saan ainult nii teha, et enam tulevikus tõesti sellesse nõmedasse haisvasse lõksu ei astuks :)Võtan seda kui õpetust iseendale.
 
soovitus 13. september 2012, kl 00.52
hoiad ju raha kokku ka. preemiaks luba iga kuu 60 eur eest iluhooldusi või spaasid.
 
variant 20. september 2012, kl 23.05
Võimalus on hoopis siin: www.exsmokers.eu ICoach töötab! Olen juba viiendas faasis kõigest 3 kuuga ja enam ei tunne vajadust tubaka järele üldse.
 
to variant 14. veebruar 2013, kl 11.00
Ma ei saa aru, mis ma seal tegema pean. Täitsin küsimustiku ära ja ütles, et peaksin Icoachiga liituma, aga kuidas ma seda teen ja mida ja kuidas???
 
Sipsikule 04. aprill 2013, kl 18.46
Kuidas nüüd lood on, Sipsik? Tänase seisuga on jäänud sul rekordi murdmiseks veel ainult üks päev.
 
perry 09. aprill 2013, kl 15.44
Seda ei saa nimetada ju uueks alguseks kui sa rohkem pole teinud..eks petsid lihtsalt iseennast ja oma lootusi ja sülitasid kõige selle peale mille nimel pingutanud olid selle ajani;))Mul 4 kuud ilma olla, aga see "kurat" istub mu õlal üsna tihti ja tuletab pidevalt meelde suitsetamist...aga ma ei taha ju! Tean kui vastik see oli ja mäletan veel väga täpselt miks üldse tahtsin maha jätta. ja kui võidad selle hetkeisu siis on hea ja uhke endal olla....puhas tunne.
 
endine suitsetaja 12. juuni 2013, kl 23.27
Mul on 2 kuud ja 1 nädal olnud suitsuvaba, aga paar päeva tagasi üks tuttav kimus minu juuresolekul e-sigaretti. Küsisin talt proovida ja tõmbasin ühe mahvi. Õnneks tundus see üks mahv parajalt vastik nii et isu kadus hetkega.
 
sedasi, et 11. aprill 2015, kl 06.52
loen siin oma vana postitust. imelik on see, et tegelikult see pool suitsu rikkus ära mu 8 kuud kestnud suitsuvaba elu. olen nüüd uuel katsel, kui suudan kaks nädalat ilma olla, siis enam seda viga ei tee, et naljaviluks proovin. siis on täiega nägeminn:))
 
vaba kevad 01. mai 2015, kl 08.49
Mul sama lugu, et 8 kuu pealt läks käest ära. Nüüd 2 aastat hiljem olen teisel katsel, hetkel 2,5 kuud ilma olnud.Narkomaanid on nagu joogist loobuvad alkohoolikudki kes suudavad vaid esimese pitsini kained olla...sama meil...kuni esimese suitsuni oled suitsuvaba, paned esimese põlema oled pekkis......ehk siis kui suudame esimese tõmbamisest loobuda siis olemegi suitsuvabad...nii lihtne see ongi!;))
 
SIpsikule 27. november 2022, kl 18.04
Kuidas tänaseks seis- oled suitsetaja või mittesuitsetaja?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!