Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saatmata kirjad
ei pea olema geenius, et mõista
 
põldhiir 04. detsember 2014, kl 21.56
Ma ei mõista, kuidas see probleem saab olla! Kuidas see teile ette saab jääda, mida siin katkised hinged kirjutavad! Kusagil saatmata kirjades kõvad õpetama, kõvad templeid peale lööma! Minuarust pole siin midagi muutunud, RAHU kirjutas siin varem, kirjutab nüüdki ja arvatavasti ka tulevikus. Muidugi see on teie endi teha, tulla siia, otsida lemmiktegelane üles kusagil teemas (tihti nende endi), ja kommenteerida, et OEHOEH ikka aetakse iba.. jälle see IFF.. jälle see, jälle too.. jälle RAHU, minge ravile, haiged, haige teks, pange põlema jne.. Kas see midagi muudab? Kas see parandab siin mõne tõsiseid hingehaavu, aitab neid, aitab teid? Niipalju kui mina olen näinud, siis siin ikka tagasi ei hoita, ise ma ei ropenda ega saada kedagi kuhugi.. Seda näeb ikka nende "ravijate" "täiuslike inimeste" pealt, kuidas sõnad lendavad põhimõttega solvata, alandada, et ehk läheb siit minema.. Tarka midagi lisada pole, või ei kuulu nende hulka, kes siin omavahel igas teemas armastavad/vihkavad (pole miskit teha, inimesed on erinevad, ei jõua minulegi pärale) , siis, milleks kommenteerida? Elada ennast välja, just inimeste peale, kes on katki, südamevalus jne.. seda vastu jõule.. mis mõte sellel on? Miks ma peaksin tulema siia, kui täiesti terve inimene, vaatama, okey, hüvastijätu ja lootuse teemad, lugema igavusest? Kaastundest? Huvist? Siis valima kellegi ja kaklema hakata, seda enam, kui sinu põhimõtted ei sobi tema omadega, ja siis, katkine inimene, tal on oma südamevalu ja kõik mu läheb kõrvust mööda! Sa ei saa kedagi iialgi sundida mõtlema nagu sina! Arvamust võib avaldada ja kritiseerida, kuid seda ei tehta ikka nii, nagu siin tavaliselt.. ühest äärmusest teise.. sõidetakse teerulliga üle, küsitakse, miks õelutsed? Ah kriitika, ning siis tuleb mingi pedagoogiline mull, ümar jutt, mis ei vii kuhugi, vaid veeretab teemat teiste nurka, keegi pole õel olnud ja kõik on jälle korras. Tohutu ajaraisk, kui mul poleks hingehaavasid, ei tuleks saatmata kirjade ligidalegi... mida mul siit otsida on.. õpetada neid kes on katki? Iga süda ja hing peab ise paranema, ilma kõrvalise abita, siis ta on terve ja õppinud.. Kõik me oleme erinevad, mõnel võtab see rohkem aega, oleneb, kui sügav on haav, kui värske jne.. See kirjutis on ka mõttetu, Samuti süüdistav alatoon, suunatud kuhugi teatud lahtrisse siin, nojah kirjutasin välja ning see on samamoodi mõtetu nagu ka iga kolmas kommentaar mis siia alla ilmub, mõtetus, sest siia satuvad uued, katkised, uued, kes kukuvad õpetama ja uued segased, kes caps lock all igas teemas sõimavad. Jube. Äkki lepime kokku ja süüdistame Delfit. Siin oleks palju vähem hala ja sõimu, kui see jama siin poleks anonüümne!
 
IRW 05. detsember 2014, kl 14.44
Iff peksab siin jälle segast.
 
to irw 05. detsember 2014, kl 16.27
Seda ta rääkiski, et loll jääb lolliks! ;) Teie selljuhul!
 
cc 05. detsember 2014, kl 16.53
Ühinen irw'ga. Hala oleks vähem, sest silmakirjalikust oleks rohkem, kuid siis ei paneks sa enam oma hala siia nii valimatult kirja. See et sa sellest aru ei saa, ongi sinu probleem. Sinu eneseuhkus tuleneb rumalusest end mitte näha sellisena, kes sa oled-rumalana. Oled näinud, et haritud ja intelligentsed inimesed on viisakad ja ei kasuta vulgaarseid väljendeid ning taunivad sellist käitumista. Sa omistad omale vormi, mis on väline fassaad, mõistmata, et teol on põhjused. Sa üritad tegusi jäljendada, teadmata, miks neid tehaks. Väikevormide olulisust üle tähtsustades. Sa ei saa haritud ja inteligentseks inimseks kandes ülikonda või matkides mõnel teisel moel enda eeskujusi. Kuid just seda sa teed.
 
