Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
kole paks ja loll
 
treener 06. oktoober 2009, kl 17.23
Väga tubli oled! Algus ongi raske aga proovi tänaõhtul ka kiusatustele vastu panna, mõtle kui hea on homme olla teades, et suutsid ja iga järgnev päevlähebkergemaks!

Hommikul puder on hea mõte! Salatid on hea mõte ja tagavad sulle edu. Mida rohkem vitamiine ja mineraale saad, seda vähem su keha nõuab lisatoitu! Algul on muidugi isud ja harjumused aga tuleb tugev olla ja peagi need kaovad. 3x päevas süüa on ka hea, ning joo palju vett ning rohelist-/piparmünditeed söögiaegade vahepaea, mitte toiduga koos. Eriti hea on praewgusel ajal soe tee, see täidab kõhtu ja puhastab organismi. Kui suur nälg tuleb, tee endale paar tassi sooja teed ja joo ära, nälg kaob ka ära. :)

Hoia meid kursis ja aitame meeleldi! Tore tüdruk oled!
 
kringel 06. oktoober 2009, kl 20.07
Tahaks veel seda öelda, et kuna sa elustiili muutmise käigus õpid ennast tundma, siis pole vaja neid murdumisi karta ka. oluline on märgata, miks tuli söömishoog vms sisse ja siis see viga parandada. näiteks osad reklaamivad õhtusöögi ärajätmist ja see neile sobib - ei tekita probleeme. sina võid seda proovida, aga kui juhtub, et kaal ei lange, kuna tekivad regulaarsed nö murdumised, siis lihtsalt muuda oma süsteemi ja hakka õhtust sööma. kogu seda protsessi ei pea võtma kindlapiiriliselt. eesmärk on elustiili muuta ja kaalu alandada, aga selle eesmärgi saavutamiseks on väga-väga-väga palju võimalusi. kui üks asi ei sobi, siis parem proovi kohe midagi muud, hoia ennast avatud mitmele variandile :)
 
n 06. oktoober 2009, kl 20.12
Lisan veel, et kui on ajutine ebaõnnestumine, siis ära mingil juhul käega löö ja sünnipäevadel võib ikka head-paremat maitsta. Minu teooria on, et üKS päev patustamist ei tee midagi, aga KAKS päeva on juba katastroof. Maha olen võtnud paarkümmend kilo, trenni teen, õhtul ei söö.
 
:) 06. oktoober 2009, kl 22.13
Veidi motivatsiooni sulle
http://blablabla.ee/Artiklid/artikkel/1668
 
liiga suur 07. oktoober 2009, kl 09.19
oi kui paha tunne mul täna on . . . . .
Eile sõpradega väljas olles ei suutnud siidrile ja pitsale ei öelda , ikka pidin ka seal sööma ja jooma kui teised seda tegid . . . nii paha tunne on :S.

Minu plaan on see ,et ei käi enam nii tihti teistega väljas , vähemalt alguses ja kui lähen siis . . ..esiteks hoian siidrist eemale,sest siidrile järgnebki meil alati söömine aga kui ma selle neetud siidri ära jätan on esiteks mõistus kaine ja isu ka pole nii palju. Ah paha tunne ikka . . aga samas olen õnnelik et eile päevalgi sai normaalselt söödud ja täna kavatsen ka normaalselt siiski edasi süüa. Tegelikult isu ei olegi eriti . . . kell 1 söödud mitu mitu lõikku pitsat siiani kõhus .
Mõtlesin ka et vb peaks täna hästi palju vett ja teed jooma ja ikak väga minimaalselt sööma. Algul mõtlesin et peaks veepäeva tegema aga samas kas on ikka he amõte.
ah ma ei teagi kohe......
kurb on ikka olla....
Mõtlesin et lähen teen endale hommikuks ühe rukkipala ilma võita ning peale panen seda eilset tuunikala salatit ja aitab mulle küll. Ja äkki siis lõunaks keedaks puttru ja õhtul söön õunu ?

treener : selle sooja tee nipi jätan meelde :) Mul komme juua teed alati mitu tundi hiljem ja siis ta külm kuid soe vb tõesti etem, täidab paremini kõhu ja täna on toas ikka vääägade külm, seega lausa isu sooja tee järgi.

