Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
kole paks ja loll
 
uskumatu 09. oktoober 2009, kl 12.48
söö leiba ainult hommikul või asenda see wasa fibre näkileivaga. tatart võid ka süüa, muide, mul üks tuttav kokk teeb tatrast lausa salatit, et kartuli asemel tatar ja lisaks siis kõik muu mis "kartuli"salatisse käib.
 
uskumatu 09. oktoober 2009, kl 12.50
üks soovitus veel- kui tahad ikka leiba, siis otsi poest sellist, mis ei sisaldaks suhkrut ega nisujahu, minu mäletamist mööda on Pärnu leib selline
 
leib 09. oktoober 2009, kl 13.29
Pärnu leib on rukkipüülist, seda ei soovita, pigem siis näiteks Pere Leiva lihtne rukkileib või kroovleib. Muidu soovitaksin rukkihelbeid leiva asemel, ise söön neid keefiriga, aga teemaalgataja just kirjutas, et keefiri ei taha.
 
eneL 09. oktoober 2009, kl 20.02
Teemaalgatajale ütleks muidugi, et siin vasturääkivate soovituste keskel kuulaku ja järgigu ainult ühe inimese soovitusi.
Kõik soovitused on siin kindlasti head, aga kui kõik töösse võtta, siis võib asi vastupidiselt mõjuda :P

Valkudest rääkides lugesin täna just skeptikust järgmist lõiku:
"Kui inimene sööb rohkem valku kui keha vajab, ei saa organism seda kuhugi talletada ja liigsed aminohapped muundatakse orgaanilisteks hapeteks, mis muudaksid vere happelisemaks. Kuid veri ei muutu sellest happelisemaks, kuna luudest võetav kaltsium neutraliseerib tõusnud happelisuse kiiresti. See on põhjuseks, miks osad teadlased arvavad, et liigne valgu tarbimine võib põhjustada luude hõrenemist."
Vt. artiklit (ph dieedist oli artikkel)
http://www.skeptik.ee/index.php/2009/07/10/mis-see-haiguste-happeline-aluseline-teooria-siis-tegelikult-on/
 
treener 09. oktoober 2009, kl 20.22
tegelikult ongi see valkude tarbimine üle paisutatud. Palju valku koormab meie keha ja immuunsussüsteemi. Jah valgu seedimine kulutab rohkem energiat aga selle võrra vähem kulub energiat haigustega võitlemiseks ja muudeks vajalikeks toiminguteks. Süüa tuleb tasakaalustatult.
 
eneL 09. oktoober 2009, kl 20.58
treener,
Seda ma räägin, et enamik teooriaid on vasturääkivad.
Mõned reklaamivad "low carb", teised "low fat". Selle segaduse keskel tundus siiani, et vähemalt valku võib süüa :-)
 
naene 09. oktoober 2009, kl 21.40
Muidugi ei tohi valkudega liiale minna ja atkinsi jälgedes käia, aha paljud tarbivadki PÕHILISELT ja AINULT süsivesikuid ja valku ikka väga vähe. Vaats ee on ka halb.
Ise söön 2 tk leiba hommikuti (kattega), aga paljud vitsutavad saia terve päeva näost sisse - vaat see pole normaalne.
Liha ja kala + köögiviljad lõunaks või õhtuks on vägagi omal kohal.
 
liiga suur 09. oktoober 2009, kl 23.00
täna hommikul sõin siis ühe rukkipala tuunikalaga ning lõunaks ühepaja toittu ja paar pisikest viilu hautatud sealiha ( tean et sealiha päh aga no kodus tehti seda ja isu oli suur ).
Üldiselt võiks nagu rahule jääda kuid siis tuli minu kallis eks mees ja ilma igasuguse põhjuseta ütles lihtsalt " kuule paks põrsas kao eest ära " no ja õhtune menüü oli siis üks burger, friikartulid see väiksem pakk mäkist ja nüüd juba 2,5 liitrit gini hingealla pannud ja oi, shokolaadi on ka veel... Ma murdusin !!!!!!!!
Mul läks juhe kokku kui kuulsin neid sõnu inimeselt keda armastan . Täna ma joon ennast täis väga väga täis ja homme...kes seda küll teab mis juhtub siis , loodan et jättkan ilusti.
Vabandan, teie kes mulle siin kaasa elasite et pettusite et ma olengi nii nõrk inimene . Jah olen ...liiga valus on kuulda tema suust solvanguid. Eks ma natuke põen siin ja vb siis tulebki motivatsioon tagasi et ma veel näitan talle kui ilus ma olla võin ....

