Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
mereriis
 
eku 22. oktoober 2008, kl 10.20
Tere!
Kas keegi siinolijatest ka joob seda mereriisi leotist? Jagage kogemusi, mis muutusi on toimunud.
Ise mingi 1,5 kuud olen joonud. Ja kuidagi väsimus on küll kadunud ja energiat tundub rohkem olema. Jälgin toitumist ka ja eks see ka parandab enesetunnet.
 
Kogemusi 22. oktoober 2008, kl 14.54
on Sinuga natuke raske jagada, kuna pole ju aimugi, mida ja kuidas Sa jood. Juba põhimõtteliselt tehakse seda leotist mitut varianti: Üks on see, kui paned 1 liitri kohta 4 supilusikat riisi ja kolm lusikat suhkrut. See rohkem nagu ravi variant, mida siis jood 3 korda päevas, 150 ml veerand tundi enne söömist (pidavat ravima vähemalt 100 haigust). Teine variant on see, kui paned 2 supilusikat riisi ka 1 liitri kohta, ning 2 supilusikat suhrut. Lisanditest ma praegu ei kirjuta - rosin kindlasti, aga mida keegi veel -kuivatatud aprikoose, datleid, ploome....See teine variant, see rohkem profülaktilise või igapäeva joogi eest, mis on maitselt väga sarnane magusale šampusele. Seda võid juua kuidas tahad ja kasvõi aasta või rohkem jutti. Kolmas variant on see, kui üldse suhkrut ei pane, kuid suurendad kuivatatud puuviljade kogust.
Ja veel on vahed - kas lased tal käärida 1, 2 või isegi 3 päeva. Kas jood oma valmis toodangu ära värskelt ühe päevaga, või venitad portsu 2-3 päeva peale. Minul iga päev valmib 2 liitrit ja seda ma kasutan nii joogiks, kui näo, juuste või isegi jalgade pesemiseks....tilluke šampuse vann.
 
eku 22. oktoober 2008, kl 15.15
Joon seda esimest varianti:) Ausaltöelda polnud mul aimugi, et sellel nii palju erinevaid variante on. Sain selle esimee ja seda ka tarbin.
 
Kogemusi 22. oktoober 2008, kl 15.36
sa ikka omalt poolt ei jaganud. Mitu päeva käärib, millal, kui palju jood korraga, kui palju kokku päevas jood? Huvitab aga hoopis see - kuhu oled pannud oma riisi ülejäägi. Kui 4 lusikatäiega alustasid, siis peaks Sul 1,5 kuuga juba olema oi-oi kui palju seda riisi. Nii väärt kraami ära visata on ju patt. Seega - kogemusi ongi kõige parem nendega jagada, kellega oled ka riisi jaganud.
Minul tervise osas jagada midagi pole - ma niigi igati terve. Mulle lihtsalt maitseb šampusemaitseline jook ja niisama uurin riisi arengut. Muuseas, selle levitamiseks ei pea teisele üldse mitte riisi andma. Anna liiter valmis jooki. Kahe päevaga tekib selle alla/põhja pisike sade. Hakka selle sademe eest hoolitsema (nagu riisigi eest) suhkruvee ja rosinatega, ning kahe-kolme päevaga sade võtab juba manna ilme, ning veel mõne päeva pärast hakkab juba tasakesi paisuma ja riisi moodi muutuma.
 
tahan ka seda 22. oktoober 2008, kl 15.48
ma tahan ka seda riisi saada!
Kes jagaks?
 
kas 22. oktoober 2008, kl 15.58
eku, kust sa seda mereriisi ostsid ja mis värvi ta õigupoolest oli? Räägitakse, et tehakse altuurat. See peaks olema musta värvi.

"Toit ja tervis" ajakirjas 7. nr.-s on selle leotise valmistamisest pikalt ja laialt juttu.

Kust seda õiget mustariisi osta saab?
 
