Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
Nõelraviga loobuma?
 
14 aastat suitsetaja 11. oktoober 2010, kl 19.41
Olen lutsin(või mis tal nimi oli?) juures nõelravil käinud-põrguvalu oli, aga pooleks aastaks ainult sain lahti, siis tuli käega löömine------
Kas keegi teab laserravist miskit? Nägin kusagil rtl-i peal, keegi saksa või hollandi abielupaari juttu. Nad said abi--ja kusjuures ainsast korrast-TAHAKS KAAA!
 
HMM 13. oktoober 2010, kl 18.06
Mina käisin ja ikka suitsetan=(((((
Mõned,kes meist käisid,said 4 nõela kõrva,mina aga 3,
äkki see mõjub?(raha maksime sama palju)
Või kui oluline siiski on,kumba kõrva?Parema käelistel paremasse ja vasaku käelistel vasakusse?------------------------------------------------------------Mõne päeva pärast

Jumal tänatud,ei suitseta enam ja nõelravi aitas,esimesed kaks päeva peale nõelte panekut oli suitsuisu,kuid siis äkki kadus ära ja praegu on niiiii hea olla,minge ja proovige ikka,minul nt.pole miski muu varem aidanud,tahtejõuga siis või mitte.
 
endine suitsetaja 15. oktoober 2010, kl 13.19
Mina ja minu mees saime abi nõeladest, mis pandi kõrva. Samuti lasin endale panna 2 nõela söögiisu vähendamiseks. Meie käisime alljärgneva arsti vastuvõtul, kes mõned ajad tagasi võttis vastu Gonsiori tänava raadiomajas ja hind oli ka siis 300 krooni.
Raviarst Dr. Mihkel Veskimägi
Registreerimis aeg :
E-R 9.00 - 18.00

Vastuvõtu aeg :
E-R 14.00 – 18.00
Vastuvõtud laupäeviti kokkuleppel!

Tel: 56 960 968
Sõpruse Pst 179/181 Tallinn

Raviteenuse hind:
400 EEK ( 25.56 EUR )
 
Mario 18. oktoober 2010, kl 14.44
Ma ise olin (ja olen siiani) väga skeptiline igasuguste soolapuhujate suhtes. Nõelravi pole kunagi varem proovinud, aga minu loogika ütles, et teaduslikult võib ta isegi olla põhjendatud, seega võib proovida küll.

Reede hommikul tegin viimase suitsu, edasine päev oli tugev suitsuisu, ei saanud kuidagi keskenduda muule kui sellele et enam suitsu ei tee. Seejärel saabus kokkulepitud aeg nõelad kõrva panna - ja kuidagi kergemaks läks. Võisin õhtul isegi pubisse minna ja rahulikult kõrvalt vaadata kuidas teised välja suitsetama lähevad, ise ei tundnud vajadust minna. Paaripäevase kogemuse põhjal ütleks, et töötab, tunne on teine, kuid õigeid tulemusi näeb vast aasta pärast.

Keegi tuttav küsis mu käest: "Kas sa ise oled siis nii nõrk, et ilma nõelteta ei saa maha jäetud?" Tuleb välja, et ei saa tõesti, aga kui nõeltest on abi, siis miks peakski? Ma igatahes soovitaksin - kõigil ei pruugi aidata, aga ehk mõnel aitab.
 
sirtsu 18. oktoober 2010, kl 16.51
Kas neid nõelu pannakse ainult Tallinnas? Kas Pärnus pole kedagi, kes paneks?
 