kaunist ööd kallikesed !
 
kringel 10. oktoober 2009, kl 00.23
Oh kullakene, see on normaalne, et sa enda muutmise protsessi käigus murdud. selliseid asju juhtub ka kõige-kõige-kõige tublimatel ning MITTE KUNAGI ei tohiks üks inimene mõelda, et temaga see juhtuda ei või. Jah, sa tõesti tegid vea, pole mingit kahtlustki, aga oluline on sellest õppida ning edasi minna.
lisaks, et POLEGI OLEMAS põhjust öelda: "kuule paks põrsas, kao eest ära", aga samas sa ei saa ka ühtegi inimest mingi väevõimuga keelata sulle midagi sellist ütlemast. ainus, mis sa muuta saad on sinu suhtumine sellesse. noh olgu, täna murdusid, aga kuna sa juba tead, miks sa murdusid, siis äkki tuleb kasuks mõelda, mida siis teha antud juhul. mida teha paremini? kuidas reageerida nii, et alkohol ja mcdonalds ei puutu asjasse. Alati on rohkem kui üks väljapääs ja lahendus. mõtle välja, mis oleks parem lahendus reageerimaks oma eksi solvangule. paraku tundub nii, et on suht suur võimalus, et ta sind jälle millalgi solvab. lihtsalt mõtle välja mingi teine käitumisviis, mis tunduks parem kui õgimine.
 
krisss 10. oktoober 2009, kl 09.44
Nagu kringel juba kirjutas, siis ära heida meelt :-) Mina leidsin negatiivsetest kommentaaridest lõpuks hoopis motvatsiooni, sest oma keha ja olemust saan ohjata ikkagi ainult ise.
Ma ei hakka siin enam rohke kirjutama sellest mida ja kuidas süüa, vaid tahtsin lihtsalt öelda, et jällegi minu puhul on alati toiminud see kui võtan dieeditamise ette täiesti omaette. Selge see, et tööl käimata ei saa olla jne, aga selle algusperioodi kus kaalu läheb küll kõvasti alla, aga samas on juuuube raske, olen palju rohkem kodus ja loen või toimetan niisama. Seda parem siis kuskil seltskonda ilmuda kui esimesed võidukad kilod kadunud :-)
 
pips 10. oktoober 2009, kl 09.47
Atkins ei propageerinud seda, et enamus kaloreid tuleb valgust, vaid ta soovitas rasva.
 
teemaalgatajale 10. oktoober 2009, kl 10.06
Minu mees armastas mind nimetada kanaks (nagu enamusi naisi, kes modellimõõtu pole) ja tädiks. Nii jube see ülekaal ju ka polnud, olin 170/70.
No mees on EX nüüd muidugi, aga ma VÕTSIN end kätte ja nüüd olen 57 kilo. Kui EX mind näeb, vahib imeliku näoga ja ütleb arglikke kompimente. Hakkasin ka trennis käima ja mulle nüüd tantsimine nii tohutult meeldib, et teeksin seda 7 päeva nädalas..., 5 päeva teengi.
LEIA ENDAS VIHANE VÕITLUSVAIM!!! Siis kaovad kurvad õgimishood. Usu, ma olen selle läbi elanud. Sulle palju jõudu!
 
liiga suur 10. oktoober 2009, kl 10.12
oeh . . . . miks ma küll nii loll eile olin ? :S
täna olen tõsiselt vihane ja tige team peale mitte aga enam kurb ja lähen oma uue menüüga edasi :)
 
teemaalgatajale 10. oktoober 2009, kl 11.51
Tubli mõtlemine!
Seda positiivset ja edasiviivat viha Sul ongi vaja. Jõudu!