Siis selline idee mul et teen kaks korda nädalas kaalumise ,et numbrid oleksid kontrolli all mul. Ma ei seagi et mingid teatud numbrid peavad maha minema teatud ajaga vaid ,et oleks midagigi, kasvõi hästi natuke maha läinud või siis vähemalt sama kaal,et ei ole juurde tulnud. Teen sisi teisipäevadel ja reedeti endal kaalumise :)

n : küll mina ikak imetlen neid inimesi kes mitu kümmend kilo alla saavad, võimas lihtsalt :)
 
Kris 07. oktoober 2009, kl 10.55
Sa oled täitsa vapper tüdruk!
Mina olen küll juba 35 aastat vana, s.t et kaalulangetamine ei ole enam lihtne ja kiire,kuid lapseootel lisandunud 40! kilo olen maha saanud väääga aeglases ja tasases tempos (aastatega, võiks öelda), olles proovinud vist pea kõike, mida siin Sullegi soovitati. Protsessi käigus olengi peamiselt tundma õppinud iseennast ja oma päevareziimi selle järgi loonud. Kui järgin, siis toimib ja kui ei järgi, siis kaal ei lange ka.
Kui ma ei järgi ja ennast süüdistan, siis sellest ikkagi ei hakka kaal langema, saan vaid ise kehva enesetunde. Nii et pole mõtet end süüdistada. Nagu eelpool öeldi; kõik on inimesed ja eksivad vahel, kuid eksimustest me õpime ja eksimine ei tee meid kehvemateks inimesteks!
Mina ei soovitaks Sulle tänaseks veepäeva. Ma soovitaks sama, et iga 3-4 tunni tagant söö MIDAGI. Täna siis natuke lahjemat. Ja kui vahepeal ka nälg tuleb peale, siis joo, sest see nälg võib olla hoopis janu. Regulaarne söömine hoiab veresuhkru tasakaalus, ei teki langusi ja tõuse, mis söömishoogude tekkele kaasa aidata võivad. Kui ka sööd midagi, mida ei tohiks, siis jätka ikka igapäevast söömist regulaarselt, aga tõesti, söö rohkem porgandit, kurki vms, vähem rasvu, suhkruid ja valget jahu.
Mind aitab see, et ma arvutan enamvähem iga toidukorra kalorid välja ja tean, et kaalu langetamiseks kokku üle 1500 kcal pole mul mõistlik tarbida.

Aga ma pean ikka veel 1 asja kirja panema. Sa ei ole kole, paks ja loll. See kes nii ütles, on seda ise. või on tema sees peidus miski, mida ta varjab teist inimest, pealegi oma lapse ema solvates. Kahju öelda, aga tõesti mõttetu mees oli. Inimkonnale on parem, kui egoistid omaette kusagil mujal on, siis saavad teised inimesed ruumi õnnelik olla. Pea vastu!
 
Inimene 07. oktoober 2009, kl 15.46
Ei tahaks sind jah vastukäiva infoga ülekoormata aga õhtusöögi vahele jätmine küll mõistlik ei ole. Parim on ikka süüa enam vähem regulaarsete vahedega terve päeva jooksul ja sama koguse ja toitanete suhtega.

Kalorite üldarv on väga oluline aga pead ka vaatama kust need kalorid tulevad. 100G pekikuubikus on 900 kalorit ja ei oleks mõistil kui oma menüü koostakski 100g pekist iga päev sest noh ainult 900 kalorit teeb ju kokku.

Täpset % mida kui palju süüa on raske ette anda aga kui panna mingi piir rasvale ja mingi eesmärk valkudele siis jääbki üle ainult süsivesik.
 