MaimMaim 20. oktoober 2010, kl 19.31
Ma ei teagi kas nõelad aitavad või mitte..
Minul nõelad olnud nüüd 1 nädal 3 päeva.. no aitavad ju.. aga võibolla see mu peas kinni,et aitavad .. aga vahet ei ole juu.. peaasi et suitsu ei tee ...
 
asdasdasdads 20. oktoober 2010, kl 22.05
nõelravi aitavat paljude haiguste vastu ja on tõestatud, et on tõesti efektiivsem kui mitte midagi. Samuti on tõestatud, et ei ole vahet, kas nõelu paigaldab spetsiaalne arst või kodutu Kolja tänavalt - tulemus on sama. Kui sa usud, et nõelad aitavad sind, siis nad seda ka teevad. Mina kannan eksamitele alati ühtesid ja samu sokke, sest ma olen veendunud, et need aitavad mind ja seni pole nad mind alt vedanud.
 
siiam 30. oktoober 2010, kl 22.40
Käisin ka nõelravis, aga ikka tõmban edasi. Lihtsalt ei jõudnud enam taluda pidevat suitsulemõtlemist ja närvilisust. Isu nagu polegi, aga mida teha mõtetega? Kuskil kirjutati, et 20 min suitsuleminekutahtmist kannatad ära, siis läheb üle. Kannatan, aga 10 min algab kõik uuesti!
Ehk aitaks hüpnoos või midagi sarnast, ei tea.
 
a 31. oktoober 2010, kl 00.30
aga kas need n6elad j2etakse k6rva v6i pannakse kohapeal ja v6etakse 2ra ka seal?
 
sss 17. märts 2011, kl 20.30
Täielik jama ja soolapuhumine.
Kui tahad maha jätta, jäta maha. Need pinnud kõrvas ei tee seda kuidagi lihtsamaks.
Ja tsekki raha vastu ka ei antud!
 
ehk 05. mai 2011, kl 07.57
väga hästi aitavad. Endal läheb tänu dr. Veskimägile juba neljas suitsuvaba aasta (enne 2 pakki päevas) ning JUBE HEA ON OLLA!!!
 
spanky 07. mai 2011, kl 20.47
tahtsin kirjutada samuti oma kogemusest.
dr. veskimäe juurde ajendas minema tuttava soovitus, kes oli samuti väga pikka aega suitsetanud, palju kordi püüdnud lõpetada, kuid alati ebaõnnestunud. ta ütles, et pärast nõelade panekut oli tal "tunne nagu poleks kunagi suitsetanudki", ma ei tea, milles see tunne väljendub... aga soov endalgi proovida oli suur. lisaks ütles ta, et kohe peale nõelade panekut läks enesetunne halvaks ja oli nii peaaegu 2 nädalat. igatahes lasin endalegi nõelad panna. ei tundnud mitte mingisugust erinevust. suitsunälg meeletu. mõned tunnid hiljem ostsin paki. tõmbasin 3-4 suitsu järjest. siis olin pahviks löödud. ma ei tundnud MITTE MIDAGI! ei mingit mõnu-kaifi peale 24h ilma olemist. ei olnud ka vastikust. lihtsalt mitte midagi. kahjuks ei kadunud pidev rahutus ja nälg kuhugi. täna piinlesin jällegi ja panin õhtul suitsu ette. jälle... ei midagi. aga isu ei ole kuhugi kadunud. nälg-rahutus on pidev. korra on peast läbi käinud, et tõmbaks need nõelad välja ja saaks oma laksu kätte... hale hakkab endast ja oma vihmaussi tahtejõust....
 
to spanky 07. mai 2011, kl 23.38
kõik sellised meetodid, mis põhinevad inimese enda tahtejõul panevadki sind tundma nõrgana. sina ei ole nõrk, vaid sinu enesesisendus jõud ei olnud piisavalt suur või su intelligentsus ei luba endale rumalaid mõtteid pähe istutada. Kui sa oleks sarnaselt oma tuttavaga suutnud endale sisendada, et nõelad aitavad suitsetamist mahajätta, siis oleksid sa ehk isegi ka suutnud. Kui sa siiralt usud, et kõrva torkimine nõeltega on kuidagi mahajätmisel abiks, siis see ehk õnnestunki. Kui sa võtad arsti sisendust kuulda, et kui sa suitsu ette paned, siis sa hakkad oksendama, siis sa tõenäoliselt tunnedki südamepööritust.

