Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Dieeditajad(18.05)
 
87 kilone 10. mai 2007, kl 16.27
Minul tuli siis tänane päev selline:
Kaloreid kokku: 1288.5 Kcal
Rasva: 32.5 g.
Valke: 52.75 g.
Süsivesikuid: 187.75 g.
Kiudaineid: 8.5 g.
 
zumm 10. mai 2007, kl 18.37
87kilone, mis kellast sa söömise lõpetad?

Minu veepäev läks aiataha, käisin lõunal ikkagi :) sõin ühe kalkunikotleti ja porgandikaalika salatit...
 
87 kilone 10. mai 2007, kl 19.33
Oleneb olukorrast aga üldjuhul kusagil 17.30
Ma lihtsalt tean ette mis menüüs on ja seetõttu saan ka ära arvutada.
Mul oli kange tahtmine mulgiputru süüa aga siis tuli meelde , et päevamenüü juba kirja pandud ja vot EI SÖÖNUD! See "seltskond" siin ikka distsiplineerib küll, mõte läks kohe sinna, et kuidas ma siis homme teatan - " andsin alla ja pistsin 200-300 gr. mulgiputru pintslisse" :D

Siinjuures küsiks, et mis eesmärgid teil selle " 10-päeva dieedi" osas on, palju siis plaan alla saada on. Ise mõtlesin, et 4 kg. oleks väga reaalne ja kui sealt edasi veidi rohkem süüa nii 1700-1800 kcal päevas siis peaks kaal vaikselt alanema.
 
May 10. mai 2007, kl 20.20
to 87kilone: Sorry, kallike, aga 4 kilo kümne päevaga küll reaalne pole. Mitte, et ma su dieedituhinat maha tahaks jahutada, aga 4kg on reaalne ja TERVISLIK maha saada 1-2 kuuga.

to Päevapaiste: kust saad sojakohupiima? Tahaks ka. Kuna ma liha ei söö, siis igasugused sojatooted on väga teretulnud. Otsisin eelmine nädal Prismast ka sojajogurtit, aga no ma ei saa aru, kas minus on viga, et ma neid asju üles ei leia või mis?

Minu tänased saavutused aga:

*8.00: 250ml keefiri linaseemnete ja päevalilleseemnetega ning 1sl vaarikamoosi ka sisse. 1 pool Fazeri teraleiba maapähklivõiga. 1 kiivi.

*11.30: 2 apelsini, ca 100g maisihelbeid

*14.00: kausitäis borshi

*16.00: 200g porgandeid 100ml jogurtidippiga

*18.00: kickboxing aerobics (58min; 170 l/min; 688kcal)

+2,5 l vett (osa koos sidrunimahlaga)

KOKKU:1500kcal (-688kcal)
Rasva: 45 g.
Valke: 42 g.
Süsivesikuid: 210 g.
Kiudaineid: 22 g.

------------

küssa teile kõigile: mitu korda päevas käite wc-s suuremal hädal??? Ma tavaliselt käin alati 2x päevas, pärast hommiku- ja pärast lõunasööki, kuid viimasel paaril päeval on kõht kuidagi kinni jäänud. Ei tea, omaarust söön küll mitmekülgselt, aga ehk pean kiudaineid veelgi lisama siis, kui see optimaalne arv oli 20-30g. Ma nimelt söön neid kiude mingi 15g keskmiselt...
 
zumm 10. mai 2007, kl 20.58
May, üldiselt 1 kord, vahel kaks.
 
jenny 10. mai 2007, kl 23.07
saaksin ka liituda?
60/164
 
mammi 10. mai 2007, kl 23.26
No nii, selle kahe abimaterjali peale saab juba miskise asja kokku küll. Tänud juhatamast!

Kaloreid - 1421
Valk - 75
Rasv - 52
Süsivesikud - 151
Kiudaineid - 16,24

Hommikul - Nestle fitness helbed piimaga
Vahepala - AB Biojogurt 0,2%
Lõuna - Maggi köögiviljasupp
Oode - Kartulisalat 250g
Õhtu - Ühepajatoit
 
Kairi 11. mai 2007, kl 02.18
täna siis

kaloreid 1125
süsivesikuid 6
rasva 23


Ääretult ebatervislik päev, kalorid tulevad alkohilist ja ega rohkem ei kommenteerikski
 
87 kilone 11. mai 2007, kl 07.21
to May : vaata kuna minu jaoks on see DIEET, siis on 4 kilo 10 päevaga minu kaalu juures väga võimalik alla saada; kui ma alustasin olin 87,0 ja täna 85,0 seega 2 kg. on läinud. Minu praegused päevad piirduvad ju kuni 1200 kcal ( eile läks natuke üle).
Nn. tervislikult toituma kavatsen ma hakata peale seda 10 päevast dieeditamist ja siis ma arvan, et läheb kuuga -2 kg.
 