to cc 05. detsember 2014, kl 17.45
See irw tundub nii intelligentne samuti, et pidid kohe ühinema?
 
deadmau5 05. detsember 2014, kl 17.45
mina ja kasutan vulgaarseid väljendeid ning olen mitteviisakas? Hmm.. Kedagi matkinud siin küll pole ja olen just selline nagu olen, mingisugune foorumipõhjal kleebitud jama ikka külge ei kleepu küll, sellviisil saaksin paljusi tembeldada ei tea kelleks ja enamgi! Ei pane midagi valimatult, mis tähendab valimatult? Kas see anonüümne väljakirjutamine haavab kuidagi, sest see on tõsi? On hoopis laim? Mina ei tea ja oletan, oletan arvatavasti kaua, sest haavad on sügavad! Selline teiepoolne tekst ei oma küll mõtet! Kas olen rumal ja eneseuhke sellepärast, et hoolisin kellestki niiväga ja elasin palju üle, ning matsin oma tunded, püütsin lahendada, vabandada, oma eneseuhkuse mitmeid kordi alla neelanud ja see on siis lauslollus? Oleksin pidanud mitte pingutama sõpruse nimel? (oleksin teadnud, ega poleks) Kuidas mina siin üksi oma ühepoolse teemaga saan üldse ette jääda ja sind kirjutama panna, konkreetne küsimus? Eneseuhkus, tõesti? Pigem mul lööb alaväärsus välja vahest.. aga muidugi jah, siis mängin ju ohvrit, kõik on halb ja paha!
 
Assisi Fransciscus 05. detsember 2014, kl 18.41
--Annaks Jumal mulle jõudu muuta asju, mida ma muuta saan, meelekindlust leppida asjadega, mida ma muuta ei saa ja tarkust nende vahel vahet teha--
 
hmm 05. detsember 2014, kl 18.53
alati saab asju muuta! Pigem inimesed on arad uhked jms
 
nõus eelmisega 05. detsember 2014, kl 18.59
alati saab muuta, endas ja leppida sellega, et teisi muuta pole meie võimuses, ei tohigi olla
 
-RAHU- 05. detsember 2014, kl 19.09
Autorile: Las siunavad ja nendest siunajatest ei pea välja tegema. Mina ei ole katki:) Kusagil kirjutasin, et kõik oluline on siin foorumis öeldud ja kui minul peaks minema hästi või halvasti, siis ikkagi........ jne... Kui samad probleemid korduvad, siis ei ole mõtet siin enam neid lahendada jne, jne... Olen tähele pannud, et kui ei logi sisse, siis on kõik korras ja hiljem avastan, et kusagil keegi kasutab minu mõtteid, sõnu siin foorumis... Kui login sisse, siis hakkab ''jamade jada'' pihta... Kas jään siia kirjutama? Nüüd käin siin harva kirjutamas, aga loen vahest ikka ja mõned ''targutajad'' ajavad naerma:) Kaunist jõulu aega ja muidu kõike head!
 
hmm 05. detsember 2014, kl 19.09
just, just kedagi muuta, seda ei tohiks! Ise pigem arvan, et minu teemast saab paratamatult haav väga pikaks ajaks, teine on liiga uhke lihtsalt! Vahet pole mida oletan, alati olin just mina see vale ja paha! Proovinud selgust saada, jäljed viivad ikka mänguni! Huvitav on ka see, et teine ei suuda mu väiteid ümber lükata!
 
hmm 05. detsember 2014, kl 19.12
Sinulegi rahu RAHU! :)
 
-RAHU- 05. detsember 2014, kl 19.38
Aitäh või tänan!:)
 
cc 06. detsember 2014, kl 01.05
Aga mängidki ohvrit.
Olles kurjategija kes tapab inimese, õigustades enda tegusi sellega, et statistiliselt sureb läbi autoõnnetuste rohkem inimesi. Ning suurema tõenäosuse juures on lask pähe valutum kui poolvigasena haiglas kõõluda ning valudest röökides surra.
See näide on õige, kuid mitte õigustatud. Sinu viga on, et sa kasutad seda ära. Sest, et kellelegi pole antud õigust teise elu üle. Selline käitumine on moraalinormide puudumisest ja harimatusest tingitud egoism ning see on tülgastav.