See, et sa peale 24 tundi suitsetades ei saanud mingit hirmsat kaifi ega peapääritust on normaalne, sest näiteks inimesed, kes on ka haiglates ei saa vahel nädalaid suitsu teha ja see ei ole eriliseks probleemiks ja kui lõpuks võimalus tekib siis lihtsalt suitsetavad.

Nõelravi efektiivsusekohta on tehtud lustakas ülevaade, mis sellegipoolest põhineb teaduslikel faktidel. Vaata videos alates 1:40 http://www.youtube.com/watch?v=5w7fztpQego
 
spanky 21. mai 2011, kl 16.47
Aitäh selle kaasamõtlemise eest. aga see jutt kaifi kohta paneb mind arvama, et Sina ei ole kunagi suitsust sõltuvuses olnud. Ma tean TÄPSELT milline see kaifi tunne on, kui ei ole 10+ tundi suitsetanud ja suitsu ette paned. Ma olen 12 aastat seda peaaegu iga päev tundnud. See on pingelangus, kerge meeleolu-boost kuni surisevate jalgadeni välja kui paus on olnud veel suurem. Ma oleks pidanud seda tundma, kui suitsu uuesti ette panin. Aga ei tundnud.

Peale selle suuremat skeptikut selle nõelravi suhtes polnud, kui minu tuttav, kes päevapealt maha jättis.

Ma tõesti ei kirjuta seda kõike reklaami pärast. Ma isegi arvan, et võib-olla teised ei saa sellist tulemust. Piltlikult öeldes tehti minu ajule reset nikotiinisõltuvuse osas.
 
Reet 15. juuni 2011, kl 09.45
Kas alkoholi vastu nõelravi ei aita,see on ka ju sõltuvus.Tahaks maha jätta,kuid ei ole iseloomu.Päris purju ei joo,kuid iga õhtu tahaks midagi juua.
 
asddd 20. juuni 2011, kl 00.24
ei aita nõelravi ühegi sõltuvuse vastu, sest sõltuvus on psühholoogiline ja ükski nõeltega torkimine ei saa muuta põhjuseid, miks sa juua või suitsu teha tahad.
 
to asddd 26. juuni 2011, kl 03.19
suitsetamise puhul on olemas ka füüsiline sõltuvus
 
werta 17. juuli 2011, kl 20.04
Ma lähen teisipäeval dr.veskimäe juurde vastuvõtule ning raporteerin hiljem asjahuvilistele, kuidas siis mõjus.

Ma pole spetsialist, seega ma ei tea, kas need aitavad või mitte. Jään selle juurde, et doktor teab minust paremini ning igasugused vandenõuteooriad mind absoluutselt ei koti:)

Kuna mulle pole veel päris tõsiselt kohale jõudnud suitsetamisest loobumise soov, siis alustan täna Allen Carri audioraamatu kuulamisega, et olla veelgi enam teisipäevaseks minekuks ettevalmistunud ja motiveeritud. Kui ma selle kõige järel suitsetamist maha ei jäta, siis pole ma mitte midagi kaotanud. Kui see aga aitab, siis võidan ma igal päeval 2.45-3.10 €....päris hea, mis?
 
suitsetaja 21. juuli 2011, kl 07.13
Külastasin samuti hr. Veskimäge, aga tulutult.
Tema jutu kohaselt pidi pärast nõelte panekut kohe tekkima vastikustunne suitsu vastu, mida ei tekkinud. Teiseks pidi suits oksele ajama, aga ei ajanud. Maksin ilma asjata ja mitte väikest raha. Peab olema endal tugev soov ja tahe vabaneda, korra olen sellega hakkama saanud. Kahjuks alustasin aastate pärast uuesti ja kahetsen.
 