Ketukas 11. mai 2007, kl 08.32
Minul pole küll võimalus iga päev oma menüüd siia kirjutada.
 
rullmops 11. mai 2007, kl 09.03
to May
mina tavaliselt 1x päevas :)
Aga seedimise heaoluks ongi mul see hommikune keefir nisukliidega.

to 87 kilone
Minu eesmärk on saavutada kergem kaal ca 2-3 kg. Kuna ma tegelikult paks ei ole (ise arvan nii), lihtsalt mõned lisakilod on tulnud ja enesetunnet rikkunud, siis üritan need päevad lihtsalt vaadata, mida söön ja natuke vähem tarbida. Selline arvestus näitab tegelikult hästi ära ka selle, mida ma valesti söön ja saan enda jaoks tulevikku vaadates mingi parema toitumiskava välja mõelda :)
P.S. Algse kaalu ütlesin Sulle vist ikka valesti, pane palun mu alustamise hetke kaaluks 58 kg.


10.05.07 päevamenüü
7:00 H keefir 1% 200
nisukliid 5
kohv
11:00 L jogurt teravilja maasika-rabarberi 250
kohv
13:00 jogurt, pirni-teravilja 250
17:00 Õ leib rukkitera 30
kodujuust kurgi-tilliga 200
singi-shampinjoni keeduvorst 85
juust Eesti light 70
marjatee
21:00 kohupiim Tere light 1% 150
piim 2.5% 50
22:00 vein 100

Päev kokku
kcal 1 171.6
valgud 79.3
süsivesikud 103.5
rasvad 51.4
kiudained 0.5
 
May 11. mai 2007, kl 10.15
to 87 kilone: no kui nii, siis nii! Ei tahtnud hukka mõista ega midagi muud halba...

ise usun, et kena oleks nii 1-2kg alla võtta selle ajaga. Siiani olen umbes sellises tempos võtnud. Alustasin kolm kuud tagasi ligi 80 kilo pealt.
 
to rullmops 11. mai 2007, kl 12.14
Kui ma nüüd õieti su menüüd loen siis pole seal absoluudselt sooja sööki. Midagi sooja ei söögi päeva jooksul?
 
rullmops 11. mai 2007, kl 13.11
to to rullmops
Kahjuks on jah viimne päev nii läinud, eelnevatel päevadel anti küll sooja frikadellisuppi ja ükspäev olid makaronid ka soojad :)
Üritan seda viga tulevikus parandada, sest mulle kahjuks meeldivad hirmsasti võileivad.
Tegelikult tavaliselt söön sooja sööki küll iga päev, sest kodus perele vaaritan ja söön ise ka. Hektel mees 'merel' ja laps ema juures ja ei viitsi ainult endale sooja sööki teha. Vale on see muidugi, teoorias olen tugev! :)
 
mm 11. mai 2007, kl 14.31
Nendele, kes söövad siin alla 1100 kalori ja isegi veel vähem, siis arvestage sellega, et te alla ei võtagi. Endal kogetud see faas ja tean. Keha läheb säästureziimile ja korras. Näljutamisega alla ei võta.
 
May 11. mai 2007, kl 15.02
No ma üritan siin sama õpetada rahvale...
 
jasmiin 11. mai 2007, kl 15.23
jah, täna söödud siis nii,et ei olegi, küll pärastpoole jöuab ja kaal endiselt voodi all, sest ei viitsi seda välja ajada, vöin kaaluda rohkemgi kui see 73 kilo
 
May 11. mai 2007, kl 15.35
ma kaalusin täna 70,2kg. Et näiliselt nagu teisipäevasest algkaalust (71,9kg) oleksin siis 1,7kg vähem. Tegelikkus ilmselt nii roosiline pole, kuna selle 71,9kg sees oli ka täissöödud magu. Niisiis ehk olen kilokese, või pisut alla selle, alla võtnud. Tore ikkagi ju :)
 
May 11. mai 2007, kl 21.00
Hei, kus te olete kõik? nädalavahetuses juba või???

