Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saatmata kirjad
Mu suurim õppetund elus on
 
Rauk 21. november 2014, kl 22.29
Ma kartsin, et ma kaotan ennast, kui ennast kellegagi seon. Mis aga tegelikult juhtus oli see, et sain vaid kinnitust sellele, kes ma ise olen. Mõelge sellele. Kõik suhted on mõeldud hinge arenemiseks. Ka talvel.


Aamen.
 
tõsi või 21. november 2014, kl 22.38
Ja kas siin riigis leidub mõni mees kellega end siduda ??
 
noor 21. november 2014, kl 22.41
Suurim õppetund mulle on, et vanad inimesed ei mõista elu. Ajavad elukauget naiivset jura. Nagu näiteks ,et haridus on oluline vms paska.
 
nõustun 21. november 2014, kl 22.44
mansion ghost 21. november 2014, kl 23.11
Pole veel väga vana ega noorgi enam mitte.

"Suurim õppetund mulle on, et vanad inimesed ei mõista elu. Ajavad elukauget naiivset jura. Nagu näiteks ,et haridus on oluline vms paska."

Tähtis on mida Sa oskad, haridus on oluline, mitte see paber, mis antakse. Aga ükskord ajad isegi noorte jaoks naiivset jura :)

"Ja kas siin riigis leidub mõni mees kellega end siduda ??"

Kas siin riigis leidub meest, kes tahaks end Sinuga siduda???
 
ei 21. november 2014, kl 23.17
Kolvanu vist jah ??????? NINA VINGUS JAH EI OLD PIISAVALT HEA TWEIE JAOKS JAH??,,,??,? MINE PANE END POLEMA SIIIS SAAST ???,?,,
 
noorena on jah kedagi vaja, sest seda va ARMASTUST on hullult vaja just TEMAGA jagada 26. detsember 2014, kl 18.57
on nii, et Armastus teise isiku vastu on HAIGUS, mis põetaxe läbi, kas terve elu, justkui nakkus ei lõppegi ja kark on kaenla all ja oled saanud SÕLTUVUSE TEISEST, sest üksi kukud ümber, ei oskagi elada ja kui teine pilvedele kolib, siis justkui elumõtegi läinud? Ei tea, miks seda ÕNNEX nimetataxe... Ega selle va Õnne enda jaoks ju "modelleerib" oma maailma ainesest.ikka ISE.. ? mida keegi vastavalt läbitud teele, arenedes, Õnneks peab -trafaretne on: mees, kodu, lapsed ja lapselapsed?! Tahan neid lohutada, kellel üks või rohkemgi sambaid sellest jadast PUUDUVAD! Sulle pakutakse uut kohanemist, sa ei seisa seisvas tiigivees elulõpuni... pakutakse muutust, uue õppimist ja see jada ei pruugi üldsegi Sinu arengutee olla? Ei pea massielu olemagi... koorem olla pandud ikka igale kaamelile tema küüru järgi... seda teed ei pea teiste rööbastesse suruma..., et kõigil on... las olla kõigil, ma möödun neist ja tunnen kergelt oma sisemuses kaasa- eluaegsed teenindajad, muidu nad ei tunne, et nad oleksid vajalikud?
Vaat, NOORTEGA ON NII, ET 2 aastasel on ainult MINA-avastus- kuni 20-ni välja, mõni saab kiiremini täiskasvanuks, mõnel läheb veel 20 a otsa, ikka MINA,MINA,MINA... (ka 60-selt), siis kui tuleb, suuremates kollektiivides, koolides liikudA, et on teiste maailmad ka ja ON ka MOZART, mis on huvitavad, kuidas kellelegi, mõnele on need teised igavesti segavad inimfragmendid, edasi peaks tulema, kellele siis kuna plahvatab, et ... jah jääb ikkagi ainult Mozart! Ei pruugigi sinnani jõuda? Need, kes leiavad, et vanad ajavad mingit iba, et muudkui õpi... sa näitad sellega, et oled arengult I faasis... see on nii, kes seda ikka tunnistab. Võiks ju mõttetarkade nimed juurde kirjutada, kes mida tarka on öelnud ja nad olid ikka üle 40 jne. kõvasti, "muldvanad" noorte jaoks..., jah, aga kui ei õpi, siis need noored ei saagi teada, kui lollid ollakse, sest siis oleks juba areng-liikumine!! Et siis, "kes saab santi sundida, kui sant EI TAHA kõndida?!" olen lugenud, kui haridust küsitaxe, siis vastab: TARK, endal 9kl, lihtsalt pandi kolmed, et tast koolis vabaneda... tema ka ei pidanud vajalikuks õppida. Lähed mehele, see peab üleval, kui ei pea, siis lähed uuesti mehele jne. Lapsed, kes vahepeal jõuavad sündida, jätad vanavanematele... nad ju nii nunnutavad lastelastega... ise paned minema, parem kui välismaale, siis ei puutu nende vanuritega kokkugi... aga mees peab olema... ! see on ainult 1 eluteekene paljudest-paljudest... võimalustest aga siin planeedil on vaba valik ja see on SINU!
 