Nelle 07. oktoober 2009, kl 16.27
Veel seda, et mees otsis lihtsalt silmaga nähtavat põhjust, ta oleks su maha jätnud nagunii, nüüd sai ta "süü" sinu kaela veeretada. Aga oled tubli ja siin on juba palju häid nõuandeid. Kui sa mõnikord, peol, sööd rohkem, siis mõtle nii, et täna ma ei võta alla, aga see ei tähenda, et sa kohe juurde võtad.
 
autorile 07. oktoober 2009, kl 21.40
Hea,et sellisest mehest lahti said.Ega ta ikka õige inimene Sinu kõrvale olnud.Alusat nüüd kõike otsast ,saa oma probleemist üle,varsti on laps juba suurem ja on ka temaga kergem.Selleks ajak oled Sa ilus ja sale ja algab SINU UUS DEBÜÜT!
 
kuidas mina salenesin 07. oktoober 2009, kl 21.42
sama siin. põhjust väljas sõpradega enam mitt kohtuda ja vahel harva endale lubada ka midagi keeletut. ei ole põhjus halvaks enesetundeks. ikka juhtub. Ka mina käin sõpradega väljas ja patustan. ja siis. elu on elamiseks mitte ainult dieedi pidamiseks. seda kindlasti ei soovita, et veepäeva teed. se teeb sind veel näljasemaks.
soovitan jälgida ikka päevareziimi. kui plaanis oli teha hommikupuder , siis tee seda , kuid tee väike kogus.

suitsukana ei ole kõige parem valik, kuna on suht rasvane ja täis ebameeldivaid maitseaineid. kuid mida sellest teha saab on lihtne. kui sul on kodus kapsas, kurk tomat paprika ja porgand, siis lõika 1/4 selest väikesteks viiludeks juurde tomat kork paprika ja riivi juurde porgandit. maitsesta majoneesiga sobivusel nt soola pipart ja sega sisse kanatükid.

oled väga tubli ja elan sulle südamest kaasa ja mõtle sellele et iga päev ei ole pitsa päev. kui oled teatud kg kaotanud võid ju ka sõpradelet abi paluda ja öelda et sul on uus elustiil plaanis ja täna ei tee pitsa ja siidri õhtu vaid kutsud endale külla filmiõhtule. serveerid, õunu , kurke kaalikaid ja porgandeid tipikastmega. joogiks on midagi alkovabat. ja kui tulebki soov patustada, siis patusta täier linnal, et kui juba siis juba KUID järgmine päev proovi ikka vana resiim unustada ja uuega edasi minna.

kõike head soovides
 
liiga suur 07. oktoober 2009, kl 22.00
Kusjuures õhtul söömisega ei olegi minul probleeme. Täiesti vabalt võin viiest üheteistkümneni söömata olla,sest kodus ma tavaliselt ei olegi õhtuti söönud.

Tänane menüü :

10.00 Rukkipala ja eilne salati sinna peale. leivale ei lisanud võid ning sõin vaid ühe viilu kuid salatiti panin ohtralt.

14.00 Kaks supilusikat kartuliputtru, 200g peedi salatit ja mitte plaanitult viil leiba ja salatit jälle.

16.30 üks õun

Jõin ohtralt värsket toorest õunamahla, vett ja tegin ka teed kell kolm endale aga poel veel joomiseni jõudnu.


Suitsukana vist tõesti polnud õige valik aga tavaline kana oli jube kallis poes :S


kuidas mina salenesin: tänan sind soovituste eest :) Mulle meeldis su jutust see et kui patustada siis täiega ühe korra ja siis jälle ilusti pikalt tubli olla. Ma vaatan et mul selline toetajate grupp juba et ma peangi tubli olema, ei saagi teisiti :P

Ootan juba reedet ja loodan näha natukenegi väikseim numbreid, tahaks näha kuidas mu menüü mulle mõjunud on .
 
treener 07. oktoober 2009, kl 23.04
kui reedeni sellise menüüga vastu pead, siis kindlasti kaalunumbrid vähenevad! Kindlasti liigu ka palju! Ning ole ohtra mahla tarbimisega ettevaatlik, proovi piirduda kuni nelja klaasiga päevas.

