KOPEERIN siia ühe väga hea põhjenduse, kuidas organismis asjad käivad. Leidsin selle hiljuti nooretfoorumist ja uskuge, paremini ja kokkuvõtlikumalt on seda raske öelda. Ei tunne seda autorit aga tänud talle:
seedimine - see on kindel kompleks reaktsioone, mis toimuvad ka kindlate füüsika ja keemia ja veel paljude alade reeglite järgi. Tuues jälle kartulikeetmist näiteks - IGA ÜKSIK kartul vajab pehmekskeemiseks KINDLA AJA. Kui te keedate mitu kartulit KOOS, võidate kõvasti nii aega kui ka keetmiseks kulunud energiat (elektrit, gaasi). Kui kartuli näide käib kaalujälgijatele üle jõu, siis võrrelge midagi muud - kui hapendate kurke, siis jälle, kas hapendate ühe kilo, või viis kilo - HAPNEMISPROTSESS nõuab kindla aja.
Edasi, seedimine ei ole mitte toidu omastamise VIIMANE etapp, vaid alles ESIMENE. Seedimine on pikas ainevahetusprotsessis see
kõige esimene osa, kus toitainete ümbertöötlemise tulemusel (ja sedagi AINULT sellisel määral, kui palju te suudate hingamisega SISSE tuua seedeprotsessiks vajalikku hapnikku) saadaks alles ATF molekul - energia KANDJA. Kas te saate ATF molekulid ööpäeva jooksul ühe korraga kätte või viie korraga, pole mingit erilist tähtsust, kui vast see, et kui organism "TEAB" varakult, kui suured on ta kulutamise võimalused, oskab ta neid paremini organiseerida, võrreldes olukorraga, kus pole VEEL peale esimest kahte söögikorda teada, kas tuleb veel lisa ja kui tuleb, siis mitu korda ja kui palju. Tähtis on AINEVAHETUSE JÄRGMINE ETAPP - mida, millal ja kuidas toimite te (st. organism) saadud ATF molekuliga, sest alles siit ALGAB KULUTAMINE. Ja kulutamine jaguneb kaheks - organismi ENDA ORGANITE elutalitluse alalhoidmiseks ja kulutused FÜÜSILISE töö/liikumise peale. Esimese osa puhul - organismil on endal kindlad rütmid ja kellaajad, mida te EI TOHI häirida. Mida vähem häirite, seda tervem olete.
Ja ainult selle teise poolega - füüsilise energi kulutamisega saate oma "rasvu ja kilosid põletada" sõltumata söögikordade arvust - loeb ainult KALORITE ÜLDHULK, mis TULEB ära kulutada.
Ükskõik kas kaalujälgijad seda soovivad või usuvad, kuid organismis KEHTIB energia jäävuse seadus.