jänes oled 26. detsember 2014, kl 20.20
Teisega voodisse ronida siis ei tulnud tema meelde? Sama ebastabiilne kui iff 24!
 
Ö 10. jaanuar 2015, kl 21.13
Miks me nii erinevalt mõtleme? Seda ei saa iial muuta. Lähen tuttu.
 
Liisbeth 07. veebruar 2015, kl 23.24
Mõnikord ma meenutan Sind ja mõtlen, et kuidas Sul läheb ja las oled leidnud selle, mida pikka aega otsinud oled. Ja siis viib elu ning sellega seonduvad tegemised mind endaga kaasa ja kaod mõneks ajaks mu mõtetest sootuks. Mida aeg edasi, seda paremad mõtted tekivad, mälu kustutab halva ja mäletab vaid ilusat. Seda ju tahtsimegi. Kas ma olen õnnelik? Olen küll, sest lõpuks elan täna ja praegu ning tean, et õnne jaoks ei ole vaja Sind.
 
kulla Liisbeth 07. veebruar 2015, kl 23.32
Siis jõudsid õigele järeldusele :)
Me kõik siin elus elame vaid endale ! :)
 
moi problem 07. veebruar 2015, kl 23.33
Moi zhisn moi problem
 
koll 07. veebruar 2015, kl 23.35
Ära mõtle minust. Pole vaja. Mõtle oma olevikust ja veelgi õnnelikumast
tulevikust!
 
Liisbeth 07. veebruar 2015, kl 23.41
Eks minagi arenen omasoodu ;) Sestap teangi, et ennast tuleb hoida ja armastada ja kaitsta. Tuleb kuulata sisetunnet, mis reeglina ei valeta ning tänada Kaitseinglit, kes hoidis mind kaldumast hukatuse teele. Olen teda viimasel ajal üsna palju tänanud, kuigi oli aegu, mil ma ei suutnud mõista miks kõik läks tookord nii kuis läks. Täna olen endaga rahul ja tean, et sündis parim. Parim Sulle ja parim mulle. Tean, et oled seal kusagil, oma teel kõndides, samuti sisimas rahul ja õnnelik, rikkam kogemuse võrra ja targem kui varem. Kõik tunded ei ole määratud kandma armastuse vilju. Usun, et me kumbki kogeme elus veel tunnet, mis küll ei pruugi olla sama suur ja võimas kui see, mis kunagi vastastikku kohetud, aga mis annab ikkagi tiivad, et tõusta kõrgemale. Olen Sulle tänulik, et sain midagi nii võimast kogeda.
 
nii 07. veebruar 2015, kl 23.49
Sa peksad ikka täiega segast. Soovin õnne sulle. Inglid või mitte inglid, ennast tuleb kaitsta igal juhul. Ainult mina tunnen endale kaasa, et ennast kaitsta ei osanud piisavalt. Enese lollus! Aga sain minagi targemaks, et ei ole vaja oma südant avada, neile, kes tuulteks ja tormideks valmis pole!

Kõike head!
 
Liisbeth 07. veebruar 2015, kl 23.50
Head und! Meenutan täna heldimusega möödunud aegu :)
 
Ďeniss 07. veebruar 2015, kl 23.52
Mul on hea meel, et oled eemal ja minust ei mõtle. Vastasel juhul peaksin iga päev palvetama, et uuesti haiget ei saaks. Armastusest alati ei piisa.
 
nii 07. veebruar 2015, kl 23.53
Liisbeth Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Head und! Meenutan täna heldimusega möödunud aegu
> :)


Meenuta meenuta..kui neist üldse on midagi head meenutada.
 
armastasin Sind väga 07. veebruar 2015, kl 23.57
Meenutan. On. Mida aeg edasi, seda rohkem on head. Soovin, et nii oleks Sinugagi. Tean, et armastusest alati ei piisa ja tea Sinagi, et tunne ei ole see, mis haiget teeb, vaid meie endi liiga suured ootused ja liialt jäik suhtumine. Tahaksin, et oleks rahu. Rahu Sinu ja minu hinges.
 
