Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Loobu suitsust
Nõelraviga loobuma?
 
Katikas 17. märts 2012, kl 15.54
Meie puhul saab väita,et nõeltest oli kasu.28märts saab aasta suitsuta.Käisime dr.Veskimäe juures.
Mees oli suitsetanud 35 aastat vähemalt pakk päevas ja mina 20 aastat pakk päevas. Esimesed nädalad oli põrgu, kõik ajas nutma ja mõtlesin,et milleks ma ennast piinan.
Mind motiveeris just raha kokkuhid, pakk marpsi maksis siis 3 eurot ja neid läks päevas kahepeale kuskil 2,5 pakki.Aastane kokkuhoid päris suur.
 
naine42 17. märts 2012, kl 23.27
mul ka 20a staazhi.hetkel pakk winston white´i päevas.tahan küll maha jätta,et raha kokku hoida,köhiks vähem jne.,kuid seda ilmaolemise närvilisust välja ei kannata kahjuks.kõige hullem on olnud 6 tundi lennukis.minul peab olema meetod kus isu ei teki ja suits on vastumeelne vms.proovitud on näts,plaaster,tabex...ei olnud mingitki muutust nendega.
 
Katikas 19. märts 2012, kl 13.00
Uhh, see närvilisus oli jube jah! Sellist meetodit ei olegi kus isu ei teki,mis nii oleks viga maha jätta. Ja need lennusõidud, ootad juba,et pagas käes ja saaks tossule.
Aga ma ütlen,et see närvilisus läheb mööda ja elu ei tundugi mõtetu!
Proovida ju võid nõeltega, mis sul ikka kaotada on peale 25 euro.
 
tanel 15. mai 2012, kl 09.32
Käisin eelmine nädal ja panin nõelad - siiamaani ei ole suitsu teinud. Tegin suitsu 15 aastat. Need nõelad ei ole imeasjad aga mida nad teevad on see, et nad võtavad selle hulluks tegeva suitsunälja ära. Psühholoogiline vajadus jääb ja mingit vastumeelsust suitsuhaisule jne mul ei ole tekkinud.
Isiklikult ütlen kõigile, kes suudavad normaalselt* suitsetada: "Head suitsetamist, see on puhas romantika".

*normlaane on see, kui hommikul ei köhi nagu katkuhaige ja silmaalused ei ole pruunid ja 45selt vähki ei sure.

Tanel.
 
To tanel 15. mai 2012, kl 14.13
Ma pole kùll mingi ekspert, kuid olen sinusugseid liialt palju kõrvalt näinud. Kahjuks oled sa jätkuvalt suitsetaja ja seni kuni sa neid räpaseid asju taga igatsed, seni sa selleks ka jääd. Sinu meelelaadiga inimesel on ka väga suur tõenäosus suurele kaalutõusule, sest sa hakkad tõenäoliselt suitsetamisele asendust otsima.

Kui sul kõrvad tulitavad peas on täiesti loomulik, et su organism keskendub valule ja kui nälg hakkab peale tikkuma, siis tuleb valusat kõrva mudida, et nälg ununeks
 
mures 18. september 2012, kl 07.22
...kui mitu korda on keegi lasnud nõelu panna? Mina kaks korda..esimene kord sain õnnelikult 8 kuud siis algas isiklikus elus närviline periood.lasin uuesti ja peale kolme päeva jälle ei suutnud enam suitsu imule vastu panna. Nüüd 4 kuud kimunud...soovin uuesti minna ,aga kas on mõtet`? Millised arvamused ? Ise tunnen end üpris küps jälle selleks olema...ei tohi ja ei saa suitsetada ma teg. Aga vajan kõrvalist abi..iseloomu nii palju pole.
 
õnnelik 18. september 2012, kl 11.08
Äkki proovid siis seekord midagi muud? Tundub, et nõelad ei mõju.
 
aga 03. oktoober 2012, kl 17.37
kas keegi hüpnoosi on proovinud?
 
mures 04. oktoober 2012, kl 07.06
....ja kus see asub....või kes see hüptonuseerib ?
 
Bad 04. oktoober 2012, kl 14.20
haha, mis järgmiseks-- Kaika Laine? :D
 
to bad 06. oktoober 2012, kl 10.15
kaika laine ei ela vist enam,aga ta ei aitaks kah.olen ka proovinud mitut trikki,ikka ei aita(2korda nõelravi,plaastrid,mingi laserravi,tabletid)ikka ei aita...mida teha?kõik ei ole loodud tugevateks,nõrku peaks aitama,mitte siin näägutama...hüpnoos ongi veel proovimata...ja siis see n.ö. kodeerimine.mis need on,teab keegi?
 
to to bad 06. oktoober 2012, kl 14.23
julgustan proovima Allen Carri meetodi abiga. Kui nad ei saa sind aidata, siis maksavad vähemasti raha tagasi. Ma tean mitmeid, kes seal käinud ja ei saa enam aru, kuidas varem üldse suitsetada võisid. Miski jõuab pärale...
 