Kogemusi 22. oktoober 2008, kl 16.18
to kas 15:58
Mereriis ei ole mitte mingi must riis. Ja seda meie maal vist osta poest küll ei saa - ainult inimeste käest, kel on ja kes annavad/jagavad/müüvad.
Mereriis kuulub niinimetatud joogiSEENTE gruppi. Neid on olemas kolm: Tiibeti piimaseen, teeseen ja India mereriis.
 
midagi ei saa aru.. 25. oktoober 2008, kl 17.32
mul on ka "mingi" leotis, aga aru ma küll saanud ei ole, mis see on. arvasin, et mul on veeriis, aga lugedes kirjutis, siis aru ma ei saa, mis nimetus sel leotisel olla võiks. äkki ongi mereriis hoopis. mina teen nii nagu 14.54 kirjutis oli ja see teine varjant. NB!aga kuhu on jäänud naturaalne sidruni mahl või siis sorts sidrunihapet? mina lisan ka seda peale suhkru ja rosinate. maitse sarnaneb suvise kasemahlaga ja ka välimus selline hägune-hallikas. need terad sees on sellised klaasjad, libedad, hernetera suurused. mis mustast riisist siin räägitakse? nimetangi seda siis veeriisiks. tervis pole paremaks ega halvemaks läinud. joon, sest mulle ta väga maitseb, et ei pea poest kalleid veepudeleid ostma.
 
Kogemusi 26. oktoober 2008, kl 14.41
to midagi ei saa aru 10-25-08 17:32
Küllap Sinul siis ongi see India mereriis. Ainult, seda sidrunimahla küll pole vaja sisse panna - see lööb riisi töö rütmist välja. See riis töötab kahe-etapiliselt. Alustavad tegevust puhtas suhkruvees pärmiseened (mitte leivapärmi) - need toodavad suhkrust alkoholi. Nendele ongi vaja "käivitamiseks" rosinaid, sest riis ise tuleb ju iga kord hoolikalt jaheda veega puhtaks pesta. Siis teise etapina bakterid hakkavad piiritusest juba happeid ja muud tootma.
 
midagi ei saa aru.. 26. oktoober 2008, kl 16.32
proovin siis nüüd ilma sidrunimahlata.huvitav, kas siis tuleb ka selline hapuka maitsega või, praegu kahtlen. ja pole ma neid rosinaid ka pesnud, vaid lisan umbes 12 tükki pooleteise liitri kohta.
 
Kogemusi 27. oktoober 2008, kl 01.12
to midagi ei saa aru.. 10-26-08 16:32
Pooleteisele liitrile võiksid mõned rosinad rohkem panna... näiteks, 20 tükki ja võiksid veel 2 tk panna ka kuivatatud aprikoosi. Kui lased 2 päeva toatemperatuuril käärida, saad joogi, mis on maitselt peaaegu nagu kuiv vein (või, olenevalt suhkru kogusest, nagu magus šampus). Miks saad Sa aga hägusa-hallika - ei mõista. Vedelik tuleb pealt ära valada läbi 4-kordse marli ja siis saad ilusa heleda aga ebamäärast värvi - nagu kollaka-pruunika või kollaka-roheka läbipaistva vedeliku (sõltub valgusest, mille käes seda vaatad).
 
Ulvi 12. detsember 2008, kl 22.28
Tere! Tahaks endale ka seda mereriisi. Elan Tallinnas ja vastu võin anda teeseent ja piimaseent. Minu tel. on 5148980 ja e-mail on ulvimyyripeal@yahoo.com
 
Ulvi 12. detsember 2008, kl 22.30
Tere! Tahaks endale ka seda mereriisi. Elan Tallinnas ja vastu võin anda teeseent ja piimaseent. Minu tel. on 5148980 ja e-mail on ulvimyyripeal@yahoo.com
 
Ulvi 12. detsember 2008, kl 22.35
Tere! Tahaks endale ka seda mereriisi. Elan Tallinnas ja vastu võin anda teeseent ja piimaseent. Minu tel. on 5148980 ja e-mail on ulvimyyripeal@yahoo.com
 
ma 07. aprill 2009, kl 18.02
ma hoopis süsiks, et kas kedagi ja kui palju on see aidanud?
 