Püüa endas ka trennipisik leida. Tean, et lapse kõrvalt on aega raske leida, aga ehk keegi paar korda nädalas aitaks ja ülejäänud päevad võimleksid kodus, kui oled trennis harjutused ja õige tehnika kätte saanud?!
 
pips 10. oktoober 2009, kl 12.21
Lugesin siin varasemaid postitusi ja 2,5l gini?! Muidugi on raske kui eksmees niimoodi käib ja terroriseerib, aga ei tohi ometi niimoodi oma tervist hävitada :(
Ja ära püüa end motiveerida endise mehe muutuva arvamusega - muuda elustiili ikka iseenda pärast. Siin lugedes on su varasemate päevade menüüd torkab silma see, et su igapäevane toit, mida nimetad "normaalseks", on tegelikult väga napp. Tasub mõelda, kas juba enne mehe sõnu sa alateadlikult ei otsinud põhjust, et korraks ohjad käest lasta... Kuna oled juba varem ju väga kenasti analüüsinud situatsiooni, kus alkoholiga kadus kontroll. Ainult et vale otsus on toidu tõttu hakata sõpradest eemale hoidma. Pigem peaks sõpradega olles hoiduma alkoholist ja otsustama kohe alguses, et võtad vaid ühe lõigu pitsat või sööd ühe hamburgeri.
 
nips 10. oktoober 2009, kl 12.36
Pitsa ja hamburger küll toidud pole, mina teada nullib emb-kumb neist kuni 3 karmi trenni.
 
pips 10. oktoober 2009, kl 12.56
Lõik pitsat või harilik hamburger on nii 400kcal. Loomulikult on neist tervislikumaid toite, aga kui paar korda nädalas üks toidukord asendada pitsa või hamburgeriga, siis see veel iseenesest ei ole midagi hullu.
Hulluks läheb asi siis, kui peale pitsalõigu söömist mõeldakse, et sellega on dieet rikutud ning süüakse ära ülejäänud pitsa ning juuakse mitu liitrit siidrit.
 
nips 10. oktoober 2009, kl 13.06
No kord nädalas äkki,...aga kuna ma ise saiaollust üldse ei söö, siis ei saa ka pitsaihalusest aru. Kaal juba aastaid normis.
 
onu aadu 10. oktoober 2009, kl 14.55
pitsa ja hamburger EI OLE toidud ja mina soovitaksin nende suhtes NULLTOLERANTSI, kui tahad edukalt kaalu kaotada. parem luba endale mõnikord mõni jäätis ja tükk kooki magustoiduks! usu - sa ei saa hiljem isegi aru, mis vägi sind neid sööma ajas ;)
 
issand 10. oktoober 2009, kl 17.35
su ex on täitsa värdjas ikka, mis teil naised viga on
 
autorile 11. oktoober 2009, kl 14.05
kuidas on sul tänaseks läinud? said tagasi reele?
muide, nendele kes soovitavad rohkem süsivesikuid süüa, siis juur-ja puuviljades ongi süsivesikud, piimatoodetes ka, seega nende saamiseks pole vaja süüa jahutooteid :)
 
liiga suur 13. oktoober 2009, kl 10.35
Sain tagasi reele :)

Nädalavahetusel ei olnud söök küll päris selline nagu nüüd kodus söön ,sest et viibisin külas ja sõin seda mida anti , kuid kogused olid siiski väiksema dkui tavaliselt ja õgimisi ei ole olnud.

Teen vist neljapäeval või reedel kaalumise ja annan siis teada kuidas kaaluga lood :)
 
to leib 13. oktoober 2009, kl 15.03
miks rukkipüül paha on?
 
kuidas mina salenesin 13. oktoober 2009, kl 19.23
hoian sulle endiselt pöidlaid. see et eksmees nii ütles, ma juba teaks mida teeks. istuks kodus trenazööri otsa ja vihuks suurest vihast trenni teha ja sealjuures vannuksin: "ma sulle veel näitan suur paks põrsas!" :D kuid see oleks mina. inimesed reageerivad erinevalt.