Sinu rumalat küsimust parafaseerides: Ma tapsin ta, aga kas siis kellegi piinade lõpetamine, andes võimaluse patte kahetseda ning valutult ja kiirelt surra on vale, selle asemel, et aastaid vähki põdeda või autoavariis sandiks jäädes vegeteerides ning ootamatult patte kahetsemata surra.
 
deadmau5 07. detsember 2014, kl 21.35
"Aga mängidki ohvrit.
Olles kurjategija kes tapab inimese, õigustades enda tegusi sellega, et statistiliselt sureb läbi autoõnnetuste rohkem inimesi." - Sinu väide on küll vildakas, kuid räägib ju just sinu vastu! Pealegi, pole ma kellelegi tahtlikult haiget teinud, olen olnud alati konkreetne! Kellelegi polegi antud õigust teise elu üle, õige ja pole seda väitnud ja käitun vastupidiselt sellele sinu väitele, hingelt vaba.

Vastus minu küsimusele on kuidagi ühest äärmusest teise, viidud ekstreemse pildina samuti läbi pedagoogilise häma, mis näitab, et eneseuhkus ning võime mitte näha tervikut hävitab kõik! Tänan! Nüüd tean kindlalt, et viga ei olnud minus!
 
cc 07. detsember 2014, kl 23.09
Sa küsid:
Kas olen rumal ja eneseuhke sellepärast, et hoolisin kellestki niiväga ja elasin palju üle, ning matsin oma tunded, püütsin lahendada, vabandada, oma eneseuhkuse mitmeid kordi alla neelanud ja see on siis lauslollus?

teen sinu enense küsimuse sinu enda jaoks lihtsaks ehk sa küsid:
Kas olen rumal ja eneseuhke sellepärast, et olen nii vooruslik ja see on siis lauslollus?

Kas sa ise oskad sellele küsimusele vastata ning näha, mis on küsimuses valesti? Millisele iseloomuomadusele see küsija juures viitab?
 
deadmau5 07. detsember 2014, kl 23.19
ma vaatasin, et vastasid ikka sellele küsimusele siin
:"Kuidas mina siin üksi oma ühepoolse teemaga saan üldse ette jääda ja sind kirjutama panna, konkreetne küsimus?"
aga heaküll, tahad tantsida nugadel, olgu.. sellesmõttes just, et mina olen andnud endast kõik sõpruse nimel sest väärtustan seda, samuti ma ei toksi siin seal ainult, et teine on paha ja kindlasti oli mäng kja surmkindlat, kuidas ta ei näe õuõuõu.. vahel jah, masendab ja siis tuleb siin anonüümselt midagi välja (mina pole kusagil nimesi maininud, kuid nüüd pole enam mõtet ju) See minu mainitud lause on jah egoistlik, kuid see tulenes emotsioonidest vastukirjutades, kuigi, sellel on tõepõhi all, sest mis siis, et ma ei tea ja vaid oletan, üritan lahendada ja alati ma ka mainisin oma arvamusi, et ikka niiväga egoistlikult oma samme ei seadnud!
 
cc 07. detsember 2014, kl 23.47
Vastus sinu küsimusele pole mitte minu sõnavõtt, vaid moraalne vajadus taunida alusetult põhjendatud egoistlike arusaame elust ning sellega välitda võimalikke ohvreid. Nii nagu ei mina ega ühiskond pole nõus kurjategija põhjendustega oma teole, nii ei saa ka nõus olla sinu omadega. Kõike seda lubades soosiksime vaid inimeste vaimuvaesust, millega tervikuna saeme oksa millele me ise istume.
 