Jõudu!
 
uskumatu 07. oktoober 2009, kl 23.52
et soovitate inimesele ikka ja jälle süsivesikuid näost sisse ajada.esiteks-piisab täiesti kolmest toidukorrast päevas kui sööd korralikku toitu, teiseks- valku ja rasvu su menüü peaaegu ei sisaldagi, selle tulemuseks on see,et su kaalulangus on ajutine,sest oled poolnälgas koguaeg ning varem või hiljem sööd kõik tagasi ja enamgi veel.kolmandaks-õhtusöögist ei tohi sa mingil juhul loobuda,sest kaua sa niiviisi vastu ei pea ja lõpeb su dieet ikka õgimisega.unusta ära jahutooted, söö kala-liha-kana juurviljadega, tarbi häid rasvu( hapukoor,või,õlid,pähklid),puuvilju minimaalselt,sest need sisaldavad suhkrut ja tõstavad su veresuhkru üles mis omakorda tekitab nälga jne.tead,loe fitness.ee foorumeid,sealt saad väga häid nõuandeid õigeks toitumiseks,eriti fred antsoni ja rotteri teemadst.ma tean mida ma räägin,sest läksin ka noorelt ja peale sünnitust paksuks,proovisin aastate jooksul kümneid dieete,kuid kaal tuli alati tagasi,alles terve menüü väljavahetamine ja minu seniste tõekspidamiste ja harjumuste täielik muutmine tõi mulle saleduse.
 
uskuv 08. oktoober 2009, kl 08.25
Jah, uskumatu menüüsoovitusega olen nõus. Rasvane ja valk on parem kui süsivesikud, aga minu kaal hakkas langema just õhtusöögi ärajätmisega, nii et paratamatult soovitan seda ka teemaalgatajale, kuid muna, liha, kala, pähkleid jms kasulikku soovitan ka. Ning putrusid üldse mitte.
 
liiga suur 08. oktoober 2009, kl 10.21
Kuna homme kaalule ei saa käisin tän hommikul ja numbrid näitasid 89,4 kg ! Ülisuur number aga ma olen niiiii õnnelik , võibolla on tõesti liiga kiirelt langenud,et pole tervislik aga siiski.
Tegelikult mul ongi nii et nagu natuke teisiti ja vähem söön nii langeb kolinal ja vastupidi täpselt sama aga see kord imestan ma seda et sõin ju ühel ööl pool pitsat ja kaanisin siidrit ja see ei teinudki asja hullemaks mul. Eile jah sõin selle võrra vähem ka . Ma nii õhinas ja hoos. Lähen teen endale kaks rukkipala salaiga ning lõunaks söön kana ja muna .
Tänan teid kõikki et häid nõuandeid annate, nii suur abi on tegelikult sellest :)
keegi kes soovib ka langetada kaalu tulge aga ja teeme seda koos.
 
liiga suur 08. oktoober 2009, kl 10.22
Ma vist ei maininud kuskil siin aga teisipäeva hommikul oli kaal 91,5 kg.
 
treener 08. oktoober 2009, kl 11.15
Super! Nii tubli oled! Ära esialgu karda suurt kaalulangust, juba see sodi, mis sul soolikates on, peab välja pääsema ja kõik need mürgid ja vesi ning loomulikult ka rasva. Esimene nädal tervislikumalt ja vähem toituma hakates ongi normaalne kui kaal langeb vähemalt 2-4 kg nädalas, suure osa moodustab vana toit soolikates ja jääkained, siis vesi ja siis kuni 1 kg rasva. Jätka samas vaimus!
 
kuidas mina salenesin 09. oktoober 2009, kl 11.08
Kuidas siis edeneb? palju liikunud oled? kuidas ue elustiiliga harjumine läheb?