viimasele 06. oktoober 2012, kl 21.47
aitähh!raamatut lugesin,ei aidanud,arvan,et peaksin proovima küll neid loenguid,sest raamat jättis juba sügava mulje...aga,lootusetu,nagu ma olen,ikka panin suitsu ette....kuna olen küllaltki aldis igasugu veenmistele,peaksin tõepoolest proovima,seal vähemalt ei tänitata-see tekitab trotsi ja veel suuremat suitsuisu..igaljuhul,tasub proovida,endale ei tulnud see võimalus meeldegi,veelkord-tänud!.
 
konipõletaja 16. oktoober 2012, kl 14.43
Käisin eile siis nõelu panemas. Protseduur käis kiirelt, isegi mantlit ei jõudnud seljast ära võtta ja hea, et istuda märkasin. Kõik käis nii kiiresti, et uksest välja tormates oleksin napilt unustanud raha maksmata;) nagu sõjaväes öeldi: "läks kiiremini kui kuselkäik". Õhtul polnudki mingit isu suitsu järele, aga kuna sain kaasa info, et viimase suitsu võiks teha mõnes sellises kohas kus öökimiseks sobiv aeg ja ruum oleks siis huvi pärast läksin loodusesse ja panin koni ette, et tunda kui vastik see siis olla nüüd võiks? Oli vastik küll...aga öökima ei ajanud..siis proovisin veel ja ikka järgmise ja järgmise.... Kõrv tulitab otsas, aga suitsupakk väheneb ikka. Seega, ilma iseloomuta aitab vaid haud...
 
to konipõletaja 16. oktoober 2012, kl 22.45
huvitav küll et soovitati veel 1 suits teha.
mina oleks vist katsunud ilma olla kui isu ka poleks. kui juba 24h möödas-juba kergem.edasi veel 2 päeva ja peaks nikotiin kehast väljas olema.
ma veitsa lugesin seda allen carri ka.hetkel 1 kuu ilma olnud.
vajadust kui sellist pole kuid jube harjumatu on et midagi pole näppude vahel. meeletult läheb lutsukomme ka.
 
mjah 17. oktoober 2012, kl 06.39
...kahju ,et hakkasid seda okse efekti esile kutsuma. Seda poleks vaja olnud ju...ega selleks nõelu ei panda ju. Need sõnad olid lihtsalt nö. hirmutamisex :). Natuke võitlust ise endaga..24 tundi kas või... .Ega mingisugust nö. klõpsu ju ei käi....peas on asi kinni. Aga Sul on võimalus nüüd uuesti minna ja uued nõelad panna...ja seda tasuta ja garantii korras. Muidugi kui eelnevad välja kukkunud. Proovi ikkagi.
 
to mjah 17. oktoober 2012, kl 10.09
sinu jutust ei saagi aru, et mis kasu siis nõeltest on, kui asi peas kinni on?
 
konipõletaja 17. oktoober 2012, kl 10.30
Kuna oleksin kokku lepitud ajaks hiljaks jäänud siis ei olnud aega seda viimast suitsu seal ukse taga ära teha ja sellega hüvasti jätta..ühesõnaga ei jõudnud ennast vaimselt valmis seada sellepärast ka see viimase suitsu proovimise soov. Aga muidu on nõelad teinud küll tunde kuidagi vabamaks ja suitsu suhtes ükskõiksemaks. Kahetsen oma rumalat käitumist ja kui seekord ei lähe õnneks siis lähen korra veel ja/või hakkan kasutama e-sigarit..kuidagi tuleb ju sellest haisvast pasast lahti saada..ei saa seltskonnas suudki lahti teha kui sealt kärbseid välja lendab;)
Ikka päikese poole ja mitte sammugi tagasi!
 
kommenteerijale 10.09 17. oktoober 2012, kl 18.46
...aga nii ta on. See justkui mingi pidepunkt kulutada 25 eurtsi ja siis arvad , et oh jaa nüüd siis ok. Ei ole midagi nii..pead ise ka ikke asjale kaasa aitama. Oodatakse mingit klõpsu kusagilt , aga ei...vähemalt minu puhul nii polnud ja arvan ,et ega paljudelgi.Suitsu isu väheneb jah..ise käisin paar kuud nii moodi õues nagu ennegi ,aga siis ilma suitsu tegemast. Kogu see asi on ikka peanupus...ja tee mis tahes...kleebi kasvõi mingi märk otsa ette ja ongi kõik :) Aru saada pole siin midagi...püüa aru saada ,et enam SUITSU EI TEE.
 
saan aru, mida sa silmas pead, 17. oktoober 2012, kl 19.00
aga mille eest sa 25 euri siis maksad? Sama hästi võin ma ju öelda, et maksa mulle 24 euri, koputan sulle viis korda vastu nina ja asi ants. Koputan äkki natukene kõvemini, et nina veits tuikaks ka, et su mõtted ehk suitsusoovil mingiks ajaks ära võtta. ja kui esimesest koputamisest vähe kasu on, siis tule uuesti- garantii korras koputan veel.. ja seda tasuta ka.