deadmau5 08. detsember 2014, kl 00.02
Jumal küll.. mis ohvreid? Mina ja kurjategija, kuidas? Mida halba siis tegin? Ja samuti ning jälle, milleks see jutt siin vajalik on või mida sellega saavutada tahetakse? Olen siin korduvalt maininud ka mingisugustele tegelastele kes lausa haigeks ja jah lolliks tembeldavad, et jah, olengi ja palun väga (mind ja minu ligidasi sõpru tutavaid see ei puuduta) , kuid see ei lahenda "teiejaoks" midagi, ikka tullakse sama jutuga tagasi! Väga huvitav? Üks loll kurjategija ei või anonüümselt välja kirjutada? Sest on kurjategija? No aga palun, pange mind vangi või haiglasse!
 
deadmau5 08. detsember 2014, kl 00.14
samuti, nüüd see viimane 07. detsember 2014, kl 23.47 kommentaar, võiksin ju "kukkuda" ja peakses ära lüüa ning samuti hakata täpselt samasuguse malli järgi teda süüdistama ja inimesi päästma mänguri (?) eest! Oksal saagimine on ikka väga väga mitte minu kapsaaeda vid just sinna teiselepoole! Sai konkreetselt mainitud temale, et kui asjad nimodi keerutades edasi kestavad on ükskord rong läinud! Huvitav, et süüdistamise kohapealt mainis ta just, et mina kukkun pimedalt süüdistama, kuigi on hoopis vastupidi, muidugi olen süüdistanud hingehaavade tahtel, kuid rahunedes on ikka lihtsalt siin mõeldud nii ühtepidi kui ka teistpidi ja ka kuldset keskteed proovides, samuti vabandades ja mida ma kuule ning oletan, kuna siin kõik on anonüümne ja konkreetsus puudub, siis mind on küll koguaeg süüdistatud! Aga milles täpselt? Mida see niivõrd halb inimene siis tegi huvitav... vastus on, sa tegid seda et sa oled niivõrd halb inimene ja ma kirjutan selle et sa oled niivõrd halb inimene ja sa oled niivõrd halb inimene, sest sa oled niivõrd halb inimene.. No okey.. keegi on ikka väga uhke paistab.. ja jälle tuleb vastu, et : ei ole uhke sina oled uhke ära mängi heasüdamliku inimest sa oled paha!
 
cc 08. detsember 2014, kl 18.50
Sinu jutt ei ole põhjendatud.
Toon puise ja punase näite:
Lambi pirn läheb läbi. Vaja oleks uut. Kus kohast saab? Poest, mis asub piisavalt kaugel, et seal käimiseks läheb mul terve päev. Võtad päeva vabaks töö juures ning loobud ka teistest kohustustest.
Jõuadki peale poole päevast sõitu pirnipoodi. Kuid selgub, et soovitud pirni seal polegi. Sina sellisesse situatsiooni sattudes süüdistad müüjat. Müüa ütleb, et sa oled loll ja kao minema. Sina õigustad ennast ja küsid, et kas olen rumal, kuna soovin õhtuti lambivalgel raamatut lugeda, kas tegin valesti, et võtsin töö juurest vabastuse ning kas tegin vea kui sõitsin ainsasse pirnipoodi pool päeva ning kulutasin sõidule märkimisväärse summa.

Normaalne inimene ei hakka ennast õigustama antud situatsioonis, sest saab aru, et kõik need otsused töölt vabaks võtta, terve päev raisata sõitmise peale ning vajadus õhtuti raamatut lugeda on tema isiklikud tahtmised, milles ei saagi müüjal süüd lasuda.

Siis ära imesta kui sinu jutu peale öeldakse, et iff peksab segast. Aga peksadki.
Kui sa küsid, et miks sa ei või siin lolli möla ajada, siis sellepärast, et see on avalik foorum, mitte sinu privaatne nurgake toas, kus vaikselt nohistades võid erinevaid kudumeid harrastada.
Ning loe mu eelmine postitus läbi ning saad aru.
Miks oldi sinu arvates samasooliste seaduse vastu?
Aga sellepärast, et kardetakse antud valdkonda sallivusega toetada.
Algul on üks gay, siis kaks, miljon, kuni kõik on gayd. Ning inimkond sureb välja.. Antud näide ei ole muidugi korrektne, kuna on siiski põhjendatud aluseid, mis seda lubavad ja mida ei hakka hetkel välja tooma, kuna läheks liialt teemast kõrvale.
Aga sinu segase peksmise juures ei ole mingeid põhjendusi, mis seda õigustaksid ning sellepärast ei tule sellist käitumist sallida.
Muidu peksab siin üks naistekas segast, varsti juba kaks, miljon.. ja siin tuleks küsida, mis on eesti rahvaarv ja mis saab eesti riigist, inimkonnast? Kui kõik peksaksid sellist segast.
Sa ei saanud iseenda küsimusestki aru enne, kui olin selle välja toonud ja lihtsustanud. Ilmselt oli see mingi selginemise moment sinu jaoks, et jaa-jah, näe ütlesin jah nii ning selle peale tuli taas, et aga ikkagi.. "See minu mainitud lause on jah egoistlik, kuid see tulenes emotsioonidest vastukirjutades".... viu-viu jne.
Kõike ei saagi õigustada, tead miks? Sest ongi eksitud ning tuleb leppida sellega.
 