käidud 30. juuli 2011, kl 13.16
Ärevus oli suur, kas tõesti aitab. Panin aja kinni ja läksimegi, sõrants tuli kaasa, moraalseks toeks. Kohapeal pool tundi enne vastuvõtu algust tegime siis närviliselt viimased suitsud ja läksime ooteruumi. Ukse peal tuli vastu kümmekond lõbusas tujus noormest ja nagu pärast selgus, tulid nad kõik koos dr Veskimägi juurest. Siis oligi meie kord. Vastu võttis meid suur, habetunud ja T-särgis mees. Üllatus oli suur, ootasime pigem valges kitlis arstionu. Siis see juhtuski. Üks minut selgitust, üks minut nõelad, üks minut raha vastuvõtmine. Küsisime, et äkki saab sõbrants ka nõelad kõrva ja oh imet oleks võinud ka neli sõbrannat olla, kõik oleks saanud. Asi toimus nagu konveierilindil. Siis küsisime mõned küsimused, et ikka asjale kindlust saada, et kas see raha läks ikka asja eest. Arst oli väga lahke ja hea huumoriga, väljusime optimistlikult ja läksime üle tee Mc Donalsisse. Istusime ja sõime ja ootasime muutusi. Minul tekkitas suitushais järgmised 3 päeva kerge peapöörituse. Sõbrannal ei midagi, suitsuhais ei tekitanud mingeid emotsoone.
Siis saime sõbrantsiga kokku kolm õhtut järjest ja muljetasime. Otsisime suitsetajaid, et näha mis juhtub. Lisaks tarbisime kerget alkoholi, et näha kas murdume. Nüüd on siis kaheksas päev ja meil ei ole veel suitsetanud.
Vanast harjumusest mõte käib, et peale kohvi tehakse suitsu, või peale sööki istuks õue ja suitsetaks. Nüüd siis joome kohvi ja ei suitseta, sööme ja ei suitseta. Teised suitsetavad aga meie ei sutseta ja isegi ei häiri. Tahtmist ei ole - siiamaani veel.
Käisin väljas ja kõrval lauas istus üks ahelsuitsetaja ja vot see hakkas küll närvidele, tekkis õhupuudus ja nii tahtsin võtta tulekustutit. Suutsin siiski jääda viisakaks, lähenesin naerul näoga nende lauale ja palusin viisakalt ja taktitundeliselt suitsujoad mujale suunata. Ma muidugi ka põhjendasin ja seletasin mille peale nad naeratasid mõistvalt ning tõstsid oma laua 1,5 m meie lauast kaugemale.
Kõik tuttavad hoiavad meile pöialt, sooviga, et me ei murduks.
Kaheksandal päeval välutas minu organism esimese nõela - ja see oli küll löök allapoole vööd - surusin seda meeleheitlikult tagasi. Kuid ütlen, et sellel pole mõtet- ta tuleb ikka välja.
Nõelad minul valu ei tekitanud, ei pannes ega ka pärast. Tundsin küll, kui neid katsusin, aga muidu elamist ega magamist ei seganud. Sõbrannal vastupidi ühe nõela panek oli valus ja see on siiani valulik ja hell. Selle külje peal ei maga ja ei taha kõrva puudutada. Näiteks särki ülepea tõmmata ei saa, peab seda kõrvast eemal hoidma.

Lõpetuseks ütlen, proovige kindlasti!
Mina olin selleks ettevalmistunud ja aitas - usk on ka muidugi.
Sõbranna "lükkasin tanki" ja ja tema ka elus ja ei suitseta - usk puudub siiani (äraootaval seisukohal, et kas tõesti on see võimalik). Mäletan kui ta ütles,et mina küll tahan suitsu teha aga iseu ei ole, seega ei näe mõtet.

Statistilised andmed: 2 euri pakk (salasigaretid) ja pakk päevas
kokkuhoid nädalas 14 euri
kokkuhoid kuus 64 euri
kokkuhoid aastas 768 euri
kokku 5 aastat 3840 euri

suitsetasin 27 aasta, seega olen tuulde puhunud 20736 euri (324 447 krooni)

Kindlasti tuleb vastuväiteid, et siis old suitsud odavamad, aga siis olid palganumbrid ka teised.