See, millest sina räägid on enesesugestsioon ja raha ära võtmine meeleheitlikelt, midagi muud kui abitute nõelte kõrva pistmist vastu pakkumata.

Kui kogu asi on peanupus ja otsuse langetamises, siis ei peaks sa mitte andma 25 euri kellelegi, kelle tegevus ei tee muud, kui viib olemasolevalt probleemilt mõtted uuele probleemile (kõrvavalu)
 
to konipõletaja 17. oktoober 2012, kl 20.15
igal juhul proovi uuesti.
ma ka juunis jätsin maha ja 4ndal päeval tegin 1 suitsu.no ja sealt läks nihu...

nüüd olin targem. teadsin juba et ei tohi seda 1 ka teha.olen 1 kuu vastu pidanud. arvutasin et rahaline võit ca 70 eur ja ostan midagi head - massaazhi või spaa vms preemiaks
 
konipõletaja 18. oktoober 2012, kl 12.48
Lähen kindlasti mõne aja pärast tagasi. Sean end paremini valmis võitluseks selle suitseva paharetiga...kaalukauss on ju igal juhul suitsuvaba elu poolt...ja mis raha säästaks! Selle eest saaks ju igasuguseid muid mõnusid endale lubada praeguse haisva kesta ja rögisevate hommikute asemel!
 
mjah 18. oktoober 2012, kl 17.16
...ka mina soovin Sulle igati edu....ja ära murdu !
 
konipõletaja 19. oktoober 2012, kl 15.58
Tänud toetuse eest! Ei tea kas seda nõelravi tehakse igal pool ühte moodi(3 kõrva) või on erinevaid programme?;)
 
mjah 19. oktoober 2012, kl 16.53
...no mulle pandi viimsael seansil mõlemasse kõrva need nõelad...paraku ikka murdusin :( . Nüüd püüan end uuesti selleks protsessiks ette valmistada...ka seda on vaja , aga momendil üsna keeruline kahjuks kuna närviline periood. Aga ikkagi endiselt soov tubakast priiks saada.Eks paistab mis saab , aga ikka loodan.
 
konip 19. oktoober 2012, kl 18.52
Lõpuks tuleb end läbi nõelutada vist?;)) Jah, paneme vaimu valmis ja teeme uuesti...siis oskab juba paremini hoida end. Sulle mjah ka edaspidiseks rõõmsat suitsuvaba elukest!;)
 
kastan 22. oktoober 2012, kl 00.05
Konipõletaja, mitu korda ei ole mõtet küll nõelu panna. Kõrvapunkte mõjutatakse samamoodi nagu esimene kord ja kui ikka suitsu ette panid, pole pointi.
Keegi veel üleval küsis varianti, mida veel proovida. Minule mõjusid pärast plaastreid, nõelu ja Allen Carri hoopis spetsiaalsed antidepressandid suitsetamise mahajätmiseks. Muidu olin nii närviline, et roniks mööda seinu üles....Kirjutab neid välja psühhoterapeut, Elontril oli vist nimi, aga sõin erinevaid. Nüüd olen 2 aastat ilma, enne suitsetasin 17 a. pakk päevas keskmiselt.
 
to kastan (konip) 22. oktoober 2012, kl 12.26
Tänud info eest, mõtlesin ise ka natuke sarnaselt, aga arvasin, et helistan nõelamehele tagasi ja uurin võimalusi. Carri raamat on hea küll lugeda suitsetamise vahepalaks, aga eks kõik hakkab ikka oma kõrvade vahelt peale. kahjuks ei ole sellist vastumürki loodud, et süstid sisse ja oled suitsuvaba hetkega. Ma muidugi ei tahaks tableti-keemiat sisse ajada, aga mis see ikka hullem kui suitsetamine ise..
 
konnar 31. oktoober 2012, kl 22.39
kas tartus on mõnda nõela panijat, teen e sigareti juba 2 nädalat ja tava suicu pole teinud, nüüd tahax loobuda, aga e sigaretist saan aru et saan nikotiini ja ilma nikotiinita on asi pekkis ja närvid täitsa sassis
 
Neh 19. november 2012, kl 21.12
Nõelravi on šarlatanism ja selle mõtles välja Mao Zedong, kui tal oma rahvale ravi pakkuda polnud. Et siis iidne Hiina meditsiin.

EEsti vaste võiks kõlada, et kui arstiabi kättesaadavusest räägitakse, siis Ansip soovitab vana Eesti traditsioonilist meditsiini, Keskööl ristteel jäme kuusekäbi tagumikku ja kõik haigused kaovad...:)

Pole mitte ühte uuringut, et nõelravi ühegi häda puhul toimiks. Mõnel võibolla oli nikotiinisõltuvus väike ja sai tahtejõuga üle ning siis jääbki mulje, et nõelda kõrvas või tagumikus on migi ravi. Suitsu vastu aitab ainult tahtejõud kombineeritud medikamentidega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!