Ole tubli ja vapper edasi...
 
liiga suur 09. oktoober 2009, kl 11.26
Siiani on päris hästi edenenud. Söönud olen nii nagu plaaninud ja õgimisi ei ole olnud . Õhtust pole ma siiani veel söönud , kuid otsustasin et kui kaal 79 siis võtan natukene lõdvemalt ja luban natuke ka õhtul endale midagi sinnani aga mitte, vaatab kuidas õnnestub. Liikumisega on lood halvad olnud ei ole rohkem saanud liikuda ,sest kukkusin päris õnnetult ja jalg teb hirmsasti valu. Mõtlesin et hakkan tänasest kodus võimlema, kõhulihaseid, seljalihaseid, kätekõverdusi ja sellised asju , kuigi alguses on jube raske neid teha, lihtsalt füüsiliselt ei jõua kui selline pekk on peal :S
Kõige raskem aeg on vist nüüd möödas sest näen juba väikeseid tulemusi ja olen teisipäevast saati teisiti söönud ja ...kui aus olla tahaks küll natuke saasta süüa aga samas ma ei tee seda ,sest ei taha kõikke ära rikkuda. Mõtlesin et kui väga suureks läheb saasta isu siis vot võtan ja sööngi selle ühe burgeri ära kuid selle võrra söön see päev vähem ja söön ikka teistel söögikordadel väikeised koguseid ja tervisliku sööki . Muidugi loodan et ei lähe burgerdamiseks aga no kes teab . Enesetunne on ka väga hea, kuidagi kergem tunne on . Ühesõnaga praegu olen täis motivatsiooni ja siht on silme ees aga muidugi kardan murdumist . . .
 
suurele 09. oktoober 2009, kl 11.51
sellepärast soovitataksegi paksudele süüa rohkem rasvasemat valgutoitu, et ei tekiks õgimishooge, sest olgem ausad, paljaste juurikate peal murdud varem või hiljem ning miks süüa paar viilu saia mis ei anna sulle peale veresuhkru kõikumise ja uue näljatunde tekkimise mitte midagi muud kasulikku, samas kui korraliku valgutoiduga saad kõhu täis ja salaned ka veel. pitsat saad teha ka omletipõhjale, uuri netist igasugu kasulikke ja toitvaid retsepte, aega sul ju on, et omale kokata. kodujuustust saab maitsvaid salateid kui lisada talle kala, kurki, tomatit, muna jne...
ja veel, kirjuta meile ikka konkreetselt oma päevamenüüd, saavad teised analüüsida ja nõu anda ja ise ka näed, mida suhu pistad.
edu sulle!
 
pontsu 09. oktoober 2009, kl 11.53
Tere liiga suur

Nii vahva ja tore on siin k6iki neid postitusi lugeda, mina ka elan sulle v2ga kaasa, ma arvan, et tegelikult inimene peaks endale lubama kord n2dalas midagi mille j2rgi jube isu on ja tavaliselt need kes lubavad on ka kaalu langetamisega k6ige edukamad. Kui toitud ylej22nud p2evad n2dalas tervislikult ei tee see yks p2ev midagi kaalule. Palju raskem on kui keelad endale k6ik ebatervisliku v2ga pikaks ajaks ja tavaliselt on siis teada, et ega see 6gimis hoog kaugel pole. Kirjuta meile ikka edasi kuidas sul l2heb, ja 2ra v2ikesi murdumisi karda, oled nii tubli. See mees kes sul oli, toda ei v22ri isegi selle nimega kutsuda, sina oled v22rt palju enamat. P2ikest sulle :)
 
veel 09. oktoober 2009, kl 12.00
http://www.fitness.ee/main.php?main=artikkel&com_view=1&textID=4631 loe artikkel süvenenult ja kommentaarid ka läbi
 
liiga suur 09. oktoober 2009, kl 12.03
Minu eilne menüü :

Hommik : 2 rukkipala ning ohtralt tuunikalasalatit + tass rohelist suhkruta teed

Lõuna : u 100 g kana ( oleks söönud rohkem aga ei maitsenud ), 1 rukkipala, 2 keedetud muna, klaas mahla

ohtralt vett ja teed


Sellest eelneval päeval :

Hommik: 2 rukkipala salatiga pluss tee

Lõuna kartulipuder, peedisalat, tuunikalasalat, õun.