Nüüd panen iga nädal 14 euri põrsasse - jube hea motivaator (ilus hõbedane põrsas) - jõulude ajal ostan endale midagi ....
 
alfaparent 30. juuli 2011, kl 19.59
Jüri Enneti käest küsiti, et kas nõelravi aitab suitsetamist maha jätta ja ta vastas : "Kui inimene peale suitsetamist ei suitseta, siis aitab". Kui sa usud, et kõrva torkimine nõeltega aitab suitsust loobuda, siis aitab ka :D.
 
huviline 08. august 2011, kl 22.13
Hei Werta! Sinu jutt käidud tundub nagu muinasjutt.Tahaks ise ka proovida.Äkki avaldad saladuse,kui palju nõelravi nüüd maksab? Kas dr. Veskinäe aadress ja tele foni number on sama.mis eelpool kirjas oli? Äkki viitsid vastata!
 
mann 28. august 2011, kl 19.05
ma tahaks kaaa, aga valgamaal pole kedagi, kes nõelu paneks. kas keegi teab tartus kedagi ja kunagi räägiti veel, et otepääl ka keegi pidi panema.
 
Kadriii 29. november 2011, kl 16.52
Lasin ka täna nõelad panna. Vaatame, kuidas läheb :)

Kel huvi, siis: www.nikostopp.ee

Seal lehel saate ise endale aja broneerida ja mailile tuleb kinnitus. Lähed, istud, 3 nõelatorget kõrva, mida peaaegu, et ei tunnegi, maksad raha ja lahkud. Kokku võtab see max 3 min :D

Kui muidu ei aita, siis aitab Minul vähemalt psühholoogiliselt :)
 
Kadriii 30. november 2011, kl 18.13
Mina ei tea, mulle vist ei mõju. Ah, vähemalt sain jälle midagi uut proovida ja ühe kogemuse võrra rikkam.:)
 
anc22 30. november 2011, kl 23.54
Krt, aga küsi raha tagasi. Mina küll küsiks. Mille eest sa maksid? Telekaparandajale maksad ka ju parandatud teleka eest, mitte kruvikeerajaga keeramise eest. Pagar saab ka palka saia eest, mitte taignaga mätsimise eest. Ma käisin kunagi Kaika-Laine juures ühe haigusega ja hoiatasin ette, et maksan ainult siis, kui asjast abi on. Ei võetud jutulegi :D
 
Kadriii 02. detsember 2011, kl 22.07
Kuna kodulehel on kirjas, et kõigile nõelad ei mõju, siis pole mõtet üldse jutulegi minna. Olin ette hoiatatud.
 
Anni 03. detsember 2011, kl 14.11
Mind ka nõelad ei aidanud aga tabex aitas. Praeguseks juba pool aastat ilma suitsuta.
 
Kadriii 14. detsember 2011, kl 22.00
Pean ka ikka seda Tabexit siis proovima. Ema alustas mul paar päeva tagasi. Vaatan, kuidas tal edeneb ja siis proovin. Olen aru saanud, et kõige tähtsam on ikka tahtejõud.
Kuidas selle Tabexiga täpselt on ? Ikka ju tahad suitsu teha ja mõtled suitsust...Millal see isu mööduma hakkab ? Kuidas teil ? :)
 
Proovia 28. veebruar 2012, kl 18.48
Tere! Mina jätsin kunagi plaastrite ja nätsude abil maha.. väga raske oli :( Muutusin väga närviliseks ja esimesed kolm nädalat oli ikka väga suur suitsu isu. Kuid ma sain ikkagi lõpuks hakkama. Võtsin juurde umbes 17 kg ei suitsetanud kaks aastat ja siis hakkasin kahjuka päevapealt uuesti suitsetama. Nüüd tahan proovida nõela.. kuna kardan veits kilosid :) eks näis kas saan ka seegord hakkama ja ei muutu enam nihukeseks närvipuntraks :))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!