nii 08. veebruar 2015, kl 00.04
Jah, Sa armastasid mind väga ja mina armastasin Sind ka väga, aga sellest ei piisanud. Me saime haiget ja olime katki senikaua kuni tulid uued inimesed, kes meid suutsid möödunust terveks ravida.
Me ihkasime nende kaissu ja nende juurde, sest seal oli turvaline, me ei tülitse nendega nii väga kui me omavahel ja nad mõistavad meid hästi. Nad armastavad meid ja tahavad, et meil läheks kõik hästi.
Nad täidavad need lüngad, mida me teineteise puhul püüdsime täita, aga ei õnnestunud, nad sobivad aga kui valatult.
Me ei saa neid vähem armastada, ikka sama tugevalt ja sama soojalt nibg kuumalt nagu kord me teineteist armastasime. Nemad on õnne ära teeninyd ja meie oleme nendega koos ka õnne ära teeninud.

Aamen.
 
:) 08. veebruar 2015, kl 00.11
Need meeletud tülid. Kartsin, et ei tule kunagi aega, mil ühel nõul oleme, aga siiski, siiski :)))) Oleme neile paremad kaaslased kui teineteisele olla oskasime. Isegi kui tunne ei ole nii suur, on hingerahu ja stabiilsus olulosemad. Võimalik, et kunagi kahetsen tehtud valikut, aga praegu lihtsalt elan ja paranen. Sa olid ja tõenäoliselt jäädkiu elu võimsamaks tundeks, isegi kuo sellest ei piisanud :):):)
 
nii 08. veebruar 2015, kl 00.17
Jah, tõsi, andesta, ma ei suuda ameerika mägedel elada, kui sina seda suudad võid seda uue kaaslasega proovida. Aga mina hindan südamerahu ja stabiilsust, vajan inimest, kes armastaks ja tunnistaks mind sellisena nagu olen ilma sõda pidamata.
Sõdimine väsitab ja morjendab mind. Tahan nautida elu, mitte pidevat haiget saamist.Ma usub,
 
nii 08. veebruar 2015, kl 00.19
Ma usun, et ma olen õnnelik inimene.
võimalik, et me oleksime mõlemad olnud veelgi õnnelikumad kui me poleks eales kohtunud :)
 
eelmisele 08. veebruar 2015, kl 00.34
Miks Sa ikka veel olnus nii väga kinni oled? See kõik oli ja juhtus ning sai läbi. Ma ei pea Sinu peale viha ega arva hetkekski, et Sinuga kohtumine viga oleks olnud. Oleksin nii paljust ilma jäänud ja ei teaks tänaseni, milliseid tundeid olemas on. Ilma Sinuta ei oleks ma kõike seda kogenud. Sina ka ei oleks minuta. Ma ei oleks iial tunnete pärast lollusi teinud, arbasin varem, et ma ei ole millekski selliseks võimeline. Nüüd tean, et olen. Kogemus seegi. Lihtsalt ole õnnelik ja katsu mäletada head, on tervislikum, vana mees nagu Sa oled :P
 
sulle 08. veebruar 2015, kl 00.49
Tänan, et selle viimase postitusega näitasid, et viimati leitud aare, on parim, mis üle aastate mu teele on sattunud!
Sa endiselt ajad oma jura! Edu sulle!

Tänan, et muutsid mind taaskord vabaks ja panid mind endast eemalduma!!! :)))

https://www.youtube.com/watch?v=Y5ufcx8y0oA

HEAD AEGA! :)
 
:) 08. veebruar 2015, kl 00.58
Welcome :) Vabastada saad ennast vaid ise, täpselt nii, nagu iseennast sellesse tunnetepuntrasse mässisid. Ma ei ole kunagi Sind süüdistanud selles, et minus nii sügavad tunded Sinu vastu tekkisid. Miks Sina ikka ja jälle oma tunnetes mind süüdistad? Me kumbki ei ole süüdi, et teineteisesse kinni jäime ja ka nüüd, palju aastaid hiljem, uute inimeste kõrval, ei ole mõtet kibedusega vanadele aegadele ja möödunud tunnetele mõelda. Suuna pilk sellele, kes Sinule loodab ja ela tänases, mitte eilses. Ära kanna kaelal raskemat koormat kui kanda suudad. Parem kui ma siia rohkem ei kirjuta. Näen, et see ei tee Sulle head. Ole tubli ja saavuta see, mille poole oled aastaid püüelnud!
 
nii 08. veebruar 2015, kl 01.02
Welcome?