deadmau5 08. detsember 2014, kl 19.37
Minu jutt on põhjendatud! Inimestega ei mängita! Samuti paraleelide tõmbamine lambipirniga.. hm, väga huvitav, kuid see kaldub mööda, sest lambipirnid on asjad, tummad tundetud asjad... haha.. iroonia, mõni võibolla ongi kusjuures... Ma sellises situatsioonis küll nii ei käituks ja paraleelist ei saa ka aru, sest "pirn" pidi ju minu loos olemas olema...
-- Ärme sõprust sellepärast ära riku-sellest oleks ääretult kahju..Tead annab natuke aega, sest ma mòistan ja mòtleb selle üle väheke ning paanika asemel äkki saab sellest hoopiski rääkida! Oled saanud minu jaoks oluliseks inimeseks ja hindan väga! -- Muidugi jah, tunded tegid haiget ja tahtsin eemale, kuid tema seda EI soovinud, nii ma jäin, nii 50/50 tunnetest, kui ka sellest, et ok, ma saan hakkama ja ta ei pea kaotama järjekordselt sõpra sellise teema pärast! Aga mis juhtus, ta ei ütelnud kunagi enam, et "pirni" (sõprust eks ju) enam müügil on vaid hakkas hämama mis tegi tohutult haiget! Täiesti pulkadeks sai lahti seletatrud ja räägitud ühepoolsetest tunnetest, eemaldumisest, sõprusest edaspidi peale tunnete kadumist, kuid mis ma vastuseks sain.. mingit mulliajamist õhus... See pole segast peksmine just, kui ma kirjutan endast välja, ei mõista küll hetkel! Keegi ei peagi mind mõistma anonüümses foorumis ja ma ei oma seda loomulikult, inimesed võiksid natuke väärikamad olla ka siis, kui nad saladuskatte all kirjutavad!!! Sinu eelmine sõnavõtt -- Vastus sinu küsimusele pole mitte minu sõnavõtt, vaid moraalne vajadus taunida alusetult põhjendatud egoistlike arusaame elust ning sellega välitda võimalikke ohvreid. Nii nagu ei mina ega ühiskond pole nõus kurjategija põhjendustega oma teole, nii ei saa ka nõus olla sinu omadega. Kõike seda lubades soosiksime vaid inimeste vaimuvaesust, millega tervikuna saeme oksa millele me ise istume. -- Mis, ma mainin nüüd uuesti, kas peaksin ka hakkama selle malli järgi teda süüdistama kui inimhingedega mängijat? Ei näe küll, et mingisuguse kuriteoga hakkama oleksin saanud! Siin naistekas peksavad paljud ikka väga segasemaid kommentaare, samuti seda sõimu ja kriitika taha peitumist om minu arvates liialt palju, Eestlase lemmiktoit on teine Eestlane, õige jah.. Ma siin ei õigusta küll, lihtsalt kirjutan vabalt välja teemat, nii, nagu seda mulle näidati! Sa ei teinud seda küsimust lihtsamaks kusjuures, kuna haav rebiti siin lahti siis emotsioonid lisavad paar kolm sõna või lauset rohkem vahel, eriti kui süüdistatakse ei tea milles, just sõna sõnalt! Samuti ega ma vähem endast ei andnud selles loos sõpruse nimel!! Oleks ta mulle ütelnud sellel perioodil, kui tõesti tundsin, et mind on kui prahti prügikasti poetatud, et ta hindab mind ka hiljem sõbrana ning oleks rahulikult pausi sisse viinud, poleks hetkel asjad niii.. selleaseme viidi mind hämaga murdumispunkti ja ma läksin ise jättes kirja, et okey, ega oled minujaoks ka paljas õhk! Aga no jah, nagu alati, mina näen oma süüd, võtan vabalt, üritan lahendada ja siis olen kurjategija, kuid miks? mök mök.. vaikus.. ümar pedagoogiline häma, paraleelid miski terava elulise teemaga.. no paneb muigama vahel.. Tõesti tahaks teada, millega ma siis konkreetselt puuse panin huvitav? Igatahes tean, et kui tema algne väide oleks õige olnud, oleks ta mind mõistnud, pealegi sõprus, need tülid peaksid väga lihtsad lahendada olema..
 