Buffy 07. aprill 2009, kl 18.29
Mul üks sõbranna tarbib nii teeseent kui mereriisi ning väidetavalt aitab see tal diabeeti vaos hoida, samuti annab energiat. ma ise proovisin ka neid, kui maitse ei meeldinud....
 
jõin kah 07. aprill 2009, kl 21.46
jõi ja isuga, kääritasin kolm päeva aga, lõpetasin ära sest 2kuuga tuli juurde 6kg. ja sellest enam lahti ei saa, tee mis vigurit tahes.Muidugi mängib siis osa ka minu vanus, ainevahetus aeglasem ja tugitoolispordi harrasraja rohkem
 
Triin 01. juuni 2009, kl 18.50
Annan ka ära mereriis, huvikorral: nntriin@hot.ee
 
hmm 03. juuni 2009, kl 07.57
meeletu kogus suhkruvett... kas suhkru võiks meega nt asendada????
 
pliks 27. juuni 2009, kl 10.44
Minul nt paneb see jook neerud väga valutama. Tavaliselt joon seda nn ravivarianti, millest eespool räägiti, ca 3 spl suhkrut liitri toasooja vee kohta ja 3 - 4 spl india mereriisi ning mõned rosinad (muide panen ka vahel mõne kuivatatud leivakuubiku, see muudab maitse nagu kaljasemaks ning meeldivamaks). Aga jah, mina saan alati meeletu seljavalu järgi, st neeruvalu. Olen seda nüüd joonud vahelduva eduga ca kuu, mingeid muudatusi ma täheldanud ei ole.
 
kont 22. jaanuar 2010, kl 20.26
Sooviks vahetada tiibeti piimaseent(kes tahaks) mereriisiga. Või kes annaks mereriisi.
 
Anni 10. märts 2010, kl 07.50
http://web.zone.ee/silicium/Muud%20tervisele%20kasulikku.htm
 
Anni 10. märts 2010, kl 07.52
http://web.zone.ee/silicium/Muud%20tervisele%20kasulikku.htm
head lugemis!
 
:) 20. märts 2010, kl 22.39
Mul on ära anda India mereriisi Rakveres!
 
B. 18. aprill 2010, kl 16.49
Kas kellelgi on ära anda mereriisi Tallinnas? Oleksin väga tänulik. birgitre@care2.com
 
six 14. mai 2010, kl 17.38
mul on ära anda mereriisi tapa-rakvere kandis...
sigrid170@gmail.com
 
Ave 14. mai 2010, kl 23.16
Piimaseen - selle jooki olen tarbinud täpselt kuu aega, aga küsimus,
kui kaua siis juua võib , kas niikaua, kui viitsimist jätkub või peab ka vahet pidama.
Algul kui tarbima hakkasin siis peale joomist justkui traktoriga kõhus sõideti,
aga nüüd ei märka seda nii kõhukorinat.
Mina olen teinud poepiimaga, see ju pastöriseeritud. Või on õige teha toorpiimast, et kui poe piimaga, et ei olegi sel mingit ravi efekti äkki?
tänud vastajale.
 
Kristin 24. juuni 2010, kl 19.46
Sooviksin samuti mereriisi! Kui kellelgi on ära anda Tallinnas või Rakveres, palun andke teada: kristinroos@hot.ee.
 
Mirje 13. juuli 2010, kl 13.48
mul on ära anda mereriisi Elvas

mkallis7@gmail.com
 
Tatjana 28. juuli 2010, kl 15.44
Mul on ka mereriisi ära anda. Asukoht Tallinnas, Mustamäel.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!