Täna :

Hommik 1 rukkipala salatiga

Lõunaks söön : ühepaja toittu



Jah tuunikala hetkel vb liiga tihti aga samas täiega miatseb see salat ja mul sed aveel natuke järgi, ei taha ju ära ka visata . Täna lähen uurin erinevaid kalu poodides mida saaksin valmistada ning ostan kana mida küpsetan järgmisel nädalal endale.
 
ahaa 09. oktoober 2009, kl 12.18
Ma arvan ka, et võid endale harva lubada patustamist. Mina jälgin ka (+trenn), kord nädalas käin kaalul, kui 1 kg või rohkem on maas, siis tähistan vähe rasvasemaga (nt väike hesburgeri eine või pannkoogid täidisega või pitsaviil vms). järgnevad päevad võtan jälle täie tõsidusega. kui kaalu pole maha läinud või on vähe läinud, siis ei tähista. Ise olen sama kui sina, et tegelikult see dieettoit ei maitse mulle, jumaldan ka burgereid ja pitsasid, aga võtsin end käsile. Nüüd on u 2 kuuga -6 kg. esimesed riided hakkavad juba suureks jääma. Samas tänu nn tähistamisele ei teki suurt murdumise ohtu ja õgimishooge, sest ma ju üsna tihti (aga väiksemates kogustes) rahuldan oma isusid.
 
tuunikala 09. oktoober 2009, kl 12.25
..on väga OK, aga mida see tuunikalasalat sul konkreetsemalt sisaldab? väga hea oleks hapukoore ja munaga, sest kui tuunikala on vees, siis on ta vägagi rasvatu
 
liiga suur 09. oktoober 2009, kl 12.26
jaa, arvan ka et patustamine ikka vahel lubatud :) Võbolla varsti ei tahagi enam neid nö halbu sööke aga praegu veel tahan ja lubangi vahel. Siiani olen pidand dieete et ei ole midagi patust lubanud endale kuid need ei ole viinud kaugele sest lõpuks on nii pöörane isu et õgin jubedalt seda pitsat või burgerit nt ja kasu dieeditamisest ei midagi.
 
tsiteeides fred antsonit 09. oktoober 2009, kl 12.32
Eeldades, et rämpstoitu ei sööda:
tarbi minimaalselt teravilja ja fruktoosi sisaldavaid tooteid (õun on fruktoosirikas!) ning loobu magusatest jookidest ja piimast, samuti on välistatud igasuguste pulbrite kasutamine. Kasuta rohkem juurvilju ja pähkleid (v.a. india pähklid, millega tuleb olla ettevaatlik, sest sisaldavad pähklitest kõige rohkem süsivesikuid), sest need ei kõiguta veresuhkrut.
Pastoriseeritud piimas sisalduv laktoos põhjustab tugevat insuliinieritust... Kui soovid sangadest lahti saada, siis ära joo mitte ühtegi magusat jooki!
 
väga hea artikkel 09. oktoober 2009, kl 12.38
http://www.tarbija24.ee/?id=159472
 
liiga suur 09. oktoober 2009, kl 12.38
Kusjuures see on hea et magusaid jooke ma ei tarbigi. No nüüd olen paar päeva toorest õunamahla joonud kuid üldiselt ikak vett ja vett. selle harjumuse olen ammu juba omandanud.
Piima ma lausa jälestan :P
piim, keefir, pett jäävad väga kaugele minust :P
 
liiga suur 09. oktoober 2009, kl 12.41
päris huvtav artikel küll. ehk peaksi leiva välja jättma menüüst. kartul ja pasta juba on.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!