cc 09. detsember 2014, kl 08.03
Toetud eeldustele ja enda nägemustele, et pirn pidi olemas olema, ilmselgelt ei olnud.
 
deadmau5 09. detsember 2014, kl 08.29
Toetun sellele, mida ta väitis!
 
deadmau5 09. detsember 2014, kl 08.31
Aga vahet pole, see pole minu südametunnistus! Samuti, ei viitsi siin maad jagada mingi tegelasega, kes toetub oma eeldustele ja nägemustele, soovunelmad, et olen "kurjategija" paha-paha!

Peace!
 
*_* 09. detsember 2014, kl 08.35
Ühesõnaga laotad laialt ja lõdva randmega ohtralt sõnnikut ja inestad, et sind prügikasti visatakse? Esmalt tee endale selgeks mõisted söprus ja eneseväärikus ja siis hakka uuesti mõtlema, küllap paista ad asjad siis soituks teises valguses. Ma ei tea, et nuge selga liopiva inimese koht oleks mujal kui prügikastis. Oled manipulaator ja terve elu kõikide end ümbritsevatega manipuleerinud. Kui kord sattus su teele keegi, kellefa manipuleerida ei saanud, hakkasid kättemaksuks noad lendama. Primitiivselt lapsik ja kindlasti mitte austust väärt suhtumine. Sellistest inimestest hoitakse võimalikult kaugele. Võta eelnevat kui väärtuslikku õppetundi, mis targa inimese paremaks võib muuta ja mis aitaks kujundada paremat tulevikku kui sest õppida suudad. On asju, mis on lõplikult muutumatud ja parim mida teha võid, on olukorraga leppida. Tehtud teod ei pruugi ühel hetkel haiget teha, aga olematuks neid kahjuks ei muuda.
 
deadmou5 09. detsember 2014, kl 08.53
ei ole manipuleerinud siin!
 
nii oli 09. detsember 2014, kl 09.04
Kui sa ikka venitad ja painutad nukul pead, tuleb see otsast ära! Loomulikult peida voodi alla ja pärast viska minema! Igal asjal on murdepunkt! Ma poleks läinud, kuid saavutasin tipu!
 
nyyd ja prargu 09. detsember 2014, kl 12.25
Sama siin. Ehk nyyd moistad mu mineku tagamaid. Ainult, et mina ei jäänud kibestunult seljataga kividega loopima, vaid astusin oma eluga edasi, millega sa leppida ei suutnud. Vaevalt need kivid su elu kergemaks tegid, aga mõne asja muutsid loplikuks kindlasti.
 