Mul täna läks nati aia taha asi. Sedasi siis:

*10.00: taldrikutäis kaerahelbeputru teelusikatäie maapähklivõi ja tassi piimaga (500kcal)

*12.00: 5 kalevi kliiküpsist (300)

*15.00: 100g halvaad (500)

no siiani kena eksole? mitte kõige tervislikum, aga kaloreid 1300 ja mõtlesin, et ok, aitab tänaseks. Käisin veel trennis ka ära (body aeroobika, suht kerge, tund aega, pulss 150 ja kaloreid ligi -500)

pärast trenni aga läksime mu noormehe emale külla ja seal toimus suurem sööma, seapraad ja möllud... millest ma olin ka sunnitud osa võtma. sõin siis 2 kartulit, veidi kastet ja hapukapsast. ning pärastpoole veel tüki vahukooretorti. Oehh, mingi 1000 lisakalorit ikka vähemalt :(

Ja ega olukord rõõmsamaks ei tõota niipea muutuda. Nimelt homme alustan hommikut küll maraton-trenniga (tantsulist aeroobikat 1,5h), kuid pärast seda kohe maale minu ema juurde sõit ja sinna jääme kuni pühapäevani. Arvata on, et emadepäev ja koogid-värgid tulevad... ja trenni ei saa enne teisipäeva. Oeh...
 
Kairi 11. mai 2007, kl 22.28
kaloreid 1355
rasva 47
valku 86
süsivesikuid ca 100

Hommikul neljaviljapuder, päeval näksisin igasugu kraami- hapukurki, jogurtit jm, õhtu poole forell. Vett vist ligi 3 liitrit ja terve sidruni sõin ära suhkruga ;)
 
Päevapaiste 12. mai 2007, kl 12.31
May:

Sojatooted on igas suuremas kaupluses.Mina ostan Kaubamaja toiduosakonnast või Maksimarkesist või jälle RIMI-st.
Sojatooteid valmistatakse Eestis isegi. Ja infot selle kohta saab www.soja.ee
Mulle meeldivad kõige enam prantsuse marinaadis tofukuubikud.
Head isu!
 
mammi 12. mai 2007, kl 12.40
Minul läks kah eilne päev käest ära - kõigepealt tuli teha jutti 600km ring autoga ja seetõttu oli söömine kah sihuke nagu ta parasjagu oli...
kaloreid 2420
valku 75
rasva 59
süsivesikuid 117
kiudaineid 19

Täna hommikul näitas kaal küll 92,5, aga selle olen ka nüüd selgeks saanud, et selliste päevade tagajärjed löövad välja alles ülejärgmisel päeval.
 
87 kilone 12. mai 2007, kl 17.40
Mul tuli eilne päev sama "jube" nagu mammil.
Kaloreid kogunes ikka meeletult palju (2300 kcal).
Tänane päev tuli veel "jubedam".
Ma kohe ei oska nädalavahetusel vähe süüa kuigi nädala sees võin sellega suurepäraselt hakkama saada.
 
May 12. mai 2007, kl 21.26
huhh, ma olen vanemate juures maal ja siin siiatulekust saati üks sööming ainult käibki :( Ma ei viitsi isegi kokku arvutama hakata neid miljoneid kaloreid. :(

Positiivse poole pealt: käisin hommikul maraton-aeroobikas, poolteist tundi kargamist ja ligi 1000 miinuskalorit :)
 
No, mis... 13. mai 2007, kl 00.08
teiega ikka teha. Palju õnne! Mis kiirelt läheb see tagasi tuleb!!!
 
May 13. mai 2007, kl 10.23
aga miks sa arvad, et siin midagi KIIRELT läheb üldse?
 