Minul on hea meel, et tagasi uude reziimi jõudsid ja alla ei andud. McDonalsist hoiaks ikka väga väga kaugele. Tean kui raske see on, kuna maja ees just see sama asutus hiilgab oma värvikate siltidega:D kuid kui juhtus, siis juhtus. pole mõtet selle pärast põdededa ja hea et ikka edasi vaatad.

edu sulle:D
 
liiga suur 16. oktoober 2009, kl 11.38
hei hei :)

Alustasin siis kaalu alandamist 06.10 ja kaalusin sellel päeval 91,5kg
Täna 16.10 kaalun aga 88,0 kg :)

Asi edeneb vaikselt aga edeneb. Söönud olen kõikke tegelikult , kuid minu kogused on väiksemad ning menüüsse on lisandunud kala ja juurviljad mida ennemalt ei olnud.
Nädala sees söön 3 korda päevas ning hommikuks on tavaliselt 2 viilu leiba mingi kattega , lõunaks väikene portsion sooja sööki kuid taldrikusse panen sööki nii et enamus on salatit ja õhtuks kas viil leiba või topsik jogurtit või õun, midagi kergemat ühesõnaga. Reedest esmaspäevani olen lasknud aga ennast lõdvaks ning söönud seda mis maitseb tõsiselt...palju liha, pitsast ja ka burgerit, kuid selle võrra olen see päev muid asju vähem söönud ja kaal on siiski pisut langenud. Ühesõnaga ei õgi ma ennast enam täis vaid söön mõõdukalt ja kõikke. Muidugi see nädalavahetuse patustamine ei ole hea mõte kuid millegipärast mulle sobib see, et nädala sees olen hästi tubli sest tean et reedel kaal jälle pisut vähem aj siis premeeringi ennast nädalavahetusel hea ja paremaga ning siis on need patused isud jälle ära aetud. Usun et ajaga saan täpselt menüü ja asjad paikka, praegu veel selline harjumise periood. Liikuma kahjuks ei ole veel saanud , kuid nomebri algul loodan juba saada.
Eesmärk on kaaluda 30 oktoober 85 kg eks paistab kas saan hakkama.
 
Edasiminek 17. oktoober 2009, kl 16.38
tsautsau . Ma vaatan et sa oled tõeliselt tubli :) Ma olen sama vana kui sina, ja kaal on ka päris suur. Olen 180cm pikk ja kaalun 80kg.
Sooviksin väga et oleksime üksteisele toeks, ma tahan alustada homsest ... Vaatan et sul on väga hea algus tehtud :)

Kui soovi on võta ühendust :

edasiminek@hot.ee
 
soe soovitus 17. oktoober 2009, kl 19.39
sry, kuid ära nüüd solvu, kuid minu arust, sa patustad liiga palju ja liiga tihti.

Kui liiguksid, ja ei patustaks nii tihti, siis oleks sul praeguse 88 asemel ehk hoopis 85kg. kas sa selle peale oled ka mõelnud? muidugi on ka kolm ja pool kilo saavutus, kuid jah nagu mainisin, patusta vähem!!!
 
pips 17. oktoober 2009, kl 20.10
Kümne päevaga 3,5kg alla võtta on hea tulemus. Kümne päevaga 6,5kg alla võtta ei ole midagi head ega tervislikku. Oluline pole mitte lõpetada söömist ja kiirelt kilosid kaotada, vaid õppida korralikult ja tervislikult sööma ning kaotada seda tehes ka kilosid.
 
onu aadu 17. oktoober 2009, kl 20.17
viimasele: no teemistahad, mina EI SAAGI aru saama, MIKS PEAB inimene igal nädalal burksi ja pizzat saama? :P mul nt ei tule enamus ajast meeldegi, et sellised toitud olemas on. :P
 
iik 17. oktoober 2009, kl 20.18
See õhtune söömine võiks meil kõigil(kel kaalu rohkem) ära jääda või piiratud olla. Plaanin ise ka, aga tegijat pole. Mulle ütles üks eakam proua nii. Tema ei söö peale 17 enam midagi ja ütles, et tema mõtleb nii- mis sellest, et süüa ei saa õhtul, kannatan ära, aga juba Hommikul saab jälle ja siis söön, mida tahan. Ja nii iga õhtu lohutab ennast saabuva hommikuga. Tema suudab.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!