chillik 09. detsember 2014, kl 15.51
Esiteks, ei peagi olema geenius mõistmaks, et sõprusi rikuvadki kõige enam iseseisvuse puudumine ja liigselt teistele tuginemine!
On asju elus, mille kohta võib tõesõnaga öelda: ''täitsa lõpp''.
Paus? Mida juttu ikka :O. Hetkel saab sinu hakitud segasest tekstist välja lugeda, et tunned süüd ja häbi, et rikkusid sõpruse, sest olid rumal ning mõtlematult egoistlik. Ja nüüd on tungiv soov siin tõestada, eiteakelledele, et viga ei olnud sinus. Üritad tõestada, et joojas ei ole asi, vaid alkoholis on viga. Samas omast rumalast enesekindlusest annad lubadusi, mida ei saa täita või mille täitmine on ennastohverdavalt nii nii raske ja sinuenese stress seesamune paus. Ootamine ja lootmine väsitavad ja on lollide lohutus. Ja sa lootsid ning ootasid, et teine on loll ja hakkaks sinu eneseusu organiks. Et teine ootaks 5, 10, 20 aastat, millal sinu paus(seesamune katteta lubadus!) läbi saab ja siis saab jätakata sealt, kus pooleli jäi? Nii või? Sa oled päris nupust nikastanud! Sellist juttu ei saa keegi tõsiselt võtta ega hakkagi ka edaspidi. Ja nüüd on sul häbi, sest reaalsusse potsatamine võib ollagi tappev häbi, sest saab selgeks, et pole osanud arvestada reaalsusega. Sealt ka need sinu suured ja sügavad hingehaavad. See on seda eriti suurem häbi sul, mida paremaks, tugevamaks, targemaks oled ennast pidanud ehk mida suurem on inimese egoism. Ühesonaga, sa süüdistad teist, oma egoistlikus soovis, et tema sinule mingit pausi ei andnud ja võtsid endale õiguse teise inimese headust ning vastutulelikkust ära kasutada. Aga pea meeles, et sõprus, mis kohustab ja sõltuvusse paneb, ei ole sõprus, see on sõltuvusseisund. Teine ei ole kohustatud tegelema sinu stressidega! Ei ole kohustatud tegema sinu enesetunnet kergemaks, paremaks, vabamaks ja rõõmsamaks, sest sul on üksindus ja eneseusu puudus. Teine ei ole kohustatud lõpmatuseni mõistma ega nägema, kui ennastohverdav sa ikka oled, kui palju sina ikka vajad kõike head, püüdes aina enam ja enam liigselt teisele tugineda, heakskiidule, sinu väärtustamisele jpm. Sa süüdistad teist mõistvas ja heatahtlikus suhtumises! Uskumatu, mida ikka lugeda saab.
See "Kallis" viha ongi sinu enda maailmapilt ehk siis kõik ei sünni nii, nagu sina tahad! Tea, et mida suurem on parema tahtmine, seda suurem on püha viha. Tasub teadvustada, et ega alkoholis ei ole asi, vaid joojas on viga. Kui ikka käsi pokaali poole küünitab, siis küsi iseendalt,: Miks sa nii teed?. Kui ei suuda sellelegi vastada ennekõike, siis ei tea sa ammugi, miks teine teisiti teeb. Ja terviku nägemisest pole mõtet üldse rääkida ja teab, mis hävitamisest jms häma siin esile tuues. Häbi peaks sul olema!
Õnnelikel inimestel on unistused, lootused ja eesmärgid, inimesed, kes armastavad oma elu. Nad armastavad oma sõpru ja suhtlevad küll sõpradega, kuid säilitavad oma iseseisvuse, et vältida pettumusi, aga kindlasti ei tugine neile. Mida ei mõista sa ise, et sa ei oma sõpru. Nad on kõik eraldiseisvad inimesed, kel on omad soovid ja vajadused - nad asetavad oma vajadused alati sinust ettepoole. Millega ei taha sa leppida. Seepärast, et üritasid teisi muuta, aga mitte pigem proovida hoopis teistega koos eksisteerida. Pigem õpi erinevate inimestega toime tulema. Ja meil kõigil on oma reaalsus, mõned meist on selle loomisel lihtsalt osavamad. Nagu näha, siis tahtsid ka sina olla ja osa sellest saada, aga ei saanud. Teine ei ole mitte "uhke", vaid on asunud elu tõeliste väärtuste äratundmise teele ja ka püüd seda teed aina edasi minna, milleks täielik õigus. Ehk siis ka suhelda sarnaste väärtussüsteemidega inimestega, kellega on omavahel lihtsam
suhelda ja kelledega kindlasti tõekspidamised kattuvad. Lisaks kogemustele vormivad suuresti väärtushinnangud suhtlemine ja kultuuriline taust. Ju see taust oli teil liiga erinev, sest sarnane tõmbab sarnast ligi ja nagu näha, siis tahtsid saada midagi, mis polnud sinu jaoks! Tegele iseendaga ja ära püüa liigselt teistele tugineda, heakskiidule jpm. Teised näiteks väärtustavad elus hoopis teistsuguseid asju kui sina.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!