No, mis... 13. mai 2007, kl 10.58
võib olla teil siin kaal kiiresti alla ei lähegi, aga selline mulje jääb, kui loete punkte, liigute ja kilokaloreid vaat, et mõni päev alla tuhande. Ma tegelesin ise ka kunagi sellega 10 kuud ja -35kg. Kui elukorraldus muutus, siis tulid kilod tagasi kah ja +idega. Vahepeal otsusstasin, siis paks olla. Aasta tagasi süvenesin normaalsesse toitumisse jne. , konsulteerisin endokrinoloogiga. Kilokalorid, mida sööd kaalulangetamisel, peavad olema vastavuses kaalu ja pikkusega. Kui alustasin oli päevas vaja süüa 2600 kcal. Kui kaal langeb, siis ka kcal kogus väheneb. Aastas on tervislik kaalukaotus -20kg, siis jääb ka kaal püsima, organism tasapisi harjub uue kaaluga ja toitumisega. Lisaks tuleb organismi pidevalt ja mitmekülgselt toita. Ise söön kuni 6 korda päevas KA PEALE KUUT ÕHTUL, KASVÕI KELL 11, JA KAAL LANGEB. Algul läheb rohkem maha, siis vähem. Mõni sõbranna/tuttavad, kes olid ka kaaluga aastaid hädas, hakkasid ka nii toituma ja kõigil kaal langenud ja tagasi ei kipu tulema. Ise, siis aastaga maha saanud -22kg. Tuju on hea, väsimust ei ole, magusa vajadus kadunud, ka muud superisud, millest inimesed loobuda ei suuda. Momendil on kcal vajadus langenud 1800le. Ja huvitav, et kuigi kaalunumber ei olegi eriti väike, aga ümbermõõdud on drastiliselt väiksemaks läinud. Nii, et edu teile, oma organismi näljutamisega, sest kui ta saab liialt vähe toitaineid lülitub ta näljaperioodi programmi peale ning eriti midagi ära ei ann vaid salvestab nn "mustadeks päevadeks" sest ta ei ole kindel millal ta jälle piisavalt ja korrapäraselt süüa saab.
 
May 13. mai 2007, kl 13.27
No eks igaüks lähtub oma kogemustest. Kui mina 2600kcal sööksin, hakkaksin kindlasti paisuma. Selline kalorihulk päeva peale teeb mul juba enesetunde väga raskeks ja olemise uimaseks. Olen ka enda keha päris pikalt jälginud ja praegu söön 1500-1800kcal päevas ja see on üldjuhul minu jaoks kõige efektiivsem. Olen läbi elanud ka näljutamiseperioodi ja tõesti, siis hakkas keha säästma ja kaalu pigem hoidma. Praegu söön nii, et kõik on parajalt täis, enesetunne hea, trenni teen ka palju (aga seda olen terve elu teinud). Kui sul oli ülekaalu üle 20kg, nagu sa kirjutasid, siis loogiline, et alguses võisid ka rohkem (isegi üle 2000kcal) süüa. Minul nii suurt ülekaalu pole kunagi olnud. Ma olen viimase kolme-nelja kuuga kaotanud peaaegu 10kg ja ei mina ega mu treener ei leia, et see oleks liiga palju. Nüüd oleks tarvis veel ca 5kg vabaneda. Ja olen kindel, et kui otsustaksin hakata 2600kcal sööma, siis ei õnnestuks mu plaan kohe kindlasti mitte.
 
Päevapaiste 13. mai 2007, kl 14.09
Olen olnud uskumatult tubli! :P
Vaatamata emadepäevale ja külaskäikudele olen ikka oma menüü juurde suutnud jääda.
Eilne kalorisumma koos 1 patustatud jäätisega oli 1456 kcal.

Kaal 64 kg - pikkus 162 cm

1 kg on võrreldes eelmise nädalaga kadunud.
Täna kavas 10 km-ne tempokas kõnd.

Kaunist Emadepäeva jätku kõikidele Emadele!
 
No, mis...veel 14. mai 2007, kl 09.02
Mindki lõi alguses selline kcal(2600) hulk jalust maha, aga selle arvutas arst välja ja nii ma sõin, kui kaal hakkas langema, siis langes ka kcal hulk. Aga nii see oli ja kõhtu ma nüüd täis ei puginud, üritasin selle kcal hulga päeva peale ära jagada, nagu mainisin sõin ja söön kuni 6 korda päevas. Enne sõin üldse 2 korda päevas, nii et algus oli raske, aga toimis. Nüüd tuleb päevas 1500 kuni 1800 kcal päevas. Aga seda arst rõhutas küll, et üle 20 kg aastas ei ole organismile hea kaalukaotus, siis pidi organism shokki minema ja ainevahetus sassi. Kas on nii või ei, ei tea, aga eelmised mahavõtmised on lõpuks juurdevõtmisega lõppenud.
Olen ka aru saanud, et kaalulangetamine algab eelkõige peast, tuleb kuulata oma organismi ja oled see mida sööd. Edu ja jõudu kõigile, kellel kaaluga probleeme! Saame saledaks ja jääme saledaks!
Ise võtan asja tasa ja targu koostasin omale nn. terviseprogrammi aastani 2010, nii et ma ei stressa ja võtan asja rahulikult.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!