Ära kirjuta jah mitte kuskile enam.

Aga miks sa ise siia kirjutad? :OOOO

Kui aastad möödunud, siis on ka kõik vanad teed rohtu kasvanud, eksole? :))


Pea püsti!
 
nii 08. veebruar 2015, kl 01.08
:) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Welcome :) Vabastada saad ennast vaid ise, täpselt
> nii, nagu iseennast sellesse tunnetepuntrasse mäs
> sisid. Ma ei ole kunagi Sind süüdistanud selles, e
> t minus nii sügavad tunded Sinu vastu tekkisid. Mi
> ks Sina ikka ja jälle oma tunnetes mind süüdistad?
> Me kumbki ei ole süüdi, et teineteisesse kinni jä
> ime ja ka nüüd, palju aastaid hiljem, uute inimest
> e kõrval, ei ole mõtet kibedusega vanadele aegadel
> e ja möödunud tunnetele mõelda. Suuna pilk sellele
> , kes Sinule loodab ja ela tänases, mitte eilses.
> Ära kanna kaelal raskemat koormat kui kanda suudad
> . Parem kui ma siia rohkem ei kirjuta. Näen, et se
> e ei tee Sulle head. Ole tubli ja saavuta see, mil
> le poole oled aastaid püüelnud!


Sa peegeldad nii osavalt, et ma olen relvitu.
Ma ei tea, miks ma vanadel radadel kõnnin. Ma tõepooles ei tea. Ma ei tea, miks vanad asjad meelde tulevad vahetevahel, ma tõesti ei tea. Ma olengi õnnelik ja elangi hetkes ja mulle meeldibki see hetkes või momendis elamine väga.

Kuidas sa saad öelda, et ära kanna rohkem kui ma kanda suudan? :O

Sa ikka ei saa vist päris täpselt aru hetkel, mis mulle selle "vabaduse" andis...
Ma sain aru, et sa oled ikka enda vanadel radadel kinni ja sa ei kavatsegi sellest üle saada ja siis ei ole mulgi miskit teha. Ise keerutad seda putru, mille ümber sa kingid. Asi pole sõnades, mida sa ütled, vaid selles, mis jääb sõnade taha.

Kas ma olen sind süüdistanud? :O Minu arust olid sina see, kes aastaid arvas, et sinu vastu on korraldatud mingi julm vandenõu teooria, kuidas mina ja kolmandad isikud sinu vastu tegutseme ja kivisid sinu teele veeretame, mis ei olnud aga nii. Aga sinu arvates võib-olla oli, sinu sõna minu sõna vastu, ega sellest pole kunagi head nahka saanud.

Aastaid püüelnud? Mille poole ma olen aastaid püüelnud? Hmmm?

Näib, et räägin siin jälle tundmatuga.
Tere, tundmatu!
 
nii 08. veebruar 2015, kl 01.10
:) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Welcome :) Vabastada saad ennast vaid ise, täpselt
> nii, nagu iseennast sellesse tunnetepuntrasse mäs
> sisid. Ma ei ole kunagi Sind süüdistanud selles, e
> t minus nii sügavad tunded Sinu vastu tekkisid. Mi
> ks Sina ikka ja jälle oma tunnetes mind süüdistad?
> Me kumbki ei ole süüdi, et teineteisesse kinni jä
> ime ja ka nüüd, palju aastaid hiljem, uute inimest
> e kõrval, ei ole mõtet kibedusega vanadele aegadel
> e ja möödunud tunnetele mõelda. Suuna pilk sellele
> , kes Sinule loodab ja ela tänases, mitte eilses.
> Ära kanna kaelal raskemat koormat kui kanda suudad
> . Parem kui ma siia rohkem ei kirjuta. Näen, et se
> e ei tee Sulle head. Ole tubli ja saavuta see, mil
> le poole oled aastaid püüelnud!


Ise saan ka vabastada, aga rohkem vabastab mind teadmine, et sa kõnnid teatud ja kindlaid ning turvalisi radu ning ei pressi enda hirmude tsüklist välja. See ongi vabanemise tunnus. Seda on raske seletada. Teadmine, et sa ei muutu iial, aitab mul pea püsti lüüa ja edasi minna!

Aga küllap ma olen naiivitar ja loodan, et sa kunagi halli kasvanud mehena muutud. AH kes seda teab ja kes üldse viitsib nii kaugele mõelda!

Kõike head!
 
musi 08. veebruar 2015, kl 01.26
Armastan Sind ikka veel :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!